عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 28 فروردین 1393, 13:04

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 18 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2
نويسنده پيغام
 موضوع پست:
پستارسال شده در: 24 مرداد 1387, 00:41 
آفلاين
شروع حركت
نماد کاربر

سيم پيچ افت ولتاژ براي دور كند فن پشت فن در قسمت پايين نصب شده و چون اتصالات سرسيم ضعيفي داره بر اثر حرارت ميسوزن! براي درست شدن دور كند كافيه سرسيمها رو عوض كنيد! رله ها به اين زودي ها خراب نميشن! سيمپيچ حرارتي هم به اين زوديها خراب نميشه! =n

بالا
 مشخصات  

موضوع پست:
پستارسال شده در: 25 شهریور 1387, 16:17 
آفلاين
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

سلام
علت اينكه اين تاپيك رو بالا آوردم اينه كه ديشب دور كند فن راديات ماشينم از كار افتاد و چون از قبل رله فن داشتم امروز خودم اونو عوض كردم. يك سري عكس هم گرفتم گفتم بزارم اينجا شايد بدرد كسي بخوره. ماشين من پرايد مدل 87 هست و همونطور كه معلومه فنش دو دوره

خب در كاپوت رو كه بالا بزنيد وقتي رو به ماشين ايستاده باشين رله فن سمت راست پشت چراغ جلو قرار داره و به بدنه پيچ شده. اما جلوش گرفته شده و براي دسترسي به اون بايد دو تا پيچ كه تو شكل زير نشون دادم رو باز كنيد و اون قطعه پلاستيكي سياه كه بالاي قمقمه آب هست رو در بياريد.

تصوير

تو عكس زير محل قرار گرفتن رله فن رو ميبينيد كه يك سري سيم جلوشو گرفته كه بايد اونهارو كنار بزنيد.

تصوير

عكس زير رله فن رو در محل اتصال به بدنه نشون ميده كه براي باز كردن اون بايد فقط همون يك پيچ كه مشخص كردم رو باز كنيد.

تصوير

بعد از باز كردن رله براي تعويض فقط كافيه دوتا سوكت رو جدا كنيد و به رله جديد وصل كنيد و اونو سرجاش بزاريد و دوباره پيچهارو ببنديد. به همين سادگي

تصوير

تصوير

موفق باشيد :eek:

بالا
 مشخصات  

موضوع پست:
پستارسال شده در: 25 شهریور 1387, 17:08 
آفلاين
دنده 3
نماد کاربر

دوستان پراید هایی که دور دو فن دارند موتور فنشون هم فرق میکنه یا فقط یه رله دارن که دو مدل ولتاژ میرسونه به فن و دورش تند و کند میشه؟
ولتاژ دوسر فن موقع ای که دور دو روشن میشه در چه حدودی هست؟
بچه هایی که به برق اشنا هستن یه کمکی بدن ممنون میشم

یه سوال دیگه هم دارم
فشنگی انژکتوری ها دو مدل سر سبز و سر سیاه داره دوستان میدونند که دمای شروع و قطع کردنشون رو چه دماهایی هست؟

بالا
 مشخصات  

موضوع پست:
پستارسال شده در: 25 شهریور 1387, 20:18 
آفلاين
دنده 4
نماد کاربر

نوع خودرو: کیا سراتو 2012
علي فراهاني نوشته است:
دوستان پراید هایی که دور دو فن دارند موتور فنشون هم فرق میکنه یا فقط یه رله دارن که دو مدل ولتاژ میرسونه به فن و دورش تند و کند میشه؟
ولتاژ دوسر فن موقع ای که دور دو روشن میشه در چه حدودی هست؟
بچه هایی که به برق اشنا هستن یه کمکی بدن ممنون میشم

یه سوال دیگه هم دارم
فشنگی انژکتوری ها دو مدل سر سبز و سر سیاه داره دوستان میدونند که دمای شروع و قطع کردنشون رو چه دماهایی هست؟

علی جون موتور فن فرق میکنه.
هم رگ تره هم قوی تره.
حتی خود فن و قابش و هم فرق میکنه و بزرگ تره.

در مورد فشنگی هم به فشنگی ربط نداره فشنگیه فقط دما رو به ای سی یو اعلام میکنه و ای سی یو فرمان توی مسیر امدن فن رو میده.(البته 100% مطئن نیستم)

بالا
 مشخصات  

موضوع پست:
پستارسال شده در: 25 شهریور 1387, 22:32 
آفلاين
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

dezy نوشته است:
سلام
علت اينكه اين تاپيك رو بالا آوردم اينه كه ديشب دور كند فن راديات ماشينم از كار افتاد و چون از قبل رله فن داشتم امروز خودم اونو عوض كردم. يك سري عكس هم گرفتم گفتم بزارم اينجا شايد بدرد كسي بخوره. ماشين من پرايد مدل 87 هست و همونطور كه معلومه فنش دو دوره

خب در كاپوت رو كه بالا بزنيد وقتي رو به ماشين ايستاده باشين رله فن سمت راست پشت چراغ جلو قرار داره و به بدنه پيچ شده. اما جلوش گرفته شده و براي دسترسي به اون بايد دو تا پيچ كه تو شكل زير نشون دادم رو باز كنيد و اون قطعه پلاستيكي سياه كه بالاي قمقمه آب هست رو در بياريد. :eek:

Dezy جان ممنون از عكسات! خيلي عالي بود، فقط يه سوال؟ اسم اين رله چيه؟ يعني بريم
بگيم چي ميخواهيم؟ بگيم رله دور كند فن بده، حاليشون ميشه؟ بعد شما از كجا فهميدي كه
از كار افتاده؟ فقط از آمپر آب كه از حد معمول بالاتر رفته؟

بالا
 مشخصات  

موضوع پست:
پستارسال شده در: 25 شهریور 1387, 00:27 
آفلاين
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

آرش سپند نوشته است:
dezy نوشته است:
سلام

خب در كاپوت رو كه بالا بزنيد وقتي رو به ماشين ايستاده باشين رله فن سمت راست پشت چراغ جلو قرار داره و به بدنه پيچ شده. اما جلوش گرفته شده و براي دسترسي به اون بايد دو تا پيچ كه تو شكل زير نشون دادم رو باز كنيد و اون قطعه پلاستيكي سياه كه بالاي قمقمه آب هست رو در بياريد. :eek:

Dezy جان ممنون از عكسات! خيلي عالي بود، فقط يه سوال؟ اسم اين رله چيه؟ يعني بريم
بگيم چي ميخواهيم؟ بگيم رله دور كند فن بده، حاليشون ميشه؟ بعد شما از كجا فهميدي كه
از كار افتاده؟ فقط از آمپر آب كه از حد معمول بالاتر رفته؟

سلام خواهش ميكنم! اسم اين قطعه دقيقاً (رله فن) هست و شما بايد بگي رله فن ميخوام كه دو جور داره رله فن دودور كه همينه كه عكساشو گذاشتم و تك دور كه دقيقاً‌ مثل همينه با اين تفاوت كه فقط يك دونه از اون مكعبهاي سياه رنگ هست. حتي فروشنده به من گفت ميتوني دوتا تك دور بگيري و رو هم ببندي. قيمتشم 5.000 تمن براي دودور و 2.500 تمن براي تك دور بود.

تصوير

اما از اونجا فهميدم خرابه كه آمپر آب ماشين يك مقدار بالاتر ميرفت ولي چيزي كه بيشتر جلب توجه ميكرد اين بود كه قبلاً‌ وقتي ميزاشتم تا ماشين با روشن شدن فن خنك بشه درجه آب تا وسط پايين ميومد و بعد فن خاموش ميشد اما در حالتي كه خراب شده بود درجه آب حتي بعد از خنك شدن و رسيدن به پايينترين حد بازم به وسط نميرسيد و بالاتر واي ميستاد. اين بود كه در كاپوت رو بالا زدم و متوجه شدم كه فن ديرتر از قبل و روي درجه بالاتري روشن ميشه و فقط با دور تند كار ميكنه و پيش از رسيدن درجه آب به حد معمول كه قبلاً ميرسيد خاموش ميشه. چون اونجا نوبت دور كند هست كه بقيه كار خنك كردن رو انجام بده كه نميداد.

بالا
 مشخصات  

موضوع پست:
پستارسال شده در: 26 شهریور 1387, 15:05 
آفلاين
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

من هم چند وقته اين مشكل و پيدا كردم
يه تاپيكم واسش باز كردم ولي به نتيجه اي نرسيد
پرايده من مدل 83
نمي دونم تك دوره يا دو دور بايد برم نگان كنم
اگه تك رله بود چي؟
ماشين من بدون كولر هميشه درجه آبش رو وسط بود
ولي الان يه مدتيه حتا بدون كولر بازم درجه آب روي 3/4 كه يك درجه بالاتر از حد معموله
ديگه اعصابمو خورد كرده
كسي نظري داره بگه لطفا

بالا
 مشخصات  

موضوع پست:
پستارسال شده در: 26 شهریور 1387, 16:30 
آفلاين
دنده 3
نماد کاربر

nimajelveh نوشته است:
من هم چند وقته اين مشكل و پيدا كردم
يه تاپيكم واسش باز كردم ولي به نتيجه اي نرسيد
پرايده من مدل 83
نمي دونم تك دوره يا دو دور بايد برم نگان كنم
اگه تك رله بود چي؟
ماشين من بدون كولر هميشه درجه آبش رو وسط بود
ولي الان يه مدتيه حتا بدون كولر بازم درجه آب روي 3/4 كه يك درجه بالاتر از حد معموله
ديگه اعصابمو خورد كرده
كسي نظري داره بگه لطفا

83 ها تک دور هستن
فن های ماشین کجا باز میکنن؟ اگه فنت دیر باز میکنه که فشنگی شاید مشکل داره یا اینکه ترموستات خراب شده گیرپاژ کرده
اگه فن به موقع باز میشه ولی زورش نمیرسه خنک کنه باید ولتاژ دو سر فن و دو سر باتری رو بگیری اگر فن ولتاژ زیر 11 داشته باشه باید رله رو عوض کنی که دور فن بره بالا

من الان دنبال یه رله 30 امپر میگردم که دور فن رو ببرم بالا چون به ماشین فشار میارم برام خیلی ضروریه یه کارایی دارم میکنم که به نتیجه رسید خبرشو میدم

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 18 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: hossein 2W, mohgold, MOri-BMW, صادق75 و 12 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد