عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش انتخاب عکس برتر اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت

امروز 4 اردیبهشت 1393, 10:54

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 3971 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 398  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: تاپیک جامع مباحث و مشکلات مربوط به موتور سمند EF7
پستارسال شده در: 7 دی 1391, 12:44 
آفلاين
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: EF7
پلیس مخفی نوشته است:
داره واشر میزنه :sad: البته هنوز نزده اما نزدیکه .

به تازگی اویل مازول وبازکردم وتعمیر کردم مکانیکه گفت موقع تعویضش ممکنه مقداری روغن وارد اب شده باشه مشکلی نداره البته یه بار کفاروخارج کردم دیگه برنگشته البته یه ذره سطح اب هنوز براق است راهی هست که بشه کل آب رادیاتور حتی قسمتی که بعد ترموستات هست رو خالی کرد

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 7 دی 1391, 12:53 
آفلاين
شروع حركت

نوع خودرو: مشخص نشده!
اگر داستان اینجوریه بخاطره همینه و احتمال زیاد مشکلی نیست دوسته عزیز ,تعویض مقداری از آب رادیات تفاوتی نداره چون کلا باهم قاطی شده و همیشه روغن و آشغال و ... میاد پشت درب رادیات جمع میشه . احتمالا دیگه نمیشه و بخاطر باز وبست اویل ماژول بوده .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 7 دی 1391, 12:56 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: S@MI LX & 206 t2
مرتضی2626 نوشته است:
پلیس مخفی نوشته است:

به تازگی اویل مازول وبازکردم وتعمیر کردم مکانیکه گفت موقع تعویضش ممکنه مقداری روغن وارد اب شده باشه مشکلی نداره البته یه بار کفاروخارج کردم دیگه برنگشته البته یه ذره سطح اب هنوز براق است راهی هست که بشه کل آب رادیاتور حتی قسمتی که بعد ترموستات هست رو خالی کرد

سلام
بله میشه پیچ قسمت پایینی رادیاتور را یا شیلنگش را باز کنید تا آب از خارج بشه و اما در مورد قسمت های بعد ترموستات باید بگم میشه ولی دردسر داره چون واتر پمپ هست که آب داخل موتور به گردش در میاره برای اینکه آب قسمت های داخل موتور هم خالی بشه باید ترموستات را باز کرده و آب را با فشار وارد موتور کنید و گلویی واتر پمپ یعنی همون جایی که شیلنگ آب رادیاتور به موتور و رادیاتور وصل میشود باز کنید تا آب خارج بشه که دردسر داره به نظر من همون آب رادیاتور و قبل ترموستات را عوض کنید بهتره .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 7 دی 1391, 13:00 
آفلاين
شروع حركت

ولی فک نکنم واتر پمپ EF7 اونجایی باشه که شما میگی

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 7 دی 1391, 13:27 
آفلاين
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Samand XU7 & EF7
سلام ...
دوستان ماشین من یاتاقان زده بود ...
ممکنه از روغن بوده ؟
میخوام روغن رو عوض کنم چون ایساکویی ریختن توش
قبلاً elf میریختم همونو بریزم یا ممکنه یاتاقان زدن از این نوع روغنه باشه ...

*
به هیچ وجه به این موتور ef7 فشار نیارید ... به هیچ وجه *

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 7 دی 1391, 13:44 
آفلاين
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Persia /Saipa 131EX
TaXi نوشته است:
سلام ...
ممکنه از روغن بوده ؟

*

برعکس تا گارانتی داره بهش فشار بیارید تا عیوبش مشخص بشه و بعد گارانتی خرجهای میلیونی نکنید :old:

مرتضی2626 نوشته است:
پلیس مخفی نوشته است:

مرتضی جون به نظرم بده سیستم خنک کنندت رو برات بشورن تا اگه از اویل ماژول بوده چربی ها پاک بشه و بعد دوباره ببین آب چرب میشه یا نه

راستی پک اویل ماژول اصلی از شیراز گرفتی؟ چند؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 7 دی 1391, 16:07 
آفلاين
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Persia.elx -407
biashiraz نوشته است:
enzo666 نوشته است:
داشتم تاپیک رو میخوندم که نشون از یک نکته مشترک داره و اون هم روغن ریزی اویل ماژول هست.
اکثر کسانی که سمند EF7 دارن با این مشکل مواجه هستن و یا اگر برخوردی نداشتن دیر یا زود به سراغشون میاد. چندتا نکته رو به این عزیزان اطلاع بدم تا بتونن تصمیم بهتری در رفع ایرادشون بگیرن.
اصلا روغن ریزی اویل ماژول رو به غیر از نمایندگی جای دیگه ای نبرین، چون بستن پیچ های اون احتیاج به تورک خاصی داره که مکانیکای بیرون اینو رعایت نمیکنن و روغن ریزی بعد از مدتی برمیگرده.
ایراد روغن ریزی اویل ماژول اصلا به نمایندگی یا کارکنان ایرانخودرو برنمیگرده ، بلکه به آلیاژ بد استفاده شده در قطعه برمیگرده که سطحش تخلخل زیادی داره و نوع قالب استفاده شده هم کمی با مشکل مواجه هست و روغن بعد از مدتی از اون نشد میکنه. سازنده موتورEF7 این آلیاژ و قالب ها رو در اختیار ایران قرار نداده و فعلا باید باهاش مدارا کرد.
دوستانی که به نمایندگی مراجعه کردن و یک بار روغن ریزیشون برطرف شده و دوباره شروع به روغن ریزی کرده حتما دوباره به نمایندگی مراجعه کنن چون در بار اول واشرها تعویض میشن اگه دوباره ایراد پیدا کنن برای مرتبه دوم خود اویل ماژول تعویض میشه تا مشکل کلا از بین بره. قیمت اویل ماژول در بازار 480 هست که برای تعویضش ضرر زیادی به ایران خودور وارد میشه برای همین تا مطمئن نشن که ایراد از اویل ماژول نبوده تعویضش نمیکنن.

برای ماشین من با اچار سفت کرد
اصلا از تورک استفاده نکرد
یعنی دوباره برمیگرده :D :D :D :D :

چون کار اویل مازول خنک کردن روغن هست ، دمای آب روغن ورودی با خروجی کمی متفاوته اگه فشار روی پیچ های اون موقع نصب زیاد باشه واشرها تغییر فرم میدن و احتمال تاب برداشتن صفحه رویی هست که در نتیجه دوباره روغن ریزی پیدا میکنه.

TaXi نوشته است:
سلام ...
ممکنه از روغن بوده ؟

*

ایساکویی روغن خیلی خوبی هست. کلا وقتی میگید ایساکویی یعنی بهترین لوازم موجود در بازار. روغنی که در نمایندگی مرکزی ریخته میشه (ایساکویی) برای ال90 elf 10W40 هست و برای سمند ef7 10w40total تا به حال خارج از این دو استفاده نشده چون سازمان بازرسی ایساکو شدیدا نظارت میکنه. کلا روغن دیگه ای غیر از موارد ذکر شده در بالا و total 20w50 در نمایندگی مرکزی من ندیدم.

مرتضی2626 نوشته است:
پلیس مخفی نوشته است:

سمت راست پایین رادیات (سمت راننده) یک پیچ وجود داره برای تخلیه آب. اون پیچ رو به همراه پیچ هواگیری (بین موتور و مخزن فیلتر هوا) و درب رادیاتور باز کنید ، کل آب موجود در موتور تخلیه میشه . پیچ تخلیه روی ردیاتور رو ببندید و پیچ هواگیری روی رادیاتور (سمت راننده بالای رادیاتور) رو باز کنید، بعد دو لیتر ضد یخ (حتما ضد یخ اضافه بشه چون اویل ماژول شدیدا به نداشتنش حساسیت نشون میده) به همراه آب داخل رادیاتور بریزید.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 9 دی 1391, 06:30 
آفلاين
شروع حركت

دوستان ماشین من تو فصل گرما بعد از یه مقدار گرم شدن و رسیدن درجه حرارت موتور به وسط آمپر شروع به بد کار کردن( 3کار کردن) و روشن شدن چراغ چک میشه....که این اتفاق نسبیه یعنی گاهی خیلی زود و گاهی دیر این اتفاق میوفته...بعد از کلی تحقیق متوجه شدم که مشکل از کویل ماشینه...هر 4 تا رو عوض کردم و خیلی بهتر شد...خیلی دیر به دیر این اتفاق افتاد....ولی حالا که فصل سرما شده این اتفاق زمانی میوفته که ماشین خیلی گرم بشه و مثلا شب باشه و چراغ و ضبط و بخاری روشن باشه و درجه آمپر به وسط برسه....گاهی اوقات که گرم کن شیشه عقب رو میزنم زود تر این اتفاق میوفته...و همه اینا با روشن و خاموش کردن سوئیچ ماشین در حال حرکت معمولا درست میشه مگه اینکه تو جاده باشم و زیاد این اتفاق بیوفته و مجبور بشم 15 دقیقه به ماشین استراحت بدم....مشکل مشخصه که برقیه و از کوئیل ...ولی من که 4تا رو عوض کردم ....پیشنهاد شما چیه؟؟؟؟؟؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 9 دی 1391, 07:30 
آفلاين
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: EF7
راستی پک اویل ماژول اصلی از شیراز گرفتی؟ چند؟[/quote]
گیرم نیومد مجبور شدم بردم مکانیکی بیرون وقتی بازش کرد دیدم که واشراش هیچ عیبی نداره مکانیکه گفت بخاطر لاغر بودنه واشراس بعد رفت واشر بری دوتا واشر عینش ساخت به واشر قبلی چسپ زد بعد اونا رو دوباره جا زد وتا آخر سفتش کرد الان یه هفته ای میشه تا حالا که خبری از روغن ریزی نیست تابینم بعدن چی میشه 45تومن هم گرفت

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 9 دی 1391, 12:04 
آفلاين
دنده 2
نماد کاربر

نوع خودرو: SAMAND EF7 CNG
سلام

امروز نمایندگی بودم.گفت که از ترکیه 10000 تا اویل ماژول وارد کردن.
دارن برا تمام نمایندگی ها می فرستن.

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 3971 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 398  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: