عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 28 فروردین 1393, 10:11

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 135 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: تریلر جیپ
پستارسال شده در: 20 آبان 1390, 23:34 
آفلاين
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: وانت پیکان
سلام
حسین جان باتوجه به این قوانین جدید پستاتون به هم چسبیده و من فکر میکردم که پستی نیومده و رنگ تاپیک هم سفید بود.
این حسن هم که دیگه سر نزد ببینه چی شد! الان هم شاهرود نیست برا یه پروژه دانشجویی رفته یزد! نمیاد ببینیم میخواد بالاخره چکار کنه؟
تصور من بر این بود که طول قسمت مرتفع کف کمتر باشه . ولی فکر کنم برا محل قرار گیری محور و حفظ تعادل اینقدر شده ؟؟الان چندنفر رو قسمت کوتاه و چندنفر رو قسمت بلند کف قرار میگیرن؟
درب کاروان بین تخت طولی و عرضی قرار میگیره؟ با توجه به فاصله بینشون؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 21 آبان 1390, 09:11 
آفلاين
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: EF7 +GIANT
kamranbmw نوشته است:
سلام
حسین جان باتوجه به این قوانین جدید پستاتون به هم چسبیده و من فکر میکردم که پستی نیومده و رنگ تاپیک هم سفید بود.
این حسن هم که دیگه سر نزد ببینه چی شد! الان هم شاهرود نیست برا یه پروژه دانشجویی رفته یزد! نمیاد ببینیم میخواد بالاخره چکار کنه؟
تصور من بر این بود که طول قسمت مرتفع کف کمتر باشه . ولی فکر کنم برا محل قرار گیری محور و حفظ تعادل اینقدر شده ؟؟الان چندنفر رو قسمت کوتاه و چندنفر رو قسمت بلند کف قرار میگیرن؟
درب کاروان بین تخت طولی و عرضی قرار میگیره؟ با توجه به فاصله بینشون؟

از زاويه چپ اين شكل ميشه
تصوير

افرادي كه پايين عرضي مي‌خوابن و بالاييها تو طول مي‌خوابن ( حسن آقا بايد بالا بخوابه ) ميشه اون تخت تاشو كه تو طوله و سمت در نيست رو تا 260 سانت هم بلند گرفت !!!!
در خصوص اختلاف ارتفاع تو كف هم فكر نكنم كمتر از 30 سانت بشه كاري كرد آخه ميترسم تو دست انداز لاستيك بخوره زير اتاق .

---- اضافه شده در تاریخ 21 آبان 90, 14:58 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

و اين :
تصوير

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 21 آبان 1390, 16:21 
آفلاين
نماد کاربر

سلام
خیلی عالیه :-)
اختلاف ارتفاع کف همون 30 باشه خوبه .از زیرش هم میشه بعنوان یه صندوق استفاده کرد هم مخزن آب.
فقط یه سوال اگه بخوایم برا ساخت از ساندویچ پنل (در صورت مقرون بصرفه بودن) استفاده کنیم اون قسمتای منحنی قابل اجرا هستن؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 21 آبان 1390, 20:49 
آفلاين
نماد کاربر

فکر کنم نمونه هایی داشته باشه که بشه خمش کرد . اگر هم نبود اون قسمتها رو میشه یه جنس دیگه کار کرد یا اصلاً از خیرش گذشت و زاویه دار کارش کنیم .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 22 آبان 1390, 20:38 
آفلاين
نماد کاربر

سلام
خب دیگه فکر می کنم حسن باید بیاد از اینجاشو دست بگیره. چون اون مسؤل اجرایی دیگه.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 22 آبان 1390, 22:21 
آفلاين
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت

امیدوارم که در این راه پشتکار لازمه رو داشته باشید ؛
اما با اجازه تون میخواستم کمی فضولی کنم و بگم خدمتتون که؛
پیشنهاد میشه:
1- ورق کف از 7 و یا 14 لایی چوبی استفاده بشه و قبل از نصب زیر اون با مواد عایق بندی خمیری که در بازار به صورت بسته بندی هست عایق رطوبت بشه.(= عایق حرارت و رطوبت به ارزان ترین حالت)(مهمترین مزیت این روش جذب پیچشهای طولی شاسی توسط صفحه چوبیست)
2-یونولیت (پلی استایرن)ارزان ترین و (به تجربه) غیر کاراترین عایق حرارتی ست؛ بهترین حالت استفاده از پلی اورتان میباشد.(به صورت ورق فوم مانند,لوله جهت کشیدن بر روی سیستم لوله کشی ,اسپری با خاصیت افزایش حجم و پر کنند ه گی در بازار موجود است)(فوم داخل ساندویچ پانل هم از همین ماده است)
3-برای بدنه میشه از ورق آلوزینک (ماده اولیه ساخت ساندویچ پانل)در ابعاد نسبتا دلخواه و خمهای دلخواه تر(ضخامت در محدوده 0.55 تا 0.75 میلیمتر)به صورت دو لایه با اسپیسر چوبی(برای عدم انتقال حرارت)و تزریق فوم پلی یورتان استفاده کرد.(البته به خاطر ایجاد فشار فوم در زمان افزایش حجم بهتره جهت جلوگیری از دفرمه شدن دیواره ها اونها رو با پشت بند ثابت کنید)
موفق باشید.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 آبان 1390, 09:27 
آفلاين
نماد کاربر

j-e نوشته است:
امیدوارم که در این راه پشتکار لازمه رو داشته باشید ؛
اما با اجازه تون میخواستم کمی فضولی کنم و بگم خدمتتون که؛
پیشنهاد میشه:
1- ورق کف از 7 و یا 14 لایی چوبی استفاده بشه و قبل از نصب زیر اون با مواد عایق بندی خمیری که در بازار به صورت بسته بندی هست عایق رطوبت بشه.(= عایق حرارت و رطوبت به ارزان ترین حالت)(مهمترین مزیت این روش جذب پیچشهای طولی شاسی توسط صفحه چوبیست)
2-یونولیت (پلی استایرن)ارزان ترین و (به تجربه) غیر کاراترین عایق حرارتی ست؛ بهترین حالت استفاده از پلی اورتان میباشد.(به صورت ورق فوم مانند,لوله جهت کشیدن بر روی سیستم لوله کشی ,اسپری با خاصیت افزایش حجم و پر کنند ه گی در بازار موجود است)(فوم داخل ساندویچ پانل هم از همین ماده است)
3-برای بدنه میشه از ورق آلوزینک (ماده اولیه ساخت ساندویچ پانل)در ابعاد نسبتا دلخواه و خمهای دلخواه تر(ضخامت در محدوده 0.55 تا 0.75 میلیمتر)به صورت دو لایه با اسپیسر چوبی(برای عدم انتقال حرارت)و تزریق فوم پلی یورتان استفاده کرد.(البته به خاطر ایجاد فشار فوم در زمان افزایش حجم بهتره جهت جلوگیری از دفرمه شدن دیواره ها اونها رو با پشت بند ثابت کنید)
موفق باشید.

J-E عزيز
1 - در خصوص كف استفاده از ورق فلزي و تخته و چند لايي رو بحث كرديم و توافق رو ورق گالوانيزه + يونوليت و روكش چوبي شد . ، با توجه به اينكه رو كف يه عايق ديگه مثلاً تشك هم بين بدن و كف قرار ميگيره .
2 - من هم خيلي موافق با استفاده از يونوليت تو ديواره ها نيستم ، البته استفاده از فوم پلي استايرن هم بدليل مشكلات اجرا ، هزينه و اينكه مرتبه اول هست كه استفاده ميكنيم رو هم پيشنهاد نميدم و با ورق اون بيشتر موافقم .
3 - در خصوص قيمت اين مواد هم اگه اطلاعاتي داريد ممنون ميشم در جريانمون بزاريد .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 آبان 1390, 17:22 
آفلاين
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت

متاسفانه قیمت روز رو نه ولی انواع حالتهای عایق پلی اورتان حداقل 2 تا 3 برابر قیمت پلی استایرن , در ضخامت و شکل برابر رو دارند.
جسارتا برای شلتر موبایل اکیدا توصیه میکنم از کف فلزی (بخصوص ورق بالاتر از 1 میلیمتر) استفاده نشه. :old:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 آبان 1390, 19:23 
آفلاين
يار قديمي
نماد کاربر

نوع خودرو: Jeep Liberty 2003
سلام دوستان.

موضوع ساخت کمپر کاراوان علاقه مادرزادی منه! ( از اون جهت که علاقه چند نسل گذشته ی من هم بوده ! ) در این زمینه یک کتاب فوق العاده هست از انتشارات Haynes و نوشته ی جان ویکرشام که اسطوره ی این کار محسوب میشه. من این کتاب رو ترجمه کردم و در دست صفحه آرایی و مراحل نشر ه.

کتاب البته پروژه ساخت موتور کاراوان ( کاروان یکپارچه با خودرو ) رو دنبال می کنه ولی خیلی از نکات کلیدی و تکنیک ها و تجربیاتی که منتقل می کنه میتونه برای ساخت کاراوان به صورت تریلر ( که اصطلاخا بهش British Caravan میگن ) کاربردی و حتی حیاتی باشه. من هم این وسط فقط متن رو ترجمه کردم و تجربه عملی زیادی ندارم ولی فکر می کنم این کتاب در کنار تجربه عملی شما، میتونه خیلی مفید باشه.

با توجه به این که خرید آنلاین کتاب خارجی توی ایران سخته، اگر لازم میدونید برای انجام چنین پروژه ای با کمال میل میتونم قبل از انتشار هم کتاب رو در اختیارتون بذارم. فکر می کنم خیلی مفید باشه. ضمنا اگر یک جلسه حضوری در یک کافه یا جای مناسب دیگری برای Brain Storming بذاریم فکر می کنم خیلی مفید باشه.

تصوير

تصوير

توضیح این که این کتاب از مرحله تصمیم گیری برای ساخت شروع می کنه و مسایلی رو که باید برای تصمیم گیری شروع پروژه در نظر میگیرید رو بررسی می کنه. از جمله بودجه، محل زندگی شما، نوع شخصیت شما (مثلا این که چقدر آچار به دست هستید یا نه )، و ... بعد از تصمیم به شروع پروژه مرحله انتخاب خودروی پایه هست. با توجه به این که هدف شما از ساخت چیه، در چه آب و هوایی زندگی می کنید، قصد سفر به چه مناطقی رو دارید و ... انواع مختلف خودرو بررسی میشه. همچنین تصمیم گیری بین بازسازی یک خودروی کار کرده، تبدیل یک ون، مینیبوس، آمبولانس و حتی خودروی سواری و یا ... و یا ساخت کمپر از صفر روی شاسی یک کامیونت و یا برش یک کاروان تریلری و نصبش بر روی شاسی کامیونت و راه حل های دیگری مورد بررسی قرار میگیره.
برای مثال شما اگر در مناطق سردسیر از خودروتون استفاده می کنید باید منبع آب رو برای جلوگیری از انجماد داخل اتاق کار کنید و در غیر این صورت میتونید بیرون اتاق و زیر شاسی نصبش کنید. این که کجا و کی بهتره از پمپاژ مستقیم الکتریکی برای منبع آب استفاده کنیم و کی و جا بهتره از پمپ فشار هوا برای روی مخزن آب استفاده کنیم.

در مراحل بعد کار طراحی و نقشه کار انجام میشه و کار با انواع پروفیل و ورقهای چوبی و کامپوزیت و پلاستیک و فلز و اتصال و نصبشون مورد بررسی قرار میگیره. اصلاحات مورد نیاز کامیونت و ... طرز کار و ساخت فایبر گلاس و انواع پلاستیک و ... در مراحل بعدی نقشه های پیشنهادی برای سیم کشی، لوله کشی آب و گاز، سیستم گرمایش و ... مورد بررسی و آموزش قرار میگیره.

در تمام طول کتاب علاوه بر مثالهای مختلف فراوان، پروژه ساخت اتوکاروان خود جناب جان ویکرشام هم مرحله به مرحله با تصاویر بسیار جالب پیگیری میشه. تصویر این خودرو دست ساز پس از اتمام پروژه روی جلد کتاب اصلی هست. این خودرو با بدنه فایبر دست ساز بر روی شاسی یک کامیونت ساخته شده که به طرز اعجاب انگیزی دقیق و زیبا و صحیح ساخته شده که خودش بهترین مثالی هست که مرحله به مرحله توی کتاب توضیح داده شده.

در نسخه انگلیسی کتاب اصلی ، در انتها فهرست دیدنی و جالبی شامل توضیحاتی در مورد نحوه تغییر سند ماشین و مراکزی که باید سیم کشی برق و لوله کشی گاز رو از نظر ایمنی تایید بکنند ( البته در انگلستان ) و آدرس و تلفن مراکز تهیه یک به یک قطعاتی که در مثالها ازشون استفاده شده اورده شده که در ترجمه مجبور به حذفشون شدم.

جالبه که آقای ویکرشام برای پلاک خودروی دست سازش، عبارت DIY MC رو ثبت کرده. مخفف عبارت Do-It-Yourself Motor-Caravan. در اصطلاحات فنی زبان انگلیسی DIY به پروژه های دست ساز گفته میشه.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 آبان 1390, 22:56 
آفلاين
نماد کاربر

سلام
امین جان خیلی ممنون از لطفتون
راستش این کتاب خیلی میتونه تو این زمینه کمک کنه!
هم تو انتخاب مواد و مصالح هم توی روش اجرا.
البته چون من شاهرودم متاسفانه نمیتونم حضوری خدمتتون برسم و سعادت دیدارتون رو داشته باشم.
البته امیدوارم بتونم یجوری به کتابتون دسترسی پیدا کنم .چون تجربه اولمون هست و قطعا بهش نیاز داریم.
با تشکر

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 135 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: