عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 27 فروردین 1393, 16:38

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 9000 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 652, 653, 654, 655, 656, 657, 658 ... 900  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: نیسان ماکسیما - NISSAN Maxima A33
پستارسال شده در: 18 خرداد 1392, 07:32 
آفلاين
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: ماکسیما و پرشیا
تصوير

ابتدا از کوروش عزیز بابت گذاشتن این عکس خیلی تشکر می کنم.

ببینید دوستان مهره 55040B آخرین قطعه مجموعه می باشد که قابلیت تنظیم کردن هم ندارد و هنگام جمع کردن مجموعه باید آنقدر سفت بشود که قطعه شماره 56113X (یک واشر فلزی) و قطعه 5524BN (یک واشر فلزی روی گردگیر) تا روی لبه میلکه کمک (همونجایی که قطر میله کمک کمتر شده) قرار بگیرد و بقول معروف آچار را جواب کند.
پس هنگامی قطعات 56113X و 5524BN به سفت پایین جمع می شوند موجب می شوند قطعه 55320N فنر رو به سمت پایین جمع بکند. در این حالت که وضعیت نرمال یک کمک فنر می باشد، فرض می کنیم طول فنر A سانتیمتر باشد.

و حالا کاری که من کردم:

من یه قطعه منجیت رو به ضخامت 2 سانتیمتر طوری تراشیدم (البته تراشکار و با نظارت خودم) که منجیت روی فنر و قبل از قطعه 55320N قرار گرفت و موجب شد که قطعه 55320N دو سانتیمتر از لبه فنر بالاتر قرار بگیرد. وقتی که این قطعه 2 سانتیمتر بالاتر قرار بگیرد قطعه شماره 56113X (یک واشر فلزی) و قطعه 5524BN (یک واشر فلزی روی گردگیر) نیز 2 سانتیمتر بالاتر یا عقبتر به میله کمک می رسند. لذا کورس کمک و طول فنر افزایش پیدا می کند و طول فنر A+2 سانتیمتر می شود.
همه این موارد موجب می شود عقب ماشین دو سانتیمتر بالاتر بیایید و کوبش ماشین هم حذف بشود.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 خرداد 1392, 11:39 
آنلاين
دنده 4
نماد کاربر

نوع خودرو: tu5 simens
ممنون از کورش و آقا محسن
بازم من سر حرف خودم هستم(با توجه به توضیحاتتون)!([size=200]خیلی چاکریم[/size])
گذاشتن منجید تو اون قسمت فقط باعث میشه که میل کمک یه مقدار بیاد بالاتر تا سفت شه
یعنی مهره ای که روی رزوه میل کمک سفت میشه در هر دو حالت بدون منجید و با منجید باید تا آخر سفت بشه و در نهایت منجید فقط با عث افزایش ارتفاع اتومبیل میشه
محسن جان من تقریبا 90 درصد مطمئن هستم که کورس فنر افزایش پیدا نمیکنه
تا نظر دوستان چی باشه
چون مسئله مهم و جالبیه و اگه حرف آقا محسن درست باشه با هزینه اندک میشه مشکل عقب ماکسیما رو برطرف کرد
و اگه حرف من درست باشه با بادگیری یا تعویض فنر

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 خرداد 1392, 13:56 
آفلاين
نماد کاربر

sun line نوشته است:
ممنون از کورش و آقا محسن
بازم من سر حرف خودم هستم(با توجه به توضیحاتتون)!([size=200]خیلی چاکریم[/size])
گذاشتن منجید تو اون قسمت فقط باعث میشه که میل کمک یه مقدار بیاد بالاتر تا سفت شه
یعنی مهره ای که روی رزوه میل کمک سفت میشه در هر دو حالت بدون منجید و با منجید باید تا آخر سفت بشه و در نهایت منجید فقط با عث افزایش ارتفاع اتومبیل میشه
محسن جان من تقریبا 90 درصد مطمئن هستم که کورس فنر افزایش پیدا نمیکنه
تا نظر دوستان چی باشه
چون مسئله مهم و جالبیه و اگه حرف آقا محسن درست باشه با هزینه اندک میشه مشکل عقب ماکسیما رو برطرف کرد
و اگه حرف من درست باشه با بادگیری یا تعویض فنر

سلام دوست عزيز
يه بخشي از حرف دو تامون مشتركه. هر دومون قبول داريم ميل كمك مياد بالاتر.
پس اين رو هم قبول داشته باش كه وقتي ميل كمك مياد بالاتر، ديرتر هم تا انتها جمع ميشه و وقتي تا انتها جمع نشه، هنگام تو دست اندازه افتادن و عبور از سرعت گيرهانمي كوبه. پس مشكل كوبيدن با بالاتر اومدن ميل كمك حل ميشه.
وقتي كه ميل كمك بالاتر مياد، فنر كمتر فشرده و انعطاف هم داره و كمك مي كنه به كمتر كوبيدن ماشين.
در ضمن دوست عزيزي (اگه اشتباه نكنم اسمشون كاوياني بود) راه حل نصب منجيت رو مطرح كرد و تجربه انجامش رو داشت. و جرقه انجام اينكار رو مديون ايشون هستم كه همينجا ازشون تشكر مي كنم. مي تونيد پست ايشون رو چند صفحه قبل ملاحظه كنيد.
مطمين باشيد با يك هزينه بسيار كم (دقيقا ٩٢ هزارتومان) مي تونيد مشكل كوبش ماكسيما رو حل كنيد و نيازي به هزينه ٦٠٠ هزارتوماني نيست.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 خرداد 1392, 15:22 
آفلاين
دنده 1

پس نتیجه میگیریم ک میل کمک در حالت فابریک خیلی پایینه و با منجیت میل کمک بالاتر قرار میگیره و روغن بیشتری زیرش میره و ماشین کمتر میکوبه .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 خرداد 1392, 17:32 
آفلاين
نماد کاربر

masi,mc نوشته است:
پس نتیجه میگیریم ک میل کمک در حالت فابریک خیلی پایینه و با منجیت میل کمک بالاتر قرار میگیره و روغن بیشتری زیرش میره و ماشین کمتر میکوبه .

همينطوره.
البته اگه اشتباه نكنم كمك ماكسيما گازيه.
اما از بازتر شدن فنر هم نبايد غافل شد. چون كمك به تنهايي ارتفاع رو افزايش نمي ده.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 خرداد 1392, 17:52 
آفلاين
دنده 2
نماد کاربر

نوع خودرو: Nissan Maxima 90 M/T

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 خرداد 1392, 17:53 
آفلاين

نوع خودرو: ماکسیما 90
با سلام به تمام دوستان: بنده نیز با ماکسیما همین مشکل کوبیدن عقب ماشین در دست اندازها را همانند برخی دوستان دارم. راه حل آقای محسن بنظرم جالب و اجرائی آمد. لذا اگر ممکن است آقای محسن با شماره بنده تماس بگیرند تا بدانم لاستیک فشرده و ... را چگونه تهیه نمایم. ارادتمند، محمد، تلفن 09126763560

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 خرداد 1392, 18:22 
آفلاين
نماد کاربر

ممنون كوروش جان
واقعا فريد كاوياني درست ميگه. ديگه ماشين اصلا نمي كوبه. واقعا نرم و بدون كوبش شده. به راحتي ميشه وارد پيچ شد و موجها و سرعت گيرها (بخصوص اونايي كه با اسفالت ساختن) رو بدون اينكه كوبيدني در كار باشه رد كرد.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 خرداد 1392, 19:12 
آفلاين
دنده 2
نماد کاربر

نوع خودرو: Nissan Maxima 90 M/T
خواهش میکنم

====

دوستانی که از چادر عکس خواسته بودن

خود چادر

تصوير

اینم
پشت چادر (قسمتی که روی خودرو قرار میگیره !!!)

تصوير

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 خرداد 1392, 19:15 
آفلاين

نوع خودرو: ماکسیما 90
با سلام به دوستان: بنده نیز همین مشکل کوبیدن در دست انداز را با ماکسیمای خود دارم. اگر ممکن است آقای محسن با بنده تماسPM بگیرند، با تشکر محمد

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 9000 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 652, 653, 654, 655, 656, 657, 658 ... 900  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: mohammad622 و 3 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: