عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش انتخاب عکس برتر اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت

امروز 4 اردیبهشت 1393, 19:07

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 58 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: مشورت برای نیسان رونیز یا نیسان سافاری
پستارسال شده در: 24 دی 1387, 11:41 
آفلاين
شروع حركت

سلام
من با حدود 20 تومن دنبال یک رونیز 82 یا سافاری 92 هستم. من یک خانم عاشق ماشین شاسی بلندم. اینکه مشخصا میگم خانم برای اینکه در انتخاب بهش توجه کنین. البته باهاش هم بیابون میرم ( البته نه off road در حالت رالی!!) و هم خیابون .لطفا راهنماییم کنین کدومشون را بخرم. از هردو یکی پیدا کردم. ضمنا هنگام خرید به چه چیزهایی توجه کنم؟ متشکرم. امیدوارم به قول مدیر سایت تکراری نباشه :excl: :ques:

بالا
 مشخصات  

موضوع پست: Re: رونیز یا سافاری
پستارسال شده در: 24 دی 1387, 16:23 
آفلاين
قائم مقام مدير كل
نماد کاربر

نوع خودرو: Murano - Roniz
سافاری 92 مزیتش نسبت به رونیز اینه که رونیز در مقابلش مثل اسباب بازی می مونه.سافاری یه غول بی شاخ و دم هست و تو آفرود بی نظیره اما رونیز فقط قابلیت های ساده داره و نمیشه مثلا" باهاش بیابون نوردی کرد!
در مقابل رونیز اینجا خدمات بهتری داره+لوازم یدکی و تعمیرکار بیشتر+موتور 4 سیلندر و به دنبال اون مصرف بنزین کمتر و بازار فروش بهتر
من باشم سافاری می خرم اما اگه جنبه اکونومی ماشین هم مورد توجه باشه رونیز بهتره!

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 24 دی 1387, 19:48 
آفلاين
متخصص الکترومکانیک
نماد کاربر

نوع خودرو: Euro-Japonaise
من فکر می کنم تو بازار فعلی، انتخاب منطقی رونیز باشه. :sad:
ضمن اینکه به هر حال نیسان پثفایندر و موسو یا لندکروز 80 مدل 89 تا 92(که از بقیه کمی گرونتره) هم می تونستن جز گزینه های شما باشن اما به هر صورت باید لوازم یدکی، خدمات فنی و بازار فروش مجدد رو هم مد نظر داشته باشید.
رونیز توسط پارس خودرو بخوبی پشتیبانی می شه و لوازمش تو بازار زیاده. البته سافاری هم ماشین پیچیده و ناشناخته ای واسه مکانیکا نیست و تعمیراتش انجام میشه اما خوب وقتی یه محصولی خدمات گسترده تری داره و تو شهرستانم اگه گیر کنین مشکلتون رو حل می کنن چرا آدم یه گزینه سخت تر رو انتخاب کنه! :-o
من مدتی عسلویه کار میکردم و تو اون شرایط گرمای شدید و شرجی زیاد، راننده ها می گفتن ماشین با استقامتی نشون داده و تمام شرکتا ازش استفاده می کردن ( البته یه دلیلشم این بود که خوب دولتی بودن و محصول خودشونو استفاده می کردن!) اما واقعاً ماشین با دوامی تو شرایط سخت بوده. :smile:
اگرعلاقه مند به اسپورت کردن و تزییناتش باشید، با مقداری هزینه واقعاً ماشین زیبایی میشه. چراغای Led عقب، رکابها و سایر لوازم جانبی استاندارد و مناسب این ماشین همه جا هست. یعنی به نوعی جایگزین نیسان پاتروله که لوازم متنوعی واسه اش پیدا میشه. رینگهای 20 و حتی 22 اینچی هم دیدم که زیر این ماشین خیلی دیدنی هستش. :evil:
اینا یه طرف قضیه، از طرف دیگه رونیز مدل 82 پنج سال عمر کرده اما سافاری 92 حدود 17 سال! ضمن اینکه اگه 2-3 میلیون بیشتر در نظر بگیرید حتی رونیز 85 هم می تونید بخرید که مدل بالاتره اما اگه اشتباه نکنم، 82 سهمیه سوختم داره ومدل بالاترا نه! (چون من ماکسیما 82 داشتم سهمیه داشت)
پس با این تفاسیر همون گزینه اول بهتر و اصولی تره در حالیکه اکثر گزینه های مورد بحث از لحاظ فنی و امکانات از رونیز برتر هستن.
رنگهایی هم که تولید شده زیاد نبود فکر کنم 4-5 تا نهایتاً. نقره ای، مشکی ونوک مدادیش بیشتر دیده میشه و مورد نظر قرار گرفته. با اینکه این روزا سفید خیلی مد شده رونیز سفیدش زیبا نیست چون ساده است و صدفی یا متالیک نیست (مثل پراید!) و بیشتر ارگانا خریدن. رنگ بژ هم داره که کمه ولی من خیلی دوست دارم و زیبایی خاصی داره. در مورد رینگام یه سری ساده و آهنی بود با لاستیکای باریک (که بازم سازمانا سفارش میدادن و کمتر مردم) اما رینگ آلومینیومی استاندارد هم با لاستیک پهن داره که بهتر از قبلیه. از نظر سطح امکانات زیاد اطلاعاتی ندارم اما باید مشابه ماکسیما همه یه مدل و با آپشنهای یکسان باشن. :-D

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 24 دی 1387, 23:55 
آفلاين
دنده 3
نماد کاربر

نوع خودرو: Hatchback
منم مثل دوستان فکر می کنم رونیز گزینه بهتری باشه.. کلا هم بین خانوما طرفدارانی داره(رتبه بعد از پرادو و سانتافه :smile: !) یکی از نکات مهم این ماشینا قابل اطمینان بودنشون در مسیرای طولانی و آفروده.. بخصوص برای کسانی که کمتر اهل تعمیرات ماشین و دردسراشن.. خوب رونیز در این زمینه گزینه ی خوب و کم دردسریه ولی سافاری نه زیاد!
بازار فروش بهتری هم داره رونیز که فاکتور مهمیه.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 دی 1387, 08:45 
آفلاين
شروع حركت

سلام
از همه دوستان عزیز متشکرم. از اینکه وقت گذاشتین ممنون :smile:
نظراتتون کاملا منطقیه و من هم موافقم. خوب البته من به همون علتی که مدیر عزیز انجمن ( matin ) گفت چشمم دنبال سافاری بود ولی خوب ... *girl*
از مدیر سایت هم به خاطر سایت خوبش ممنونم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 دی 1387, 12:47 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Nissan Murano 2012
آقا من یه رونیز 82 با کارت بنزین 17000 تا کارکرد ... بدون حتی خط ...با یه ذره لوازم اضافه (گارد پروژکتور ضبط پایونیر و...) دارم الان چند می خرنش؟ :grin:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 دی 1387, 14:40 
آفلاين
متخصص الکترومکانیک
نماد کاربر

نوع خودرو: Euro-Japonaise
نقل قول:
یه رونیز 82 با کارت بنزین 17000 تا کارکرد

آقا واقعاً بعد 5-6 سال 17تا کارکرده!!! یا... :(
اگه اینطور باشه که خیلی ماشین سلامت باید باشه. :smile:

من فکر می کنم نهایت 22 فروخش بره، چون یه کم مدلش... من یه ماه پیش ماکسیما دنده ای همین مدل اما کارکردش 99 هزارتا بود فروختم به رفیقم 22.250. اگه سر فرصت میفروختم یه یه تومنی بیشترم میارزید چون خط و رنگ به هیچ عنوان نداشت (سهمیه بنزین، بیمه بدنه).کاملاً نو داخلم تمیز، همه چی سالم و فابریک :sad:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 دی 1387, 16:21 
آفلاين
يار قديمي
نماد کاربر

نوع خودرو: TAXI
فکر کنم افشين يه سفاری داشت با اون مشورت کن
يه تاپيک هم زده بود عکس گزاشته بود
من که خيلی خوشم اومد

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 دی 1387, 19:54 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Nissan Murano 2012
آره .. خیلی کم راه رفته تازه 16200 تا رفته گفتم 17000 چون تا بخوام بفروشم میشه :cool: 17....
هنوز بوی نویی میده :-( ...

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 دی 1387, 22:16 
آفلاين
راننده حرفه اي
نماد کاربر

چند تا نکته هست که باید حتما بنویسم
در مورد مصرف بنزین باید بگم با اینکه سافاری 6 سیلندره ولی در صورت سالم بودن مصرفش به مراتب کمتر از رونیز هستش
در مورد قدرت موتور وامکانات اصلا قابل قیاس نیستن من اگر بخوام بین 1 تا 100 نمره بدم به سافاری در مجموع امتیازات نمره 90-80 و به رونیز نمره 30-20 میدم
قابلیتهای افرود به نظرم در رونیز مثل یک اتومبیل سواری با ارتفاع زیاد هستش! نرمی و هندلینگ و شتاب در سافاری نسبت به باقی شاسی بلندهای قابل ابتیاع در این رده قیمت تعریفهای دیگه ای دارن رونیزدر جاده و شهر هم که چیزی برای گفتن نداره
کولر مجزا برای عقب و جلو،2 جعبه خنک نگهدارنده ، 3 ردیف صندلی،ترمزهای دیسکی و خنک شونده در هر 4 چرخ، فنر لول در عقب و جلو، موتور فوق العاده قدرتمند ، گیربکس اتومات یا 5 دنده ،صندلیهای فوق العاده راحت و... از امکانات سافاری هست که فعلا به ذهنم اومده
در مورد لوازم و امکانات تعمیر گاهی هم به نظرم هر 2 اتومبیل در یک رده هستن در کل بطور کاملا قاطع خریدن سافاری 16-15 ساله رو البته به شرط سالم بودن را به خرید رونیز حتی مدل 4-3 ساله ترجیح میدم تازه این نکته رو هم اضافه کنم که با 20 میلیون میشه سافاری مدل 92-91 فوق العاده تمیز خرید
در هر صورت امیدوارم هر اتومبیلی که میخرید چرخش به سلامتی و خوشی براتون بچرخه

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 58 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد