عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش انتخاب عکس برتر اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت

امروز 4 اردیبهشت 1393, 04:37

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 7916 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 548, 549, 550, 551, 552, 553, 554 ... 792  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: تاپیک جامع رینگ و لاستیک 405 و پرشیا
پستارسال شده در: 24 فروردین 1392, 02:38 
آفلاين
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Peugeot PARS
بعید میدونم صرفا" به خاطر شکل عاجش باشه.
شاید یزد تایر اسپانسرشون باشه

در آیین نامه‌ی راهنمایی و رانندگی ، بخش حق تقدم ، اشاره ای به قیمت خودروی شما نشده است !

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 فروردین 1392, 09:03 
آفلاين
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Peugeot 405 SLX
Ehsan1731 نوشته است:
یک سوال میتونم بپرسم
؟؟؟
کسی تا حالا لاستیک کلاس 206 های پیست آزادی را دیده ؟
اول میشلن استفاده میکردن حالا یزد
البته نکته لاستیک حتما باید 186/65/14 باشه ها .
فکر میکنین دلیش چیه ؟؟/

سلام
دلیلش اینه که راننده هستن... قسمتی از مواردی که دوستان میگن تجربه ی شخصی خودشون از رانندگی شهری هست، اگه راننده ی حرفه ای باشید رو پوست خربزه هم نتیجه میگیرید (البته قطعا شکی نیست که ابزار بهتر به نتیجه ی بهتر منجر میشه، منظور این نیست که کیفیت لاستیک تاثیری نداره).
این مورد رو هم در نظر بگیرید که اونا توی پیست هستن، دستشون برای اشتباه بازه، توی شهر فضای اشتباه خیلی کم هست، در نتیجه تاثیر لاستیک بد بیشتر دیده میشه.
یه دلیل دیگه هم هزینه هست، توی یه مسابقه تا سه ست لاستیک ممکنه عوض بشه، یعنی چیزی نزدیک به 500 هزار تومان اختلاف بین لاستیک ایرانی و خارجی

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 فروردین 1392, 09:16 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: ---
srashedian نوشته است:
Ehsan1731 نوشته است:
یک سوال میتونم بپرسم
؟؟؟
فکر میکنین دلیش چیه ؟؟/

سلام دوست عزیز
دلیلش اینه که راننده هستن... قسمتی از مواردی که دوستان میگن تجربه ی شخصی خودشون از رانندگی شهری هست، اگه راننده ی حرفه ای باشید رو پوست خربزه هم نتیجه میگیرید (البته قطعا شکی نیست که ابزار بهتر به نتیجه ی بهتر منجر میشه، منظور این نیست که کیفیت لاستیک تاثیری نداره).
این مورد رو هم در نظر بگیرید که اونا توی پیست هستن، دستشون برای اشتباه بازه، توی شهر فضای اشتباه خیلی کم هست، در نتیجه تاثیر لاستیک بد بیشتر دیده میشه.
یه دلیل دیگه هم هزینه هست، توی یه مسابقه تا سه ست لاستیک ممکنه عوض بشه، یعنی چیزی نزدیک به 500 هزار تومان اختلاف بین لاستیک ایرانی و خارجی

سلام داداش
این جمله هایی را که بلد کردم را موافق نیستم چون
1- یه اشتباه کوچیک تو پیست یا سر خوردن یا اسلیپ شدن سر پیچ به قیمت از دست دادن مقام (و از دست دادن تایم محسوب میشه) و ممکنه خسارت های جبران ناپذیری رو بوجود بیاره
2- این خبرا هم نیست کلاس GT را نگفتم که لاستیک نیم اسلیک استفاده کنن که باید بعد هر مسابقه عوض بشن که (حتی اونها هم از یه لاستیک بیشتر از یک بار استفاده میکنن)
فقط توی فورمول وان و ناسکار (اونم تازه اینجا نیستش) لاستیک عوض میکنن
دلیلش اینه که اون لاستیک اسلیک هستش و تا یه مدت خاصی چسبندگی خود را بواسطه چسب درونیش حفظ میکنه و باید پس از طی اون مدت عوض بشه و گرنه نتیجه عکس میده.

نگهش خواهم داشت

چه تو نزدیک باشی چه دور...

تصوير

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 فروردین 1392, 10:39 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Persia
srashedian نوشته است:
Ehsan1731 نوشته است:
یک سوال میتونم بپرسم
؟؟؟
فکر میکنین دلیش چیه ؟؟/

سلام

من علاوه بر جمله هایی که دوستمون Bold کردن، با همه ی جمله هاتون مخالفم!!
وقتی ماشین قراره سر بخوره و فرمان پذیری نداشته باشه و هندلینگش افتضاح بشه با لاستیک ایرانی، خب تو پیست بدتره این قضیه!
درضمن ... هر راننده ی حرفه ای هم می خواد باشه. وقتی لاستیک سرسره است، سرسره است دیگه!

درضمن این یادتون باشه ما ایرونیا خیلی کارمون درسته که با این ماشین های آشغال (پژو)، اینجوری رانندگی می کنیم! یه راننده ی حرفه ای تو یه کشور دیگه که LEXUS تمام اسپرت زیر پاشه، همه امکانات رو داره که هنرنمایی کنه . به نظر من کار بچه های ایرانی قابل ستایش تره که با امکانات مضحک و باور نکردنی، پیست هم می رن!!!!!

درضمن ... شهرهای بزرگ ما، خودشون علاوه بر پیست بودن، "آفرود" هم هستن !! :| :| :| . اگه حرفم رو قبول ندارین ، یه بار به یه خارجی (اروپایی) که چندین ساله گواهینامه داره و رانندگی می کنه تو کشور خودش، یه 206 یا پرشیا یا ... بدین ، اینجا رانندگی کنه ! اگه تونست!!!!...هه!

در نهایت در جواب دوستمون بگم... از بی پولی ، لاستیک ایرانی می ندازن (اگه می ندازن) . از درد دلار 4000 تومنی لاستیک ایرانی می ندازن! ریسک شدید می کنن و می ندازن. دلیل دیگه ای نداره. ( یه وقت خجالت نکشین ها!! خواستین بیایین میشلن و یزد و کویر تایر رو هم مقایسه کنین باهمدیگه :| )

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 فروردین 1392, 10:53 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: 206HB-T2-89
بنده هم فکر کنم که به خاطر شرایط مالی هست که لاستیک ایرانی میندازن و ما به التفاوت این خرج رو احتمالا برای کارآیی بهتر موتور هزینه میکنن

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 فروردین 1392, 10:58 
آفلاين
نماد کاربر

Ehsan1731 نوشته است:
سلام داداش
این جمله هایی را که بلد کردم را موافق نیستم چون
1- یه اشتباه کوچیک تو پیست یا سر خوردن یا اسلیپ شدن سر پیچ به قیمت از دست دادن مقام (و از دست دادن تایم محسوب میشه) و ممکنه خسارت های جبران ناپذیری رو بوجود بیاره
2- این خبرا هم نیست کلاس GT را نگفتم که لاستیک نیم اسلیک استفاده کنن که باید بعد هر مسابقه عوض بشن که (حتی اونها هم از یه لاستیک بیشتر از یک بار استفاده میکنن)
فقط توی فورمول وان و ناسکار (اونم تازه اینجا نیستش) لاستیک عوض میکنن
دلیلش اینه که اون لاستیک اسلیک هستش و تا یه مدت خاصی چسبندگی خود را بواسطه چسب درونیش حفظ میکنه و باید پس از طی اون مدت عوض بشه و گرنه نتیجه عکس میده.

سلام
1- سر خوردن توی پیست قابل تصحیه، ضمن اینکه وقتی یک نوع لاستیک خاص استاندارد بشه شرایط برای همه یکسان میشه.
2- به سوابق مسابقات مراجعه کنید، من متفاوت با چیزی که شما میگید رو دیدم. ضمنا در مورد لاستیک های اسلیک بیشتر مطالعه کنید.

farshadx نوشته است:
من علاوه بر جمله هایی که دوستمون Bold کردن، با همه ی جمله هاتون مخالفم!!
وقتی ماشین قراره سر بخوره و فرمان پذیری نداشته باشه و هندلینگش افتضاح بشه با لاستیک ایرانی، خب تو پیست بدتره این قضیه!
درضمن ... هر راننده ی حرفه ای هم می خواد باشه. وقتی لاستیک سرسره است، سرسره است دیگه!

درضمن این یادتون باشه ما ایرونیا خیلی کارمون درسته که با این ماشین های آشغال (پژو)، اینجوری رانندگی می کنیم! یه راننده ی حرفه ای تو یه کشور دیگه که LEXUS تمام اسپرت زیر پاشه، همه امکانات رو داره که هنرنمایی کنه . به نظر من کار بچه های ایرانی قابل ستایش تره که با امکانات مضحک و باور نکردنی، پیست هم می رن!!!!!

درضمن ... شهرهای بزرگ ما، خودشون علاوه بر پیست بودن، "آفرود" هم هستن !! :| :| :| . اگه حرفم رو قبول ندارین ، یه بار به یه خارجی (اروپایی) که چندین ساله گواهینامه داره و رانندگی می کنه تو کشور خودش، یه 206 یا پرشیا یا ... بدین ، اینجا رانندگی کنه ! اگه تونست!!!!...هه!

در نهایت در جواب دوستمون بگم... از بی پولی ، لاستیک ایرانی می ندازن (اگه می ندازن) . از درد دلار 4000 تومنی لاستیک ایرانی می ندازن! ریسک شدید می کنن و می ندازن. دلیل دیگه ای نداره. ( یه وقت خجالت نکشین ها!! خواستین بیایین میشلن و یزد و کویر تایر رو هم مقایسه کنین باهمدیگه :| )

سلام
با اون دوست عزیزمون که مباحثه داریم، ولی حرف های شما رو اصلا نفهمیدم! تقریبا تمام چیزایی که شما نوشتید در تایید حرف های من بود نه مخالفش! من گفتم نتیجه ی امکانات بهتر رو به وضوح میگیرید، شما هم همین رو گفتید. من گفتم توی شهر شرایط سخته و اشتباه خیلی خطرناک، شما هم همینو گفتید، من گفتم لاستیک خارجی گرونه نمیصرفه بخرن شما هم همینو گفتین!

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 فروردین 1392, 11:09 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: ---
سلام دوست عزيز
مسئله اينه که قانون که نيست حتما اين مارک باشه که بعضي ها ميشلن دارن بعضي ها هم مارک هاي ديگه من گفتم يزد را بيشتر استفاده ميکنن .
يه سري دوستان گفتن واسه قيمتش
داداش تا اونجايي که من لاستيک اسليک ديدم و شنيدم اينجوري بوده و هست
خودم دوستي دارم کلاس جي تي با پرايد b6 شرکت ميکنه شايد شده با يک لاستيک شايد بيش از اون چيزي که فکرشو بکنين مسابقه ميده
حالا اگه چيز ديگه اي راجع به اسليک به نظرتون ميرسه بگين تا دوستان هم بدونن

نگهش خواهم داشت

چه تو نزدیک باشی چه دور...

تصوير

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 فروردین 1392, 11:48 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Persia-RD1600
آقا نظرتون راجع به لاستیک کوموهو چیه؟ واسه پرشیا....از این ویتنامی ها..
(به نظر خودم که با توجه به قیمتش و نرمی که داره عالیه...) :div:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 فروردین 1392, 15:07 
آفلاين
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت

نوع خودرو: PUG 405 T16
من لاستیکهام continental هستن. پیش یه مکانیک بودم، خیلی حال میکرد با لاستیکهام. همش میگفت خیلی لاستیکهای خوبی هستن اینها، از میشلین هم بهترن!! همش دور و ور لاستیکهام میچرخید و حال میکرد! البته به نظر خودم هم بد نیستن. اواخر سال ۲۰۱۰ خریدمشون. روشون زده بود تاریخ تولید هفته ۳۴ سال ۲۰۱۰. و الان که سال ۲۰۱۳ هستیم هنوز هم که هنوزه ۹۰٪ ش مونده. وقتی خودش هم دید روش زده هفته ۳۴ سال ۲۰۱۰ کف کرد. گفت تقریبا ۳ سال از تاریخ ساختش گذشته اما هنوز ۹۰٪ داره!! همش میگفت این لاستیکها از میشلین هم بهترن!! حالا به نظر شما بهترن؟؟!! ساخت آلمانن.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 فروردین 1392, 15:46 
آفلاين
نماد کاربر

m2fard نوشته است:
من لاستیکهام continental هستن. پیش یه مکانیک بودم، خیلی حال میکرد با لاستیکهام. همش میگفت خیلی لاستیکهای خوبی هستن اینها، از میشلین هم بهترن!! همش دور و ور لاستیکهام میچرخید و حال میکرد! البته به نظر خودم هم بد نیستن. اواخر سال ۲۰۱۰ خریدمشون. روشون زده بود تاریخ تولید هفته ۳۴ سال ۲۰۱۰. و الان که سال ۲۰۱۳ هستیم هنوز هم که هنوزه ۹۰٪ ش مونده. وقتی خودش هم دید روش زده هفته ۳۴ سال ۲۰۱۰ کف کرد. گفت تقریبا ۳ سال از تاریخ ساختش گذشته اما هنوز ۹۰٪ داره!! همش میگفت این لاستیکها از میشلین هم بهترن!! حالا به نظر شما بهترن؟؟!! ساخت آلمانن.

بنز بهتره یا بی ام و؟
شما اسم دوتا کارخونه رو نوشتی! لاستیک شما دقیقا کدوم مدل کانتیننتال هست و میخواید با کدوم مدل میشلین مقایسه اش کنید؟

mohandes-alizade نوشته است:
آقا نظرتون راجع به لاستیک کوموهو چیه؟ واسه پرشیا....از این ویتنامی ها..
(به نظر خودم که با توجه به قیمتش و نرمی که داره عالیه...) :div:

سلام
سعی کنید اصلشو گیر بیارید، اما مارک معروفیه... با این وجود شما هم همون مشکل بالا رو داری! شما داری میپرسی لامبورگینی ماشین خوبیه؟ آخه کدوم مدلشو میخواید بخرید؟

Ehsan1731 نوشته است:
سلام دوست عزيز
مسئله اينه که قانون که نيست حتما اين مارک باشه که بعضي ها ميشلن دارن بعضي ها هم مارک هاي ديگه من گفتم يزد را بيشتر استفاده ميکنن .
يه سري دوستان گفتن واسه قيمتش
داداش تا اونجايي که من لاستيک اسليک ديدم و شنيدم اينجوري بوده و هست
خودم دوستي دارم کلاس جي تي با پرايد b6 شرکت ميکنه شايد شده با يک لاستيک شايد بيش از اون چيزي که فکرشو بکنين مسابقه ميده
حالا اگه چيز ديگه اي راجع به اسليک به نظرتون ميرسه بگين تا دوستان هم بدونن

لاستیک اسلیک به لاستیکی میگن که عاج نداشته باشه، چسبی توش بکار نمیره که خراب بشه، دلیل تعویض سریعش اینه که خیلی نرم هست و سریع پوسته پوسته میشه سطحش.
بحث تعداد دفعات استفاده هم بسیار بسیار وابسته به نوع مسابقه (رالی، درگ، اسلاوم، دریفت و....) و همچنین پیستی که داخلش مسابقه میدن، وزن و قدرت ماشین، شیوه ی رانندگی اون راننده ی خاص و مدت زمان کل مسابقه داره. حرف شما میتونه کاملا درست باشه برای یک پراید نسبتا سبک توی مسابقات دو سه دقیقه ای مثلا اسلالوم (این مثال هست فقط)

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 7916 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 548, 549, 550, 551, 552, 553, 554 ... 792  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: MSNbot Media و 2 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: