عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 28 فروردین 1393, 07:18

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 213 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: مقایسه لیفان 620 و MVM530
پستارسال شده در: 17 آذر 1390, 21:52 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: لیفان620-پراید
برای تاپیک 620 به لینک زیر مراجعه کن:
viewtopic.php?f=246&t=43639&start=4620

---- اضافه شده در تاریخ 17 آذر 1390, 22:54 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

---- اضافه شده در تاریخ 17 آذر 1390, 22:54 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 آذر 1390, 23:31 
آفلاين
دنده 1

نوع خودرو: X60-سمند-MVM
farshadre نوشته است:
دیروز رفتم و از نزدیک یک 530 رو دیدم . جذابیتی که انتظار داشتم رو نداشت و به سرعت متوجه کوچک بودن سایز لاستیک هاش شدم و تو ذوقم زد .در نگاه بعدی میتونم بگم صدا و احساس بستن در هاش حس یه ماشین مرغوب رو بهم داد .وقتی توش نشستم و در زمان خاموش بودن ماشین و گرفتن کلاچ شگفت زده شدم چون فوق العاده نرم بود !!! چیز دیگری که توجه منو جلب کرد سانروف بود که به نسبت کوچیک به نظرم اومد . فضای پای راننده بسیار مطلوب بود . چیزی که منو ناامید کرد جنس نامرغوب قطعات داخلیشه . از ضعف بزرگی که با باز کرده درب موتور متوجه شدم نبود سینی محافظ زیر موتور بود که منو کمی از دیدن موتورش دلزده کرد . آینه های کناری بسیار بدشکل بود . بعد از دیدن ظاهر 530 رفتم سراغ لیفان 620 . در نگاه اول چراغهای جلوش حس زیبایی و البته در تصور من یک خودرو پرشتاب رو داد(چون به نظرم طرح خودرو های ایتالیایی باشیب زیاد رو به پایین رو داشت ) . با باز کردن و بستن درب هاش بسیار مایوس شدم ، چون به شکل وحشتناکی میشد مشکل رگلاژ نشدن رو توش احساس کرد(چون الان سمند دارم اینو به یقین میگم) . طراحی داخلیش برعکس 530 بسیار شیکتر بود ، ولی مثل 530 کیفیت مواد داخلیش همونجور ضمخت و حس نامرغوب رو داشت . از نظر ظاهر پشتش بسیار زیباتر از 530 بود . حیف که سانروف نداشت !!! فضای پای راننده بسیار مناسب ولی فضای پای سرنشین عقب به اندازه 530 خوب نبود . در هر دوی خودرو ها ضخامت و قطر فرمان به من حس یک ماشین 20 میلیونی رو نداد ! . در مجموع میتونم بگم هیچ کدوم به قیمتی که دارن نمیارزن ولی چه کنیم که مجبوریم تو این رنج قیمتی یکی رو انتخاب کنیم . الان یک سمند دارم که البته اصلا ازش رضایت ندارم(از صداهای وحشتناک زیاد تزئینات داخلی و نفوذ باد) . ولی در مقایسه با مواد داخلی به کار رفته در 530 و لیفان 620 در مقابل سمند خودم به این نتیجه رسیدم که بسیار خشک و به سرعت به صدا میافته (البته این نتیجه گیری در مقابل کسایی که 530 و لیفان دارن ممکنه بسیار سریع و شاید اشتباه باشه)!!! امیدوارم که فکرم نادرست باشه چون حتما 530 یا لیفان میخرم !!!
من وحشتناک به صدا داخلی حساسم و اعصابم به هم میریزه برای همین خواهشا اونهایی که 530 و لیفان 620 دارن و مدتی از استفادشون می گذره جواب بدن که ماشیناشون به سر و صدا افتاده یا نه ؟؟؟

صرفا" جهت اطلاع:
من هم سمند دارم و هم لیفان .
سمند مدل 85 و از اول دست خودم بوده . حدود 80.000 کارکرده .
لیفان 620 حدود 1.700 کارکرده .
سمند بعد از این مدت هنوز سروصدا نداره، جلوبندیشم دست نخورده .کمکهاشم فابریکه . فقط روز اول، لاستیکهاشو با خارجی عوض کردم .
لیفان چون هنوز کارکردش بالا نیست،نمیتونم در موردش نظری بدم . فکر نمیکنم بقیه دوستان هم کارکردی بالای 12.000 داشته باشن . در هر حال فکر نمیکنم قطعات داخلیش خیلی از سمند مرغوبتر باشه (حتا ممکنه نظر شما درست باشه و نامرغوبتر باشن) . ضمنا" لیفان هم سینی زیر موتور نداره .
EF7 شما باید خیلی از مال من نوتر باشه . اگه اینجور که میگین به سروصدا افتاده، یا نحوه رانندگی شما با من متفاوته و یا مسیری که رانندگی میکنین خیلی خرابه .
با این تفاصیل و با توجه به برداشتی که از بررسی وضعیت MVM530 و لیفان 620 داشتید، بعید میدونم بهتر از سمند بتونن براتون کارکنن و احتمالا" انتظارات شما رو برآورده نخواهند کرد .

یا علی .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 آذر 1390, 10:38 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Samand EF7
A.R.Gerami نوشته است:
farshadre نوشته است:
دیروز رفتم و از نزدیک یک 530 رو دیدم . جذابیتی که انتظار داشتم رو نداشت و به سرعت متوجه کوچک بودن سایز لاستیک هاش شدم و تو ذوقم زد .در نگاه بعدی میتونم بگم صدا و احساس بستن در هاش حس یه ماشین مرغوب رو بهم داد .وقتی توش نشستم و در زمان خاموش بودن ماشین و گرفتن کلاچ شگفت زده شدم چون فوق العاده نرم بود !!! چیز دیگری که توجه منو جلب کرد سانروف بود که به نسبت کوچیک به نظرم اومد . فضای پای راننده بسیار مطلوب بود . چیزی که منو ناامید کرد جنس نامرغوب قطعات داخلیشه . از ضعف بزرگی که با باز کرده درب موتور متوجه شدم نبود سینی محافظ زیر موتور بود که منو کمی از دیدن موتورش دلزده کرد . آینه های کناری بسیار بدشکل بود . بعد از دیدن ظاهر 530 رفتم سراغ لیفان 620 . در نگاه اول چراغهای جلوش حس زیبایی و البته در تصور من یک خودرو پرشتاب رو داد(چون به نظرم طرح خودرو های ایتالیایی باشیب زیاد رو به پایین رو داشت ) . با باز کردن و بستن درب هاش بسیار مایوس شدم ، چون به شکل وحشتناکی میشد مشکل رگلاژ نشدن رو توش احساس کرد(چون الان سمند دارم اینو به یقین میگم) . طراحی داخلیش برعکس 530 بسیار شیکتر بود ، ولی مثل 530 کیفیت مواد داخلیش همونجور ضمخت و حس نامرغوب رو داشت . از نظر ظاهر پشتش بسیار زیباتر از 530 بود . حیف که سانروف نداشت !!! فضای پای راننده بسیار مناسب ولی فضای پای سرنشین عقب به اندازه 530 خوب نبود . در هر دوی خودرو ها ضخامت و قطر فرمان به من حس یک ماشین 20 میلیونی رو نداد ! . در مجموع میتونم بگم هیچ کدوم به قیمتی که دارن نمیارزن ولی چه کنیم که مجبوریم تو این رنج قیمتی یکی رو انتخاب کنیم . الان یک سمند دارم که البته اصلا ازش رضایت ندارم(از صداهای وحشتناک زیاد تزئینات داخلی و نفوذ باد) . ولی در مقایسه با مواد داخلی به کار رفته در 530 و لیفان 620 در مقابل سمند خودم به این نتیجه رسیدم که بسیار خشک و به سرعت به صدا میافته (البته این نتیجه گیری در مقابل کسایی که 530 و لیفان دارن ممکنه بسیار سریع و شاید اشتباه باشه)!!! امیدوارم که فکرم نادرست باشه چون حتما 530 یا لیفان میخرم !!!
من وحشتناک به صدا داخلی حساسم و اعصابم به هم میریزه برای همین خواهشا اونهایی که 530 و لیفان 620 دارن و مدتی از استفادشون می گذره جواب بدن که ماشیناشون به سر و صدا افتاده یا نه ؟؟؟

صرفا" جهت اطلاع:
من هم سمند دارم و هم لیفان .
سمند مدل 85 و از اول دست خودم بوده . حدود 80.000 کارکرده .
لیفان 620 حدود 1.700 کارکرده .
سمند بعد از این مدت هنوز سروصدا نداره، جلوبندیشم دست نخورده .کمکهاشم فابریکه . فقط روز اول، لاستیکهاشو با خارجی عوض کردم .
لیفان چون هنوز کارکردش بالا نیست،نمیتونم در موردش نظری بدم . فکر نمیکنم بقیه دوستان هم کارکردی بالای 12.000 داشته باشن . در هر حال فکر نمیکنم قطعات داخلیش خیلی از سمند مرغوبتر باشه (حتا ممکنه نظر شما درست باشه و نامرغوبتر باشن) . ضمنا" لیفان هم سینی زیر موتور نداره .
EF7 شما باید خیلی از مال من نوتر باشه . اگه اینجور که میگین به سروصدا افتاده، یا نحوه رانندگی شما با من متفاوته و یا مسیری که رانندگی میکنین خیلی خرابه .
با این تفاصیل و با توجه به برداشتی که از بررسی وضعیت MVM530 و لیفان 620 داشتید، بعید میدونم بهتر از سمند بتونن براتون کارکنن و احتمالا" انتظارات شما رو برآورده نخواهند کرد .

یا علی .

ممنون که جواب دادید
یعنی اینجا هیچکس بالای 12000 کیلومتر کارکرد نداره ؟!!!
اگه کسی کارکرد بالا داره راهنمایی کنه که ماشینش به سر و صدا افتاده و اوضاع نفوذ باد به داخلش ماشینش چطوریه ؟
ممنون

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 3 دی 1390, 21:44 
آفلاين
شروع حركت

نوع خودرو: MVM530
من که 530 دارم و خیلی هم ازش راضیم کارکردش 16 تاس. فقط مشکل کمکاش رو حل کنن معرکس.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 4 دی 1390, 09:10 
آفلاين
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: hyundai avante
ببخشید این مشکل کمکا در چه حدیه و چجوریه.؟ آخه به یکی از همکارا پیشنهاد دادم این ماشین رو. مشکل کوبیدنشه یا سر و صدا یا.؟؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 4 دی 1390, 18:40 
آفلاين
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: دوباره نقطه سر خط...
Amin_Anzio نوشته است:
ببخشید این مشکل کمکا در چه حدیه و چجوریه.؟ آخه به یکی از همکارا پیشنهاد دادم این ماشین رو. مشکل کوبیدنشه یا سر و صدا یا.؟؟

کوبیدن!
بنظر من اگه مشکل تعلیق 530 حل بشه ماشین مناسبیه .... و لیفان اگه مشکلات مونتاژیش حل بشه خیلی قابل قبول تر از 530 هست (این نظر شخصیمه)

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 4 دی 1390, 21:56 
آفلاين
دنده 1

نوع خودرو: X60-سمند-MVM
asme1982 نوشته است:
... بنظر من اگه مشکل تعلیق 530 حل بشه ماشین مناسبیه .... و لیفان اگه مشکلات مونتاژیش حل بشه خیلی قابل قبول تر از 530 هست (این نظر شخصیمه)

قطعات هردو خودرو بصورت CKD وارد میشه .
اتاق MVM ها (530، 110 و X33) در مدیران خودرو مونتاژ میشه .
اتاق لیفانها ( 620 و 520) در کرمان موتور مونتاژ میشه .
اتاق MVM بعد از مونتاژ به کرمان موتور میره، اونجا رنگ میشه و در خط تولید کرمان موتور تمام قطعات دیگش مونتاژ میشه (توی یک خط مشترک با لیفان و توسط همون پرسنل) .
هردو شرکت زیرمجموعه کرمان خودرو هستن .
اینکه بعضیها میگن کیفیت رنگ لیفان بهتر از MVM هست یا اینکه کیفیت مونتاژ MVM بهتر از لیفان، بیشتر جنبه احساسی داره تا واقعیت .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 بهمن 1390, 10:28 
آفلاين
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: 141 - Lifan620-1.8
بچه ها سلام.

دوستان میدونن که بنده چقدر اهل تحقیقم. بنده کاری رو انجام دادم که برای خرید laptop هم همین کارو کردم. این کاری رو که من انجام دادم به عنوان نمونه ای هست برای شما که میتونه یه الگو باشه. بخصوص امیررضا و دیگران که در مورد خرید موندن چه کنن.
پس این یک الگو هست، در نتیجه خواهشاً نگین به این آیتم چرا این عدد رو دادی یا فلان و بهمان. ممکنه یکی مثلا ظاهر 530 رو اینقدر که من کم دیدم نبینه و به نظرش قیافش بهتر از این عددی باشه که من دادم. پس این نظرات شخصی بنده هست برای تصمیم گیری خودم
شما هم برای خودتون توی اکسل همچین جدولی رو درست کنین. شاید بتونه کمک کنه. ولی در نهایت ممکنه اعداد و ارقام بگن نخر ولی شما بگی "آقا من اینو دوست دارم و میخرم" حتی اگه جدول ارقام فلان و بهمان بهم نشون بده و اون موقع هست که من میگم پس بیخودی وقتت رو روی جدول نذار و به ندای دلت گوش کن.

تصوير

---- اضافه شده در تاریخ 19 بهمن 1390, 14:03 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

راستی می دونم که این جدول نواقص زیادی داره، مورد دیگه ای هم که الان به جدول اضافه کردم "کیفیت مونتاژ" بود. چون در مورد کیفیت قطعات نمیتونم نظر بدم اونو ننوشتم. ولی اونم فکر می کنم توی یه حد باشه. متاسفانه کیفیت مونتاژ همه چیز رو توی ایران تحت تاثیر قرار میده. ضرب المثل هایی مثل "ماشین توی ایران مثل خربزه نبریده است" و... همه از همین بحث مونتاژ میاد بیرون

تصوير

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 بهمن 1390, 17:31 
آفلاين
شروع حركت

نوع خودرو: Peugeot 206 SD
از آقای محتشمی بخاطر جدول خوبش تشکر میکنم فقط یه نقصی که به نظرم داره اینکه همه ی جوانب یک میزان اهمیت ندارن مثلا خدمات پس از فروش خیلی چیز مهمیه و فقدان یا ضعفش به تنهایی میتونه اعصاب خریدار رو به هم بریزه و پشیمونش کنه از خرید (همونطور که خودتون هم اهمیت 9 از 10 بهش دادید) پس به نظرم بهتره امتیاز هر آیتم تو ضریب خاص خودش (غیر از ضریب علاقه شخصی ) هم ضرب بشه مثل تعداد واحد برای یک درس دانشگاهی!

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 14 فروردین 1391, 19:22 
آفلاين

نوع خودرو: ليفان 620
سلام دوستان
من لیفان 620 دارم و تا حال باهاش 15800 کیلومتر رفتم. دو بار دزفول رفتم و چندین بار هم شمال رفتم، دائما هم تو اتوبان تهران کرج در حال رفت و آمد هستم. کاملا ازش راض هستم. بخصوص تعادلش سر پیچها خیلی خوبه. البته یادم رفت بگم که یه کمی ارتفاعشو پایین آوردم.
چند وقت پیش کمی از داخلش صدا میومد که خودم آچار بدست شدم . پیچهای صندلیش و بعضی از پیچهای تزئینات داخلی درش رو سفت کردم کاملا صداش قطع شد.
به نظر من با توجه به انتخابهایی که تو ایران داریم ، ماشین خوبیه.
در مورد MVM 530 نمی تونم اظهار نظر کنم. فقط تنها چیزی که میتونم بگم اینه که از ظاهرش خوشم نمیاد. (فقط نظر شخصیه منه)

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 213 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: