عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش انتخاب عکس برتر اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت

امروز 5 اردیبهشت 1393, 05:14

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 147 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: چگونگی حمل موتور سیکلت با خودرو
پستارسال شده در: 27 شهریور 1390, 08:15 
آفلاين
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: پراید + تریل
سلام
خیلی از ما ها موتورهایی داریم که مجاز به تردد تو جاده نیستند، حتی اگر مجاز باشند هم گاهی اوقات مسیرهای مورد نظر اونقدر زیادند که طی اونها با موتور کاره بسیار سختیه، در این جور موارد بهترین راهه حل ممکن حمل اون موتور با یه وسیله نقله بزرگتر مثل ماشین و رسوندن اون به مقصده
تو این تاپیک قصد دارم با کمک شما دوستان انواع روشهای حمل موتور با خودرو رو برررسی کرده تا بهترین راه برای این منظور انتخاب بشه

یکی از ساده ترین و کاربردی ترین راههای حمل موتور سیکلت، یدک کشیدن اون با خودروست
شما با استفاده از یه فرز و یه دستگاه جوش و چند تیکه قوطی و میله گرد میتونیین شاسیه ساده ای رو بسازید که به راحتی قابل اتصال به خودرو بوده و تواناییه حمل یک موتور ( و یا حتی دو موتور ) رو داشته باشه

قسمت انتهاییه اکثر خودروهای سواری یه شاسیه جذب شده در بدنه داره که میشه از اون به عنوان محل اتصال یدک کش به خودرو استفاده کرد
این قسمت به اندازه کافی برای تحمل بار و فشار وارده محکم بوده و سوراخ کردن و تغییر در اون تاثیری رو عملکرد خودرو نخواهد داشت
[center]تصوير

تصوير[/center]

با سوراخ کردن اون قسمت از ماشین میشه محلی برای عبور پیچ اتصال یدک کش ایجاد کرد
البته تو خودرویی مثل پراید دو قلاب بکس وجود داره که میشه بدون سوراخ کردنه شاسی و تغییرات دیگه ازین دو قلاب برای اتصال یدک کش استفاده کرد

[center]تصوير[/center]

به انتهای لوله دقت کنید ، بعد از بارگیری موتور رو شاسیه یدک کش اون قسمتی که با مربع کوچکتر نشون داده شده به سمت بالا اومده و محکم با زیر شاسی درگیر میشه

فریم کلیه یدک کش خیلی سادست و تنها نیاز به محلی برای نشستن و گیر کردنه چرخ جلوی موتور داره، که اندازه اون باید با موتوری که میخوایین حمل کنید مچ باشه تا توش لق نزده و یا پایین نیوفته
برای محکم کاری میشه محلی برای اتصال یدک کش به شاسیه موتور هم تعبیه کرد، مثلا چنگک یا زاییده ای که به راحتی تو شاسی گیر کنه و یا با پیچ و مهره باز و بسته بشه

[center]تصوير[/center]

باقیه محکم کاری ها دیگه بستگی به سلیقه افراد و وزن بار وارده به اون داره که با قطور تر کردنه قوطیهای مورد استفاده میشه استحکام اونو افزایش داد
حتی میشه محل هایی رو برای مهار موتور با طناب، زنجیر، تسمه، سیم بکسل و یا کش در نظر گرفت

[center]تصوير[/center]

به کمک عقب پراید دقت کنید، با توجه به نرمیه بیش از حدی که کمک عقب پراید داره میشه دید که بیش از حد پایین نیومده و این یعنی این روش بار زیادی رو بر خودرو متحمل نمیکنه و اصل سنگینی و وزن موتور بر روی چرخ عقب اعمال میشه و به زمین انتقال پیدا میکنه
[center]تصوير[/center]

تنها نکته مورد توجه خلاص کردنه زنجیره موتور و در آوردنه اونه که تا حدودی از آسیب رسیدن به گیربکس موتور جلوگیری میکنه،( البته الزامی نیست ولی بهتره انجام شه)
برای رعایت نکات ایمنی هم میشه با ساخت چراغ قرمز سیاری که به چراغ ترمز ها و یا چراغ عقب های ماشین وصله دیده شدن موتور رو در هنگام ترددهای شبانه بهتر کرد
هزینه ای که این روش داره بسیار کمتر از روشهای دیگست و میشه با تغییری تو ساختاره فریم اصلیتون تا دو موتور رو هم به راحتی یدک کشید
یکی دیگه از مزیت های این طرح عدم کج شدن موتور سره پیچ هاست که نه تنها حمل و نقل رو ایمن تر میکنه بلکه از برهم خوردن تعادل ماشین هم جلوگیری میکنه

مسلما راه های دیگه ای نیز وجود داره که از جمله اونها میشه به ساخت گاری و حمل موتور بر روی اون اشاره کرد که با نظرات شما میشه به نقاظ ضعف و قدرت هر یک ازین راهها پی برد
موفق باشید

بالا
 مشخصات  

موضوع پست: Re: چگونگی حمل موتور سیکلت با خودرو
پستارسال شده در: 27 شهریور 1390, 15:17 
آفلاين
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: B-King/131sx/Ef;7
اقا ممنون دمت گرم زحمت كشيدي ولي واسه يك موتور ريس چيكاكنيم؟؟/شاسيش كه مثل تريل نيست ديگه كلا تريش فرق فكوله؟/.. :grin:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 27 شهریور 1390, 16:19 
آفلاين
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Gen2-206A-Megelli250
اینجاست که دکمه تشکر لازم میشه. چون زحمتی که ایشون برای نوشتن این پست و عکس و نوآوری در ساخت این یدک با هزینه بسیار پائین و ... نیاز به تقدیر داره.
اما یکی مثل من ، نه اطلاعات کافی در زمینه ساخت این تجهیزات دارم ، و نه تجربه استفاده قبلی که حالا بیام یه پست بدم و نقد کنم...
اما آقا Majicpride ، همسایه عزیز! ، دمت گرم.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 27 شهریور 1390, 20:24 
آفلاين
نماد کاربر

MCP نوشته است:
اینجاست که دکمه تشکر لازم میشه. چون زحمتی که ایشون برای نوشتن این پست و عکس و نوآوری در ساخت این یدک با هزینه بسیار پائین و ... نیاز به تقدیر داره.
اما یکی مثل من ، نه اطلاعات کافی در زمینه ساخت این تجهیزات دارم ، و نه تجربه استفاده قبلی که حالا بیام یه پست بدم و نقد کنم...
اما آقا Majicpride ، همسایه عزیز! ، دمت گرم.

سلام
ممنون قربان :hb:
خلا همچین تاپیکی رو تو تی تی حس میکردم این شد که گفتیم خودمون دست به کار شیم
تجربه و تبحر خاصی نمیخواد، فقط یه فرز و یه جوش برق میخواد که اونهم اگه خودتون ندارین جوشکاری سره محل با کمال میل حاضره انجام بده !

rezamotori نوشته است:
اقا ممنون دمت گرم زحمت كشيدي ولي واسه يك موتور ريس چيكاكنيم؟؟/شاسيش كه مثل تريل نيست ديگه كلا تريش فرق فكوله؟/.. :grin:

از شما هم ممنون
والا موتور ریس تنها فرقی که داره وزن بیشتر و فلاپ های دست و پا گیر ترشه که کمی کارو سخت میکنه وگرنه با تقویت همین شاسی و مهار کامل تره موتور روی اون موتورهای کمی سنگین تر هم میشه جابجا کرد، البته راههایه دیگه ای هم هست که به زودی به طور کامل معرفی میکنم
موفق باشید

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 27 شهریور 1390, 22:57 
آفلاين
نماد کاربر

نوع خودرو: مشخص نشده!
آقا مجید،
مثل همیشه کارت درسته !

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 28 شهریور 1390, 11:34 
آفلاين
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: B-King/131sx/Ef;7
نقل قول:
والا موتور ریس تنها فرقی که داره وزن بیشتر و فلاپ های دست و پا گیر ترشه که کمی کارو سخت میکنه وگرنه با تقویت همین شاسی و مهار کامل تره موتور روی اون موتورهای کمی سنگین تر هم میشه جابجا کرد، البته راههایه دیگه ای هم هست که به زودی به طور کامل معرفی میکنم
موفق باشید
اقا دمت گرم وممنون ولي من قبلا اين مشكل داشتم كه نتونستم رفعش كنم خودم با موتور اين ور اونور ميرفتم از زماني كه كاپرا گرفته بابام راحت شدم واس بچه ها گفتم............

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 28 شهریور 1390, 12:14 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: Pride HBt+‏bandit250
يه راه خاص هم اينه كه يه پرايد هاچبك داشته باشيد صندلي عقب و شاگرد رو بكشيد بيرون و موتور رو از صندوق بفرستيد تو!
البته واسه تريل جواب نميده واسه ارتفاعش! الباقي رو هم نهايتا با باز كردن باك ميشه فرستاد تو. فقط بايد 2 نفر باشيد موقع سوار و پياده كردن اونم واسه وزن موتور راستي يه سكوي 50 60 سانتي هم نيازه و در صورت نبودن از نردبان هم ميشه استفاده كرد. با اين روش شبانه از م.رز ع.ر.اق هم ميشه رد شد!!!

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 28 شهریور 1390, 16:53 
آفلاين
نماد کاربر

M3HD! HB نوشته است:
يه راه خاص هم اينه كه يه پرايد هاچبك داشته باشيد صندلي عقب و شاگرد رو بكشيد بيرون و موتور رو از صندوق بفرستيد تو!
البته واسه تريل جواب نميده واسه ارتفاعش! الباقي رو هم نهايتا با باز كردن باك ميشه فرستاد تو. فقط بايد 2 نفر باشيد موقع سوار و پياده كردن اونم واسه وزن موتور راستي يه سكوي 50 60 سانتي هم نيازه و در صورت نبودن از نردبان هم ميشه استفاده كرد. با اين روش شبانه از م.رز ع.ر.اق هم ميشه رد شد!!!

یا ابولفضل
جدی میگی؟!!! :(
یعنی موتورو کلا سواره ماشین میکنی؟
به دردسرش می ارزه هی صندلی باز کنی ببندی؟
در کل فکر بدی نیست ولی اولین باره میشنوم کسی اینطوری موتور جابجا کرده
عکسی از این حالت داری

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 28 شهریور 1390, 18:04 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: Pride HBt+‏bandit250
نه والا ندارم، كلا يكي دوتا موتور اينجوري جابجا كردم اما كسي باورش نميشد موتور توي هاچبك بره تا وقتي نميديد. تازه صندلي هارو هم كنارش گذاشتم حتي باكسم تو بود! تازه صندلي با 6تا پيچ باز ميشن.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 30 شهریور 1390, 13:30 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Pulse 135 Ls
نقل قول:
سلام
خیلی از ما ها موتورهایی داریم که مجاز به تردد تو جاده نیستند، حتی اگر مجاز باشند هم گاهی اوقات مسیرهای مورد نظر اونقدر زیادند که طی اونها با موتور کاره بسیار سختیه، در این جور موارد بهترین راهه حل ممکن حمل اون موتور با یه وسیله نقله بزرگتر مثل ماشین و رسوندن اون به مقصده
تو این تاپیک قصد دارم با کمک شما دوستان انواع روشهای حمل موتور با خودرو رو برررسی کرده تا بهترین راه برای این منظور انتخاب بشه

یکی از ساده ترین و کاربردی ترین راههای حمل موتور سیکلت، یدک کشیدن اون با خودروست
شما با استفاده از یه فرز و یه دستگاه جوش و چند تیکه قوطی و میله گرد میتونیین شاسیه ساده ای رو بسازید که به راحتی قابل اتصال به خودرو بوده و تواناییه حمل یک موتور ( و یا حتی دو موتور ) رو داشته باشه

سلام.
ممنون از آموزش تصویریتون.
خیلی چیزا یاد گرفتم.

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 147 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: