عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش انتخاب عکس برتر اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت

امروز 4 اردیبهشت 1393, 16:11

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 6238 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 569, 570, 571, 572, 573, 574, 575 ... 624  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: لیفان 620 - Lifan 620 - محصول کرمان موتور.
پستارسال شده در: 29 اسفند 1390, 19:30 
آفلاين
شروع حركت

نوع خودرو: مشخص نشده!
امیدوارم همگیتون سال آینده خودروی ژاپنی ، آمریکایی و اروپایی سوار بشید و همه ایرانیها از شر لوازم و خودروهای کیفیت پایین چینی راحت بشیم.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 29 اسفند 1390, 20:55 
آفلاين
دنده 1

نوع خودرو: X60-سمند-MVM
تصوير تصوير

مدتی پیش از طرف نشریه خودرو امروز به من پیشنهاد مقایسه بین لیفان 620، پارس ELX و MVM530 داده شد .
متاسفانه در روز موعود مالک MVM530 علیرغم تماسهای مکرر و قول حضور تا دقایق آخر، خلف وعده کرد و حاضر نشد!
از نظر من مقایسه یک خودرو نو با خودروئی که چندسال کارکرده چندان مقرون به واقعیت نیست و علاقه داشتم MVM530 هم حضور داشته باشه که متاسفانه مقدور نشد .
برای شرکت در تست دو شرط داشتم : یکی حضور MVM530 (که محقق نشد!) و دیگری نگاه بیطرفانه وخالی از پیش زمینه های فکری موجود در مورد محصولات چینی (که کما بیش محقق شد) . هرچند که در گزارش مقداری بدبینی به محصولات چینی و اعتماد به برند پژو دیده میشود، اما درمجموع میتوان با اغماض مطلب را مطالعه کرد .
در متن گزارش موضوعاتی وجود دارد که نیازمند توضیح است و توضیح لازم را بین پرانتز داده ام :

سفر در زمان ، نبرد در ایران
پشت فرمان لیفان 620 :
تمامی شیشه های خودرو با شیشه های ضد UV مارک لومر تعویض شده اند که درنهایت هزینه ای 380.000 تومانی را روی دست مالک گذاشته اند (شیشه ها تعویض نشده بلکه فیلم لومر به آنها اضافه گردیده) . لاستیکهای استاندارد یزدتایر این خودرو نیز بلافاصله بعداز خرید با نمونه کره ای برند نکسن عوض شده اند تا کارائی خودرو به جایگاه مطلوبی برسد . لیفان 620 خاستگاه اصلاحات در مقایسه با مدل 520 است . صندلیها دیگر حالت نیمکتی ندارند و برای آنها عمق و دربرگیرندگی تعریف شده است . عرض اتاق با توجه به دربهای عریض کم است و این موضوع در فضای نشیمن تاثیرگذار بوده است بگونه ای که در مقایسه با صندلیهای پارس ELX آرامش کمتری را در اختیار می گذارد . حتا تنظیم ارتفاع در نظر گرفته شده بازه محدودی دارد . طراحی کلی اتاق زیباست و برای ذهن خریداری که که قبلا" خانواده پلتفرم 405 را سوار شده باشد مانند رفتن به پیک نیک است . برای راننده و سرنشینان لیفان آپشنهائی نظیر دو کیسه هوا در جلو، چراغهای اتوماتیک، سیستمهای ترمز ABS و EBD و همچنین صندلیهائی با روکش چرم و سیستم صوتی با 6 بلندگو در نظر گرفته شده است . پشت فرمان لیفان همه چیز خوب بنظر میرسد و عایق بندی اتاق در مقایسه با مدل 520 ارتقاء چشمگیری پیدا کرده است . جانمائی دسته دنده روی شیب کنسول تمرکز راننده زا بیشتر میکند هرچند برای تغییر زاویه فرمان، دستگیره تعبیه شده بیشتر جنبه تزئینی دارد! استارت لیفان 620 با صدائی ریز پیشرانه 1.6 لیتری تریتک که مطمئنا" بجز نقشه موتور هیچ اشتراکی با محصولات مینی کوپر ندارد و تماما" در چین به تولید میرسد را بیدار میکند (موتور تریتک مورد استفاده در این خودرو در برزیل ساخته می شود) و ما به جنگ 115 اسب بخار قدرت و 149 نیوتون متر گشتاور می رویم . نخستین لذت در اتاق لیفان زمانی شروع می شود که دست به دنده می شوید . طراحی نقشه گیربکس درعین جانمائی مناسب با فاصله بسیار کوتاه بین سرعتهای مختلف گیربکس حالتی اسپرت به خودرو می بخشد و درعین حال امکان دنده دهی اشتباه را به حداقل می رساند . مصرف خودرو براساس محاسبات مالک از زمان خرید تاکنون و تنها در مسیرهای شهری حدود 8.7 در صد کیلومتر محاسبه شده است (8.95 صحیح است) که رقم خوب و اقتصادی را نشان می دهد . طراحی کاپوت و بطورکلی دماغه خودرو کمی حجیم و مرتفع است و جایگیری راننده بگونه ای است که ممکن است کمی با مشکل دید دست و پنجه نرم کند اما نحوه قرارگیری ستون A ما را به طراحی چینی ها امیدوارتر می کند . سیستم صوتی علیرغم تعویض پخش کننده عملکرد هماهنگ و خوبی دارد و صداهای زیر و بالا بخوبی از هم تفکیک می شوند . با لیفان 620 فکر مانورهائی با دور بالا را از سرتان بیرون کنید چرا که با وجود آغاز ردلاین در دور موتور 6500 ، موتور در دور 6000 کات آف می کند که خود جای سوال دارد . شتاب کلی خودرو با وزن خالص 1150 کیلوکرمی حدود 9-8 ثانیه برآورد شد که متاسفانه در روز آزمایش موفق به ثبت عددی دقیق برای این موضوع نشدیم اما چند 620 سوار دیگر بر این عدد صحه گذاشتند (به ایشان عدد 10.5 ثانیه را اعلام کرده بودم) . برای بررسی آرامش اتاق با استفاده از یک دسی بل سنج در سرعت 60 کیلومتر در ساعت رقمی حدود 99 دسی بل را به ثبت رساندیم که رقم نسبتا" خوبی است اما شرایط در بعضی رقبای ارزان قیمت تر بهتر پیش می رود . طراحی کلی اتاق خودرو کمی بسمت مدل کوپه تمایل دارد و صندلی راننده نیز تاحدی جلو می رود که تصور می کنید این خودرو ابتدا بعنوان یک کوپه قرار بود وارد بازار شود! به همین دلیل فضای سر برای سرنشینان عقب آنچنان که باید آرامش کلی اتاق را تکمیل نمی کند و حتا میتواند برای فردی با قد 1.7 متری هم مشکل ایجاد کند ( احتمالا" منظور 1.9 بوده چون فرزندم با قد 1.83 در صندلی عقب مشکل ندارد) اما در عین حال فضای پای خوبی در اختیار سرنشینان قرار داده شده است که البته به لطف اصرار لیفان بر طراحی صندلیهائی با پشتی بلند مانند مدل 520 سرنشینان در طول مسیر ممکن است مسیر پیش رو را از دست بدهند که درخودرو مورد آزمایش با نصب دو مونیتور در پشت سریها به حداکثر ارتفاع نیز رسیده بود .

از نقل مطالب مربوط به پارس ELX بخاطر بی ارتباط بودن با موضوع تاپیک،خودداری می کنم .

نوروزتان پیروز

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 29 اسفند 1390, 22:53 
آفلاين
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: lifan620-kia-Honda
اقای گرامی عزیز ممنون از مطالب.
ضمنا اون مرسوله تا یک قدمی اومد ولی اونجا خورد به تعطیلات.بازم بر خود واجب می دونم نهایت تشکر رو از شما داشته باشم.
برای همه ی دوستان ارزوی موفقیت و سالی سرشار از خوشی ارزومندم.
نوروز باستانی بر همه ی بزرگواران مبارک باشه.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 29 اسفند 1390, 23:23 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: لیفان 620 _ 132SL
سلام به همه
امروز پلاک ما اومد و ما هم در اولین فرصت رفتیم لاستیک های ماشین رو تعویض کردیم
لاستیک های جدید هانکوک هستن با همون سایز لاستیک های فابریک
در ضمن هانکوک ها دو جفتش شد 710 تومن و کویر تایر ها هم ازمون به 300 برداشتن ما هم 400 تومن به طرف دادیم

بازم میگم پیشاپیش نوروز بر همه مبارک
ممنون

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 29 اسفند 1390, 23:44 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: X60
سلام خدمت تمام دوستان بعد از مسافرت 2650 کیلومتری در این ساعتهای پایانی سال آرزوی بهترینها رو برای بچه های گل TT بخصوص لیفان سوارهای عزیز در سال آینده دارم. ایشالا سالم و سلامت باشید. فعلا خسته ام فقط عرض میکنم ماشین فوق العاده بود و بدون کوچکترین مشکلی رسیدم مصرف متوسط بعد از این مسیر با سرعت بین 110 تا 130 و 20% مسیر با کولر 7.1 که لازم بذکر که باد مخالف و شدید هم تا دلتون بخواد داشتیم. مسیر تهران اصفهان یاسوج بوشهر گناوه و بالعکس.
یاحق سال خوبی داشته باشید. مخلص همگی فرشاد

---- اضافه شده در تاریخ سه شنبه اسفند 29, 90 12:31 am ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

این هم آخرین اطلاعات در مورد نمایندگیها. نمایندگی های تهران هم اضافه شد
http://upload.tuningtalk.com/upload/620 ... A3_EXP.jpg

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 29 اسفند 1390, 00:45 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: pars-lifan620
با سلام خدمت تمام دوستان ..

---- اضافه شده در تاریخ 29 اسفند 1390, 01:00 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

بالاخره ما هم onAir شدیم!!!!!بعد از دو هفته عضو شدن بالاخره امکان گذاشتن متن واسم فراهم شد..
سلام و تبریک فرا رسیدن این عید سعیدخدمت تمام دوستان و حالا دیگه اساتید ...
رو تحویلی 25/11 است و تا حالا هیچ مشکلی بجز لرزش در شتاب اولیه نداشته..الان حدود 380 کیلومتر راه رفته و خوشبختانه ازلحاظ کلاچ ، موتور ،و اتاق عالیه..شیشه ها رو دودی کردم..دربها را لگلاژ و چفت کردم..با زدن بنزین سوپر صذای ناک موتور کاملا از بین رفته و خلاصه کلی از تجربه دوستان عزیز در یک هفته اخیر استفاده کردم که صمیمانه از همه سپاسگذارم..حالا از دوستان همشهری شیرازی که جهت تعویض پلوس مراجعه کردند خواهش میکنم راهنمایی کنند مراحل چیه؟؟همچنین اساتید اگه راهنمایی بنظرشون میرسه از ما دریغ نکنند..
پایدار و سلامت باشید..عید همه مبارک..

ضمنا من در بالا از جناب گرامی و جناب یزدانخواه و همه دوستان تشکر کرده بودم که متاسفانه در متن کات شده بود..لیفان 620 سفیدم رو پس از کلی تحقیق از طریق همین تاپیک نقدا خریدم و بسیار خوشحالم که حالا بعنوان یک عضو رسمی صاحب این خودرو در بحثها شرکت میکنم و انشالله به دوستان خدمت کنم..

---- اضافه شده در تاریخ 29 اسفند 1390, 01:19 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

میبخشید اگه پشت سر هم پست میزنم..یه اتفاق جالب و البته بد واسه ماشین من افتاده و اینه که:
بدلیل فضای باز داخل موتور و فاصله داخلی کاپوت و اینکه شبها ماشین رو در محوطه مجتمع آپارتمانی پارک میکنم یه گربه از نداشتن سینی زیر موتور سوء استفاده کرده و میاد تا صبح روی موتور جا خشک میکنه..اینو اتفاقی وقتی صبح میخواستم آب و روغن و چک کنم متوجه شدم..عصبی شدم..نمیدونم چاره چیه..جالبه نه؟!!!!!!ولی خوشایند نیست..لطفا بگید چکار کنم..بازم از لطف همگی ممنون و سپاسگذارم..

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 1 فروردین 1391, 11:34 
آفلاين
دنده 1

نوع خودرو: X60-سمند-MVM
آقا مجتبی .
سلام . عیدشما مبارک و همچنین ماشین نو .
برای پلوسها به نمایندگی مراجعه کنید . پس از تایید اشکال، براتون درخواست تامین قطعه میدن .
گربه ها جای دنج و گرم رو دوست دارن و یکی از محلهای مورد علاقه شون محفظه موتور ماشینهاست . ربطی هم به داشتن یا نداشتن سینی نداره و توی موتور ماشینهائی هم که سینی دارن میرن!
تنها راه اینه که هر روز کنترل کنین . معمولا" اگه چندبار اینکار رو بکنین، از سرش میفته و دیگه داخل موتور نمیشه .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 1 فروردین 1391, 12:17 
آفلاين
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: 141 - Lifan620-1.8
سلام به همه عزیزان. عید همگی مبارک. سال خوب و همراه با موفقیت و سلامتی برای تک تک شما سروران گرامی آرزو می کنم.

جناب آقای گرامی ماشینتونو بالاخره از یک زاویه دیگه هم دیدیم. فوق العاده شده با اون سقف مشکی و بادگیرهای اطراف شیشه و ارتفاع مناسب. خیلی از این عکس مقایسه ای خوشم اومد. اما چه شماره ای از این نشریه هست که بنده ببینم می تونم تهیه کنم اینجا یا نه؟
چون پدر بنده پارس داره برای من بخصوص صدای داخلی در مقایسه با 620 خیلی حائز اهمیت بود که خوب شما صلاح ندونستید در مورد پارس نوشته بشه.
راستی جناب گرامی من نتونستم باله عقب رو تشخیص بدم. اون موقع که برای تست رفته بوده هنوز باله نذاشته بودید؟
مجتبی جان ورود شما رو هم به جمع لیفان دارا تبریک می گم و ایشالا از مطالب مفید شما هم اینجا بهرمند بشیم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 1 فروردین 1391, 13:36 
آفلاين
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Lifan620-1800
باسلام وتبريك سال نو
چند صفحه قبل يكي از دوستان راجع به تصادفي كه داشتن مطلب نوشته بودن و راجع به عملكرد دير هنگام كيسه هوا .. ضمن ابراز تاسف واسه دوستمون وخوشحالي بابت عدم صدمه جدي ، يه مورد واسم جاي سوال داشت گفتم مطرح كنم اگه سر ايشون به شيشه اصابت كرده يعني عملكرد كمر بند هم مشكوك بوده؟ چون فكر نمي كنم با بسته بودن كمربند لا اقل سر به شيشه جلو برخورد كنه.. اگر كمر بند نبسته بودن پس چرا كبسه هوا عمل كرده (تومطالب قبل دوستان اشاره داشتن كه عملكرد كيسه هوا مستلزم بسته بودن كمربندهاست...

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 1 فروردین 1391, 13:43 
آفلاين
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: 141 - Lifan620-1.8
mahfa57 نوشته است:
باسلام وتبريك سال نو
چند صفحه قبل يكي از دوستان راجع به تصادفي كه داشتن مطلب نوشته بودن و راجع به عملكرد دير هنگام كيسه هوا .. ضمن ابراز تاسف واسه دوستمون وخوشحالي بابت عدم صدمه جدي ، يه مورد واسم جاي سوال داشت گفتم مطرح كنم اگه سر ايشون به شيشه اصابت كرده يعني عملكرد كمر بند هم مشكوك بوده؟ چون فكر نمي كنم با بسته بودن كمربند لا اقل سر به شيشه جلو برخورد كنه.. اگر كمر بند نبسته بودن پس چرا كبسه هوا عمل كرده (تومطالب قبل دوستان اشاره داشتن كه عملكرد كيسه هوا مستلزم بسته بودن كمربندهاست...

بنده گمان می کنم با توجه به اینکه ایشون ابتدا با گاردریل برخورد کردن پس تصادف بیشتر از کنار بوده نه بصورت مستقیم از جلو و این در عملکرد سنسور کیسه های هوا تاثیر گذار هست. همچنین تقریبا همه به این موضوع صحه گذاشتن که احتمالا دوست برادر ایشون کمربند نبسته بوده ولی خوب راننده بسته بوده که برای سنسور کفایت میکرده.
حالا اساتید اینجا هستن و بهتر از بنده می دونن و از طرفی منتظر بیانات تکمیلی آقا مهدی هم هستیم همچنان.

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 6238 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 569, 570, 571, 572, 573, 574, 575 ... 624  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: