عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 27 فروردین 1393, 07:42

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 2547 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5 ... 255  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: پژو 405 من با موتور TU5!
پستارسال شده در: 11 تیر 1389, 11:00 
آفلاين
راننده شتاب 400 متر - «پایش»
راننده شتاب 400 متر - «پایش»
نماد کاربر

نوع خودرو: پرشيا 16V
Warrior نوشته است:
در ضمن, شتابش هم از 405 XU7 حدود 2 ثانیه سریع تر خواهد بود.

با تشکر

50 كيلو اختلاف و توان موتور 15 اسب قويتر
اما حجم پايينتر و تورك دور پايين كمتر

به نظر 2 ثانيه عدد منطقي نيست
آخه 2 ثانيه خيليه

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 تیر 1389, 13:50 
آفلاين
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نقل قول از خودم:

"اختلاف وزن 405 فعلی و تیپ 5 خدا بیامرز 40کیلو ه(1050-1090) پس اینو با سمند تی یو فایو که حداقل 250کیلو با تیپ پنج اختلاف وزن داره مقایسه نکیند

اگه این ماشین با گیربکس هماهنگ و به دردبخور ستاپ بشه مظمئن باشین حرفای زیادی برای گفتن داره
اختلاف وزن 50 کیلویی به کنار،آیرودینامیک 405 بهتر از 206 و هندلینگش خیلی بهتر از206ه

البته،
حسین جی میگفت تی یو فایو از ایکس یو سون سنگین تره چون بلوکش چدنه
پس ممکنه اختلاف وزن یکمی بیشتر بشه"

من که به شخصه غیر از گشتاور خوب تو دور پایین و آسونی تعمیرات چیزی از xu7 ندیدم(خودم 405 دارم)

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 تیر 1389, 15:04 
آفلاين
کاربر ويژه
نماد کاربر

نوع خودرو: اردی.کورسا.ولستر
delfi نوشته است:
نقل قول از خودم:

"اختلاف وزن 405 فعلی و تیپ 5 خدا بیامرز 40کیلو ه(1050-1090) پس اینو با سمند تی یو فایو که حداقل 250کیلو با تیپ پنج اختلاف وزن داره مقایسه نکیند

اگه این ماشین با گیربکس هماهنگ و به دردبخور ستاپ بشه مظمئن باشین حرفای زیادی برای گفتن داره
اختلاف وزن 50 کیلویی به کنار،آیرودینامیک 405 بهتر از 206 و هندلینگش خیلی بهتر از206ه

البته،
حسین جی میگفت تی یو فایو از ایکس یو سون سنگین تره چون بلوکش چدنه
پس ممکنه اختلاف وزن یکمی بیشتر بشه"

من که به شخصه غیر از گشتاور خوب تو دور پایین و آسونی تعمیرات چیزی از xu7 ندیدم(خودم 405 دارم)

اینو هم در نظر داشته باشید که درسته تو دور پایین خوبه ولی تو دور های بالا واقعا از نفس میوفته(ایکس یو 7)ولی تی یو 5 تو دور های بالا معرکه است.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 13 تیر 1389, 15:20 
آفلاين
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: پژو پارسشیا!
چیزی که از ابتدا تو این تاپیک فراموش شد بهش پرداخته بشه گشتاور موتور است که دقیقا نسبت مستقیم
با حجم موتور داره پس یه موتور tu5 هرکاری بکنه گشتاورش کمتر از موتور 8/1 است (به دفترچه هاشون نگاه کنید)
گشتاور بالا اثر خودش رو توی افت کمتر نیرو موقع سربالایی ، استفاده از کولر، تعداد سرنشین زیاد و ... نشون میده
من بارها در جاده دیدم یه پراید راحت RD رو گرفته ولی تو سربالایی RD دوباره پراید رو گرفته چون حجم موتورش بیشتره
حتی یه بار یه تیپ 5 با سه تا مسافر توجاده من رو که با یه 405 و 4 تا مسافر بودم رو راحت گرفت ولی وقتی به سربالایی رسیدیم
من گرفتمش(موقع سبقت قیافه یارو که تخته گاز کرده بود و خوابیده بود روی فرمون دیدن داشت!)
بیشترین اثر حجم موتور و گشتاور بالا در شتابگیریهای ثانویه است اگه دقت کرده باشید ماشینهای آمریکایی رو هرچقدر هم لگن باشن
تو شتابگیری ثانویه به این راحتیها نمیشه گرفت چون حجم موتورهای بالایی دارند.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 13 تیر 1389, 18:21 
آفلاين
کاربر ويژه
نماد کاربر

artima نوشته است:
چیزی که از ابتدا تو این تاپیک فراموش شد بهش پرداخته بشه گشتاور موتور است که دقیقا نسبت مستقیم
با حجم موتور داره پس یه موتور tu5 هرکاری بکنه گشتاورش کمتر از موتور 8/1 است (به دفترچه هاشون نگاه کنید)
گشتاور بالا اثر خودش رو توی افت کمتر نیرو موقع سربالایی ، استفاده از کولر، تعداد سرنشین زیاد و ... نشون میده
من بارها در جاده دیدم یه پراید راحت RD رو گرفته ولی تو سربالایی RD دوباره پراید رو گرفته چون حجم موتورش بیشتره
حتی یه بار یه تیپ 5 با سه تا مسافر توجاده من رو که با یه 405 و 4 تا مسافر بودم رو راحت گرفت ولی وقتی به سربالایی رسیدیم
من گرفتمش(موقع سبقت قیافه یارو که تخته گاز کرده بود و خوابیده بود روی فرمون دیدن داشت!)
بیشترین اثر حجم موتور و گشتاور بالا در شتابگیریهای ثانویه است اگه دقت کرده باشید ماشینهای آمریکایی رو هرچقدر هم لگن باشن

دوست من تکنولوژی امروز یعنی حجم کم قدرت و گشتاور زیاد.xu7 اگه 1600 میشد گشتاورش کمتر از tu5 میشدالبته الانم کمه.جالبه شما میگید گشتاور کم و زیاد ولی نمیگید که کدوم فلت تره و اف کمتری داره و......
xu7 تو حداکثر توانش 112 نیوتن بر متر گشتاور داره و tu5 تو حداکثر توانش 131 نیوتن بر متر گشتاور داره :-( :-( :-( پس دیگه بحث گشتاور رو بزارید کنار و xu7رو با tu5 مقایسه نکنید. :-(
راستی گشتاور اسپرو هم تو حداکثر توانش 146نیوتن بر متره :mrgr:
و زانتیا 156 نیوتن بر متر تو حداکثر توانش گشتاور داره.
حالا xu7 تو حداکثر گشتاورش 66 اسب قدرت داره.
و tu5 تو حداکثر گشتاورش 84 اسب قدرت داره.
فکز میکنم همه چی روشن شد.ولی دور موتور ها متفاوته.(اینو هم در نظر داشته باشید.)ولی با افزایش دور موتور xu7 از 3000 به بالا گشتاورش به شدت کم میشه ولی tu5 از دور 4000 گشتاورش کم میشه اونم خیلی کم کم میشه چون نمودارش نزدیک به فلت هست.
دیگه جای بحثی برای xu7 باقی نمیمونه.و به طور علمی ثابت کردم که xu7 از نظر قدرت هم هیچ حرفی برای گفتن در مقابل tu5 نداره.حالا مزیت های دیگش هیچ.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 13 تیر 1389, 19:13 
آفلاين
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: پژو پارسشیا!
amir_espero نوشته است:
artima نوشته است:

دوست من تکنولوژی امروز یعنی حجم کم قدرت و گشتاور زیاد.xu7 اگه 1600 میشد گشتاورش کمتر از tu5 میشدالبته الانم کمه.جالبه شما میگید گشتاور کم و زیاد ولی نمیگید که کدوم فلت تره و اف کمتری داره و......
xu7 تو حداکثر توانش 112 نیوتن بر متر گشتاور داره و tu5 تو حداکثر توانش 131 نیوتن بر متر گشتاور داره :-( :-( :-( پس دیگه بحث گشتاور رو بزارید کنار و xu7رو با tu5 مقایسه نکنید. :-(
فکز میکنم همه چی روشن شد.ولی دور موتور ها متفاوته.(اینو هم در نظر داشته باشید.)ولی با افزایش دور موتور xu7 از 3000 به بالا گشتاورش به شدت کم میشه ولی tu5 از دور 4000 گشتاورش کم میشه اونم خیلی کم کم میشه چون نمودارش نزدیک به فلت هست.
دیگه جای بحثی برای xu7 باقی نمیمونه.و به طور علمی ثابت کردم که xu7 از نظر قدرت هم هیچ حرفی برای گفتن در مقابل tu5 نداره.حالا مزیت های دیگش هیچ.

در مورد گشتاور xu7jp L3 سخت در اشتباه هستی دوست عزیز چون حداکثر گشتاورش 148نیوتن بر متر در دور 3500 می باشد
http://www.ikco.com/Products/Fa/Overview.aspx?ModelName=%d9%be%da%98%d9%88+405+GLX&Section=IID0magyvrw%3d

البته xu7 یک حرف مهم دیگه هم در مقابل tu5 برای گفتن دارد و آن اینکه حداکثر گشتاورش در دور 3500 بدست می آید و حداکثر گشتاور tu5 در 4000 می باشد
و این همان نکته مهمی است که گفتم : افت کمتر نیرو
دقیقا عکس آن چیزی که شما فکر میکنید هرچه حداکثر گشتاور در دور کمتری بدست آید، افت نیروی موتور کمتر و نیاز دائم به معکوس کشیدن کمتر میگردد

البته من نمیگویم xu7 موتور پیشرفته تری نسبت به tu5 می باشد ولی در زمینه گشتاور فقط و فقط به علت 200 سی سی حجم موتور بالاتر، عملکرد بهتری دارد
اگر قبول کنیم اتاق 405 وزن بیشتر و آیرودینامیک کمتری نسبت به 206 دارد پس باید قبول کرد موتور xu7 برایش مناسبتر از tu5 است.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 13 تیر 1389, 19:39 
آفلاين
کاربر ويژه
نماد کاربر

artima نوشته است:
amir_espero نوشته است:
artima نوشته است:

در مورد گشتاور xu7jp L3 سخت در اشتباه هستی دوست عزیز چون حداکثر گشتاورش 148نیوتن بر متر در دور 3500 می باشد
http://www.ikco.com/Products/Fa/Overview.aspx?ModelName=%d9%be%da%98%d9%88+405+GLX&Section=IID0magyvrw%3d

البته xu7 یک حرف مهم دیگه هم در مقابل tu5 برای گفتن دارد و آن اینکه حداکثر گشتاورش در دور 3500 بدست می آید و حداکثر گشتاور tu5 در 4000 می باشد
و این همان نکته مهمی است که گفتم : افت کمتر نیرو
دقیقا عکس آن چیزی که شما فکر میکنید هرچه حداکثر گشتاور در دور کمتری بدست آید، افت نیروی موتور کمتر و نیاز دائم به معکوس کشیدن کمتر میگردد

البته من نمیگویم xu7 موتور پیشرفته تری نسبت به tu5 می باشد ولی در زمینه گشتاور فقط و فقط به علت 200 سی سی حجم موتور بالاتر، عملکرد بهتری دارد
اگر قبول کنیم اتاق 405 وزن بیشتر و آیرودینامیک کمتری نسبت به 206 دارد پس باید قبول کرد موتور xu7 برایش مناسبتر از tu5 است.

حرفاتون اصلا درست نیست و اشتباهه.کم شدن نیرو ربطی به دور پایین یا بالا بودن گشتاور نداره.مهم فلت بودن گشتاوره.منظور از فلت اینه که نمودارش تخت تر باشه.اگر گشتاور فلت باشه نمودار تولن هم عمود تر خواهد بود و شتاب افزایش توان هم زیاده ولی اگه گشتاور فلت نباشه مثل xu7 نمودار توان هم عمود تر نخواهد بود.یعنی از دور 4000تا 5000 اگر تی یو 5 10 اسب افزایش تولن پیدا کنه xu5 7 تا افزایش پیدا کرد(اعداد رو مثال زدم)گشتاور تو دور پایین بودن تو استفاده شهری خوب تره.در کمترین مصرف بنزین تو حداکثر گشتاور به دست میاد.اگر شما tu5 رو به دور 4000 ببرید کمترین مصرفش خواهد بود ولی اگر xu7 رو به 4000 ببرید مصرفش خیلی خیلی میره بالا و این تناسب یکی از عواملیست که باعث شده مصرف tu5 کمتر باشه.همون طور که در بالا گفتم(اگه خوب خونده باشی)تو دور 5800الی 6000 توان و گشتاور tu5 خیلی خیلی بیشتر از xu7 هست.
در ضمن موتور xu7 که بر روی سمند هست 153 نیوتن بر متر در دور 3000 هستش.در بعضی جاها نوشته شده 3500 که اشتباهه.در ضمن گشتاور Xu7 از 3000 تا 6000 41 تا افت داشته ولی tu5 از دور 4000تا 5800 16تا کم شده.و این اعداد غیر قابل انگار و نشون میده نمودار گشتاور tu5 فلت تره.همیشه از موتور های فلت به نیکی یاد میکنند چرا که احساس قدرت و شتاب بیشتری به راننده میده و لذت رانندگی 2 چندان میشه.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 13 تیر 1389, 00:02 
آفلاين
دنده 3
نماد کاربر

نوع خودرو: P 206 Sedan 1.6
دوستان اشتباه می کنید(به غیر از amir_espero :cool: )

اولا من خودم 206 TU5 دارم و نیاز به معکوس 2 به 1 زیاد در آن هست.
دلیلش گشتاور موتور نیست دوستان :lol:
دلیلیش فقط و فقط طراحی گیرباکس است که ضریب دنده 2 خیلی کم تر از دنده 1 اش می شود نسبت به گیرباکسی مثل BE3.

دوم اینکه شما مطمئن باشید هرچقدر هم که بحث کنید موتور از رده خارج XU7 هرگز کار به جایی نمی برد و TU5 سریـــــــــــــــع ردش می کند!
هم در 100-0 و هم در شتاب گیری ثانویه(البته اگر دور موتور TU5 بیش تر از 3500 باشد ها... نه اینکه در شتاب گیری ثانویه بخواهید از دور موتور 2000 شروع کنید...).
اگر در شتاب گیری ثانویه(اشتباهی که من کردم) در دور موتور پایین با TU5 تخته گاز کنید XU7 چون گشتاور بیش تری در دور پایین دارد اول سبقت می گیرد ولی وقتی دور موتور اتومبیل شما از 3500 رد شد سرعت نزدیک شدنتان به XU7 خیلی زیاد می شود ولی اگر از همان دور 4000-3500 شروع به شتاب گیری کنید XU7 هیچ حرفی برای گفتن ندارد...

باز هم می گویم, شما هرچقدر که بحث کنید آخر موتور TU5 در عمل برتری اش را کاملا به رخ خواهد کشید.

با تشکر

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 14 تیر 1389, 09:13 
آفلاين
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

چرا این دوستمون که 405 تی یو فایو داره یه صفر تا صد نمیگیره بزاره اینجا؟
مگه چقد کار داره؟
در ضمن آیرودینامیک 405 از 206 که سهله از خیلی از ماشینای جدیدتر از خودش بهتره
Drag coefficient :0.29

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 14 تیر 1389, 11:39 
آفلاين
شروع حركت

نوع خودرو: پژو 405 با موتور TU5
سلام به همه دوستان 405 سوار موافق يا مخالف Tu5 و علي الخصوص دوستان اسپرو سوار فعال در تاپيك 405.
من ديروز تهران نبودم و به دور از فضاي مجازي.
من فكر ميكنم بحث تو تاپيك داره به گلايه ها و نارضايتي هاي ما از خودروسازهاي داخلي تبديل ميشه كه پيشنهاد ميكنم دوستان علاقمند به اين مبحث يه تاپيك جديد ايجاد كرده و در اونجا به بحثشون ادامه بدن.(قبلا از همكاري ممنونم).
يكي از مواردي كه برا خود من سوال بود وزن اتومبيل من نسبت به 405 XU7 بود كه با 405 اخوي و ماشين بنده براي دريافت معاينه فني مراجعه كرديم :

405 TU5 :
وزن جلو : 817 كيلوگم
وزن عقب : 494 كيلوگرم
وزن نهايي: 1311 كيلوگرم

405 XU7 :
وزن جلو : 829 كيلوگم
وزن عقب : 563 كيلوگرم
وزن نهايي: 1392كيلوگرم

كه البته قسمت اعظم تفاوت در عقب اتومبيل مربوط به ميزان بنزين در باك و لوازم موجود در صندوق عقب XU7 بود.

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 2547 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5 ... 255  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: reza_0665, SLR 722E و 9 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: