عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 29 فروردین 1393, 12:19

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1569 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 157  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: کا ام-KM
پستارسال شده در: 26 تیر 1391, 23:33 
آفلاين
شروع حركت
نماد کاربر

نوع خودرو: pars_zamyad disl
اقا من جیب ندارم اطلاعات تایپیکی (اساتید)+تجربه ناچیز خودم بیان کردم مثلاAli64نوشته : ه نظرمن انتخاب موتور جايگزين واسه كا ام (علاوه بر مسايل فني) به اين بستگي داره كه اصلا چرا ميخوايم موتور رو عوض كنيم. من اگه يه روزي بخوام موتور رو عوض كنم فقط به خاطر اينه كه قطعات يدكي كا ام اين طرفا خيلي سخت گير مياد و گرونه و اغلب هم دست دوم هستن، در ضمن مكانيكا هم به اين ماشيناي قديمي روي خوش نشون نميدن و واسه آدم ناز ميكنن، تازه اگر هم قبول كنن تعميرش كنن، قيمت خون باباشون رو از آدم طلب ميكنن، شايد هم بيشتر!...... سرحاله یدک داری که هیچ _مثلا اینجام فکر نکنم یدک پیدا بشه ماشین شما مصرفش بالاس وافرود خوب داره (سرعتم کمه90کاسه ترمز کوچیکتر لابدنیاز کمتر دیدن)به متورشم فشار کمی وارده چون ضریب دف (کرانویل پینیون)سنگین داره8/43اشتباه نکنم اگه با تویض با نوع سبکتر(سرعت بیشتر مصرف وقدرت کمتر)9/44یا11/47 _ خصوصیات مثبت گذشترو داشت؟ متور خوبیه تو پیچم ضعف داشت تو صحرا با 10cmاضافه کردن عرض دف بهتر شده(گویا پلوس بلندتر و ضعیفتر شده) بازم اگه بعد یا اشتباه تعریف شد اساتید.....اما مزدا 1600 :div: بایدکش بنظرم همه جادر خدمته قدرت متور هم تو حالت استاندارد تن1/200بار میزنه 4نفر که دیگه...اتفاقا فامیلمون داشت از بدترین قسمت کوه(شیب خاکی.مزدام کمک نداره)با4 نفر به راحتی بالا میرفت رو این حساب من صرفا پیشنهاد دادم بره زیر زربین اساتید :gun: بعد قبول شد برای دوستان علاقه مند استفاده بشه. _ ماشین نو گرفتین مبارکه سلامتی باشه براتون_

---- اضافه شده در تاریخ 26 تیر 1391, 00:33 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

اقا من جیب ندارم اطلاعات تایپیکی (اساتید)+تجربه ناچیز خودم بیان کردم مثلاAli64نوشته : ه نظرمن انتخاب موتور جايگزين واسه كا ام (علاوه بر مسايل فني) به اين بستگي داره كه اصلا چرا ميخوايم موتور رو عوض كنيم. من اگه يه روزي بخوام موتور رو عوض كنم فقط به خاطر اينه كه قطعات يدكي كا ام اين طرفا خيلي سخت گير مياد و گرونه و اغلب هم دست دوم هستن، در ضمن مكانيكا هم به اين ماشيناي قديمي روي خوش نشون نميدن و واسه آدم ناز ميكنن، تازه اگر هم قبول كنن تعميرش كنن، قيمت خون باباشون رو از آدم طلب ميكنن، شايد هم بيشتر!...... سرحاله یدک داری که هیچ _مثلا اینجام فکر نکنم یدک پیدا بشه ماشین شما مصرفش بالاس وافرود خوب داره (سرعتم کمه90کاسه ترمز کوچیکتر لابدنیاز کمتر دیدن)به متورشم فشار کمی وارده چون ضریب دف (کرانویل پینیون)سنگین داره8/43اشتباه نکنم اگه با تویض با نوع سبکتر(سرعت بیشتر مصرف وقدرت کمتر)9/44یا11/47 _ خصوصیات مثبت گذشترو داشت؟ متور خوبیه تو پیچم ضعف داشت تو صحرا با 10cmاضافه کردن عرض دف بهتر شده(گویا پلوس بلندتر و ضعیفتر شده) بازم اگه بعد یا اشتباه تعریف شد اساتید.....اما مزدا 1600 :div: بایدکش بنظرم همه جادر خدمته قدرت متور هم تو حالت استاندارد تن1/200بار میزنه 4نفر که دیگه...اتفاقا فامیلمون داشت از بدترین قسمت کوه(شیب خاکی.مزدام کمک نداره)با4 نفر به راحتی بالا میرفت رو این حساب من صرفا پیشنهاد دادم بره زیر زربین اساتید :gun: بعد قبول شد برای دوستان علاقه مند استفاده بشه. _ ماشین نو گرفتین مبارکه سلامتی باشه براتون_

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 4 شهریور 1391, 00:51 
آفلاين

نوع خودرو: مشخص نشده!
سلام به دوستان .
واقعا ممنون میشم اگر کمک کنین.چند تا سوال:
1- چه کمک فنری برای کا ام پیشنها میکنید؟ قیمت رو هم ذکر کنین
2- قیمت شاه فنر و هزینه تعویض؟
3- جایی تهران و حومه سراغ دارین که با هزینه نازل بتونم کل اتاق رو ( البته بیرون اتاق ) رو رنگ کنم؟ صافکاری مختصر نیاز داره و بیشتر درح بتونه کاریه زیر کار

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 7 شهریور 1391, 13:33 
آفلاين
شروع حركت

سلام کسی میدونه این جیپ و پشت سریش چیه ؟
اگه km هست چرا 4 تا چراغ داره ؟
من عکس بلد نیستم بزارم لینک خبر گذاری میزارم همون عکس که احمدی مقدم سواره یه جیپ شده
http://www.mehrnews.com/Fa/NewsDetail.a ... ID=1679833

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 7 شهریور 1391, 13:44 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: ای بابا...
یادش به خیر! کره ای ها تو کاام یه چراغ نقشه خوانه کم نور با نور رو به کف طراحی کرده بودن که تو شب جلب توجه نکنه
اینا حتماً میخوان راحتتر دیده بشن!

---- اضافه شده در تاریخ 7 شهریور 91, 18:58 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

شرمنده که دوتا پست پشت هم شد
نقل قول از آقا امید در سایت 4در4
امپرش واسه km موتورش نیسان 'گیربکسش پاتروله دفش هم احتمالا پاتروله

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 8 شهریور 1391, 20:43 
آفلاين

نوع خودرو: مشخص نشده!
سلام رفقا
تازه واردم اما چند ماهه که دارم تو تی تی میگردم و اطلاعات جمع می کنم
از همتون ممنون .همه 131 صفحه پست ها در مورد کا ام خوندم
ناراحت شدم از اینکه خیلی از رفقا ماشینشونو بالاخره فروختن و دیگه پیداشون نیست. این 131 صفحه عین یه داستان بود که یه سری کاراکتر فعال داشت.
چند وقت بود با N(نپرسید بعدا میگم) دنبال خرید جیپ بودیم . تصمیممون هم خرید صحرا موتور کوچیک 8 سوپاپ بود. خیلی گشتیم اما مورد خوبی پیدا نمی شد یا قیمت ها فضایی بود. خیلی داستان عجیب شد و در طی یه سری کش و قوس های عجیب و غریب و نمیدونیم چی شد اول ماه سر از قائم شهر در آوردیم و بالاخره ، خوشبختانه و یا متاسفانه :smile: صاحب یه کا ام شدیم. ماشین رو سرویس نکرده یه کم سر هم بندیش کردم و 250 کیلومتر تا تهران اومدم و حالا ادامه ماجرا رو بعد از دکر مشخصات ماشین میگم:
1983
*پوسیدگی نداره به جرز چند مورد خیلی خیلی مختصر
*موتور به ظاهر سلامته اما هنوز مکانیک ندیدتش
*وضعیت سیم کشی به نظر مشکلی نداره .از برق دزدی خبری نیست چراقا سالم اما راهنما کار نمی کنه دسته راهنما مرخصه
*زیر ماشین مختصری روغن ریزی داره به نظر ازموتور نیس( اصلا مطمئن نیستم)
*گیربکس و کمک سرحال کار می کنه
*رینگ 15داره و لاستیک AT 215روشه البته در حد 50 درصد.زاپاس تقریبا جنازس.دو تا از رینگها احتیاج به تاب گیری داره.چرخها روغن زده و با مشاهدات من تعویض کاسه نمد ضروریه، شاید بلبرینگ ها هم تعمیر بخواد.
*رنگ زرده .اتاق صافکاری مختصری میخواد .رنگ ماشین هم چندان چنگی به دا نمی زنه ترجیح دارم که دوباره رنگ بشه
*رول بار و گارد کشی داره
* چادر زمستونی آبی داره که اگه بخوامیم استفاده کنیم باید یه کم ترمیم بشه
*شاسی سالمه و بدون پوسیدگیه
*آمپر بنزین فقط کار میکنه.آمپر آب سیمش وصل نیس
*سند داره .معاینه فنی داره.بیمه اش هم تا آخر مرداد سال دیگه است
* دوتا از شاه فنر ها(کل دست فنر) و کل کمک ها احتیاج به تعویض داره
قیمت 2900

تهران که رسیدم ماشین بعد خاموش شدن دیگه روشن نشد. باطری خالی کرد.باطریش مستعمل بود و تعویض کردم که 68 هزینه شد.دینام از کار افتاده بود و چراغ نداشت و باطری رو خالی کرده بود.باز کردم دیدم آرمیچرش شکسته بوده و طرف با چسب دوقلو سر هم کرده.دینام استوک لوکاس هم 25 هزینه داشت
ماشین بعد چند روز دوباره خاموش شد.کاربرات و لوله های مرتبط لجن گرفته بود.
الان ماشین روشت میشه اما موتور چندان میزون کار نمی کنه .گاز که نمی خوره یه کم از دور میوفته.فردا داریم میریم پیش مکانیک.دود اگزوز طبیعیه.راستی اگزوز هم صدای قل قل میده :smile:
الان میخوایم اگه انشااله موتور مورد خاصی نداشته باشه، کاسه نمد چرخها و بلبرینگ های مشکل دار، کمک فنر ها و شا ه فنر ها رو تعویض کنیم.بعد یه فکری به حال اگزوز بکنیم.بعدایرادات جزئی و تمیز کردن داخل اتاق ، صافکاری نقاشی بکنیم.راهنمایی هاتون رو دریغ نکنید
یه موضوع خرید قطعه است.خوش قیمت کجا باید گیر آورد.من فقط میدون قزوین لوازم فروش بلدم
بعد تعمیرکار با انصافه
اما معضل اصلی الان صافکار و نقاش بسیار خوش قیمته.قرار نیس که یه رنگ آس واسه ماشین بزنیم.فقط میخوایم رنگ و رخش سر حال بشه.اما هیچ کسی رو سراغ نداریم.
رو کمک همگی حساب می کنیم .پیش پیش ممنون از همگی

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 13 شهریور 1391, 20:02 
آفلاين
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: جيپ كا ام مدل 1984
با سلام خدمت دوستان عزيز
بعد مدتها امديم و پستي زديم خيلي وقته ديگه دل و دماغي براي پست زدن تو اين فروم ندارم البته اين درد من تنها نيست فروم كاام و در مجموع افرود يه جورايي ديگه رونق سابق رو نداره و دوستان مثل قبل نميان خوب هركسي هم براي خودش دليلي داره بگذريم امروز كه اومدم سرزدم ديدم يكي از دوستان لينكي قرارداده و از خودرويي ذكركرده كه دوست ديگه مون خصوصياتش رو گفته عارضم بحضورتون كه اين خودرو اوايل كه متولد شده بود اسمش را جيپ سفير گذاشتن بدنه من دراوردي و شبه هامر تقليدي كوركورانه و ناشيانه با امكانات وطني موجود موتور نيسان كه با پاترول يكيه و زير بندي و گيربكس و دف پاترول كه با فنر لول هم سرهم شده من چندسال قبل كه خبراونو گرفتم خيلي مشتاق دانستن اطلاعاتي در اين زمينه بودم تا اينكه يه روز يكيشونو تو خيابون از نزديك ديدم بنظر چيز خوفي ميومد ولي دقت كردم ديدم نه بابا همون پاترول خودمونه اسمبلش كردن روي اطاق شتر گاو پلنگ
بگذريم در انواع توپ كش و ضد شيميايي و فرماندهي ساخته شده و ميخواست جانشين تويوتا و كاام بشه ولي مثل اينكه بخت باهاش يارنبود چون خبرديگه اي ازش در دست نيست و حضور چنداني هم در جاده ها نداره بگذريم ها اينم بگم اسمش هم تغيير دادن ولي يادم نيست يه اسم ديگه براش گذاشتن و شايد هم بسته به استفاده اي كه ازش ميشه اسم براش گذاشتن
لازم بذكره كامي هنوزم داره اظهار وجود ميكنه و هنوز داره بامن افرود مياد و سستي در وجودش رخنه نكرده
:-x

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 14 شهریور 1391, 12:21 
آفلاين
شروع حركت

مرسی که جواب دادین
فقط این هایی که فرمودین الان مصرف شخصی دارن ؟ تو بازار هستن؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 14 شهریور 1391, 22:22 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت

نوع خودرو: جیپ KM
سلام به همه ی کاام سوارها، خدا رو شکر که کلوپ دوباره رونق گرفته.
به وایپر و سعید هم واسه کاامشون تبریک میگم، ایشالا چرخش براتون بچرخه.
وایپر عزیز من هم که کاام رو گرفتم پلاکش 56و بود. ایشالا مبارکت باشه. کاام فابریک واقعا نعمته. قدرش رو بدون و الکی انگولکش نکن.قیمت کاام رو هم تا جایی که من از املش خبر دارم در همین حدوده، فقط سند رو فکر کنم یه نمه تند خریدی. در ضمن رینگ و لاستیک فابریک کاام محشره، مخصوصا واسه گل و لای که تو گیلان فراوونه!!! ، فقط اگه ماشین سنگین باشه تو ماسه کنار دریا دور ماشین میخوابه و اذیت میکنه. تو برف هم که من ازش راضی بودم. راستی علی علیجانی رو میشناسی؟
داش سعید فقط در درجه ی اول سعی کن فنیش رو میزون کنی و تا کاملا میزون نشده سراغ ظاهرش نرو. تا جایی که میتونی بعضی قطعاتش که تعویض شده و قطعات ماشینای دیگه مثل نیسان یا پیکان رو بهش خوروندن (مثل دیسک و صفحه و پمپ کلاچ و پمپ ترمز و بوستر و...) رو بشناسی و بدونی که قطعه ی کدوم ماشین رو روش گذاشتن.و اگه قطعه فابریک نو (حتی استوک تر تمیز هم باشه خوبه)گیرت اومد شک نکن و عوضشون کن تا خدای نکرده اسیرت نکنه.
شکارچی عزیز هم که کماکان با کامی هستش و نتونسته ازش دل بکنه. آرمین خان هم که هنوز دلش با کاام سوارهاست. دمش گرم.
من هم که یه مدت دنبال پاژن و رونیز و ... بودم بالاخره برگشتم سر خونه ی اول و با کاام خوش میگذرونم. یه 4 تا رینگ اسپرت هم واسش خریدم و در اولین فرصت 4 حلقه لاستیک MT براش میگیرم که واسه فصلای بارندگی شمال اماده ی رزم بشه.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 16 شهریور 1391, 13:15 
آفلاين

تصوير
تصوير
تصوير
تصوير

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 شهریور 1391, 21:15 
آفلاين

شكارچي شب نوشته است:
خدمت ایران لوگوی عزیز
دوست گرامی به حضورشما عارضم که با توجه به اشاره ای که خودتان فرمودید روی اکثر جیپها کاربراتورهای غیرفابریکی نصب شده که بسته به سیستم پایه به اون خورانده شده کاربراتور جیپ کاام از لحاظ پایه دقیقا به کاربراتور مزدا و نیسان واغلب ماشینهای کابراتوری ژآپنی که پاپه چهارپیچ دارن یکیه ولی با توجه به حجم موتور سایز سوزن های ژیگلورشان فرق میکنه حتی میشه با یکم حوصله وکار کاربراتور پزو405 روهم به کاام بخورانی ولی یه خورده حوصله و دقت میخواد من خودم کاربرات پیکان پژویی روماشینم بستم خیلی هم خوب جواب میده حتی هواکش فابریکی هم روی همان کاربرات نصب کردم ولی کاربرات فابریکی یه چیز دیگه اس چون اگه اطلاع داشته باشی اغلب کاربراتورهای ژاپنی و کاام دو دهنه داره که تا یه حدی که گازمیدی دهنه اول بازمیشه وبعد ازاون دهنه دوم باز میشه وسرعت و قدرت ماشین افزایش پیدامیکنه با توجه به اینکه الان کاربرات پیکانی روماشینت نصب کردی الان فکرکنم حدودا مصرف ماشینت 100/12 -13 باشه ولی خوب راهن میره و تو سربالایی اون کششی روکه بخوای نداره و علت اینکه موتور بنزین وهواکم میاره اگه گیرت بیاد یه کاربرات سالم مزدا 1600روش ببندی و یه مکانیک خوب هم برات ژیگلورهاش روتنظیم کنه خیلی بهتر از کاربرات پیکانیه کاربرات فابریک کاامی خیلی کم گیرمیاد (نومنظورمه ) وقیمتش هم بالاس درهرحال اگه اونم مقدورنشد یه کاربراتورپیکان پژویی با یه واسطه عملکردخوبی داره ولی بازهم باید ژیگلورهاش روتنظیم کنی (تعویض ) وراحت سیم گازوساسات ماشین بهش میخوره
اقاارمین ملت رو گرفتی کو عکست اقا ما توکف این چموش جنابعالی داریم فنا میشیم عکست بازنمیشه :D

:-x

بین کاربرات مزدا و نیسان کدوم رو پیشنهاد میکنین؟

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1569 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 157  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: