عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش انتخاب عکس برتر اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت

امروز 4 اردیبهشت 1393, 10:54

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 87 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: مقايسه تيبا و ريو (طبق اطلاعات شركت سايپا)
پستارسال شده در: 5 آبان 1391, 12:56 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: ریو
ارتفاع ریو رو زده 168 ! :( مگه شتره ! :-(
نتونستم خیلی دقیق اندازه بگیرم ولی ریو ما حدودا 143 هست !

تامل کنان در خطا و صواب ... به از ژاژ خایان حاضر جواب

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 5 آبان 1391, 14:47 
آفلاين
نماد کاربر

نوع خودرو: کیا ریو/۲۰۶ / پراید
و اضافه کنم انتقاد از یک محصول دلیل بر توهین به مصرف‌کنندگان نیست بلکه گوشزدیست به تولید کنندگان محصولات بی‌ کیفیت...

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 5 آبان 1391, 00:06 
آفلاين

نوع خودرو: ریو1390
علی جان سلام
من که خودم ریو دارم هر وقت کسی از من میپرسه چطوره همونقدر که از خوبیهاش میگم بدیهایش رو هم متذکر میشم مثلاً از صدای بیش ازحد موتورش یا کیفیت بد لاستیکهای بارزش هم میگم! بهتره متعصب نباشیم اتفاقاً در یک فروم دیگه تاپیک بخاطر وجود همین دلنازکیها بقول کروسک عزیز بسته شد بنظر من بستن این تاپیکها ظلم است به کسانی که حالا در مرحله انتخاب ماشین هستند و نظر دوستانی مثل کروسک کلی بکارشان می آید پس اجازه دهید هر کس تجاربش را بگوید شما هم حتماً برای همه ما بنویسید چرا تیبا انتخاب بهتری است

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 5 آبان 1391, 00:34 
آفلاين
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: (K4M+JH3)
ببینید دوستان من در مورد تفاوت های ریو با تیبا همینقدر میدونم که قابل قیاس با هم نیستن
منتها دلیل توقف تولید ریو در سایپا مهم ترینش Discontinue شدن این تولید هست !

خودرو سازی های کره ای مثل فرانسوی ها یک ماشین اسطوره تولید نمیکنن و هر 3 تا 4 سال (طبق سیستم تولید تویوتا) خودرو ها رو از چرخه خارج میکنن و حتی دیگه لوازم یدکی رو هم ارائه نمیکنن ! خب مثلا همین هیوندا النترا (اوانته ) موجود در ایران تا پارسال که من مکه رفتم 3 نسل بعدش اومده بود و باز نسل 4 هم داشت میومد!
هیچ دلیل دیگه ای برای تولیدش در هیچ کشوری برای خودرو سازی های کره ای وجود نداره ! (فرانسوی و اروپایی ها سیستم تولید انبوه فوردیسم رو دارن ! تولید و سود دهی!)

در ایران هم تولید ریو نه برای سایپا سود دهی داشت نه منطقی بود که کیا موتورز(با توجه به پیشرفت های چشمگیر 10 سال گذشته اش) برای یک خودروی 2002 خودش سیستم ایربگ رو مجدد به ایران بده ! و تامین قطعات کنه !
همونطور که تولید ورنا متوقف شد و تولید اوانته هم متوقف شد و زانتیا هم همینطور!
به 405 و ال ممد و 206 نگاه نکنید این اشغال ها نون دونی یک عده از ایرانی های مواجب بگیر اون اجنبی های نامرد هستن ! اگر نه 10 بار باید این اشغال ها رو بریزیم دور!

---- اضافه شده در تاریخ 5 آبان 91, 00:55 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

ببینید دوستان من در مورد تفاوت های ریو با تیبا همینقدر میدونم که قابل قیاس با هم نیستن
منتها دلیل توقف تولید ریو در سایپا مهم ترینش Discontinue شدن این تولید هست !

خودرو سازی های کره ای مثل فرانسوی ها یک ماشین اسطوره تولید نمیکنن و هر 3 تا 4 سال (طبق سیستم تولید تویوتا) خودرو ها رو از چرخه خارج میکنن و حتی دیگه لوازم یدکی رو هم ارائه نمیکنن ! خب مثلا همین هیوندا النترا (اوانته ) موجود در ایران تا پارسال که من مکه رفتم 3 نسل بعدش اومده بود و باز نسل 4 هم داشت میومد!
هیچ دلیل دیگه ای برای تولیدش در هیچ کشوری برای خودرو سازی های کره ای وجود نداره ! (فرانسوی و اروپایی ها سیستم تولید انبوه فوردیسم رو دارن ! تولید و سود دهی!)

در ایران هم تولید ریو نه برای سایپا سود دهی داشت نه منطقی بود که کیا موتورز(با توجه به پیشرفت های چشمگیر 10 سال گذشته اش) برای یک خودروی 2002 خودش سیستم ایربگ رو مجدد به ایران بده ! و تامین قطعات کنه !
همونطور که تولید ورنا متوقف شد و تولید اوانته هم متوقف شد و زانتیا هم همینطور!
به 405 و ال ممد و 206 نگاه نکنید این اشغال ها نون دونی یک عده از ایرانی های مواجب بگیر اون اجنبی های نامرد هستن ! اگر نه 10 بار باید این اشغال ها رو بریزیم دور!

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 22 آبان 1391, 16:58 
آفلاين
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: White RiO LS Manual
عزيزان سلام .ميبينم حسابي بحث داغه
آقا اول يه چيزي بگم:دليل زدن اي تاپيك اين بود كه خودم يه سال پيش كه هاچ بكم رو فروختم و خواستم ماشين بخرم بين اين دو تا مونده بودم.تا اينكه تصميم گرفتم برم Rio بخرم
(دلايل رو باز نمي كنم تا سياسي نشه :gun: )
خلاصه فقط جهت اينكه دوستاني كه مثل من خواستن ماشين بگيرن يه انتخاب داشته باشين . همين :hb:
بازم ممنون از دوستان گلم كه اطلاعات و تجاربشون رو بيان كردن :hb:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 آذر 1391, 00:01 
آفلاين
نماد کاربر

نوع خودرو: کیا ریو/۲۰۶ / پراید
میدونید که اگه ایران بره تو کار تولید قطعه یا مونتاژ ماشین تولید کلا بی‌ کیفیت و به ضرر ۱۰۰% مشتریست یعنی‌ یه چیزی بد تر از تولید چینی‌ با نظر من توهین به شعور ایرانی‌ و مصرف کنند‌ست فقط هم دلیلش سوداگری ۲۰۰برابر و نبود بازار رقابت کامل هستش مثلا همین ریو تمام قتاتی که کیا موتورز تولید کرده قابل قبول و راضی‌ کنند‌ست و قطعاتی که مثل اجزای پلاستیکی‌ و آینه و سندلی‌ و رنگ بدنه و شیشه‌ها تنفر انگیزه آدم خجالت میکشه در قبال کره یاا‌‌ها که تازه خیلی‌ هم آنچنانی‌ نیستش...

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 آذر 1391, 22:45 
آفلاين
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: یه پی کی تند و تیز
ریو به نظر من ماشین موفقی نبوده و نیست....
تمام

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 آذر 1391, 23:22 
آفلاين
نماد کاربر

نوع خودرو: Verna 1.6 A
اتفاقا برعکس ریو نسبت به قیمتی که داشت ( 15 م ) ماشین خوبی بود و هست !
سال 84 اولین سریشو 2 سال داشتیم ماشین خوبی بود ، بی دردسر و کم استهلاک و کم مصرف ایرادم داشت صدای موتور خیلی تو کابین بود و به نظر من لذت رانندگی باهاش زیاد نبود
ولی از هر نظر که حساب کنی تیبا تو هیچ موردی از ریو برتری نداره

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 آذر 1391, 23:58 
آفلاين

نوع خودرو: Kia Rio LS
ali.ahvaz نوشته است:
تمام

با سلام

البته باید ببینیم برای کی؟ برای کارخانه بله , چون اون دزدی های دیگه رو کمتر میتونستن توش بکنند ولی برای مصرف کننده که کاملا ماشین موفقی بوده.

تا قبل از گرون شدن ماشینها , فرقش با تیبا حدود 3 تومن بوده (قیمت کاخانه ای) , از نظر من همون فقط فرق موتور/ گیربکس کره ای ریو نسبت به تیبا کاملا کفایت میکنه برای همچین تفاوت قیمتی , حالا فضای ماشین , بدنه محکمتر و سایر ادوات خارجی ماشین بماند!

محمدرضا هستم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 20 آذر 1391, 21:17 
آفلاين
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت

نوع خودرو: Kia-Rio
mrm2007 نوشته است:
ali.ahvaz نوشته است:
تمام

با سلام

البته باید ببینیم برای کی؟ برای کارخانه بله , چون اون دزدی های دیگه رو کمتر میتونستن توش بکنند ولی برای مصرف کننده که کاملا ماشین موفقی بوده.

تا قبل از گرون شدن ماشینها , فرقش با تیبا حدود 3 تومن بوده (قیمت کاخانه ای) , از نظر من همون فقط فرق موتور/ گیربکس کره ای ریو نسبت به تیبا کاملا کفایت میکنه برای همچین تفاوت قیمتی , حالا فضای ماشین , بدنه محکمتر و سایر ادوات خارجی ماشین بماند!

باید بگم که تیبا از نظر داخلی و اتاق کپی زشتی از ریو است این ماشین حتی زیر سیگاری ندارد و اومده یک شبه لیوان ، داخل یکی از جا لیوانی ها قرار داده بعنوان زیر سیگاری که البته بعدش رو پرایدهای جدیدشون هم گذاشتن پیکان 40 سال پیش هم دیگه هر چی نداشت زیر سیگاری داشت!!!
از نظرات فنی و آپشن های ریو هیچی نمی گم بهتر خودتون تحقیق کنید تا تفاوت رو دریابید.
دوستانی که تیبا دارند اگر یکبار با ریو رانندگی کنند و بعدش با تیبا بعدش دیدن چهره این دوستان دیدنی است!!!

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 87 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: M.V, mohsenkh512 و 2 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: