عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 27 فروردین 1393, 19:46

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 116 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: تعویض موتور w123 با موتور دیزلی
پستارسال شده در: 16 مهر 1390, 17:15 
آفلاين
دنده 3
نماد کاربر

نوع خودرو: nevada 0.1 2009
اونا هم فکر کنم همینجوری مثل توربو باشن ! دوتا توربین دارن یکی مال دوده یکی ماله هواس
گاز های خروجی توربین دود رو میچرخونه که توسط ی شافت به توریبین هوا متصله که باعث میشه توربین هوا هم بچره و هوا رو مکش کنه ولی چون هوای متراکم شده گرم میشه میره توی انتل کولر تا هوا دباره خنک و حجم اکسیژن زیاد بشه و خطر ناک کمتر بشه ولی توی موتور دیزلی فکر نکنم به اینترل کولر احتیاحی داشته باشه

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 16 مهر 1390, 00:42 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: پراید132-انشالا بنز
من اینتر کولر رو آخرین بار روی تراکتور های جدید هلندی بامارک NEW HOLAND ( اگه املاشودرست نوشته باشم ) که آبی رنگ وخیلی بزرگند دیدم .موتورشون تو کارهای سخت و قدرتی مناطق گرمسیری اصلا داغ نمی کنه .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 2 آبان 1390, 22:46 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: 230/w 123
سلام به تمام بروبچه های گل و دوست داشتنی.
به یاری خدا میخوام استارت بازسازی 116 رو بزنم.خوشحال میشم دوستان کمکم کنن
با تشکر
سید مسیب

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 2 آبان 1390, 01:10 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: pride-MBW114-DYANE
در خدمتیم شما استارتو بزن ما با کله هستیم خدمتت

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 3 آبان 1390, 21:44 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

سید یه تاپیک جداگانه براش بزن تاهمه تی تی های عزیز درجریان قراربگیرن وکمکت کنن ماهم چیزی ازدستمون بربیاد درخدمتیم . :)

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 30 آذر 1390, 20:47 
آفلاين
نماد کاربر

نوع خودرو: _
با توجه به این که این تاپیک مربوط به موتور دیزلی هست من هم سوالم رو اینجا مطرح میکنم دوستان فرق موتور نیم دیزل با تمام دیزل در چیست اگر هم کمی توضیح بدین واقعا ممنون میشم که بر فرض چه تفاوت هایی با هم دارند واز لحاظ کارایی چه محسنات ومعایبی باهم دارند ....باتشکر

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 30 آذر 1390, 23:42 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

maklaren نوشته است:
با توجه به این که این تاپیک مربوط به موتور دیزلی هست من هم سوالم رو اینجا مطرح میکنم دوستان فرق موتور نیم دیزل با تمام دیزل در چیست اگر هم کمی توضیح بدین واقعا ممنون میشم که بر فرض چه تفاوت هایی با هم دارند واز لحاظ کارایی چه محسنات ومعایبی باهم دارند ....باتشکر

به طورخلاصه خدمت شماعرض شود موتورهای دیزل دارای سرسیلندرهای با جنس آلیاژ قوی است واما موتورهای نیم دیزل جنس سرسیلندرهاشون برای اینکه گرون تمام نشه ازآلیاژ ضعیف تری به نسبت تمام دیزل ساخته شده درعوض برای جلوگیری ازفشار زیاد ناشی ازکمپرس موتور دسته شاتون هارو کمی کوتاهتر ساختند وبرای جبران حرارت کم ناشی از کمپرس کمتر (ناشی ازکوتاه تر بودن دسته شاتون و پایینتر بودن نقطه مرگ پیستون) گرمکن هایی زیر مسیر پاشش سوزن های فارسونگا تعبیه شده که گازوییل پودری رو به نقطه احتراق میرسونه .این گرمکن ها شبیه شمع موتورهای بنزینی بوده فقط بجای کنتاکت سرشمع سیم به صورت U شکل وجودداره که به باتری وصله وقبل استارت زدن باید چندثانیه صبرکنی تاسیم گرمکن ها داغ بشن بعد استارت بزنی .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 1 دی 1390, 15:15 
آفلاين
نماد کاربر

احمدی محصل نوشته است:
maklaren نوشته است:

به طورخلاصه خدمت شماعرض شود موتورهای دیزل دارای سرسیلندرهای با جنس آلیاژ قوی است واما موتورهای نیم دیزل جنس سرسیلندرهاشون برای اینکه گرون تمام نشه ازآلیاژ ضعیف تری به نسبت تمام دیزل ساخته شده درعوض برای جلوگیری ازفشار زیاد ناشی ازکمپرس موتور دسته شاتون هارو کمی کوتاهتر ساختند وبرای جبران حرارت کم ناشی از کمپرس کمتر (ناشی ازکوتاه تر بودن دسته شاتون و پایینتر بودن نقطه مرگ پیستون) گرمکن هایی زیر مسیر پاشش سوزن های فارسونگا تعبیه شده که گازوییل پودری رو به نقطه احتراق میرسونه .این گرمکن ها شبیه شمع موتورهای بنزینی بوده فقط بجای کنتاکت سرشمع سیم به صورت U شکل وجودداره که به باتری وصله وقبل استارت زدن باید چندثانیه صبرکنی تاسیم گرمکن ها داغ بشن بعد استارت بزنی .

و در مورد کارایی کدوم یک از این موتور ها بهترن؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 1 دی 1390, 22:37 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

موتورهای دیزل بهترند .بخاطراینکه این گرمکن ها برای اینکه داغ بشن بایدیک باتری قوی داشته باشی.همزمان که گرمکن داره جون باتری رو میگیره استارت بادورخوب بچرخه که اگه خدارحم کردوپمپ موتورت تنظیم باشه وکمپرس موتورت قوی باشه وگرمکن ها عمل کنن موتور روشن بشه وگرنه سیم بکسل و...دیسک کمر.
البته نیم دیزل مختص سواری نیست .من تراکتورهای قدیم (هانوماک آلمان) وحتی لودر نیم دیزل دیدم .من یکی هیچ خاطره ودل خوشی ازش ندارم .توزمستونها کاراییشون صفره !! اگه خودروشب بیرون باشه برای روشن کردنش باید مراسم بگیری .مثل گرم کردن باک-گرم کرده هواکش باشعله آتش!-ریختن آب گرم تورادیاتور- هزارکاردیگه ...
البته همه اینا مربوط میشه به صنعت قدیم .الان تمام این مشکلات حل شده و حتی از موتورهای بنزینی بهترروشن میشن وازنظرشتاب ازموتورهای بنزینی هم کم نمیارن .دیرترهم به تعمیر می افتن.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 14 دی 1390, 15:35 
آفلاين
نماد کاربر

نوع خودرو: 230/w 123
با سلام به تمام بروبچه های گل و دوست داشتنی
حالتون چطوره.
دلم برای تک تک شما عزیزان تنگ شده بود.
شرمنده من یه مدت در خدمتتون نبودم تا از تجربیات شما عزیزان استفاده کنم.
با تشکر
سید مسیب

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 116 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: