عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 27 فروردین 1393, 16:38

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 6956 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 506, 507, 508, 509, 510, 511, 512 ... 696  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: جيپ آهو - Jeep Wagoneer
پستارسال شده در: 3 آذر 1391, 21:36 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

نوع خودرو: jeep wagoneer_ix55
http://www.4shared.com/account/home.jsp ... =113618099
اینم از داش فیروز ما در یک روز خوب

امروز داش فیروز حسابی سربلندمون کرد!
امروز رفته بودیم کوه و کمر جاتون خالی یه شیب تقریبا 70درصد بود که از اون گل هایی هست که تا مچ میری توش بود
خلاصه چند تا ماشین وایساده بودن و داشتن با حسرت نگاه شیب میکردن منم با اعتماد به نفس بالا رفتم لوک چرخا رو زدمو با فیروز زدیم به قلب دشمن .آقا جماعت کفشون بریده بود حسابی

دم فیروز گرم

با تشکر

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط hassan2202655 در 3 آذر 1391, 21:45 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 3 آذر 1391, 21:38 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: cherokee-V8,samand
سلام به همگی
محمد جان از خدا که پنهون نیست از شما چه پنهون امروز حالم بدجور گرفته شد :sad:
با فندق بیرون بودم یکمی رفتیم خاک بازی یه جا رسیدیم زدم کمک سنگین و پلوس جلو رو قفل کردم همین که اومدم راه بیوفتم یه چیزی از چرخ های جلو گفت تتتتققق. صدای زیادی داد مثل اینکه یه سنگ بزرگ بخوره تو آهن !!! بعد قطع شد و تمام همه چی اوکی بود تا بعد از چند دقیقه باز تتتقققق !!!
خلاصه خیلی صدای ناجوری میده حالمو گرفته !!! هر از چند گاهی این صدا می یاد وقتی چرخ های جلو فعال هستن بیشتر وقتی هی دنده عوض می کنم از عقب به یک این صدا می یاد. انگار دنده در می ره از جا !!!
حالا نمی دونم از چیه می ترسم از گیربکس یا کمک یا دف باشه !!! ممکنه اون چرخ دنده های داخل این قسمت ها شکسته باشه؟ یا از پلوس خلاص کن هست؟؟؟

خیلی ارادتمندیم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 3 آذر 1391, 22:05 
آفلاين
متخصص Wagoneer
نماد کاربر

نوع خودرو: OllllllllllllllllO
سلام محسن جان!...
مخلصم!... از لطفتون خوبیم!... شما ردیفی انشالله!؟...

انشاالله نتیجه مثبته!... کاربراتور چیزی نداره الا همون تنظیم ها!... دیدی دیگه!...

و اما در مورد اون پست!...
قسمت سبز!:
اون شیلنگ باید از پمپ وکیوم کنار دلکو جدا بشه و کور بشه (کورکردنش هم مهمه!، فقط در آوردنش نیست!) تا وکیوم رو میزان ادونس دلکو اثر نذاره و بشه دقیق دلکو رو با چراغ میزون کرد...
پس از سر دلکو باید جدا بشه و حتماً هم باید کور بشه!... کور نشه موتور به خاطر نشت وکیوم بد کار میکنه...
اگر هم کلاً کورش کنید به نحوی که دیگه وصلش نکنید! و بخواید بذاریدش کنار، ادونس وکیوم ماشین رو از کار انداختید و یه توانایی ماشین رو ازش گرفتید!... چون این ادونس، در مواقع گاز ناگهانی، جرقه زنی رو سریع تر میکنه تا ماشین سریع تر شتاب بگیره!...

واسه ماشین های ما این قسمت از دلکو هست که شیلنگ خورده بهش!:

تصوير

قسمت قرمز!:
خب من اون رو با نگاه به واگنیر! و بهتر بگم، جیپ های 6 سیلندر نوشتم!... چون بچه هایی که جیپ های 6 و حتی 8 هم دارن، این پست ها رو میخونن...
خوب شد پرسیدی اتفاقاً!... اون موقع توضیح تفصیلی ندادم (یعنی یادم نبود که بگم!)...
تو برخی نمونه ها، یونیت روی گلگیر، دارای سه سوکت هست که یکیش مربوط به ریتارد الکترونیک هست... این سوکت، سیم های زرد و مشکی داره!... موقع تنظیم دلکو باید ریتارد الکترونیک از کار بیافته و سیم هاش یه سره به هم وصل بشه تا بشه دلکو رو درست تنظیم کرد... این قسمت مربوط به اون نمونه از یونیت ها هست!...

تو یونیت های دیگه که دارای دو سوکت هستن (عموماً بیشترشون هم همینجوری هستن)، و یکیش 4 فیش و اون یکی 2 فیش هست، لازم نیست هیچ سوکتی از سوکت های یونیت مگنت جدا بشه... چون اینا ریتارد الکترونیک ندارن!...
این نمونه ای از یونیت های دو سوکت هست...

تصوير

حالا نمیدونم ماشین های شما همچین چیزی دارن یا نه!... ولی اگه دارن، باید قطع بشه و یه سره بشه که ریتارد نکنه...

سلام حسن جان!...
من که نتونستم عکس رو ببینم!، ولی درود بر هر دوتایی تون!...
ولی آقا جسارتاً گاه وقتی اینجور جوها کار دست آدم میده ها!... خلاصه مراقب باشید که جو گیر نشید!... با احتیاطات لازم پیش برید!...

سلام سینا جان!...
نبینم پکر باشی همشهری!...
توضیحاتتون کمی مبهمه!... صدا از ناحیه چرخ ها میاد یا از زیر ماشین، یعنی از کمک و گیربکس؟...
شما همون موقع که پلوس ها رو قفل کردید بلافاصله با کمک حرکت کردید؟...

اگه پاسختون مثبته احتمالش خیلی زیاده که دنده قفل کن پلوس خلاص کن درست سر جاش ننشسته بوده و وقتی با کمک بهش فشار اومده، موقع حرکت، رد کرده باشه و یا به بیرون پریده باشه... اینا یه فنر پشتشون دارن که وقتی دنده به عقب رد میشه، دوباره هلش میده که برگرده و همین مساله، یا همون در رفتن دنده ها از سر هم میتونه باعث ایجاد این تقه بشه...
پلوس خلاص کن همون چرخی رو که صدا میده باز کن و کنترلش کن... 6 تا پیچ آلن داره... اونا رو میگم...

موقع باز کردن هم علامت بذار که موقعیت قطعه کجا بوده که موقع بستن دوباره همونجور که بوده ببندی... چون برخی از پلوس خلاص کن ها داخلشون یه شاخص یا همون Reference Mark دارن که ایجاب میکنه کله پلوس خلاص کن تو همون موقعیتی که بوده دوباره بسته بشه...
پلوس خلاص کنتون چه مارکی هست؟...شاید دل و قلوه اش رو تو آرشیو داشته باشم براتون بذارم ببینید...

بازش که کردی دنده ها رو نگاه کن ببینی شکستگی، پریدگی یا آثار رد کردن داره یا نه... به احتمال زیاد از همونه...

چند بار قبلاًبه دوستان گفتم ... وقتی پلوس خلاص کن ها رو قفل می کنید، باید یکی دو بار دنده عقب بگیرید و باز به جلو حرکت کنید تا دنده کلاچش درست بیافته سرجاش... و الا کله رو کله میشن و صدمه میبینن... مخصوصاً اگه هوا هم سرد باشه و گریس داخلش رو سفت تر کرده باشه!...

به همین خاطر میگن وقتی وارد جاده خاکی شدید پلوس ها رو قفل کنید... چون در غیر این صورت ممکنه یهو جایی گیر کنید که بدون کمک حتی 20 سانت هم نتونید تکون بخورید! و دنده کلاچ پلوس خلاص کنتون نتونه درگیر بشه!...

کلاً نگران نباش!... اگه صدا فقط از چرخ های جلو هست، همون پلوس خلاص کن ها هستن!...
آزادشون نکردی ببینی باز هم صدا میده یا نه!؟...

یا حق!...

ارادتمند، محمد.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 3 آذر 1391, 22:19 
آفلاين

نوع خودرو: jeep wagoneer_ix55
http://dc371.4shared.com/img/1rRTgPcL/s3/Photo0034.jpg

http://dc429.4shared.com/img/h8P3pivx/s3/Photo0036.jpg

---- اضافه شده در تاریخ جمعه آذر 3, 91 10:25 pm ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

با درود
داش محمد هواسم بود .ولی خدایی فکر نمی کردم اینقدر راحت بره بالا اخه هوا بارونی بود و گل شلی بود زمین که راه رفتن عادی هم سخت بود :(

ولی لذتی که تو افرود و کوه رفتن با آهو هست روی آسفالت نیست :old:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 3 آذر 1391, 22:30 
آفلاين
متخصص Wagoneer
نماد کاربر

حاجی فیروزههههههههههههههههههههه!!!!!... :-) دمش گرم!... :wink: داداش آوالانچه دیگه!...

اون که بععععععععله!... :smile: به قول معروف میزنم به در!، دیوار بشنوه!... به شما میگم جو گیر نشی!، که بقیه دوستانی که مستعد جو گیر شدن هستن!، بشنون و بیشتر مراقب باشن!... :wink: بیشترشون هم دوستان در سایه هستن!... و الا بچه های اینجا از این چیزها مبرّا هستن الحمدلله!... :)

علی یارتون!...

ارادتمند، محمد.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 3 آذر 1391, 23:30 
آفلاين
نماد کاربر

نوع خودرو: Jeep Wagoneer 1984
سلام به همه دوستان
محمد آقا لطف کن دلیل بیرون بسته شدن چراغهای عقب باربند رو بگید چون منم رو باربند میخوام نصب کنم

سوال : دینام فابریک تا چه حد توان تامین برق داره برای کارهای زیر یا این که یک دینام دوم باید اضافه کنیم؟ :
1- 7 تا پروژکتور
2- سیستم گرمکن صندلی (اطلاعاتی در موردش ندارم اگه کسی نسبت سیم المنت و پد نسوز و ... میدونه خبر بده)
3- یک دستگاه UPS 1 KW از نوع الکترونیکی با اندازه کوچک برای تامین برق 220 ولت در ماشین
4- هیتر پخت و پز مخصوص ماشین

سوکت مشخص شده تو تصویر برای چیه ؟
تصوير

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 3 آذر 1391, 00:02 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: cherokee-V8,samand
سلام استاد
مخلصیم
بله صدا از چرخ جلو هست البته انقدر قوی هست که به کل ماشین منتقل می شه و آدم رو به شک می اندازه، اما وقتی اینجوری می شد در لحظه تقه زدن دیدم که چرخ جلو سمت شاگرد یه ضربه کوچک می خورد !!!
بله دقیقا بعد از قفل کردن چرخ ها راه افتادم و هنوز 1 متر نرفتم که تق صدا داد
با وجود این صدا اما به نظرم هنوز کار می کرد اون چرخ یعنی مرخص نشده بود !!! فقط هر از گاهی تقه می زد
مارکشون هم خطیر هست
آزاد شون نکردم اما وارد جاده آسفالت که شدم زدم 2h اوکی شد دیگه اصلا صدا نداد !!!

حالا یه سوال استاد اگه کلا پلوس خلاص کن ها همیشه تو حالت لاک باشن مشکلی هست؟

پیشاپیش ممنون همشهری

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 3 آذر 1391, 00:45 
آفلاين
متخصص Wagoneer
نماد کاربر

سلام بهزاد جان!...
نمیدونم دلیل خاصی داشته یا نه!... به این خاطر گفتم که حتماً خود آقا مجتبی هم چند تا پروژکتور روی باربند رو دیده! و میدونه معمولاً وسط میبندن! که قشنگ تر هم بشه!... به همین خاطر حدس زدم دلیل خاصی داشته!... اگه داره یا نه، آقا مجتبی باید خودش بگه!...
مجتبی جان!، وای به روزگارت اگه بگی همینجوری الکی! بستمشون دو طرف!!!... :-(

دینام فابریک بسته به مدلش بین 55 تا 65 آمپر توان داره...
با این نیروگاه! هسته ای :hah: که شما میخوای اداره کنی!، فکر کنم مجبوری یه دینام حداقل 85-90 پیدا کنی ببندی!!...

اون سوکت، اگه کلید برف پاک کن ماشینت تایمر داره، واسه Governor تایمر هست... میخوره به این قطعه و بعد با یه سوکت دیگه، این قطعه وصل میشه به کلید برف پاک کن...

تصوير

ولی اگه تایمر نداره، خودش مستقیم میخوره پشت کلید برف پاک کن...

تصوير

سلام سینا جان!...
الان بهتری کاکام؟!... :smile: :-( تریپ خفن! همشهری بازی!!!...
با این تفاسیر و مخصوصاً اون تقه ای که دیدی به چرخ وارد میشده، به احتمال قوی پلوس خلاص کن یه اتفاقی براش افتاده!... خصوصاً که وقتی از کمک در میاد و زور از سر پلوس اکسل جلو برداشته میشه، دیگه صدا نمیده... انشاالله که جزئی باشه...
واسه لندرور خودم که اونم خطیر بود سر یه ماجرایی (یکی از همراهان پلوس رو درگیر کرد که درست نچرخونده بود و باعث شد دنده ها رد کنن و خراب بشن!) همینجوری شد... خرابی در سر دنده ها بود و هنوز کار می کرد... ولی عوضش کردم...
باز کن ببینش، معلوم میشه...
ممکنه اون بیلبیلکش! جابجا شده باشه یا فنرش ایراد پیدا کرده باشه... تا باز نکنی معلوم نمیشه...
هر چند واسه ماشینهای خودمون هم خطیر هست، ولی متاسفانه از مایحتویش! عکس ندارم!!!!...
فکر کردم AVM یا Mile Marker هست...

مشکلش اینه که دیگه با ماشینی که پلوس خلاص کن نداره و دنده ثابت سر پلوسش هست، هیچ فرقی نداره!... یعنی چون دف جلو دائماً درگیر هست، سر و صدای بیشتر، استهلاک بیشتر، مصرف سوخت بیشتر، فرسودگی بیهوده زنجیر کمک و متعلقات دف جلو رو به همراه داره... اصلاً خلاص کن میبندن که از اینا راحت بشن!...
بخوای اونجوری باشه که خلاص کن ها رو میندازی کنار!، دنده ثابت رو میذاری جاش! و دیگه تا عمر نوح هم کار بکنه عمراً آخ بگه!!...
تو هر توپی یه دنده!...

تصوير

تصوير

البته در این صورت باید متعلقاتش رو هم که کاپ سر توپی:

تصوير

و یه فنر و کاپ زیر فنر:

تصوير

و خار سر پلوسش هست:

تصوير

رو هم بگیری...

البته واجبه همه دوستانی هم که پلوس خلاص کن دارن، برای مواقع شکستنش!، حداقل یه دست از این مجموعه رو تو ماشین داشته باشن!... اگه دو دست داشته باشن که دیگه عاااااالیه!...

ارادتمند کاکو هستیم!... :wink:

یا علی!...

ارادتمند، محمد.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 3 آذر 1391, 01:35 
آفلاين
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: پاتروله ناقصی دارم
Jeep-W 85 نوشته است:

قسمت سبز!:
اون شیلنگ باید از پمپ وکیوم کنار دلکو جدا بشه و کور بشه (کورکردنش هم مهمه!، فقط در آوردنش نیست!) تا وکیوم رو میزان ادونس دلکو اثر نذاره و بشه دقیق دلکو رو با چراغ میزون کرد...
پس از سر دلکو باید جدا بشه و حتماً هم باید کور بشه!... کور نشه موتور به خاطر نشت وکیوم بد کار میکنه...
اگر هم کلاً کورش کنید به نحوی که دیگه وصلش نکنید! و بخواید بذاریدش کنار، ادونس وکیوم ماشین رو از کار انداختید و یه توانایی ماشین رو ازش گرفتید!... چون این ادونس، در مواقع گاز ناگهانی، جرقه زنی رو سریع تر میکنه تا ماشین سریع تر شتاب بگیره!...

یا حق!...[/b]

درود بر محمد آقای بزرگوار و دوستان
با تشکر فراوان از توضیحات استاد گرامی

پس با این تفاسیر تنظیماتی که انجام دادم کلا اشتباه بودههههههههههههههه
من دلکوم رو مگنتی کردم و وکیوم رو قطع نکرده بودمممممممممممم

فقط نمیدونم رو دور موتور 800 RPM اون یه زره مکش منیفول روی دلکوی من تاثیر داره یا نه؟ چون قبل از نصب دلکو روی موتور با مکش دهان تستش کردم مکش زیادی می خواست تا بچرخونتش.

با تشکر فراوان از توضیحات استاد گرامی

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 4 آذر 1391, 12:44 
آفلاين
نماد کاربر

نوع خودرو: Jeep Wagoneer 1984
سلام
محمد آقا گاورنر برف پاک کن که اصلا نیست و پیدا نمیشه
برف پاکن ماشین منم کلا دستی شده یعنی باید صبر کنی بیاد پایین و زود کلیدشو بزنی
تایمر هم نداره که خیلی اذیت میکنه مخصوصا هنگام بارش ملایم
میخواستم ببینم چطور میشه برگشت رو فعال کنم و یه تایمر روش نصب کنم

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 6956 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 506, 507, 508, 509, 510, 511, 512 ... 696  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: global و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: