عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 29 فروردین 1393, 06:31

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 375 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 38  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: تاپیک جامع سیستم برق و سیمکشی و روشنایی سمند
پستارسال شده در: 23 آذر 1391, 22:36 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: S@MI LX & 206 t2
fantome نوشته است:
سلام
سنسور دنده عقب سمند ال ایکس رو میشه روی سمند معمولی نصب کرد؟

سلام خدمت شما دوست عزیز
بله میشه نصب کرد فقط باید ضربه گیر های عقب را با نوع LX عوض کرد یا هم سوراخ کرد که عوض بشه بهتر هستش . کاری نداره سنسور را می ندازند برق شو از چراغ دنده عقب می گیرند و چند تا سیم هاشم وصل می کنند به بلند گو های عقب.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 آذر 1391, 23:02 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: \o_o/
یکم بیشتر توضیح میدی ؟
مواد لازم میشه سنسور و ضربه گیر ؟
بعد برق سنسور از چراغ گرفته میشه اون سر دیگه هم بلندگو ؟
بعد کارکردش چطوریه ؟ از باند عقب اعلام میکنه ؟ :mrgr:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 آذر 1391, 23:24 
آفلاين
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: سمند - آریون 2011
خیلی ممنون بابت جوابتون، در مورد ضربه گبر که خوب خوشبختانه ضربه گیرش جاشو داره. فقط می مونه سیم هاش که نمی دونم چجوری باید رد بشن؟ یعنی سپر باید باز بشه؟؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 آذر 1391, 23:33 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

tiam666 نوشته است:
یکم بیشتر توضیح میدی ؟
مواد لازم میشه سنسور و ضربه گیر ؟
بعد برق سنسور از چراغ گرفته میشه اون سر دیگه هم بلندگو ؟
بعد کارکردش چطوریه ؟ از باند عقب اعلام میکنه ؟ :mrgr:

سلام آقا تیام
یه روز که رفته بودم دوربین دنده عقب برای ماشین نصب کنم بعد یه ال نودی بود که اومده بود سنسور بندازه رو ماشین بعد داشت رو ال نود کار می کرد که من دیدم وقتی می خواست سنسور را کار کنه چند تا سیم سنسور داشت که که اول یا سر مته ی مخصوص سپر را سوراخ کرد بعد سنسور ها را جا زد بد من دیدم که درست یادم چند تا سیم بود بعد چند تا سیم ها را وصل کرد به سیم چراغ دنده عقب که برق شو از اون جا تامین کنه یعنی وقتی می زنه دنده عقب باعث میشه که چراغ دنده عقب روشن بشه و برق وار سنسور ها بشه . بعد چند تای سیم دیگه را وصل کرد به بلند گو های عقبی که صدای بوق سنسور وقتی به مانع نزدیک مشه از بلند گوی عقب شنیده بشه همین کار ها را کرد و تموم شد سنسور وصل شد.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 آذر 1391, 23:58 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: \o_o/
جالبه
یه فکری برا اینم باید بکنم
مرسی

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 آذر 1391, 01:00 
آفلاين
نماد کاربر

در مورد سیم کشیش، هیچ کدوم از دوستان نظری ندارن؟
راستی قیمت این سنسورای فابریک ال ایکس چند هست؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 24 آذر 1391, 13:59 
آفلاين
نماد کاربر

از دوستان کسی نبود که تجربه این کار رو داشته باشه و در مورد سیم کشی نظری داشته باشه؟؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 24 آذر 1391, 01:27 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

fantome نوشته است:
از دوستان کسی نبود که تجربه این کار رو داشته باشه و در مورد سیم کشی نظری داشته باشه؟؟

سلام خدمت دوستان
در مورد نصب سنسور دنده عقب سمند باید عرض کنم که اگه خواستید سنسور ببندید به نظر من سنسور متریک ببندید منظورم همون هایی است که در جلو مانیتور داره قیمتش الان فکر کنم حدود 80 90 تومن باشه بستنش کار ساده ای هست فقط یکم دقت می خواد حالا من روش نصبشو میگم اگه تونستید نصب کنید اگر نه ببرید بیرون برا تون نصب کنید . وسایل مورد نیاز نصب سنسور متریک و سنسور ساده منظورم از سنسور ساده همونی هست که روی سمند هست . 1- چسب نواری 2- متر 3- سر مته ی مخصوص که افرادی که وسایل ماشین نصب می کنند دارند شکلشم گرد هست 4ماژِیک . 5- بست کمر بندی خب برای نصب ابتدا سپر را اندازه گیری می کنیم بعد اندازه ی سپر هر چقدر هست تقسیم بر تعداد سنسور ها می کنیم معمولا باید فاصله ی بین سنسور ها 45 سانتی متر باشه حالا یا 4 تا یا 2تا بستگی به تعداد سنسور ها داره تا اندازه ی دقیق هر سنسور در بیاد بعد جاهایی که می خواهید سنسور را کار کنید دقیق با ماژیک علامت گذاری می کنید سعی کنید 2تا سنسوری که طرفین قرار می گیرند نزدیک به لبه های سپر باشه چون سمند خیلی نقطه ی کور داره برای این می گم . خب حالا که دقیق علامت گذاری کردید سعی کنید تو یک خط قرار بگیره محل نصب سنسور ها بعد محل هایی که علامت گذاری کرده اید با دریل و سر مته ی مخصوص که عرض کردم سوراخ کنید با آرامش سوراخ کنید که جایی سوراخ ها خراب نشه بعد که سوراخ کردید او قسمت مشکی رنگ که پایین قفل صندوق عقب هست (منظورم صندوق سمند هست ) خب حالا دو عدد پیچ پلاستیکی او پایین هست اون ها را باز می کنید تا دسترسی به قسمت بالایی سپر داشته باشید بعد که بر داشتید می تونید سوراخ ها را ببینید . حالا می ریم سراغ خود سنسور ها که معمولا برای سنسور متریک چهار عدد سنسور است ( من اینجا روش سنسور متریک را توضیح میدم روش سنسور های معمولی هم همین هست فقط به جای اینکه سیم ها را به مانیتور جلو وصل کنید به بلند گو های عقب وصل می کنید)
(وقتی جعبه ی سنسور را باز میکنید 4 عدد سنسور می بینید یک محفظه ی مربعی شکل که بهش می گن ECU سنسور و تعدادی سیم و مانیتور که اون جلو وصل میشه روی قسمت ECU ی سنسور چند تا جایی خالی می بینید که یکیش مربوط به برق سنسور میشه و دیگری مربوط به مانیتور سنسور ها و چهار جایی خالی که مربوط به خود ورودی های سنسور می شود ) جب حالا بدبن ترتیب عمل می کنید ابتدا سنسور ها را به ترتیب از چپ به راست یا از راست به چپ جا بزنید فقط یادتون باشه از هر طرف که جا می زنید اولین سنسور که جا زدید این طورحساب کنید به طور مثال اگه اولین سنسور را جا زدید سیمش را وصل کنید به قسمت A یا 1 روی ECU ی سنسور به همین تر تیب دومی به قسمت B یا 2 والی آخر لازم به ذکر هست که ECU سنسور ها را می تونید هم طرف راست گل گیر هم طرف چپ قرار بدید و با چسب دو رو بچسبونیدش خب حالا که همه ی سنسور ها را داخل سپر جا زدید و سیم هاش را به قسمت های مشخص شده ی بر روی ECU زدید حالا سیم هاش را با استفاده واشر کمر بندی ببندید به به یک طرف هدایت کنید هر طرفی که ECU را کار گذاشتید برای اینکه سیم ها معلوم نباشند می تونید از پشت موکت ها رد کنید تا معلوم نباشند خب حالا نوبت به سیم برق سنسور می رسه که ابتدا سیم را به قسمت پاور مشخص شده روی ECU ی روی سنسور وصل می کنید و یک رشته از سیم را به یکی از سیم های برق صندوق عقب و دیگری را به سیم چراغ دنده عقب وصل می کنید بدین تر تیب برق سنسور فراهم می گردد فقط یادتون باشه که اون قسمت هایی که سیم ها را وصل کردید را خوب چسب بزنید و درست وصل کنید وقتی چسب زدید سیم ها را پشت موکت صندوق عقب مخفی کنید خب حالا که سیم برق را وصل کردید تموم شد نوبت به سیم مانیتور می رسه سیم مانیتور را برداشته و به قسمت مشخص شده روی ECU ی سنسور که معمولا نوشته مانیتور به انگیلیسی وصل می کنید معمولا سوکت هاش شکل سوکت تلفن هست حالا ممکنه که فرق کنه اونش زیاد مهم نیست . خب حالا که سیم را وصل کردید نوبت به بردن سیم از صندوق عقب به قسمت جلویی می باشد که برای این کار دو راه دارید راه اول اینکه از زیر صندلی عقب و زیر صندلی راننده ببرید که این کار یکم دردسر داره و اما راه دوم و ساده ترین راه به نظر من اینکه سیم را از اونجا که وصل کرده اید از قسمت تاقچه ی عقب همون جایی که بلند گو ها قرار دارن بیارید و از بین ستون های عقب که کنار شیشه قرار دارنداز قسمت بالایی این رو کش های ستون رد کنید تا برسید به ستون های جلویی طوری رد کنید که سیم مخفی باشه می تونید سیم را با فشار دادن به کنار ستون ها و لاستیک ها مخفی کنید وقتی سیم را به پایین ستون سمت راننده رساندید حالا دیگه مانیتور را کار کنید و سیمش را بهش وصل کنید حالا یا مانیتور را وسط کار کنید یا کنار ستون حالا بستگی به خودتون داره فقط جایی بزارید که تو دید باشه بدین ترتیب سنسور را وصل کرده برای امتحانش ماشین را روشن کنید و بزنید دنده عقب ببینید سنسور کار می کنه یا نه اگر کار کرد که خوب به خودتون آفرین بگید اگه نه برید مسیر سیم ها را کل سیستم چه از برق گرفته تا خود سیم سنسور ها را بررسی کنید و عیب را بر طرف کنید. این بود مراحل نصب سنسور متریک و سنسور معمولی . ( لازم به ذکر هست که طریقه ی نصب سنسور معمولی هم همین طور هست فقط قسمت مانیتور حذف میشه و به جایی اینکه سیم را با مانیتور وصل کنید به بلند گو های عقب وصل می کنید) در آخر هم اگه مشکلی در نصبش داشتید اینجا مطرح کنید تا جواب بدم و یا اینکه شماره ام را PM می کنم تا اگه مشکلی داشتید در نصبش براتون حل کنم ) .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 آذر 1391, 18:06 
آفلاين
نماد کاربر

آقا خیلی خیلی ممنون به خاطر این متن پر و یپمونتون. حالا باید برم اون تیکه رو باز کنم ببینم اوضاع از چه قراره!
اگه بشه دسته سیم فابریکشم باشه و همه چیز بدون کثیف کاری باز کردن فیش ها انجام بشه که دیگه عالی میشه!

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 27 آذر 1391, 20:04 
آفلاين
نماد کاربر

رفتم نمایندگی واسه قیمت این سنسور های ال ایکس که ببینم ارزش داره یا همون ضربه گیر (بعضا البته) بخوره به جایی بهتره!
این جوری که نمایندگی قیمت داد حدود 80 تومن مجموعه سنسور ها و بازر و ای سی یو و رله مورد نیازش میشه و نمی دونم چجوری حساب کرد که گفت احتمالا یه 140 تومنی پام درمیاد با هزینه نصب!
خود سنسور ها قیمتی ندارن هر کدوم 16 تومن! اما بازر و ای سی یو و رله بود که قیمتو کشید بالا!!

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 375 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 38  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: