عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش انتخاب عکس برتر اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت

امروز 4 اردیبهشت 1393, 19:07

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 8 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: مشکل با فنرپدال کلاچ پراید.
پستارسال شده در: 28 آذر 1389, 01:33 
آفلاين
دنده 2
نماد کاربر

نوع خودرو: 405 .رانا
سلام دوستان

چند روز پیش داشتم رانندگی میکردم و کلاچ رو گرفتم که یک صدای تقه از کلاچ اومد منم زدم کنار و کلاچ رو نگاه کردم و چیزی ندیدم و خلاصه نشستم پشت ماشین و به رانندگی ادامه دادم اما متوجه شدم پدال کلاچ نرم شده و موقع کلاچ گرفتن صدای ساییده شدن یک جسمی میاد و منم رفتم خونه و خوب پدال رو نگاه کردم و دیدم که فنر برگشت دادن پدال
بریده و واسه همون کلاچ نرم شده و باقیمانده فنر به آهنهای اون زیر ساییده میشه

منم با هر سختی بود فنر معیوب رو باز کردم خیلی جاش بد قلقه و رفتم یکدونه فنر نو خریدم 500 تومن اما

به هیچ وجه نتونستم فنر نو رو سر جاش ببندم خیلی بد جا و بد قلقه .

و سوالم از دوستان عزیز اینهکه تا به حال کسی از دوستان این فنر رو تعویض کرده یا نه

ممنون میشم برایی نصبش راهنمای بکنید .

اینم عکس فنر شکسته و سالم
تصوير

بالا
 مشخصات  

موضوع پست: Re: مشکل با فنرپدال کلاچ پراید.
پستارسال شده در: 29 آذر 1389, 13:06 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: L90 E1
سلام دوست عزیز
منم یه بار به این مشکل برخوردم. رفتم فنر خریدم ولی هم بد جا بود هم اینکه هر چی زور زدم فنر تو جاش نیفتاد.
صبر کردم تا ماشین رو یه روز برای سرویس بردم مکانیکی. دادم مکانیک برام جا بندازه. رفت سیم رگلاژ کلاچ رو از تو کاپوت شل شل کرد. بعد پدال کلاچ آزاد آزاد شد. بعدش پدال کلاچ رو باز کرد. فنر رو یه سرش رو نداخت. پدال رو جا زد. اون یکی سر فنر رو هم جا انداخت. دوباره پیچ تنظیم کلاچ رو سفت کرد و همه چی درست شد.
ولی دفعه دومی که این اتفاق برام افتاد دیگه نبردم درستش کنم و الان یه سالیه که همیجوری میچرخم.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 29 آذر 1389, 13:25 
آفلاين
دنده 2

نوع خودرو: پرشیا -پراید
همينطور كه دوستمون گفت بايد سيم كلاج رو آزاد كني البته اگر ميخواي دوباره نبره يا بايد اصليشو گير بياري يا بده فنر ساز برات جنسه خوب بسازه

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 2 دی 1389, 21:06 
آفلاين
دنده 2
نماد کاربر

نوع خودرو: 405 .رانا
سلام

با تشکر از سعید رضا و مهدی عزیز بابت راهنمایی مفیدشون

بدون باز کردن کلاچ تونستم بندازمش سر جاش ولی 2 ساعت وقتمو گذاشتم پاش تا تونستم خیلی بد جا و بد قلقه

اون موقع که فنرش بریده بود و فنر نداشت یکجوری شده بود کلاچ نرم نرم شده بود و موقع بالا اومدن کمی تاخیر داشت

ولی الان از اولش هم بهتر شده البته اگه دوباره نبره چون این فنری که خریدم یکمی جنسش بی کیفیت تر به نظر میومد .

بازم تشکر می کنم .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 2 دی 1389, 22:53 
آفلاين
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: مشخص نشده!
سعيد رضا نوشته است:
سلام دوست عزیز
منم یه بار به این مشکل برخوردم. رفتم فنر خریدم ولی هم بد جا بود هم اینکه هر چی زور زدم فنر تو جاش نیفتاد.
صبر کردم تا ماشین رو یه روز برای سرویس بردم مکانیکی. دادم مکانیک برام جا بندازه. رفت سیم رگلاژ کلاچ رو از تو کاپوت شل شل کرد. بعد پدال کلاچ آزاد آزاد شد. بعدش پدال کلاچ رو باز کرد. فنر رو یه سرش رو نداخت. پدال رو جا زد. اون یکی سر فنر رو هم جا انداخت. دوباره پیچ تنظیم کلاچ رو سفت کرد و همه چی درست شد.
ولی دفعه دومی که این اتفاق برام افتاد دیگه نبردم درستش کنم و الان یه سالیه که همیجوری میچرخم.

عزیزم
پدال ترمز هم مثل همین فنر رو داره ، اونوقت اگه فنر پدال ترمز میبرید ، لابد این مکانیک شما پیچ هواگیری یکی از ترمزها رو خالی میکرد تا پدال پایین بره
و فنرو جا مینداخت .
اما این راه حل عاقلانه نیست . برای جا انداختن فنر پدال ها ، نیاز به یه ابزاری داریم ، که سرش قلاب شکل باشه
ابتدا یه سرش رو از پایین جا میندازی و سر دیگر رو با ابزاری که عرض کردم میکشی تا سرجاش بیفته.
موفق باشی

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 4 دی 1389, 08:28 
آفلاين
دنده 2

دوست عزيز اون ابزاري كه ميگيرو ميشه نشون بديد براي هر كاري كه نبايد يه ابزار خريد اولا ترمز فنرش از داخل هست وجا زدنش كاري نداره ومثله كلاج محكم نيست يه فنري هشت كه نرمتر وراحتر تر از ماله كلاجه ماله كلاج چون بايد دسته كلاج رو بازي بده يكم محكم تره بعد هم نفر با نفر فرق ميكنه اين بنده خدا شايد تابحال اينكارو نكرده باشه كه دو ساعت وقت برده ولي براي خوده من كمتر از ده دقيقه كار داره درضمن بدون باز كردن سيم كلاج به يه دمباريك وپيچگوشتي دوسو باريك همين ولي به هرحال قسمت مهمش اينه كه كاره اين بنده خدا راه افتاده وماشينش الان درست شده همگي موفق باشيد

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 4 دی 1389, 10:33 
آفلاين
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: مشخص نشده!
mehdicp88 نوشته است:
دوست عزيز اون ابزاري كه ميگيرو ميشه نشون بديد براي هر كاري كه نبايد يه ابزار خريد اولا ترمز فنرش از داخل هست وجا زدنش كاري نداره ومثله كلاج محكم نيست يه فنري هشت كه نرمتر وراحتر تر از ماله كلاجه ماله كلاج چون بايد دسته كلاج رو بازي بده يكم محكم تره بعد هم نفر با نفر فرق ميكنه اين بنده خدا شايد تابحال اينكارو نكرده باشه كه دو ساعت وقت برده ولي براي خوده من كمتر از ده دقيقه كار داره درضمن بدون باز كردن سيم كلاج به يه دمباريك وپيچگوشتي دوسو باريك همين ولي به هرحال قسمت مهمش اينه كه كاره اين بنده خدا راه افتاده وماشينش الان درست شده همگي موفق باشيد

عزیزم
لزوما ابزار این نیست که شما راه بیفتی بری میدون حسن آباد قسمت ابزار فروشها و ابزار خاصی رو تهیه بکنی ، اگه دقت کرده باشی بنده عرض کردم ابزاری که سرش قلاب شکل باشه ، یعنی شما میتونی با یه میخ 10 سانت کمی جوندار ، که یه طرفش رو به صورت قلاب خم کرده باشی و با یه عدد انبردست که در کیف ابزار وسیله نقلیه خودت موجوده ، یه ابزاری تهیه کنی و در ایکی ثانیه فنر رو جا بندازی و به ده دقیقه زمان هم نیازی نیست .
ضمنا مطالبی که در تاپیک ها گفته میشه ، صرفا برای استفاده اون عزیزی که به مشکل برخورده ، نیست بلکه دوستان دیگری هم که ممکنه این اشکال براشون پیش اومده و یا در آینده پیش خواهد اومد این مطالب براشون کاربرد داره.
ضمنا از همه دوستانی که در tt زحمت میکشن و اطلاعات خودشون رو در اختیار همه قرار میدن از جمله جنابعالی تشکر میکنم.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 4 دی 1389, 10:55 
آفلاين
دنده 2

دوست عزيز اگر چيزي گفتم كه موجب ناراحتي شده شرمنده منظورم اينه كه با يه دم باريك ودوسو هم ميشه اينكارو كرد شما درست ميگي با ميخ واينچيزا هم ميشه ولي دم باريك مخصوصا سر كج براي همين روزا درست شده كسي كه ميخواد كار ميكانيكي انجام بده بهتره حداقل اين لوازمو توي خونه داشته باشه واله لنگ ميمونه حداكثر يكدست آچار وپيچگوشتي وانبر قفلي وتعدادي بكس براي انواع ميكانيكي لازم هست من خودم هر وقت سمته شوش ميرم تعدادي ازينارو ميخرم اينسري هم برم حتما يه بوش كش وگيره ويك جك سوسماري كوچك به همراه خرك ميگيرم چون واقعا تو خونه نياز هست الان اكثره كاراي ماشينو خودم ميكنم چراچون حوصله منت اين ميكانيكهاي بلانصبت زنون نفهم رو ندارم كه هركدوم يه سازي ميزنن اين سي دي هاي آموزشي كه براي خودرو وجود داره خيلي ميتوني تو اين كار كمك كنه حتما بگيريد موفق باشيد همتون

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 8 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: boose_bar_khoda و 9 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد