عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 28 فروردین 1393, 13:04

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1249 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 125  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: سوال و جواب درباره ایرادات در مرسدس بنز
پستارسال شده در: 9 بهمن 1391, 12:07 
آفلاين
متخصص مرسدس بنز
نماد کاربر

نوع خودرو: 190E 2.6 Sportline
مصطفی عزیز. رک بگم، عکسا فاجعه است! :smile: مخلصت هم هستم اما گفتم با هم که این حرفا رو نداریم :smile: ببین در رادیاتت داد می زنه مرخصه! محل نشستنش توی رادیات، از روی رسوبات مشخصه که نامیزونه! دایره استیلی که داخل جایی که لاستیک درب رادیات می شینه خیلی نازکه. کلا رادیاتت فاجعه است. یه موتور شویی بکن و کمی بیشتر بهش برس. رادیاتو کامل پیاده کن و راه هواشو باز کن و بشور! اغلب دوستان فقط به این توجه می کنن که راه آب رو سیخ بزنن و ردیف کنن، در حالیکه راه عبور هوا هم خیلی مهمه. عکسها کاملا گویای این مطلبه که شبکه نه تنها از کثافات کاملا گرفته هست، بلکه خیلی جاهاش در سطح وسیعی له شده که باید صاف بشن. واتر پمپ و ترموستات رو چک کن. کلا سیستم گردش آب رو چک کن ردیف و روان باشه. هر چقدر سیستم کثیفتر باشه، حتی اجزای داخل موتور (جدی می گم) باعث داغتر کار کردن انجین می شه. داغتر بودن انجین فشار آب سیستم رو افزایش می ده...
باید ماشینتو یه سرویس کامل و اساسی کنی.
مخلصم
امید
:grin:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 بهمن 1391, 12:07 
آفلاين
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Benz GL-Lexus LX570
امید جان از راهنمایی و توجه ات سپاسگزارم. برای چی باید ناراحت بشم؟؟ اگر میشدم که مطرح نمیکردم. بلاخره از تجربیات دیگران باید استفاده کرد. ضمن اینکه من خودم خیلی عاشق بنز هستم از بچگی و جالب اینجاست که من به خاطر مشکلات شخصی و ورشکستگی پدرم و غیره امکان خرید ماشین نداشتم و همه چی رو فروخته بودیم. در صورتی که زمان شاه پدر بزرگم و پدرم همه بنز آورده بودن و اتاق دانشجویی بود. و یه معماری داشتیم. این ماشین هم به طور جالبی به ما هدیه داده شد از طرف کسی. ولی خود شخص آدم خوش سلیقه ای نبودش و حتی کف ماشین رو به جای موکت از این گونی اشکال دارا که کف اتوبوس ها میکنن کرده بود و من 3 میلیون خرج ککردم موکت کردم و پارچه سقفش رو نو و فابریکی انداختم و هیدرولیک فرمانش با اونکه کار میکرد ولی یه خورده صدا میداد عوض کردم و غیره در صورتی که در موقعیت خرج کردن نبودم. یعنی یه ماشین سالم تر داشتم عالی میشد با اینکه این همه خرجش کردم زده نشدم ازش چون عشق یعنی اهمیت دادن رسیدن و لذت بردن بایدب اهاش مثل یه حیوان خانگی یا فرزند نگاهش کرد و اهمیت داد. بارها شده هیچیش نبوده ولی بردم مکانیکی دادم چکش کردن تا خیالم راحت باشه. این شخص پژو پرشیا صفر خرید در عرض 2 ماه به روغن سوزی افتاد این ماشین بنز بوده زیر دستش دوام آورده :)) البته دست خود ما هم هست 2 بار تا به حال شده ماشین روغنش تبخیر شده یادمون رفته عوض کنیم باهاش راه رفتیم بعد دیدم روغن نداره ولی ما رو یاری کرده البته من مدت زیادی نبودم و این اتفاق افتاده. در کل میخواستم مدل بالاتر بخرم که ازدواج کردم و ضرورریات دیگه ای پیش اومد برای همین زیاد نمیخوام خرج کنم. وگرنه یه میل سوپاپ میخواد که یه خورده صدای چیر چیر موتورش بره چون موتور اینا اصلا صدا نمیده. یه جعبه فرمان نو میخواد و گیربکس نو تا خیلی اصولی تر باشه. چند روز پیش هشتگردب ودم یه املاکی که رفتیم دنبال خونه بودیم گفت خواستی بفروشی من میخوامش بیشتر از همه میدم چون من داشت میدونم اینها چی هستن.
حالا میخوام بدونم که باید رادیاتور سرویس بشه؟؟؟ چون پارسال برای جوش دادن پایه اش بازش کرد آبش خالی کرد و تمیزش کرد گفت رادیاتور خوبی هستش.
در رادیات میگی خراب هست؟؟ من این در رو از لوازم بنزی خودم تابستان امسال که خریدم و جنس خوب داد که 8 هزار تومان پول گرفت که محمد گفت 15 هزار تومان خریدن بچه ها ولی به تائبی هم نشانش دادم گفت خوبه. نمیدونم!!
داخل ماشین هم بخاری روشن میکنم سمت شاگرد داغه ولی سمت راننده ولرم هستش که بعضی اوقات زیاد ماشین روشن هست بخاری راننده هم گرم میشه که باطری ساز گفت احتمالا از داخل گرفته باید باز بشه بچه کنسول باز بشه کلی دردسر داره و 2 روز ماشین میخوابه که گفتم الان کلی میخواد هزینه بگیره حالا همین قدر هم گرم میکنه خوبه چون خودم گرمایی هستم و نیازی ندارم.
ترموستات رو تازه یه 75 درجه خریدم انداختم چون تابستان 65 انداخته بودم که داغ نکنه.
واتر پمپ رو باید به باطری ساز نشان بدم ؟؟؟ باید بگم چیکارش کنه؟؟ چون راستش خودم زیاد فنی نیستم و کاری رو که بلد نیستم دست نمیزنم فردا خطرناک بشه
رادیات رو بدم سرویس کنه اون قلوه ای که در بسته میشه رو بدم عوض کنه؟؟؟ که با این در سازگار باشه؟؟؟ البته ابنم خیلی سفت بسته میشه ولی از داخل نمیدونم تا کجا هست؟!!
خیلی دوست دارم یه بنز خوب بخرم که خیلی سالم باشه بعد بهش برسم دیگه دست خودم باشه. البته این ماشین هم خیلی با وفا هست و خیلی جاها برده صاحب قبلیش رو و سندش که الان به اسم ما خورده دست سوم هست ولی ماشین از زمان اول انقلاب که برای آقای شاه آبادی بوده که تو 72 تن شهید میشه ماشی خوابیده بوده تو یه باغ که این آشنای ما میخره 7 سال استفاده میکنه بعد به ما میده که اون فقط ازش استفاده کرده بعد میداده شاگردش میبرده کاراش رو میکرده. اگر داخلش خرج نداشت من 3 میلیون رو خرج تعویض رادیاتور و جعبه فرمان (که موقع ایستاده دور زدن یه خورده صدا میده) و گیربکس به کل نو مینداختم که خیالم راحت باشه.
در کل ممنون میشم راهنمایی کنی و سپاسگزارم از توجه عاشقانت

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 بهمن 1391, 13:24 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: 280S W126
سلام آقا مصطفی
ببخشید.میدونم اینجا جاش نیست ولی عکسای ماشینتون رو تو کدوم تاپیک میشه دید.جایی عکس گذاشتین؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 بهمن 1391, 13:34 
آفلاين
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Benz GL-Lexus LX570
Mojtaba&BENZ نوشته است:
سلام آقا مصطفی
ببخشید.میدونم اینجا جاش نیست ولی عکسای ماشینتون رو تو کدوم تاپیک میشه دید.جایی عکس گذاشتین؟

سلام مجتبی جان خوبی یه تاپیک به اسم 230 mrmostafa ایجاد شده هست که کارای که رو ماشین انجام دادم رو گذاشتم ولی عکس هاش نمیدونم هستن یا نه خیلی وقت هست سر نزدم دیگه.

---- اضافه شده در تاریخ سه شنبه بهمن 10, 91 1:38 pm ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

امید جان راستی در مورد روغن موتور یه سری پارس پایا ریختم بعد بهران توان ریختم سری قبل هم اسپیدی ریخت ولی سر 5000 تا روغن توم میشه. حالا مکانیک میگفت بهران تکتاز- پیشتاز- توان بریز کلا بهران 40 بریز که طرف گفت 40 غلیظ تر هست حالا همین توان 40 رو ریختم ولی نمیدونم چند هزار تا کار میکنه؟؟؟ کیفیتش خوبه یا نه؟؟؟ پارس پایا رو هم خود تعویض روغنی گفت کیفیت و کارکردش خوبه ولی خوب 40 میخوای بهران توان ریخت. روغن دیفرانسیل و گیربکس هم چک کرد گفت تا نشتی نداشته باشه روغ داره وگرنه به صدا میافته. حالا برای دیفرانسیل و گیربکس هم باید روغن خاصی باشه یا از همین روغن موتور میریزن؟؟؟ خوشحال میشم از اطلاعات مفیدت استفاده ببرم. با سپاس

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 بهمن 1391, 18:14 
آفلاين
شروع حركت

نوع خودرو: مرسدس بنز
سلام دوستان من یه بنز ای 190 دارم مدل 91 انژکتوربه خاطر اینکه مصرف سوختش بالا بود بردمش مکانیکی میگه واسش یه پمپ بنزین بخر میخواستم ببینم نظراساتید چیه راستی میخواستم بدم موتور شویی کنن واقعیت ترسیدم گفتم یه موقع ایراد پیدا نکنه نظرشما چیه ممنون راستی کسی اطلاعی از قیمت پمپ بنزین داره

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 بهمن 1391, 21:03 
آفلاين
کاربر ويژه
نماد کاربر

نوع خودرو: Prado-MGT-335IC-Pars
معمولا پمپ بنزین ربطی به مصرف نداره و تمیزی مسیر بنزین و هوا و انژکتور بیشتر موثره . در مورد موتور شویی هم اگر با مواد مخصوص یشورین موردی نداره ولی با آب ممکنه به بعضی قسمت های برقی آسیب برسونه. :git:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 بهمن 1391, 13:11 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: Jaguar_Benz_BMW
برای w116 شم بوش بندازم یا مدل دیگه ای برای پیشنهاد دارید دوستان!؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 بهمن 1391, 13:50 
آفلاين
متخصص مرسدس بنز
نماد کاربر

نوع خودرو: 190E 2.6 Sportline
مخلصم مصطفی عزیز. ببین رادیاتتو اگر از داخل سرویس کرده، بده از بیرون هم سرویس کنه راه هواشو باز کنه. درب رادیات و محل بسته شدنش روی رادیاتور از دیدگاه من مرخصه! در مورد روغن هم پارس پایا خوبه و هم توان اما 5000 خودش خیلی زیاده و به اعتقاد من خیلی زودتر عوض کن (زیاد به ارقامی که روی قوطی نوشته شده یا مکانیکها می گن توجه نکن. کلا مواد پتروشیمی در ایران اعم از بنزین و روغن یک فاجعه است، چه داخلی و چه خارجی! برای سلامت موتورت سعی کن زودتر عوض کنی).

---- اضافه شده در تاریخ چهارشنبه بهمن 11, 91 1:53 pm ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

marshal daryan نوشته است:
سلام دوستان من یه بنز ای 190 دارم مدل 91 انژکتوربه خاطر اینکه مصرف سوختش بالا بود بردمش مکانیکی میگه واسش یه پمپ بنزین بخر میخواستم ببینم نظراساتید چیه راستی میخواستم بدم موتور شویی کنن واقعیت ترسیدم گفتم یه موقع ایراد پیدا نکنه نظرشما چیه ممنون راستی کسی اطلاعی از قیمت پمپ بنزین داره

شاید فکر کنی دارم شوخی می کنم اما بواقع دوست دارم این کار رو بکنی. از اون مکانیک بپرس پمپ بنزین چه ربطی به افزایش مصرف سوخت می توونه داشته باشه؟ البته اینو واقعا از روی کنجکاوی می پرسم می خوام بدونم استدلالش چیه :o

---- اضافه شده در تاریخ چهارشنبه بهمن 11, 91 1:56 pm ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

Lord of Monster نوشته است:
برای w116 شم بوش بندازم یا مدل دیگه ای برای پیشنهاد دارید دوستان!؟

روی برچسب های کاغذی داخل کاپوت یا کاتالوگ ماشین نوشته از چه مارک و مدل شمعهایی می توونید استفاده کنید اما اگه چنین اطلاعاتی در دسترس نیست، من بوش رو توصیه می کنم.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 بهمن 1391, 01:42 
آفلاين
شروع حركت

نوع خودرو: مرسدس بنز
raafatnia نوشته است:
مخلصم مصطفی عزیز. ببین رادیاتتو اگر از داخل سرویس کرده، بده از بیرون هم سرویس کنه راه هواشو باز کنه. درب رادیات و محل بسته شدنش روی رادیاتور از دیدگاه من مرخصه! در مورد روغن هم پارس پایا خوبه و هم توان اما 5000 خودش خیلی زیاده و به اعتقاد من خیلی زودتر عوض کن (زیاد به ارقامی که روی قوطی نوشته شده یا مکانیکها می گن توجه نکن. کلا مواد پتروشیمی در ایران اعم از بنزین و روغن یک فاجعه است، چه داخلی و چه خارجی! برای سلامت موتورت سعی کن زودتر عوض کنی).

---- اضافه شده در تاریخ چهارشنبه بهمن 11, 91 1:53 pm ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

marshal daryan نوشته است:

شاید فکر کنی دارم شوخی می کنم اما بواقع دوست دارم این کار رو بکنی. از اون مکانیک بپرس پمپ بنزین چه ربطی به افزایش مصرف سوخت می توونه داشته باشه؟ البته اینو واقعا از روی کنجکاوی می پرسم می خوام بدونم استدلالش چیه :o
سلام والله منم نمیدونم من چون کلا زیاد سررشته ای ندارم ولی مصرف سوختش عجیب غریب هستش مکانیک خوب هم کلا نادره موندم چیکار کنم چندتا مکانیک بردم میگه موتوریش هیچ موردی نداره همچنین تقسیم سوختش سالم هستش اون روزم بردم دادم شمع و فشارشکن براش گذاشت تنطیم موتور و تنظیم تقسیم انجام دادم دیگه موندم چیکار کنم بعدش به مکانیک زنگ زدم میگه باید یه پمپ بنزین براش بخری شما ها همچین مشکلی نداشتین ممنون از همگی

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 12 بهمن 1391, 09:40 
آفلاين
يار قديمي
نماد کاربر

نوع خودرو: C107,C350,XV50
اول فکر کردم منظورش از پمپ بنزین ،تقسیم سوخت هست چون بعضی مکانیکا به تقسیم سوخت میگن پمپ تقسیم.
اسم مکانیکتون چیه؟ ماشین بجز مصرف زیاد مشکل دیگه مثل ریپ زدن و بد کار کردن و دود سیاه و... هم داره؟ راه رفتنش چطوره؟ تازه اینجوری شده یا از اول همینجور بوده؟ مصرفش
چقدره و چطور اندازه گیری کردین؟
ECU ماشین تومدار هست ؟

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1249 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 125  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: