عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش انتخاب عکس برتر اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت

امروز 4 اردیبهشت 1393, 16:11

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 74 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: ترس از رانندگی
پستارسال شده در: 17 مرداد 1390, 12:23 
آفلاين
Moderator's Assistant

مهران خان تا وقتی كه رانندگی نكنی اين ترسو داری‌رفيق!!!!

آخه اين چه حرفيه!؟!؟فوقش ميری و رد ميشی اهميت نداره كه!؟شما برو كلاس ثبت نام كن برو كم كم همه چيز درست ميشه!
بازم ميگم تا رانندگی نكنی خودت اين ترس ريخته نميشه! :cool:

آپلود سنتر تیونینگ تاک

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 مرداد 1390, 16:57 
آفلاين
شروع حركت
نماد کاربر

نوع خودرو: دو تا پا :D
دوستان دست گل همتون درد نکنه......مرسی...........راس میگین.....تا وقتی تو موقعیت قرار نگیرم و عادت نکنم نمیتونم.......مرسی............ سر همین گواهینامه نگرفتنم و ماشین نداشتنم کلی چیز های با ارزشم رو از دست دادم :(

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 شهریور 1390, 11:43 
آفلاين
شروع حركت

نوع خودرو: فورد موستانگ 4 سیلند
veronica نوشته است:
سلام

منم تازه گواهینامه گرفتم و با اینکه خیلی عشق رانندگیم ولی هر بار می خوام رانندگی کنم قبلش ترس دارم :sad: بعدش که میشینم پشت فرمون حالم یکم بهتر میشه تا اینکه تو موقعیت خطری قرار بگیرم که در اون صورت دیگه یلخی می رونم یا ماشین رده یا ... :chol:
بیشتر مشکلم با گردشه. بویژه وقتی بخوام با دنده 3 و بالاتر برونم. برای همین تا حالا تنها با دنده 3 تو شهر نروندم. میشه یه کم راجع به دنده عوض کردن موقع گردش توضیح بدین؟ بطور کلی دو حالت داریم:

1- با دنده 2 داری میری، اگه بخوای گردش کنی باید حتماً دنده رو 1 کنی؟ من خودم همه گردشایی رو که انجام دادم با 2 انجام دادم ولی یادمه مربیم میگفت تو خیابونای کم عرض نمیشه با 2 گردش کرد!!! چرا؟ به نظرم اگه سرعت کم باشه میشه :cool:

2- با دنده بالاتر از 2 (مثلاً با 3) داری میری، در این حالت باید چکار کنیم؟ من فکر میکنم باید قبل از رسیدن به پیچ سرعت را کم کنیم و بعد دنده رو 2 کنیم و بعد با 2 بپیچیم. عمل تعویض دنده کی باید صورت بگیره؟ درست در لحظه گردش؟ این کار خیلی سخته!

[b]1.ببیم دوست من شما اگر منظورت ازگردش تقاطع هست با همون دنده 2 میتونی بری دنده 1 فقط مال حرکت از موقعیت ایست هست یعنی وقتی استپ کامل داری میزنی دمده 1 و مییری.
توی خیابون های کم عرض اگر قصد دور یک فرمونه رو داری که میتونی با همون دنه 2 بری اگرم قصد دور دو فرمونه رو توی خیابان دو طرفه کم عرض داشته باشی بایستی با دنده 2 پیش جدول پارک 30 سانت انجام بدی و با دنده 1 و نیم کلاج دور دو فرمونه رو انجام بدی.
2.آفرین درسته همیشه اینطوری فکر کن که اصلا چیزی به اسم ترمز توی ماشینت نیست توی دنده 3 ابتدا یه نیش ترمز میگیری (یکمی پاتو میزاری رو پدال ترمز تا دور موتور بیاد پایین) بعدش کلاج و "معکوس" به 2 و با رعایت حق تقدم و راهنما دورت رو میزنی و حتما به عبور از خیابان اصلی و فرعی هم ایست کامل رو انجام بده.
این معکوس گرفتن کاربرد هایی دیگه رو مثلا وقتی به سرعت گیر میرسی و جلوت یه باقالی ایست کرده میخوره و همچنین توی عبور از آزاد راه ها....

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 21 مهر 1390, 10:10 
آفلاين
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: نیسان-پارس سال
من هم اولش که میخواستم پشت ماشین بشینم هی میگفتم اینجا شلوغ نمیرم اونجا جای پارک نداره اونجا نمیشه ولی دوستان رانندگی چیزیه که نه میشه درسشو خوند نه آمپول تجربه زد به خودت باید اینقدر بشینی که برات عادی بشه اون دستمون که گفت سرعت نباید رفت من هم تا حدودی قبول دارم ولی باید 1:باید کنترل داشته باشی ماشینو2:جاده داشته باشی بتونی تند بری3:ماشینت درست باشه از نظر موتوری4:باید عوامل رو بررسی کنی (محیطی-روحی و ..) اگه اینطور عمل کنی سرعت چیزه خوبی

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 آبان 1390, 14:04 
آفلاين
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: was 206 - is 405 !!!
همیشه وقتی میخواید بعد از گرفتن گواهینامه با ماشین خودتون تنهایی برید تمرین ، قبلش سعی کنید کنار دست یه راننده ی ماهر که اعتماد به نفس بالائی داره و حدودا تند هم میرونه بشینید ... اینطوری ترستون کاملا میریزه

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 آبان 1390, 14:40 
آفلاين
فعال کلوپ فنی تخصصی
نماد کاربر

نوع خودرو: پراید 141
eh3an.m نوشته است:
همیشه وقتی میخواید بعد از گرفتن گواهینامه با ماشین خودتون تنهایی برید تمرین ، قبلش سعی کنید کنار دست یه راننده ی ماهر که اعتماد به نفس بالائی داره و حدودا تند هم میرونه بشینید ... اینطوری ترستون کاملا میریزه

كاملا تأييد ميشه.
علاوه بر اين بايد كامل چشمتون به پاهاي راننده و حركت دستهاش باشه. مدام دليل هر حركتي را كه ميبينيد سوال كنيد.

يه راه حل ديگه.

وقتي ماشين خاموشه پشتش بشينيد و تصور كنيد داريد رانندگي ميكنيد و با كلاچ و گاز و .... كار كنيد، دقيقا تصور كنيد داريد رانندگي ميكنيد. اينطوري ترستون راحت تر ميريزه.

موفق باشيد.

مباحث طبقه بندي شده كلوپ پرايد

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 آبان 1390, 19:39 
آفلاين
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: نیوپی کی،مگان2.0AUTO
دوستان اولین بار تو 15 سالگیم رانندگی رو یاد گرفتم اونم با یک دستگاه رنو ولی هیچ وقت ماشین دودر نمیکردم تا شد سال 79 و زمان گرفتن گواهی نامه ، 10 جلسه کلاس رفتم تا کل فوت و فن امتحان رو یاد بگیرم .در ضمن تا اون موقع اصلا تو جای پر ترافیک و شلوغ رانندگی نکرده بودم ، هیچ وقت جلسه اول یادم نمیره مربی رفت و یه جای خلوت نگه داشت گفت برو پشت رل ، گفت حرکت کن برو سمت فلان میدون که از پر ترافیک ترین مناطق بود جوری که الان تبدیل به یه چهار راه غیر همسطح شده،گفتم میترسم تصادف کنم گفت نترس جنس ماشین از آهنه اگه له یا کج و کوله بشه میدیم صافکاریو یه رنگ روش میزنیم و تمام ،این حرف مربی همیشه تو گوشمه و بیشتر ترسم از رانندگی رو تو وجودم از بین برد،خلاصه رفتیمو تصادف هم نکردیم ولی ترسم یکم مونده بود که با ماشین دوممون هم یه جند باری تصادف کردم تا کل ترسم ریخت :cool:
به نظر من نقش مربی و اونی که اول ازهمه میخواد ماشین یاد آدم بده از همه بیشتره در ثانی نترسین من مدل تصادف نمونده نکرده باشم تصادف از بغل از عقب ماشین از جلو ،هیچ چی نمیشه چند روزی الاف میشین ولی ارزش داره چون بعضی چیزا رو یاد آدم میده.
بعد خدمت دوسالی بود زیاد ماشین نرونده بودم ولی تموم که شدم سمند و گرفتم یادم نمیره تو یه روز داخل شهر 300 کیلومتر روندم :shock: خودمم باورم نمیشد چند روز این کارو تکرار کردم تا باز مهارتم برگش سر جاش.
یه نقطه کلیدی که همیشه تو ذهنمه و رعایت میکنم اینه که نه به ماشین خودم و نه ماشین دیگران و نه دیگران اعتماد نمیکنم فقط به خودم اعتماد میکنم
همیشه بدترین حالت و در نظر بگیرید مثلا ماشینی که داره از پارک درمیاد نگین وایمسته من رد میشم نه شاید اصلا آینه رو نگاه نکرده یا شاید عابری که میخواد از خیابون رد میشه یهو بپره جلوتون
زیاد حرف زدم ببخشید من شاید تو رانندگی به اندازه انگشت کوچیکه بچه های سایت نباشم، فقط خواستم تجربه ی اندکی که داشتم در اختیارتون بذارم
شب همگی خوش

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 22 آبان 1390, 23:08 
آفلاين
شروع حركت

نوع خودرو: 405
به نظر شما بعد ازکرفتن گواهینامه چه تمرینی باعث بهترشدن رانندگی میشود

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 22 آبان 1390, 23:12 
آفلاين
کاربر ويژه
نماد کاربر

نوع خودرو: Prado-MGT-335IC-Pars
تمرين پارك كردن -دور زدن و تعويض دنده از همه بيشتر كمك ميكنه.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 آبان 1390, 10:05 
آفلاين
فعال کلوپ فنی تخصصی
نماد کاربر

نوع خودرو: پراید 141
نقل قول:
به نظر شما بعد ازکرفتن گواهینامه چه تمرینی باعث بهترشدن رانندگی میشود

در تكميل صحبتهاي كيوان جان بايد بگم كه نيم كلاچ فراموش نشه. هم با دستي هم با ترمز. كه البته موقع نيم كلاچ كردن با دستي خيلي راحت تريد.
و اينكه تمرين كنيد ببينيد چرخهاي ماشين از كجا ميره، يعني خط سير چرخها را بدونيد. خيلي جاها كمكتون ميكنه.

موفق باشيد.

مباحث طبقه بندي شده كلوپ پرايد

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 74 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: