عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش انتخاب عکس برتر اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت

امروز 5 اردیبهشت 1393, 08:57

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 166 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: جيلي EC7 محصول جيلران
پستارسال شده در: 16 آذر 1391, 17:38 
آفلاين
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: 132SE
تصوير
انشالا هر کی هر ماشینی خرید مبارکش باشه. اما این دو ماشین کاملا برای دو سلیقه‌ی مختلف به بازار اومدن

بالا
 مشخصات  

موضوع پست: مقایسه فنی جیلی EC7 و مگان(1600 و 2000)
پستارسال شده در: 16 آذر 1391, 00:48 
آفلاين
شروع حركت
نماد کاربر

نوع خودرو: L90
با سلام
بعد از مدتی که توی پست جیلی EC7 بحث در مورد مگان و جیلی بالا گرفت لازم دیدم که یه پست جداگانه زده بشه و دوستان اینجا هر دو این ماشینهارو از هر نظر چه قیافه و بخصوص فنی و تکنولوژی های بکار رفته با هم مقایسه کنن و تجربه های رانندگیشونو با هرکدوم که داشتن بگن تا بشه درست روی موضوعات و به دور از هرگونه اغراق در مورد برتری هرکدوم نظر داد.
با تشکر

بالا
 مشخصات  

موضوع پست: Re: مقایسه فنی جیلی EC7 و مگان(1600 و 2000)
پستارسال شده در: 17 آذر 1391, 14:32 
آفلاين
نماد کاربر

به اعتقاد من سطح فنی مگان یک درجه بالاتره
در حالی که جیلی وزن کمتری داره، دنده‌ای هست و قدرت موتور هم اسماً بیشتره اما شتاب ضعیفتری در حرکت داره. چطور میشه این تناقض رو توجیه کرد؟
شاید اخیراً کیفیت مونتاژ در مگان پایینتر اومده باشه اما کیفیت قطعات همچنان بالاست. با توجه به تجربه‌ای که دارم فرمون و ترمز مگان در این رنج قیمت بی‌نظیره. در ضمن اینکه در مقایسه با یک مگان آپشنال جیلی عملا جز صندلی برقی و سانروف و راهنما روی آینه آپشن برتری نداره. این در حالیه که مگان کروز، لیمیتر، فرمون برقی(EPS)، کارت کلید، پرده‌های شیشه‌ی عقب و بهتر از همه دنده‌ی اتوماتیک داره.
در مگان ظرفیت باک و داشبرد بالاتره و جاهای مختلفی برای نگهداری اشیا مختلف تعبیه شده ولی ظرفیت صندوق عقب جیلی به لطف 10 سانتی متر طول بیشتر بسیار بالاتره. طراحی داخلی مگان پخته‌تره ولی طراحی بیرونی جیلی بروزتر و جذابتره.
از لحاظ ایمنی بدون شک طراحی مگان با وجود 9 سال قدیمی تر بودن، هوشمندتر بوده. نتایج تست یورو انکپ که در تاپیک جیلی گذاشتم نشون دهنده‌ی این امر هست.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 آذر 1391, 19:22 
آفلاين
شروع حركت
نماد کاربر

نوع خودرو: L90
حرفتون در مورد دقت فرمون مگان و ترمزهاش درست ولی به اعتقاد من ترمز تیزی که مگان داره دلیل کافی واسه خوب بودنش نیست زمانی یه ترمز خودشو نشون میده که در وضعیت بحرانی سرعت زیاد, جاده خیس و از دست ندادن تعادل قرار بگیره که در مگان 1600 من اینو کم دیدم.
در مورد شتاب جیلی حرفتونم قبول دارم ولی نباید فراموش کرد که در مورد یک ماشین luxury و اونم در این محدوده قیمت نباید توقع خاصی داشت.شتاب ماشین واسه خودش در حد خوبیه.
همیشه شتاب زیاد نشانه برتری نیست .
هندلینگ جیلی در سر پیچ ها به مراتب از مگان بهتره.
بقیه موارد در پست های بعدی.
با تشکر

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 آذر 1391, 21:53 
آفلاين
دنده 2
نماد کاربر

نوع خودرو: MEGANE2.0,pulse135LS
چنتا از دوستان مشکلات زیر رو برای جیلی مطرح کردن :

مشكل گيج بودن فرمونو مطرح كردن و ضربه هاي كه به فرمون منتقل ميشه

(که برا یه ماشین به قول شما روز و 2013 و با قیمت حدود 50 خیلی جای تعجب داره)

البته امیدوارم بتونن از طریق گارانتی رفعش کنن .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 آذر 1391, 22:01 
آفلاين
نماد کاربر

ashkan_dan نوشته است:
حرفتون در مورد دقت فرمون مگان و ترمزهاش درست ولی به اعتقاد من ترمز تیزی که مگان داره دلیل کافی واسه خوب بودنش نیست زمانی یه ترمز خودشو نشون میده که در وضعیت بحرانی سرعت زیاد, جاده خیس و از دست ندادن تعادل قرار بگیره که در مگان 1600 من اینو کم دیدم.
در مورد شتاب جیلی حرفتونم قبول دارم ولی نباید فراموش کرد که در مورد یک ماشین luxury و اونم در این محدوده قیمت نباید توقع خاصی داشت.شتاب ماشین واسه خودش در حد خوبیه.
همیشه شتاب زیاد نشانه برتری نیست .
هندلینگ جیلی در سر پیچ ها به مراتب از مگان بهتره.
بقیه موارد در پست های بعدی.
با تشکر

اتفاقا دوست عزیز میزان انحراف جانبی در حین ترمزهای شدید در مگان کاملا کنترل شده است و این از نکات بارزیه که بسیاری از ریویورها بهش اشاره دارن. اما در مورد شتاب. دوست خوبم مصداق شما از یک ماشین لاکچری چیه؟ اصلا این خودرو در این سگمنت تعریف نشده. نکته‌ی بعد اینه مثلا خودروهای لکسوس با شتاب عالی لاکچری محسوب نمیشن؟ همین خودروی 407 که خودم دارم و وزنش حدود 200 کیلو بیشتره و از یک گیربکس اتومات 4 سرعته استفاده میکنه و مشخصا از لحاظ سگمنت بیشتر به یک خودروی لاکچری نزدیکه یا همون مگان، شتاب به مراتب بهتری دارند. اصلا شتاب 12 ثانیه با یک موتور 1800 سی سی دارای 137 اسب بخار قدرت و دنده دستی نمیشه شتاب خوبی به حساب آورد. اینجا بحث صرفا شتاب نیست. مدعای شرکت اینه که خودرویی تولید کرده که 137 اسب بخار قدرت داره، دنده‌ دستی 5 سرعتست، کم وزنه، سرعت نهایی هم که توفیر چندانی ندارند. پس یعنی ضرایب گیربکس چندان سبک نیست. وقی از مگان 0.9 ثانیه کندتره که قدرت کمتر، گیربکس اتومات و وزن بیشتر داره به نظر شما مشکل از کجاست؟ اگر بگید از هدر رفت انرژی و قدرته که این همه هدر رفت فاجعه است. یعنی طراحی ضعیفه یا قطعات مشکل دارند. به هر حال پیشرانه و سیستم انتقال قدرت بخش عمده‌ای از مهندسی یه خودرو محسوب میشن. نمیشه اینها رو ندید گرفت

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 آذر 1391, 22:20 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

نوع خودرو: 206
پشت تولید ماشینی مثل مگان سالیان سال تجربس قطعا زیر سوال بردن هر قسمتش به این آسونی نیست. من فکر می کنم جیلی در کلاس مگان نیست که بخوان با هم مقایسه بشن.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 آذر 1391, 00:47 
آفلاين
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: 405/LIFAN1.8/SAMAND
با سلام بهمه..........

چه اشکالی داره دوست عزیز باهم مقایسه شن وقتی از لحاظ قیمت و قدرت موتور با هم برابرند تقریبا :old:

اول یه مقایسه انجام بدم.............بنظر من:

از لحاظ آپشنال بودن جیلی سره
از لحاظ قیافه بازم جیلی سره
از لحاظ موتوری حداقل رو کاغذ جیلی سره
زیبایی داشبرد و فضای داخلی برنده جیلیه
ایمنی مگان برتری داره هرچند که جیلی هم انصافا چیزی کم نداره از مگان

اما
بنظر بنده خرید جیلی با توجه به اینکه تازه اومده و اینکه اصلا نمایندگی نداره فقط تهران داره شاید یکی دو استان دیگه هم داشته باشه ریسک بالایی داره.شما فک کنید برا یه سرویس اولیه باید ایکس کیلومتر بزنید بیاید تهران.یعنی باید کارو زندگیتونو ول کنیدو بیاید برا انجام سرویس ماشین(دوستان میگن نمایندگی آسان موتور ساپرتش میکنه در صورتیکه تنها نمایندگی آسان موتور تو استان خوزستان اصلا نمیدونستن این ماشین چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)باقی استان ها هم وضع بهمین منواله :excl: فعلا فقط رو تهران حساب باز کنید.....خدا نکنه تصادف کنید وگرنه .........................................حسن مگان اینه که حداقل همه جا نمایندگیش هست(البت میدونم قطعاتش کمیابه ولی باز همه جا نمایندگی داره که حداقل سرویس ماشینو انجام بدن) از طرف دیگه ماشینیه که جا باز کرده برا خودش بین عموم مردم....در صورتیکه فعلا در مورد دوام قطعات و کارایی و عمر موتور جیلی نمیشه فعلا حرفی زد میدونم 5 سال گارانتی داره ولی ما ماشین نو نخریدیم که هرروز دم نمایندگی باشیم.
اینم بگم اون جیلی که تو اروپا تردد میکنه زمین تا آسمون با ماشین شما از همه لحاظ(کیفی مد نظرمه)فاصله داره

این نظر شخصی من بود امیدوارم موضع گیری نشه :o

amin rasouli سابق

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 آذر 1391, 07:35 
آفلاين
دنده 1

نوع خودرو: هیچی......
در مورد کیفیت خوب مونتاژکاران گرامی که در راسش پارسفرقون هم هست بگین

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 آذر 1391, 08:13 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

نوع خودرو: samand lx ef7 mux
1- دوستان لطف كنن و اينكه جيلي اروپا با اونيكه مياد ايران زمين تا آسمون تفاوت داره دلايل و مستنداتشون رو بگن.
2- در مقام مقايسه كيفيت مونتاژ ( عرض كردم فقط مونتاژ) جيلي خيلي خيلي بهتر از مگانه. من دوتا مگان 1600 مدلهاي 87 و 90 داشتم و الان هم جيلي دارم. نميدونم دست مونتاژكار ايراني كه مياد تو كار چي ميشه كه مگان ميشه اين. كسايي كه مگان داخلي دارن ميتونن نظر بدن.
يا حق

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 166 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: