عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش انتخاب عکس برتر اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت

امروز 4 اردیبهشت 1393, 04:36

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 103 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: مقایسه شتاب سمند با 3 موتور XU7 . TU5 .EF7
پستارسال شده در: 10 تیر 1389, 23:47 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت

نوع خودرو: LX-EF7
از دوستانی که تجربه رانندگی با حداقل 2 مدل از موتورهای فوق را دارند تقاضا دارم در این فیلد درباره ی موضوعاتی مانند شتاب . نرمی . توان موتور و .... نتیجه ی مقایسشون رو اعلام کنند تا دوستان فوروم به نتایج عملی نیز دستیابند و صرفا به اعداد و ارقام ارمانی و بعضا نادرست اکتفا نکنند.
تاکید می کنم فقط دوستانی که تجربه رانندگی همزمان با حداقل دو مدل را داشته اند اظهار نظر نمایند
[b][/b]

بالا
 مشخصات  

موضوع پست: Re: مقایسه شتاب سمند با 3 موتور XU7 . TU5 .EF7
پستارسال شده در: 11 تیر 1389, 21:41 
آفلاين
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: LX EF7
در این مورد که مطالب زیادی هست یک کم میگشتید پیدا می کردید
کلا شما باید الان مقایستون رو بین تی یو و ای اف انجام بدید چون ایکس یو که تو شتاب ثانویه و گاهی اولیه حرفی برای گفتن نداره
کلا چون شتابشون خیلی نزدیک به هم هست بیشتر بستگی به راننده داره

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 تیر 1389, 21:46 
آفلاين
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: L90
با عرض سلام
من تجربه رانندگی با XU7 و EF7 رو داشتم
با xu7 حدودا 65000 و با EF7 هم 29000 رفتم
xu7 شتاب اولیه نسبتا خوبی داره (لحظه حرکت)
چون گشتاور مفیدش در دور پایین به دست میاد
ولی EF7 کمی زور میزنه ولی بعد 4000 شتاب خوبی میگیره
کم بودن شتاب اولیش به خاطر برقی بودن پدال گازه (6سیمه)
-------------------------------------------------------------
از نظر توان قاطعانه میگم اگه دنده رو تو دور موتور مناسب
عوض کنید برتری کامل با EF7 است
-------------------------------------------------------------
وهمگی شاهد نرمی بیشتر و لرزش کمتر EF7 بوده ایم
باسپاس :-?

سرطان پایان کودکی نیست

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 12 تیر 1389, 09:40 
آفلاين
يار همراه
نماد کاربر

نوع خودرو: سمند LX چند سال پیش
من دو تا از اين مدل هارو تست كردم
الان XU7 دارم
- شتاب EF7 از XU7 ببشتره - ولي نه خيلي زياد كه بچسبي به صندلي شايد چون مخزن گاز و لوازم گاز سوز و همچنين يه سرنشين ديگه داشتيم

شتاب موتور TU5 رو سمند رو تست نكردم ولي همين موتور البته با ECU 7.4.5 رو بدنه 206 سدان با 5 تا سرنشين با مجموع وزن 360 كيلوگرم (بدون احتساب خودم كه راننده بودم) شتابش اصلا تعريفي نداشت و فقط تو دور بالا و با دنده دادن ماشين راه ميرفت

از جا كندن XU7 خيلي بهتره و البته EF7
ولي شتاب ففط از جا كندن نيست
شتاب يعني سرعت رسيدن به تندي 100 كيلومتر در ساعت
سازنده هم شتاب اين سه خودرو براي رسيدت به سرعت 100 كيلومتر رو اينطور:
سمند با موتور XU7JP/L3 گفته 11.9 ثانيه
سمند با موتورTU5JP4/L4 گفته 11.9 ثانيه
سمند با موتور EF7 گفته 11.9 ثانيه

يكسان عنوان كرده

دوستان بحث مصرف بنزين رو نكنن چون :
انحراف از تاپيك هست
وقتي صحبت از شتاب ميكنيم يعني بنزين برامون مهم نيست و تو دور نزديك به رد لاين دنده ميديم تا سريع تر سرعت بگيريم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 12 تیر 1389, 14:16 
آفلاين
نماد کاربر

نوع خودرو: MG 550
سلام به همه دوستان
من هر دو موتورو در حال حاضر دارم.(سمند و پرشیا)
tu5 تو حرکت اولیه واقعاً ضعیف هست.مخصوصاً اگه ماشین سنگین هم باشه یا کولر گرفته باشی .با سمند tu5 تو سر بالایی جاده لواسون با 4 نفر تو ماشین مجبور شدم کولرو خاموش کنم :-o در صورتیکه در وضعیت مشابه با xu7 به خاطر اینکه به ماشین فشار نیاد یا آمپر بالا نره کولر و خاموش میکنی یعنی ماشین راه میره...ولی در عوض تو حرکت ثانویه دور 3000 به بالا tu5 خودشو نشون میده و واقعاً xu7 حرفی برای گفتن نداره :) ...موتور tu5 نرمتر کار میکنه و صداش به مراتب از xu7 کمتر و لذت بخش تر .. :smile:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 12 تیر 1389, 19:39 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت

نوع خودرو: LX-EF7
با تشكر از كليه دوستان عزيز اينطور كه برداشت شد كارامدترين موتور براي سمند موتور اي اف ٧ بنظر مي ايد فقط يك موضوع جاي بحث دارد و ان هم اينست كه ايا عملكرد اين انجين با سوخت بنزين هم راندماني مشابه راندمان گاز دارد ؟ با علم به اينكه اين موتور پايه گاز سوز ميباشد
و سوال بعدي
ايا اين موتور پايه بنزين سوزش عرضه خواهد شد يا خير ؟ اگر پاسخ مثبت است نويد تحققش را ايرانخودرو در چه تاريخي داده است؟
با كمال سپاس از كليه دوستان كه با صحه صبر پاسخگوي تجربيات خود بوده اند

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 13 تیر 1389, 08:47 
آفلاين
يار همراه
نماد کاربر

نوع خودرو: سمند LX چند سال پیش
beshokranipour نوشته است:
با تشكر از كليه دوستان عزيز اينطور كه برداشت شد كارامدترين موتور براي سمند موتور اي اف ٧ بنظر مي ايد فقط يك موضوع جاي بحث دارد و ان هم اينست كه ايا عملكرد اين انجين با سوخت بنزين هم راندماني مشابه راندمان گاز دارد ؟ با علم به اينكه اين موتور پايه گاز سوز ميباشد
و سوال بعدي
ايا اين موتور پايه بنزين سوزش عرضه خواهد شد يا خير ؟ اگر پاسخ مثبت است نويد تحققش را ايرانخودرو در چه تاريخي داده است؟
با كمال سپاس از كليه دوستان كه با صحه صبر پاسخگوي تجربيات خود بوده اند

نويدشو ايران خودرو داده و پيش فروششو شروع كرده
ولي خوب هنوز خريدش ريسك داره چون هنوز نمايندگي هم همه چيشو نداره و خدماتش هنوز گسترده نشده

در حقيقت پژو سيتروئن موتور XU7 رو براي خودروهاي خانوادگي اتاق 3 از 306 به بالا طراحي گرده و تا اتاق 6 مدل 605هم روشون موتورXU9 بوده البته با سر سيلندر 16 سوپاپ - در سال 1998 اين موتور با جايگزيني موتور EW كه همهشون 4 سوپاپ در هر سيلندر هستن موتور هاي خودرو هاي خانوادگي پژو رو گسترش داد

حالا ايران خودرو اومده موتور TU5 كه مختص خودروهاي كوچيك هست رو گذاشته رو اتاق هاي بزرگ !!!!!!!!!!
اين كه نميشه كه
اين شد مهندسي !!!!!!

موتور EF7 ميتونه جايگزين خوبي باشه براي موتور XU7 ولي خوب به نظر من بايد:
1- بنزين سوز باشه
2- حدمات گسترده داشته باشه
3- حجم هاي 2 ليتر و بيشتر هم داشته باشه تا بشه ازش با تنفس طبيعي حدود 140-150 اسب گرفت

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 4 مرداد 1389, 10:07 
آفلاين
کاربر ويژه
نماد کاربر

نوع خودرو: اردی.کورسا.ولستر
Masoud Valiei نوشته است:
من دو تا از اين مدل هارو تست كردم
الان XU7 دارم
- شتاب EF7 از XU7 ببشتره - ولي نه خيلي زياد كه بچسبي به صندلي شايد چون مخزن گاز و لوازم گاز سوز و همچنين يه سرنشين ديگه داشتيم

شتاب موتور TU5 رو سمند رو تست نكردم ولي همين موتور البته با ECU 7.4.5 رو بدنه 206 سدان با 5 تا سرنشين با مجموع وزن 360 كيلوگرم (بدون احتساب خودم كه راننده بودم) شتابش اصلا تعريفي نداشت و فقط تو دور بالا و با دنده دادن ماشين راه ميرفت

از جا كندن XU7 خيلي بهتره و البته EF7
ولي شتاب ففط از جا كندن نيست
شتاب يعني سرعت رسيدن به تندي 100 كيلومتر در ساعت
سازنده هم شتاب اين سه خودرو براي رسيدت به سرعت 100 كيلومتر رو اينطور:
سمند با موتور XU7JP/L3 گفته 11.9 ثانيه
سمند با موتورTU5JP4/L4 گفته 11.9 ثانيه
سمند با موتور EF7 گفته 11.9 ثانيه

يكسان عنوان كرده

دوستان بحث مصرف بنزين رو نكنن چون :
انحراف از تاپيك هست
وقتي صحبت از شتاب ميكنيم يعني بنزين برامون مهم نيست و تو دور نزديك به رد لاين دنده ميديم تا سريع تر سرعت بگيريم

چرا بحث مصرف سوخت نشه؟تو شتاب هم سوخت مهمه.شما که گاز رو دادی و دور موتور 6000 رو رد کرد مصرف کدومشون بیشتره؟
کمترین مصرف سوخت در حداکثر گشتاور به دست میاد.و با افزایش دور از حداکثر گشتاور مصرف به صورت تصاعدی بالا میره.حالا حداکثر گشتاور موتور تی یو 5 در دور 4000 هست ولی ایکس یو 7 در دور 3000.(با توجه به این که ذاتا تی یو 5 کلا کم مصرفه*)تو دور 6000 مصرف تی یو 5 کمتر خواهد بود.
یه مثال بزنم براتون.
مصرف جاده ای اسپرو و تیپ5 یکیه.
حداکثر گشتاور دوو تو دور 2600 هست و تیپ5 4000
وقتی تیپ5 رو تهاجمی رانندگی میکنی و دور موتور همیشه بالای 5000هست نهایتا مصرف تو صد کیلومتر 1لیتر بیشتر میشه ولی وقتی دوو رو دورش رو بالای 5000 و 6000 تعویض میکنی مصرف تو صدی 3.4 لیتر بیشتر میشه.البته اینو به یاد داشته باشید که نمودار مصرف سوخت ویژه یکی از دها دلایل مصرفه.که فاکتور مهمی بود که باید میگفتم.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 آذر 1390, 17:41 
آفلاين

نوع خودرو: xantia
من تجربه رانندگی با 405 و 206تیپ 5 و سمند ef7 رو داشتم هر کدوم 1 یا 2 سال . واقعا ef7 حرف نداره شتاب اولیه خوبی داره . اون سنگینی که تو دنده 1 برای 405 احساس می کنی این نداره در مقایسه با تیپ 5 کمی کم میاره اونم به خاطر سنگینی بدنه سمنده ولی واقعا سمند نرم تر و بی صدا تر از 206 لذت رانندگی با 206 تیپ 5 خیلی بیشتره برای سرنشین این بر عکس (سمند خوش سفر تره) نکته جالب اینه که مصرف ef7 اگه کمتر نباشه بیشتر از تیپ 5 نیست 405 که قربونش برم . tu5 مشکلش در اینه که بخوای ازش قدرت بگیری باید دور موتور بالای 4000 باشه به خاطر اینکه حداکثر این موتور در دور بالاست که موجب میشه زیاد دنده معکوس بدی که در EF7 این طور نیست . در ضمن باید بگم این موارد اصلا با 405 (موتور XU7) قابل مقایسه نیستن مصرف بالا قدرت کمتر و ...

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 12 آذر 1390, 02:13 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: samand EF7
سلام من پشت هر 3تا ماشین نشستم. 2تاشو خودم داشتم ، TU5 هم صادراتی ترکیه(ایربگ دار!)بود.به نظرم شتاب EF7 بنزینی خیلی بهتر از اون دوتای دیگست. بعدش شتاب TU5 بهتره و در نهایت XU7
اینم بگم چون صحبت از شتاب شد این نظر رو دادم وگرنه گشتاور بالای XU7 تو دور پایین بر کسی پوشیده نیست. یه ذهنیت بدی که در مورد TU5 وجود داره تنبلیه این ماشینه که بنظرم اصلا اینطور نیست اگه تیپ5 سوار باشی میدونی چطور با این نوع سمند برخورد کنی اگه هم XU7 سوار بودی حتما میگی سمند tU5 مفت نمی ارزه!. شما سربالایی دور موتور رو بالای 4500 نگه دار خیلی خیلی خوب راه میره.
با ارادت

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 103 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: