عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 29 فروردین 1393, 14:16

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 6230 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 623  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: ام وی ام 530 - MVM 530 . محصول مدیران خودرو.
پستارسال شده در: 16 آبان 1385, 13:55 
آفلاين
يار همراه
نماد کاربر

نوع خودرو: مشخص نشده!
تصوير

تصوير

تصوير

http://www.cheryinternational.com/a5-overview

http://mvmco.ir/Site.aspx?page=3

بالا
 مشخصات  

موضوع پست: A 15 يا سعات تولدئو
پستارسال شده در: 16 آبان 1385, 15:02 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

اگر اين عكسهايي كه گذاشتين خودروي مورد نظر ايران خودرو باشه ميشه گفت در واقع اين خودرو همون سئات تولدئو (Seat Toldeo) هستش كه توسط شركت چيني چري در قسمت جلو Face Lift شده و در واقع تكنولوژي پلتفرم اون متعلق به دهه 80 سئات هستش كه مدل جديد تر اون رو شركت مديران خودرو با نام MVM 520 ميخواد از آذر ماه مونتاژ كنه كه در كشورهاي مختلف با اسمهاي مختلفي به فروش رسيده ولي Key Word براي سرچ در اينترنت در مورد اون Chery A5 هستش .
گرچه Chery A5 هم در واقع از همون پلتفرم دهه هشتاديه سئات تولدئو استفاده ميكنه ولي ظاهر اون خيلي از عكسهايي كه شما اينجا گذاشتين زيباتره .
در مجموع براي ايران خودرو و مردم ايران متاسفم .
ضمنا انبوهي از اطلاعات راجع به صنعت اتومبيل سازي چين به زبان انگليسي و در جوي دوستانه مثل اينجا رو ميتونيد در سايت www.chinacarforums.com و در بخش Forums ميتونيد پيدا كنيد .
نكته جالب توجه اينه كه چري اتومبيل چين در سال 1997 تاسيس و افتتاح شده يعني 9 سال پيش . ( www.cheryglobal.com)
حالا اونها كجا هستند و ما كجا .
واقعا ما ايرونيا بايد به خودمون بيايم .

بالا
 مشخصات  

موضوع پست:
پستارسال شده در: 16 آبان 1385, 23:25 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: slc 450
بيچاره ايران و مردم ايران
اينهمه متخصص و مهندس باسواد داريم اونوقت كارمون به جايي رسيده كه بايد بريم ماشين
دهه هشتاد اروپايي كه الان تو چين توليد ميشه رو از يه كشور بدبختي مثل چين به صورت سي كي دي وارد كنيم
همش به خاطر يه سري مدير بي لياقته كه نه سواد درست حسابي دارن نه چيزي بارشونه فقط خودشونو به زور به يه جاهايي وصل كردن...

بالا
 مشخصات  

موضوع پست:
پستارسال شده در: 16 آبان 1385, 00:42 
آفلاين
دانا
نماد کاربر

سلام

شايد نبايد بگم اما اين آقاي تهرانچي كه به اصطلاح رييس كانون دارندگان خودرو است زياد آدم نرمالي نيست و تا اونجايي كه من ميدونم ارزانترين خودروي چيني شركت چري QQ است يا همون MVM خودمون ...نه هيچ چيز ديگه اي اين خودرو 4 سال پيش قرار بود كه به قيمت 3.5 مليون ارايه بشه كه الان 7 مليون ميفروشنش !!! :-( آقاي تهرانچي هم 4 سال پيش از همين حرفا زياد ميزد :(

بالا
 مشخصات  

موضوع پست:
پستارسال شده در: 17 آبان 1385, 03:53 
آنلاين
يار همراه
نماد کاربر

نوع خودرو: 111
با اين كه علاقه اي به پي گيري مباحث مرتبط با خودروهاي چيني ندارم
ولي از اونجا كه به احتمال غريب به يقين تا چند سال آتي خودروهاي سبك و سنگين چيني
بازار ايرانو به طور كامل به دست ميگيرن"البته در حال حاضر بخش خودروهاي سنگين ايران به طور كلي با عرضه خودروهاي سنگين چيني به طور عجيبي اشباع شده! :D (نميدونم چه لزومي داره خودروسازي كه داره محصولات روز سنگين دايملر كرايسلر رو اينجا مونتاژ ميكنه چه دليلي وجود داره كه با آوردن يكي از اين ها به ضرر خودش كار كنه!؟ :???: :( :D )" مجبورم كه از همين الان تو اين بحثا شركت كنم! :-o
نقل قول:
در واقع اين خودرو همون سئات تولدئو (Seat Toldeo) هستش كه توسط شركت چيني چري در قسمت جلو Face Lift شده و در واقع تكنولوژي پلتفرم اون متعلق به دهه 80 سئات هستش كه مدل جديد تر اون رو شركت مديران خودرو با نام MVM 520 ميخواد از آذر ماه مونتاژ كنه كه در كشورهاي مختلف با اسمهاي مختلفي به فروش رسيده ولي Key Word براي سرچ در اينترنت در مورد اون Chery A5 هستش .

:-)
همين طور كه دوستمون گفت اين خودرو از سئات تولدئو ليفت بك مشتق شده و يكي از اولين محصولات اين خودروساز هست كه مدل اولي يش به نام FengYun - Windcloud با كد A11 از سال 2000-06 توليد ميشده كه در كنار اون مدل فيس لايفتش"مدلي كه در ايارن عرضه خواهد شد" از سال 2003 تا به الان رو خط توليد مدل قبليش كه تو هيچ كجا به غير از خود چين :D عرضه نميشده ولي دوميش در حال حاضر در مالزي با نام Chery A160 و در روسيه به نام Chery Amulet عرضه ميشه توجه كنيد عرضه نه مونتاژ
كه باز هم ما ايرانيها كه تو منتاژ كاري رو دست نداريم اومديم وسط جالب اينكه اولين مدل مونتاژ چري به غير از چين همين MVM 110 ماس كه تو ايران مونتاژ ميشه تا حدودي هم داخلي سازي شده! :shock: :sad:

اينم مشخصاتش دنده اي داره و اتوماتيك
بيشتر:

Engine
Engine type Otto, Front transversal
Number of cylinders 4, In-line
Engine capacity 1598 cm3
Number of valves 16 DOHC
Fuel Petrol, Injection by cylinder
Supercharging None
Bore 77.0 mm
Stroke 85.8 mm
Compression ratio 10.5
Max Power 85 kW (DIN) 6000 rpm
Max torque 149 Nm (rpm) 4500 rpm

Transmission & Drive

Drive front-wheel drive
Steering type Hydraulic power

Brakes & Tyres

Wheels 6Jx14
Front tyres 185/60R14 82H
Rear tyres 185/60R14 82H
Front brakes Disc
Rear brakes Drum

Suspensions

Front Suspension MacPherson strut
Rear Suspension Multi-link, Stabilizer bar

Dimensions

Wheelbase 2468 mm
Length 4393 mm
Width 1682 mm
Height 1424 mm
Track (front) 1429 mm
Track (rear) 1419 mm
Curb weight 1100 kg
Max. weight 1475 kg
Trunk 550 l - 1360 l
Fuel tank 55 liter
Acceleration 0-100 km/h 12.0 s

Consumption

Average consumption 5.9 l/100 km (Werk)

(قدرتش حدود 113 اسبه اونم با يه موتور 1.6 ليتري :-) )
حالا ديگه حسابشو بكنيد كه اين خودروي بي كيفيت و ايران خودرو بخواد تا 88 تيراژو ببره رو 150 هزار اونموقه ديگه كيفيتش تو قبره! :-o
ولي بازم تو اين عكسا خودروي معقولي به نظر ميرسه از لحاظ كيفيتم فك كنم بتونه به خوبي با خودروهاي هم قيمت خودش رقابت كنه!
البته تو عكس :-D
مسوولان همچنين از قيمت هشت ميليوني اين خودرو خبر مي‌دهند كه ...
اگر بخوان با اين سطح تجهيزات كه تو اين عكس داره بيارن كه امكان نداره اين خودرو بتونه جايگزين مناسبي برا پيكان باشه چون اون موقه قيمت زير 12 نيست حالا ببينيد كي دارم بهتون ميگم!
آهان هواسم نبود :shock: اين بره تو سازمان تحقيقات و نوسازي برگرده اين شكلي نمياد بيرون :???:
ولي ايران خودرو هم عجب جرياناتي داره ها فقط فكر و ذكرش اينه كه تيراژ توليد و رو ببره بالا! :D
حالا به هر قيميتي كه شده حتي به قيمت جون مردم :sad:
كه سود 13 درصدي بچپونه تو جيبش :D
جالب اينكه برا حاشيه اينم بدونيد كه پورشه در سالي كه گذشت بيشترين سودو در ميان انبوه سازان به جيب زد(نوش جونش :smile: ) كه 17 درصد بود كه كنارش حتي خودروسازاني مانند تويوتا كه از پر سودترين خودروسازانن همشون زير 10 بودن حالا دايملرن كه فك ميكنم يه چيزي از جيب گذاشته بود! :shock:
با اون سطح تحقيقات و خرجايي كه مينن با اون كيفيتو .... خلاصه
اين ايران خودروي ما در حال حاضر يه بازار تحميلي برا خودش درست كرده كه مجبوري از محصولاتش يكي داشته باشه يعني چاره اي نداري :???: :sad:
كه همين هر چه ميگذره اين غول بي شاخ و دمو بزرگ و بزرگ تر ميكنه و....
اين چن سطر آخرو كه ديگه هممو واقف هستيم فقط گفتم كه يه مقدار اوضاع روحيم بهتر شه... :?
راستي در مورد اين A5 كه دوستمون گفت چن ماه بيشتر نيست معرفي كرده و يه مقدار اطلاعات از نمونهاي كه قرار مونتاژ داخلي بشرو ميتونيد اينجا بخونين:

http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?t=12755

اينم يه عكس ديگه از اين A5
http://russian.people.com.cn/mediafile/ ... 600770.jpg

اينم ليست مشخصاتش:

SQR7161A2H - A516 - 1.6 16v
SQR7180A21 - A518 - 1.8 16v
SQR7201A2F - A520 - 2.0 16v aut.
SQR7201A2F - A520 - 2.0 16v

كه مدل A520 تو مديران توليد ميشه
واي...
راستي چري الان داره از طراحان عالي رتبه براي طراحي محصولاتش بهره گيري ميكنه
كه با اين كه ازشون بدم مياد ولي مجبورم بگم آفرين به اين اراده چيني ها كه تو اي مدت كم
كلييييي پيشرفت كردن :-) به حدي كه تا چن وقت ديگه محصولاتشونو به بازار خودروي آمريكا هم ميخوان صادر كنن :shock:
راستي دقت كردين اون عكسايي كه مهدي احسان گذاشته تست اين خودرو رو توسط يه مجله روسي نشون ميده به كيفيت مجله دقت كنيد حالا ما هم دلمون خوشه مجله ماشين ميخونيم
خيلي نوشتم يه ساعتو نيمه دارم مينويسم :shock:
ديگه خواستم بيشترشو تو اين پست بررسي كرده باشم كه پست هايي كه بودنشون ضرورت نداره زده نشن و باعث سردرگمي كاربرا نشن
منظورم شخص خاصي نيست

بالا
 مشخصات  

موضوع پست:
پستارسال شده در: 17 آبان 1385, 07:46 
آفلاين
يار همراه
نماد کاربر

نوع خودرو: پيرمردي
به حان خودم اين كارخونه از اولش با ايران خودرو بده بستون داشته. توي قسمت هاي داخليش عقبش بدجوري منو ياده سمند ميندازه شايد دراش شبيهه. داشبوردشم كه يا مال 405 هست يا فقط از اون الهام گرفته. چراغ جلو هم شباهت بي انداره اي به پرشيا داره. كه البته از بغل مو نميزنه. درست ميگم يا من فقط دچار توهم شدم؟ :-D :-(

بالا
 مشخصات  

موضوع پست:
پستارسال شده در: 17 آبان 1385, 08:31 
آفلاين
يار قديمي
نماد کاربر

نوع خودرو: TAXI
به نظر من با اين اين موتور و قيافه باشه نسبت به پرايد اردی و 405 بهتره
قيافش بد نيست داخلش هم خوبه
=n

بالا
 مشخصات  

موضوع پست:
پستارسال شده در: 17 آبان 1385, 12:39 
آفلاين
يار همراه
نماد کاربر

محل سکونت: اصفهان! همون اتوباني كه ازش اومدي رو تا ته بياي ميرسي به خونه ما!
زياد هم غير معقول به نظر نمياد!دقت كنيد الان آردي 7 مليون و خورده اي قيمت داره!!!
داخلش كه كيفيتش خيلي خوبه اون قسمت تهويه و اينا رو يه طرح چوب بزنن ديگه تمومه! :smile:

بالا
 مشخصات  

موضوع پست:
پستارسال شده در: 17 آبان 1385, 13:02 
آفلاين
يار همراه
نماد کاربر

نوع خودرو: مشخص نشده!
من هنوز كاملا متوجه نشدم كه خبر ايسنا اون قسمتي كه گفته 8 ميليون و تيراژ 150 هزار تا سال 87مال لوگانه يا مال چري؟
به نظر من مياد كه خبر مربوط به لوگان باشه.
ضمنا واقعا اگر اين خودرو مي خواد بجاي پيكان بياد نبايد از 6.5 بيشتر قيمت داشته باشه . چون در غير اينصورت سخن گفتن از خودروي چيني ارزان قيمت بيخود است.
اگر 8 ميليون بدن كه ديگه ارزون قيمت نيست . تو رنج طبيعي هست با اون اتاق و تكنولولژي 20 سال پيش تقريبا مشابه پرايد خواهد بود پس 8 ميليون قيمت طبيعيه حتي ال 90 هم قراره 8 تومن باشه . پس اگه ارزونتر بدن ميشه خودروي چيني ارزان قيمت.
تو كاميونها كه كاميونهاي چيني حسابي قيمت f12 ها رو شكوندند. تو سواري من يكي بعيد مي دونم اتفاق خاصي بيفته (ا توجه به تجربه مديران خودرو)

يه چيز جالبناك (يك اتفاق نادر دردنيا)
اون سايتي كه فرزاد معرفي كرده كه ظاهرا سايت جهاني چري هستش دو زيانه هست اگه گفتيد زبان دومش (بعد از انگليسي چيه؟) با كمال ناباوري فارسي !!!!

http://www.cheryglobal.com/

به نظر من كه انرژي هسته اي بيش از اينكه حق ما باشه حق چيني ها ست.(و اخيرا روسها)

بالا
 مشخصات  

موضوع پست:
پستارسال شده در: 18 آبان 1385, 00:15 
آفلاين
يار قديمي
نماد کاربر

نوع خودرو: L90E2-JAC J5
طبق معمول با نگاه بدبينانه نگاه ميكنيم! :smile: ..قراره جاي پيكان بياد!...به نظر من كه اگه 6.5 باشه قيمتش مناسبه!حالا درسته كه به نظر عقب گرد بياد يا هر چيز ديگه ولي يه دونه از محصولات اين شركت چري توي خونه ما هست!...تا الان كه از نظر كيفيت 10 برابر پرايد هاي توليدي سايپا بوده!...طرفداريش رو نميكنم چون مدل كيو كيو يا همون ام وي ام خودمون ماشين تعريف داري نيست ولي اقلا مجبور نيستي هر روز ببريش تعميرگاه و منت بكشي تا درستش كنن!....كيفيت داخلش هم خيلي بالاتر از پرايده!ضبط فابريكشم نوارارو پاره ميكنه ضمنا :-( اگه با پرايد قياس ميكنم به خاطر رنج قيمتشه!هم جنس تودوزي هم داشبورد!خيلي هم با كيفيت نيستن ولي توي اين رنج قيمت مناسب هستن
توي نمايندگي هم دو سه بار كه من بردم خيلي خوب برخورد ميكنن..اتفاقا دو سه روز پيش زنگ زدن و سوال كردن در مورد كيفيت خودرو٬نحوه برخورد توي نمايندگي٬كلي سوال كردن ببينن راضي هستيم يا ناراضي!..من خودم شايد 10 بار باهاش رانندگي كرده باشم ولي بدم نيومده ازش!
اين مدلي هم كه قراره جايگزين پيكان بشه پشت آمپرش دقيقا مثل ام وي ام هستش...فقط دور موتورش بزرگ تره!
اگه مديران خودرو اينو توليد كنه حتما به جاي ام وي ام يه دونه از اينا ميگيرم(البته اگه صاحب ام وي ام دل ازش بكنه و بذاره ببريمش بنگاه! :smile: )
به هر حال پيكان خودمون مرسدس نبوده!حالا اگه اين بياد جايگزينش بشه به جايي بر نميخوره...اگه مسولين واردات و توليدش يه كم هم دلشون به حال مردم كشورشون بسوزه و به جاي درجه سه درجه يكشو وارد كنن مطمن باشيد ديگه كسي طرف آردي و پرايد نخواهد رفت!ميدونيد كه چين همه جور محصولي داره!هم خوب هم بد
اونا نميان بگن آقا بيا درجه سه ببر!....اوني كه بدترينش رو وارد ميكنه اونيه كه هم خون خودمونه و به فكر جيب مباركشه!!!

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 6230 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 623  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: aria224000 و 5 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: