عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش انتخاب عکس برتر اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت

امروز 3 اردیبهشت 1393, 19:21

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1622 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 163  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: تاپیک جامع سیستم کلاچ پژو 206 و 206+
پستارسال شده در: 1 مهر 1391, 09:00 
آفلاين
شروع حركت
نماد کاربر

نوع خودرو: 206-tu3a
keyvan elnino نوشته است:
صداي بكسواد كلاچ ممكنه باشه. اون واسكازين ها حسابي چربش كرده و سر ميخورده. البته يه احتمال ديگه هم بلبرينگ كلاچه كه با توجه به قطع شدن مورد اول محتمل تره.

اگه صفحه کلاج چرب شده باشه که باید به فکر یه صفحه نو باشم :x
ماشین الان با دنده 1 تیک آف میکنه اگه در حال حرکت در حالت خلاص گاز بدی رو 2 هم تیک آف میکنه ولی 1 به 2 خیلی سخت تیک آف میکنه. با دنده 2 هم 90 تا رو پر میکنه ولی موقع درگیر شدن کلاچ یه صدای خس خس خفیف میده. دیگه بد رفته رو مخم این صفحه کلاج :cry: .
از وقتی ماشینو گرفتم هیچ مشکلی نداشت خیلی قابل اطمینان بود ولی این مکانیک احمق با ندونم کاریش کل اعتماد منو صلب کرده. :sad:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 1 مهر 1391, 10:26 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

دوست عزیز، نگران چرب بودن صفحه کلاچ نباشید. گرمای حاصل از فعالیت انجین و اصطکاک بین دیسک و صفحه به مرور زمان این چربی رو خواهد سوزوند.
و یه سوال دیگه، شما همیشه با ماشینتون اینقدر خشن رانندگی می‌کنید؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 1 مهر 1391, 11:20 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

amirj1365 نوشته است:
با سلام خدمت دوستان
بالاخره صفحه کلاج رو دادم عوض کردن بعد از اینکه ماشین استارت خورد دنده ها اصلا جا نمیرفتن بالاخره با هزار ضرب و زور دنده جارفت (ماهک ها بد جا انداخته شده بود :???: ) شروع به حرکت در کمال تعجب با صدای جیغ صفحه کلاج اورجینال همراه بود. شروع حرکت با دنده 1 موقع درگیری کلاج صدای جیغ مانند شنیده میشد. از 1 به 2 باز هم صدای جیغ موقع درگیری کلاج از 2 به 3 هم همینطور
یارو گفت از صفحه کلاجه باید باز کنم یکی دیگه ببندم. گفتم دوست عزیز شما از کجا میدونی صفحه نو اورجینال که گرفتم خرابه؟ خلاصه با همون وضعیت راه افتادم چون کار خیلی واجبی داشتم. کم کم صدا کم شد دیگه شب که میرفتم خونه عملا هیچ صدایی نبود و کلاج بسیار نرم و جا رفتن دنده ها عالی بود. صبح امروز زیر ماشین رو که نگاه کردم دیدم که حدود 1 لیوان واسکازین زیر ماشین ریخته. رفتم پیش یارو گفتم جریانو گفت کاسه نمد خرابه (دیروز 100 بار بهش گفتم چک کن اگه کاسه نمد خراب باشه عوض کن گفت نه سالمه پس به این نتیجه میرسیم که یارو خودش زده کاسه نمد پولوس رو خراب کرده :D ) خلاصه امروز صبح کاسه نمد پلوس بلند هم عوض شد و تعویض دنده هم بسیار عالی و نرم هست.
حالا سوال اینه که اون صدای دیروزی از چی میتونه باشه؟

سلام
دوست عزيز
صفحه كلاچ فقط در اثر نشت كاسه نمد قيفي گيربكس چرب مي شود وبا توجه به اظهاراتي كه فرموديد ماشين در حركت اوليه مشكلي نداشته است
بنابراين اين مورد محرز مي باشد
اون صدا ممكن است در زمان بستن كيت كلاچ پيچ هاي ديسك وصفحه كلاچ را بصورت ضربدري نبسته وصفحه در ابتدا درگير بوده و بعد آزاد شده است
اگر بمدت يك هفته وكاركرد 1000كيلومتر (البته بدون فشار وتكاف ودور موتور بالا) مشكلي در تعويض دنده و ديگر علائم مشكلات كلاچ را نداشتيد جاي هيچ نگراني نمي باشد.
موفق باشيد

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 مهر 1391, 11:38 
آفلاين
شروع حركت
نماد کاربر

amirj1365 نوشته است:
keyvan elnino نوشته است:
صداي بكسواد كلاچ ممكنه باشه. اون واسكازين ها حسابي چربش كرده و سر ميخورده. البته يه احتمال ديگه هم بلبرينگ كلاچه كه با توجه به قطع شدن مورد اول محتمل تره.

اگه صفحه کلاج چرب شده باشه که باید به فکر یه صفحه نو باشم :x
ماشین الان با دنده 1 تیک آف میکنه اگه در حال حرکت در حالت خلاص گاز بدی رو 2 هم تیک آف میکنه ولی 1 به 2 خیلی سخت تیک آف میکنه. با دنده 2 هم 90 تا رو پر میکنه ولی موقع درگیر شدن کلاچ یه صدای خس خس خفیف میده. دیگه بد رفته رو مخم این صفحه کلاج :cry: .
از وقتی ماشینو گرفتم هیچ مشکلی نداشت خیلی قابل اطمینان بود ولی این مکانیک احمق با ندونم کاریش کل اعتماد منو صلب کرده. :sad:

تا امروز 950 کیلومتر رفتم.
پدال کلاج نرمه
دنده ها خوب جا میره
وقتی ماشین سرده تو نیم کلاج هنوز همون خس خس خفیف رو داره ولی کمتر شده
وقتی ماشین گرم میشه خس خس نیست
احساس میکنم یک کم از دور موتور رو کم منتقل میکنه.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 13 مهر 1391, 15:47 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

دوستان سلام
البته با آقا وحید تماس داشتم و بابت زحمت ظهرگاهی تشکر دارم!
ولی کلاچ من رفته تا وسط و دیگه همردیف پدال ترمز و گاز نیست و از اون به بعد کلاچ میگره یعنی کورسش کم شده
الان هم پدال کلاچ رو با پا میارم بالا گیر میکنه ولی راحت میره پایین و از اون به بعد کلاچ فعال میشه
تعویض دنده ها خوبه ولی خیلی پایین رفته و خودم چندباری خاموش کردم
از سیم کلاچه یا جای دیگس؟
راستی چند تا مدل سیم کلاچ داریم؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 13 مهر 1391, 01:46 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

در کمال تعجب سر سیم کلاچ لق بود و با باز کردن هواکش دوباره بسته شد ( یک تیکه پلاستیکی زیر هواکش به سر سیلندر وصل بود و لق این چیه میخوره پایه ای برا هواکش باشه ولی اصلا جا دست برا نگه داشتنش نداره )
فقط اون اهرمه بدون فشار و زور زدن تا جایی که میشد فرستادم عقب و دو تا مهره رو بستم
اشتباه که نکردم؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 14 مهر 1391, 20:51 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: 206 t2
کسی قیمت دیسک و صفحه برای تیپ 2 رو داره؟مارک اورجینالش چه مارکیه؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 15 مهر 1391, 09:21 
آفلاين
شروع حركت
نماد کاربر

hamidmooshe نوشته است:
کسی قیمت دیسک و صفحه برای تیپ 2 رو داره؟مارک اورجینالش چه مارکیه؟

با اجازه اساتید.
مدل ماشین باید مشخص باشه چون تیپ 2 های جدید روشون صفحه کلاج تیپ 5 هست که قیمت ایساکو برای اورجینال تو بسته بندی پژو سیتروئن 140 هست ولی تو بازار تا 250 هم میدن اگه پیدا بشه
اورجینال خود تیپ 2 فکر کنم 140 شده

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 15 مهر 1391, 10:26 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: پژو 206 تيپ 6
amirj1365 نوشته است:
با سلام خدمت دوستان
بالاخره صفحه کلاج رو دادم عوض کردن بعد از اینکه ماشین استارت خورد دنده ها اصلا جا نمیرفتن بالاخره با هزار ضرب و زور دنده جارفت (ماهک ها بد جا انداخته شده بود :???: ) شروع به حرکت در کمال تعجب با صدای جیغ صفحه کلاج اورجینال همراه بود. شروع حرکت با دنده 1 موقع درگیری کلاج صدای جیغ مانند شنیده میشد. از 1 به 2 باز هم صدای جیغ موقع درگیری کلاج از 2 به 3 هم همینطور
یارو گفت از صفحه کلاجه باید باز کنم یکی دیگه ببندم. گفتم دوست عزیز شما از کجا میدونی صفحه نو اورجینال که گرفتم خرابه؟ خلاصه با همون وضعیت راه افتادم چون کار خیلی واجبی داشتم. کم کم صدا کم شد دیگه شب که میرفتم خونه عملا هیچ صدایی نبود و کلاج بسیار نرم و جا رفتن دنده ها عالی بود. صبح امروز زیر ماشین رو که نگاه کردم دیدم که حدود 1 لیوان واسکازین زیر ماشین ریخته. رفتم پیش یارو گفتم جریانو گفت کاسه نمد خرابه (دیروز 100 بار بهش گفتم چک کن اگه کاسه نمد خراب باشه عوض کن گفت نه سالمه پس به این نتیجه میرسیم که یارو خودش زده کاسه نمد پولوس رو خراب کرده :D ) خلاصه امروز صبح کاسه نمد پلوس بلند هم عوض شد و تعویض دنده هم بسیار عالی و نرم هست.

خيلي ببخشيد كه من اينطوري صحبت مي كنم، اما ظاهراً مشكل شما رو توي ماشين نبايد پيدا كرد، بلكه اشكال شما در اين هستش كه تعميركار ماشينتون سواد درست و درموني نداره!
يه نفر تعميركار نما اومده [...] خيلي عذر مي خوام [...] ماشين شما! ديگه احمقي كه ماهك رو بدجا ميزنه و موقع بستن گلدوني ميزنه كاسه نمد رو نفله مي كنه فكر كنم در تست هوش با پت و مت يه بيست نمره اي عقب باشه!
به نظر من به جاي رفع سطحي اشكالات، مشكل رو ريشه اي حل بكنيد و تعميركارتون رو عوض كنيد و پيش يه آدم با سوادتر تشريف ببريد.

-----------------------------------------------------------------

برای بار 1000 ام ویرایش شد

Monarch

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 15 مهر 1391, 11:18 
آفلاين
شروع حركت
نماد کاربر

Alireza-B نوشته است:
amirj1365 نوشته است:
با سلام خدمت دوستان

خيلي ببخشيد كه من اينطوري صحبت مي كنم، اما ظاهراً مشكل شما رو توي ماشين نبايد پيدا كرد، بلكه اشكال شما در اين هستش كه تعميركار ماشينتون سواد درست و درموني نداره!
يه نفر تعميركار نما اومده [...] خيلي عذر مي خوام [...] ماشين شما! ديگه احمقي كه ماهك رو بدجا ميزنه و موقع بستن گلدوني ميزنه كاسه نمد رو نفله مي كنه فكر كنم در تست هوش با پت و مت يه بيست نمره اي عقب باشه!
به نظر من به جاي رفع سطحي اشكالات، مشكل رو ريشه اي حل بكنيد و تعميركارتون رو عوض كنيد و پيش يه آدم با سوادتر تشريف ببريد.

-----------------------------------------------------------------

برای بار 1000 ام ویرایش شد

Monarch

شما کاملا درست میفرمایین والا به نظر من به جر یک عده معدود که واقعا کارشونو بلدن یه مشت آدم بی سواد که هیچی از خودرو هالیشون نیست شدن مکانیک که جای آچار آفتابه دستشون هست . من از دوستان خواستم که اگه کسی کار بلد غرب تهران سراغ دارن معرفی کنن که جوابی نیومد و ما هم به معرفی یکی از دوستان بیرون رفتیم پیش این تعمیرکار نما :o که این بلا رو سر صفحه کلاج اورجینال آورد. واسه فیلر رفتم پیش یکی دیگه که کارش تیونینگ ماشین واسه پیست مسابقه آزادی بود و فیلر رو 25-25 گرفت :x والا من خودم دیگه موندم چیکار کنم

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1622 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 163  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: ™ALI, saedbalf, sbigloo, ssohi و 5 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: