عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 28 فروردین 1393, 19:39

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1380 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 138  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: تاپیک مشکلات مربوط به موتور XU7 (سمند SE، سمند LX، سورن
پستارسال شده در: 28 خرداد 1392, 08:16 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: samandse،pridegtx
همبشگی نیست از روز تحویل دیدم صدا ناجور میده بیخیالش شدم نمایندگی هم گفت کیفیت دسته موتور هاش هم چندان جالب نیست دسته موتور پاره میشه چون به موتور ضربه وارد میشه ما هم بیخیال شدیم

بالا
 مشخصات  

موضوع پست: Re: کم کردن روغن سمند XU7
پستارسال شده در: 28 خرداد 1392, 20:30 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

گرچه منم این مشکلو در تاپیک روغن سمند گفتم ولی برخی دوستان کم لطفی کردن باز خوبه دوستمون تاپیک جداگانه زد چند نفر یه نظری دادن...
seمنم 10000تا کارکرده هر 1000تا بجای300ccدقیقا 500تا 550سی سی روغن کم میکنه!

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 28 خرداد 1392, 21:58 
آفلاين
شروع حركت
نماد کاربر

نوع خودرو: samand lx ef7 بنزینی
اصولا موتور نباید روغن کم کنه.(دوستان بنده خودم دانشجوی لیسانس مکانیک خودرو هستم).
کم کردن روغن برای موتور های با کارکرد بسیار بالا (بالای 150 هزار)تا حدودی توجیح داره ولی ماشین با این مقدار کارکرد نباید روغن رو به قدری کم کنه که شما با بیرون کشیدن گیج روغن متوجه بشین.البته طبق گفته کمپانی سازنده برای هر خودرو یک میزان خاصی (معمولا بین 250 تا400 سی سی)کم کردن روغن موردی نداره.البته هر چقدر کیفیت ساخت موتور بالا باشه کم کردن روغن باید به صفر نزدیک بشه.
ماشین ما (سمند ef7)به خاطره روغن ریزی که از اویل ماژول داشت کمی روغن کم میکرد ولی از 8000 هزار کیلومتر که به طور کامل روغن ریزیش رفع شده تا الان که 13000 کارکرد داره حتی کوچکترین تغییری در اندازه روغن موتور ایجاد نشده.
واقعا از اینجا میشه کیفیت ساخت دو موتور متفاوت رو تشخیص داد.
دوستان مشکل موتور ماشین های شما به احتمال 99 درصد از رینگ پیستون هاست.که فاصله سیلندر و پیستون رو نمیتونه خوب اب بندی کنه و در نتیجه روغن از این فاصله وارد محفظه احتراق شده و سوخته میشه و این باعث کم شدن روغن موتور مشود.
شما کوتاه نیاین و نمایندگی رو وادار کنید که رینگ پیستون های ماشین شما رو با نوع مرغوب تعویض کنن.در غیر اینصورت با کارکرد بیشتر هر روز اوعضاع بدتر خواهد شد.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 28 خرداد 1392, 22:24 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

شکی نیست که مشکل از رینگ یا دیوارسیلندره!(دانشجوی مکانیک خودرو نیستم ولی تا حالا 2بار بلوک موتور پراید و موتور 250 رو باز کردم و آمارشو دارم گرچه نتونستم جمعش کنم)!
منتظرم بعد سرویس 10000 که روغن رو امداد اومد تعویض کردببینم با این روغن ایساکویی خودشون هم همون میزان که بهران پیشتاز 20w50ریخته بودم کم میکنه یا خیر
راجب کیفیت صحبت کردین والا اینجا جاش نیست!ef7هم رفقا دارن مشکلاتش توی تاپیکش کاملا مشخصه دست کمی ازxu7نداره از لحاظ کیفیت قطعات و مونتاژ کلا به هیچکدوم نباید دل خوش کرد.
ضمنا شما که دانشجوی مکانیک خودرو هستین نباید بگید اصولا هیچ ماشینی نباید روغن کم کنه!
هر موتوری با تووجه به طراحی سیستم روغنکاری خاصی داره حالا میگیمxu7طراحی قدیمی ef7که میگن بخشی از طراحیش مربوط به موسسه fevهست و طراحی جدید!توی دفترچه گفته هر 1000تا 200سی سی کم کنه طبیعیه یعنیef7های دوستانم هم همینجوریه.خیلی از ماشین های روز و درست حسابی هم میزان کمی روغن کم میکنه اما حد و حساب داره.
اون 200سیس سی که ef7و اون 300سی سی کهxu7در هر 1000تا حداکثر طبق توسیه خودروساز کم میکنه عیب نیت بلکه سیستم روغنکاریش طوری طراحی شده که از پرایدی که روغن کم نمیکنه بهتر روغنکاری میکنه و اون 300یا 200سی سی در موتور نمیسوزه یا ایراد رینگ و..نیست بلکه تبخیر میشه.

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Dash Salar1 در 28 خرداد 1392, 22:34 .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 28 خرداد 1392, 22:33 
آفلاين
دنده 2
نماد کاربر

نوع خودرو: SAMAND EF7 CNG
نقل قول:
اصولا موتور نباید روغن کم کنه.(دوستان بنده خودم دانشجوی لیسانس مکانیک خودرو هستم).
کم کردن روغن برای موتور های با کارکرد بسیار بالا (بالای 150 هزار)تا حدودی توجیح داره ولی ماشین با این مقدار کارکرد نباید روغن رو به قدری کم کنه که شما با بیرون کشیدن گیج روغن متوجه بشین.البته طبق گفته کمپانی سازنده برای هر خودرو یک میزان خاصی (معمولا بین 250 تا400 سی سی)کم کردن روغن موردی نداره.البته هر چقدر کیفیت ساخت موتور بالا باشه کم کردن روغن باید به صفر نزدیک بشه.
ماشین ما (سمند ef7)به خاطره روغن ریزی که از اویل ماژول داشت کمی روغن کم میکرد ولی از 8000 هزار کیلومتر که به طور کامل روغن ریزیش رفع شده تا الان که 13000 کارکرد داره حتی کوچکترین تغییری در اندازه روغن موتور ایجاد نشده.
دوستان مشکل موتور ماشین های شما به احتمال 99 درصد از رینگ پیستون هاست.که فاصله سیلندر و پیستون رو نمیتونه خوب اب بندی کنه و در نتیجه روغن از این فاصله وارد محفظه احتراق شده و سوخته میشه و این باعث کم شدن روغن موتور مشود.
شما کوتاه نیاین و نمایندگی رو وادار کنید که رینگ پیستون های ماشین شما رو با نوع مرغوب تعویض کنن.در غیر اینصورت با کارکرد بیشتر هر روز اوعضاع بدتر خواهد شد.

سلام
ولی ef7 من تو 10000 کیلومتر شاید حدود 0.7 لیتر روغن کم میکنه. روغن ریزی هم نداره و حالت طبیعیش این هستش.
عددی که خود کمپانی گفته از این مقدار خیلی بالاتره( 200 سی سی به ازای هر 1000 کیلومتر )
یک سوال:
رینگ های کمپرس همینطور خشک روی دیواره سیلندر حرکت میکنن؟
من فکر میکنم یه مقدار جزئی روغن برای روغن کاری رینگ های کمپرس مصرف میشه که موتور به همین خاطر روغن کم میکنه.
تو اینترنت هم سرچ کنید می بینید که کم کردن مقدار جزئی روغن طبیعی هستش. به خصوص تو موتور های جدید تر.
ولی تو موتور Xu7 چون تلورانس بوش پیستون زیادی بزرگه بیش از حد روغن کم میکنه.چند مورد رو دیدم که با تعویض بوش پیستون و رینگ پیستون با نوع مرغوب کم کردن روغنشون خیلی کمتر شده.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 28 خرداد 1392, 22:44 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

مهندس بیژن تشریف اوردن حرف شما سند،به هر حال تا جایی که میدونم شما مهندس مکانیک سیالات یا جامدات هستین رشته ای که عاشقشم.

توی تاپیکef7و بعضی دوستان دیدم 1000تا ذکر کردن 100سی سی حداقل روغن کم میکنه.دم ماشین شما گرم.
داداش شما اطمینان کامل داری که کم کردن روغن در حد نرمال در 1000کیلومتر به میزان 300سی سی مربوط به بوش پیستونه؟
میشه بفرمایید این تلورانس یا همون لقی بوش پیستون دقیقا ارتباطش با کاهش روغن درxu7چیه؟
ممنون

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 29 خرداد 1392, 08:00 
آفلاين
دنده 2
نماد کاربر

نقل قول:
مهندس بیژن تشریف اوردن حرف شما سند،به هر حال تا جایی که میدونم شما مهندس مکانیک سیالات یا جامدات هستین رشته ای که عاشقشم.

توی تاپیکef7و بعضی دوستان دیدم 1000تا ذکر کردن 100سی سی حداقل روغن کم میکنه.دم ماشین شما گرم.
داداش شما اطمینان کامل داری که کم کردن روغن در حد نرمال در 1000کیلومتر به میزان 300سی سی مربوط به بوش پیستونه؟
میشه بفرمایید این تلورانس یا همون لقی بوش پیستون دقیقا ارتباطش با کاهش روغن درxu7چیه؟
ممنون

سلام
البته از مهندسی فقط اسمش رو منه.وگرنه منم مثل 90 درصد بقیه مهندسای ایران سواد انچنانی ندارم. :smile:
کیفیت روغن موتور ( فلش پوینت ) و لزجت روغن هم تو مصرف روغن دخیله.
مثلا اگه شما از روغن 10w40 استفاده کنید مصرف روغنتون بالاتر میره.

موتور Ef7 هم به صورت طبیعی نباید تو هر 1000 تا بیشتر از 100 سی سی کم کنه.مگه اینکه روغن ریزی داشته باشه.یا روغن نامرغوب باشه.
البته فکر کنم چون تو موتور ef7 روغن با یک نازل با دبی تقریبا زیاد روی دیواره سیلندر پاشیده میشه ( مثل موتور tu5 )به همین خاطرمصرف روغن بالایی داره.

قطر داخلی بوش پیستون باید مقدار معینی داشته باشه.حالا چون تولید این قطعه با قطر دقیق سخت یا ناممکن هستش به خاطر همین یه تلورانس ( حد مجاز بالا و پایین ) برای اون تعیین میکنن.
حالا اگه کیفیت تولید مثل الان پایین بیاد ممکنه اون تلورانس بیشتر از حد مجاز بشه و مثلا بیش از حد روغن کم کنه.
تو طراحی تمام قطعات این تلورانس رو لحاظ کردن و یک حد مجاز براش تعریف می کنن.
مثلا تو تولیدات یک زمان خاص، کاسه نمد سر میل لنگ ef7 روغن میداد.که بعدا تصحیحش کردن. ایراد هم از تلورانس زیاد قطر نشیمنگاه کاسه نمد بود.

ولی در مورد ماشین شما چون من تجربه xu7 ندارم نمی تونم به طور قطعی میزان مصرف روغنش رو بگم ولی به نظرم 300 سی سی برای 1000 کیلومتر زیاده.چون تولیدات قدیمی تر xu7 این مقدار مصرف روغن رو نداشتن.
فکر کنم مصرف روغن تو موتور های قدیمی تر ولی با کیفیت تولید بالا کمتر باشه.تو موتور های جدید شاید از قصد مصرف روغن رو بیشتر از مدل های قدیمی طراحی کردن.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 29 خرداد 1392, 13:01 
آفلاين
شروع حركت
نماد کاربر

نوع خودرو: samand lx ef7 بنزینی
Dash Salar1 نوشته است:
شکی نیست که مشکل از رینگ یا دیوارسیلندره!(دانشجوی مکانیک خودرو نیستم ولی تا حالا 2بار بلوک موتور پراید و موتور 250 رو باز کردم و آمارشو دارم گرچه نتونستم جمعش کنم)!
منتظرم بعد سرویس 10000 که روغن رو امداد اومد تعویض کردببینم با این روغن ایساکویی خودشون هم همون میزان که بهران پیشتاز 20w50ریخته بودم کم میکنه یا خیر
راجب کیفیت صحبت کردین والا اینجا جاش نیست!ef7هم رفقا دارن مشکلاتش توی تاپیکش کاملا مشخصه دست کمی ازxu7نداره از لحاظ کیفیت قطعات و مونتاژ کلا به هیچکدوم نباید دل خوش کرد.
ضمنا شما که دانشجوی مکانیک خودرو هستین نباید بگید اصولا هیچ ماشینی نباید روغن کم کنه!
هر موتوری با تووجه به طراحی سیستم روغنکاری خاصی داره حالا میگیمxu7طراحی قدیمی ef7که میگن بخشی از طراحیش مربوط به موسسه fevهست و طراحی جدید!توی دفترچه گفته هر 1000تا 200سی سی کم کنه طبیعیه یعنیef7های دوستانم هم همینجوریه.خیلی از ماشین های روز و درست حسابی هم میزان کمی روغن کم میکنه اما حد و حساب داره.
اون 200سیس سی که ef7و اون 300سی سی کهxu7در هر 1000تا حداکثر طبق توسیه خودروساز کم میکنه عیب نیت بلکه سیستم روغنکاریش طوری طراحی شده که از پرایدی که روغن کم نمیکنه بهتر روغنکاری میکنه و اون 300یا 200سی سی در موتور نمیسوزه یا ایراد رینگ و..نیست بلکه تبخیر میشه.

داش سالار همه پست منو خوندی غیر از اونجایی که گفتم کم کردن روغن برای هر ماشین (به گفته کمپانی)بین 250 تا400 سی سی مجازه؟!!!!!!!!!
شما که میخوای از پست بقیه ایراد بگیرین حداقل کامل پست رو بخونین بعد بیاین اون پست رو به نقد بکشین!!!!!!
شما که میگی روغن تبخیر میشه. میشه بگی روغنی که تبخیر میشه کجا میره؟؟؟؟؟
اصلا شما میدونی که یکی از افزودنی ها به روغن موتور ماشین که کارخانه سازنده روغن موتور اضافه می کنه برای جلو گیری از کف کردن و تبخیر شدن روغن هست؟؟؟؟
اصلا میدونید روغن(با وجود این افزودنی ها) عملا تبخیر نمیشه بلکه همون طور که مهندس بیژن هم گفتن علتش اینه که لایه نازکی از روغن بین رینگ پیستون و جداره سیلندر در هر بار بالا و پایین رفتن پیستون تشکیل میشه(جهت هرچه کمترشدن اصطکاک) و در نهایت مقدار کمی از این روغن در محفظه احتراق سوخته میشه.
و علت کم کردن روغن هم همینه نه تبخیر روغن چون موتور یک محیط کاملا بسته و اب بندی می باشد و روغن از هیچ جا امکان خروج ندارد.
داش سالار به پست من لحن انتقادی ندید. :grin:
بازم اگه سوالی بود در خدمتم.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 29 خرداد 1392, 14:34 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

P.E.Y.M.A.N نوشته است:
Dash Salar1 نوشته است:

داش سالار همه پست منو خوندی غیر از اونجایی که گفتم کم کردن روغن برای هر ماشین (به گفته کمپانی)بین 250 تا400 سی سی مجازه؟!!!!!!!!!
شما که میخوای از پست بقیه ایراد بگیرین حداقل کامل پست رو بخونین بعد بیاین اون پست رو به نقد بکشین!!!!!!
اصلا شما میدونی که یکی از افزودنی ها به روغن موتور ماشین که کارخانه سازنده روغن موتور اضافه می کنه برای جلو گیری از کف کردن و تبخیر شدن روغن هست؟؟؟؟
اصلا میدونید روغن(با وجود این افزودنی ها) عملا تبخیر نمیشه بلکه همون طور که مهندس بیژن هم گفتن علتش اینه که لایه نازکی از روغن بین رینگ پیستون و جداره سیلندر در هر بار بالا و پایین رفتن پیستون تشکیل میشه(جهت هرچه کمترشدن اصطکاک) و در نهایت مقدار کمی از این روغن در محفظه احتراق سوخته میشه.
و علت کم کردن روغن هم همینه نه تبخیر روغن چون موتور یک محیط کاملا بسته و اب بندی می باشد و روغن از هیچ جا امکان خروج ندارد.
داش سالار به پست من لحن انتقادی ندید. :grin:
بازم اگه سوالی بود در خدمتم.

داش پیمان اتفاقا پست شمارو کاملا خونده بودم!
طبق گفته شما در پست قبلیتون:

اول از همه اصلا این حرف درست نیست ماشین با این کارکرد کم نباید روغن کم کنه! بحث کارکرد نیست، سمند صفر قبلی و سمند دیگر دوستان هم مثلxu7من 1000تا 250تا 300سی سی کم میکنناما این xu7فعلی با وجود اینکه تست کمپرس در نمایندگی و بیرون گرفته شده مشکل رینگ و دیوارسیلندر نداره و با این حال 1000تا 550تا 600سی سی داره کم میکنه. حالا بدلیل تفاوت ساخت و افزودنی های بعضی بعضی روغن ها 50 یا 100سی سی کمتر بیشتر که روغن بهران پیشتاز20w50مناسب این ماشینه و روغن نسبتا با کیفیت .قسمت دوم که گفتین بین 250تا 300سی سی اینو میگیم درست گرچه 400سی سی رو نمیدونم کدوم شرکت گفته ولی بیخیال.این دو حرف شما ضد و نقیض هست راجب اینکه ماشین با کارکرد کم نباید روغن کم کنه بعد گفتین 250تا 300سی سی به گفته بعضی خودروسازان مورد نداره!
بعد رفتین توی بحثef7یعنی خلاف موضوع تاپیک مربوطه حرف زدید!اصلا تاپیک رو نگاه کردین اینجا قراره هرکی راجب علل کم کردنxu7میدونه و تجربه در این رابطه داره بیاد و مطلبی رو به اشتراک بذاره و تاپیک روغنef7برای مباحث مربوط به روغن اون هست نه اینجا چون من کهxu7دارم بدردم نمیخوره بدونمef7یاtu5و...چقدر کم میکنه!
بعد رفتین توی بحث کیفیت و مقایسه این دو نمونه سمند یعنیef7باxu7!!!بحث کم کردن روغن در xu7چه ربطی داشت که شما رفتی اینو با ef7مقایسه کردی اصلا ef7ز xu7برتره اما گفته های شما خارج از موضوع تاپیک بود وگرنه دوستانی که منو میشناسین میدونن اصلا کاری به پست های دیگران ندارم و حوصله بحث تعصبی بی مورد هم ندارم اما وقتی پستی دررابطه با جواب من زده میشه راجبش توضیح میدم !

در اینجا هم گفتید:
راجب تبخیر پرسیدین.حتما در پست تکمیلی بعدی بهش اشاره میکنم.
راجب افزودنی:بله کاملا میدونم تا دلتون بخواد....راجب آنالیز و تحلیل روغن هم نماینده فروش شرکت بهران رو قبلا دیدم و راجب کلیه رغن های این شرکت هم میدونم چون تاحدودی قبلا با کارم مرتبط بوده.شما هم بهتره بدونید این مواد افزودنی در روغن ها متفاوته!و کم و زیاد و فقط خاصیت ضد کف و تبخیر شامل نمیشه!!!!
یا علی.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 29 خرداد 1392, 15:00 
آفلاين
دنده 2
نماد کاربر

در مورد تبخیر روغن:
تا جایی که شنیدم یکی از علت هایی که دو تا شیلنگ خلا از کارتل و درب سوپاپ گرفتن همین جمع اوری بخارات روغن و ورود اونها به محفظه سیلندر برای سوختن هستش.
در ثانی وقتی موتور گرم هستش و شما درب روغن موتور رو باز می کنید به وضوح بخارات روغن که از درب خارج میشن رو می بینین.

ولی خوب شاید از میزان روغنی که کم میشه 70 درصد از ناحیه رینگ کمپرس وارد سیلندر بشه و 30 درصد بقیه بخار بشه.

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1380 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 138  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: hf17971 و 5 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: