عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش انتخاب عکس برتر اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت

امروز 3 اردیبهشت 1393, 19:21

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 11 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: تنظیم موتور پراید انژکتوری
پستارسال شده در: 19 اسفند 1387, 16:03 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

میخواستم سوال کنم که در چه شرایطی پراید انژکتور نیاز به تنظیم موتور داره. وقتی که چراغ چک روشن بشه؟ یا نه هر چند وقت یکبار باید اینکارو انجام داد. یا اصولا هیچ وقت از تنظیم خارج نمیشه؟ و چه چیزهایی در تنظیم موتور چک میشن. و ایا در صورتیکه چراغ check روشن نباشه باز هم به دیاگ برای عیب یابی نیاز پیدا میشه یا نه. ممنون :fly:

بالا
 مشخصات  

موضوع پست: Re: تنظیم موتور پراید انژکتوری
پستارسال شده در: 19 اسفند 1387, 20:35 
آفلاين
پاي ثابت
نماد کاربر

نوع خودرو: Logan LP
هر وقت که موتور بد کار کنه!! :smile:

چراغ چک هم وقتی روشن میشه که سنسوری مشکل پیدا کرده باشه... از نظر من هر 2-3 ماه یکبار یه تنظیم موتور بد نیست چون ممکنه که ای سی یو خطایی داشته باشه که همینطوری حس نمیشه و با دیاگ مشخص و رفع میشه... یا که تنظیم سوفاف موفافاش :-( بهم خورده باشه!!

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 اسفند 1387, 20:51 
آفلاين
متخصص فنی تخصصی
نماد کاربر

تنظیم یک موتور انژکتوری یعنی چی؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 اسفند 1387, 21:07 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

سينا وثيقي نوشته است:
هر وقت که موتور بد کار کنه!! :smile:

چراغ چک هم وقتی روشن میشه که سنسوری مشکل پیدا کرده باشه... از نظر من هر 2-3 ماه یکبار یه تنظیم موتور بد نیست چون ممکنه که ای سی یو خطایی داشته باشه که همینطوری حس نمیشه و با دیاگ مشخص و رفع میشه... یا که تنظیم سوفاف موفافاش :-( بهم خورده باشه!!

راستش ماشین ما مدل 84 است و تا همین چند روز پیش که بردم معاینه فنی دیاگ نشده بود.(به تازگی 10 هزار تا رو رد کرده) چون پدرم برای تنظیم فرمان و بالانس برده و همونجا هم تنظیم موتور کرده بوده ( چیزی که روی فاکتور نوشته و 6500 هم هزینه اش شده) میخوام ببینم دقیقا چکاری انجام داده.
حمید. نوشته است:
تنظیم یک موتور انژکتوری یعنی چی؟

برای منم سواله :gun:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 اسفند 1387, 22:12 
آفلاين
راهنمای تور 4WD
نماد کاربر

نوع خودرو: رونیز - پارس
اگر سنسوري خراب نباشه و فيلتر بنزين و هوا رو به موقع تعويض كنيد ، اي سي يو موتور رو در شرايط مطلوب نگهداري ميكنه و به اصطلاح ( تنظيم )ميكنه.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 22 آبان 1389, 08:59 
آفلاين
شروع حركت

پرایدمن مدلش 87 است موتورماشین صداش بلند شده و به عبارتی نرم کارنمی کنه آیا به تنظیم موتورنیازداره و همچنین فیلرگبری چه موقع بایدانجام بشه
از صفرکه گرفتم دست به شمع و دلکو نزدم ،کارکرد 20000 تا
درضمن پرایدانزکتوری پلاتین داره؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 آبان 1389, 12:34 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: کیم بستنی
rezag57@yahoo.com نوشته است:
پرایدمن مدلش 87 است موتورماشین صداش بلند شده و به عبارتی نرم کارنمی کنه آیا به تنظیم موتورنیازداره و همچنین فیلرگبری چه موقع بایدانجام بشه
از صفرکه گرفتم دست به شمع و دلکو نزدم ،کارکرد 20000 تا
درضمن پرایدانزکتوری پلاتین داره؟

یه تنظیم موتور انجام بدید بد نیست
فیلر گیری وقتی تنظیم سوپاپ ها بهم بخوره انجام میدن و از صدای چق چق سوپاپ ها مشخص هست و کلا موتور صداش زیاد میشه و بد کار میکنه

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 4 دی 1389, 00:37 
آفلاين
شروع حركت
نماد کاربر

نوع خودرو: the first hatchback
ببخشید من چیز زیادی از فنی موتور بلد نیستم ولی فکر میکنم تنظیم موتور ماشینای جدید بیشتر همون برطرف کردن خطاهای احتمالی ای سی یو باشه و نه چیز خاص دیگه.به خاطر این که وظیفه ای سی یو تنظیم درست اجزاء موتوره.
پس اگر خطاهای ای سی یو برطرف بشه یه جورایی موتور تنطیم شده

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 6 دی 1389, 16:47 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: L90 E1
موتورهاي انژكتوري تنظيم موتور به معني اينكه شما بتونيد با سيستم سوخت رسانيش بازي كنيد و نسبت هوا به سوخت رو به هم بزنيد ندارن. تو موتور انژكتوري ECU وظيفه داره كه موتور را در هر شرايطي از لحاظ فشار هوا و دماو... رو شرايط بهينه كنترل كنه. تنها كاري كه شما براي تنظيم موتور از دستتون برمياد اينكه سنسوراش رو هر چند وقت يكبار تميز كنيد و يا مثلا هر شش ماه يكبار ببريدش فيلرگيري يا اينكه فيلتر هواش رو به موقع تميز كنيد. بقيه تنظيمات پاي ECU است.
دياگ هم به اون معني كه تنظيم موتور براي شما انجام بده صحت نداره. آخرش اينكه اگه چراغ چك روشن بشه از روي دياگ ميشه فهميد منبع خطا كجاست و اون خطا رو به طور موقت از روي ECU پاك كرد!!! كه البته اگه سر باتري رو يه نيم ساعتي بكنيد به همون نتيجه ميرسيد.
به نظر من دياگ بيشتر يه بازارگرمي هم است واسه اين مكانيكا وگرنه ماشيني كه مشكلي نداشته باشه دياگ براش معني نداره.

البته يه كاراي خيلي تخصصي هست به اين معني كه ميان ECU رو دوباره برنامه ريزي ميكنن كه البته اونم كار هر كسي نيست و براي همه هم توصيه نميشه مثلا اگه كسي بخواد موتورش رو براي رانندگي اسپرتي آماده كنه ممكنه به انجام اين كار هم فكر كنه.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 6 دی 1389, 17:26 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: پرايد
من بعد از مدتها رفتم یه باک بنزین سوپر زدم و مشکلات شروع شد!
اولین مشکل این بود که یهو تو حرکت بودم که تو دور بالا مشکل پیش اومد, به 4500 دور که میرسید صدای تق تق میداد و دیگه دور نمی خورد, ناک زدن اینه؟
ماشینو خامووش کردم و سر باطری رو دراوردم دوباره جا زدم روشن کردم دیگه ایت مشکل رو نداشت
امروز هم که می خواستم ماشینو روشن کنم استارت میخورد 2 3 دور کار میکرد و خاموش میشد,صدای فیس از فیلتر هوا میومد انگار به زور داره نفس میکشه
دوبار استارت زدم روشن نشد دفعه سوم گاز رو تخت کردم بعد استارت زدم درست شد

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 11 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: AS2005, Bing [Bot], Google [Bot], Greight, milad_rosy, r.dehshahri و 8 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: