عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش انتخاب عکس برتر اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت

امروز 4 اردیبهشت 1393, 10:54

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 18 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: راهنمایی برای تعویض روغن برای پراید 141 می خواستم
پستارسال شده در: 27 بهمن 1388, 13:15 
آفلاين
شروع حركت

دوستان کسی می تونه به صورت کامل اموزش تعویض روغن موتور پراید 141 رو اموزش بده .تو نت هر چی گشتم هیچ مقاله ای پیدا نکردم فقط یکی بود که مربوط به زانتیا می شد .با تشکر

بالا
 مشخصات  

موضوع پست: Re: راهنمایی برای تعویض روغن برای پراید 141 می خواستم
پستارسال شده در: 30 بهمن 1388, 13:09 
آفلاين
شروع حركت

اقایون اینجا هیچ کس خودش روغن ماشینو تا به حال عوض نکرده که بتونه یه راهنمایی بکنه؟؟؟ :cry:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 1 اسفند 1388, 10:05 
آفلاين
مدیر کلوپ Opel
نماد کاربر

باید زیر ماشین جک بزنی یا بری روی چال، پیچ ته کارتل رو باز میکنی تا روغن خالی بشه. اگه فیلتر رو هم میخای عوض کنی، باید اونو باز کنی. بعد پیچ کارتل رو میبندی و از بالا روغن میریزی داخل موتور. همچین کار سختی هم نیست.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 2 اسفند 1388, 12:57 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: LX XU7 CNG
اما میارزه بدی بیرون انجام بدنا من همیشه

3500 خرجش میشه چیزی نیست 3500((البته روغن با خودت و گرنه 10 12 ت هم روغن ))

2500 فیلتر رو قیمت میزنه

1000 ت هم تعوض روغن

اما توی خونه انجام بدی باید جک بزنی باسه باز کردن فیلتر هم باید دسته مخصوصشو بخری که باز بدون عوض کردن فیلتر هم کار بیفایده ایه

در ضمن اون روغن سوخته هم خودت میبنی با کلی کثیف کاری میریزش دور

به صرفه اینه بدی بیرون :zz:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 2 اسفند 1388, 17:49 
آفلاين
شروع حركت

GMRACER نوشته است:
باید زیر ماشین جک بزنی یا بری روی چال، پیچ ته کارتل رو باز میکنی تا روغن خالی بشه. اگه فیلتر رو هم میخای عوض کنی، باید اونو باز کنی. بعد پیچ کارتل رو میبندی و از بالا روغن میریزی داخل موتور. همچین کار سختی هم نیست.

این پیچ ته کارتل و خود کارتل کجاست؟؟ برای باز کردن اچار مخصوص می خواد؟
فیلتر روغن رو من یه جای تاپیک خوندم نوشته بود 1 بار در میون که روغن عوض می کنید باید عوض بشه.. فیلتر روغن هم جاشو اشاره کنید نحوه باز کردن و بستنش ؟؟؟ (راستی برای پولش نیست علاقه دارم :smile: ) ممنون از راهنمایی منتظرم ...

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 2 اسفند 1388, 19:33 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

MIDNIGHT نوشته است:
GMRACER نوشته است:

فیلتر روغن رو من یه جای تاپیک خوندم نوشته بود 1 بار در میون که روغن عوض می کنید باید عوض بشه.. فیلتر روغن هم جاشو اشاره کنید نحوه باز کردن و بستنش ؟؟؟ (راستی برای پولش نیست علاقه دارم :smile: ) ممنون از راهنمایی منتظرم ...

اگه روغن سیاهو ضبر شده و دیر عوض کدری پس فیلتر روغن هم عوض کن

کارتر زیر موتوره(عجب آدرسی دادم زیر زیر زیره موتوره) یه پیچ داره اگه بکسشو داشته باشی بهتره اما با آچار هم میشه یه پیچ چند پهلویه

فیلت هوا هم یه چهار گوشه پشت چراغ جولو سمت شاگرده چندتا پیچ داره

اما شما که تا حالا نیدیشون اگه فنی که هیچ انجام میدی میره اما اگه نیستی یه با ببر بیرون انجام بده یاد میگیری(به شرطی که نگاه کنید) :smile:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 2 اسفند 1388, 00:55 
آفلاين
شروع حركت

hossputer نوشته است:
MIDNIGHT نوشته است:
GMRACER نوشته است:

کارتر زیر موتوره(عجب آدرسی دادم زیر زیر زیره موتوره) یه پیچ داره اگه بکسشو داشته باشی بهتره اما با آچار هم میشه یه پیچ چند پهلویه

اما شما که تا حالا نیدیشون اگه فنی که هیچ انجام میدی میره اما اگه نیستی یه با ببر بیرون انجام بده یاد میگیری(به شرطی که نگاه کنید) :smile:

چرا ادرس فیلتر هوا رو گفتی؟ :smile: منظور فیلتر روغن بود تو پست خودتونم مشخص کردم خودت گفتی فیلتر روغن ! و الی فیلتر هوا که کاری به روغن و زبری نداره چند وقت پیش هم عوضش کردم :mrgr: مرسی برای راهنمایی منتظرم ادرس فیلتر روغن نحوه باز کردنش اگه قلق خاصی داره و اگه با اچاره مخصوصی باید باز بشه و ...رو بده چون نگاه کردم روغن زبر بود پیچ کارتل رو هم فردا تو روز می رم یه نگا می ندازم این جور که گفتی با اچار فرانسه باز می شه .منتظرم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 3 اسفند 1388, 11:03 
آفلاين
مدیر کلوپ Opel
نماد کاربر

آقا به نظر من بی خیال این کار بشی خیلی بهتره. باز کردن فیلتر دردسر داره. آچار مخصوص میخاد که حالت زنجیری داره و دور فیلتر می افته و اونو باز میکنه. اگه واقعا علاقه داری بیشتر به مباحث فنی ماشین بپرداز و از تعویض روغن صرف نظر کن. یه نونی هم به تعویض روغنی برسون.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 3 اسفند 1388, 13:02 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

MIDNIGHT نوشته است:
hossputer نوشته است:
MIDNIGHT نوشته است:
GMRACER نوشته است:

چرا ادرس فیلتر هوا رو گفتی؟ :smile: منظور فیلتر روغن بود تو پست خودتونم مشخص کردم خودت گفتی فیلتر روغن ! و الی فیلتر هوا که کاری به روغن و زبری نداره چند وقت پیش هم عوضش کردم :mrgr: مرسی برای راهنمایی منتظرم ادرس فیلتر روغن نحوه باز کردنش اگه قلق خاصی داره و اگه با اچاره مخصوصی باید باز بشه و ...رو بده چون نگاه کردم روغن زبر بود پیچ کارتل رو هم فردا تو روز می رم یه نگا می ندازم این جور که گفتی با اچار فرانسه باز می شه .منتظرم

خوب گفتم کاملش کنم :zz:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 3 اسفند 1388, 02:36 
آفلاين
شروع حركت

وقتی تو یه زمینه به این سادگی درست راهنمایی نمی شه و انقدر سخت !!!. . . وای به حال اون زمینه ها که شما اسمشو می زاری فنی ! :( تعویض فیلتر روغن که فنی نیست! می خوای راهنمایی نکنی نکن دیگه این حرفا ....اگه واقعا علاقه داری یا نگرانیت برای نون شب تعویض روغنی و...... جاش اینجا نیست فروم برای تبادل اطلاعاته نه جای این حرفها هر چقدر هم بخواد اون مبحث پیش پا افتاده باشه باید اطلاعات ردو بدر بشه و اگه کسی حوصله جواب دادن نداره یا اطلاعی نداره از جواب دادن اون سوال بگذره شاید یک نفر دیگه بخواد راهنمایی کنه .به هر حال قصدم ناراحت کردن شما نبود ولی فکر کنم این روند جواب دادن درست نباشه اگه اشتبا می گم تو پیام خصوصی دنبال شه چون تاینجوری تاپیک از مسیرش خارج نمی شه شاید به یه جوابی رسید!
من خودم اگه بلد بودم کامل راهنمایی می کردم می گفتم اقا اسم اچارش اینه سایزش اینه به این نحو باز می شه محل قرار گیری فیلتر روغن هم اینجاست اینم عکس .
به هر حال اگه کسی قصد راهنمایی داره باعث خوشحالیه .تشکر

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 18 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: boose_bar_khoda, ehsan-rc, Q_Q, rezaenzo, senatoreabi, پارسا. و 7 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: