عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 27 فروردین 1393, 10:58

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 6 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: مشکل استارت زدن و روشن کردن موتور خودروي تندر 90 در آغاز فصل
پستارسال شده در: 18 آذر 1388, 02:12 
آفلاين

سلام،
خودروي تندر 90 من که حدود 14 ماه پيش آنرا از ايران خودرو تحويل گرفتم و تاکنون سرويسهاي ادواري آن را به موقع انجام داده‌ام و کمتر 17000 کيلومتر با آن پيموده‌ام در روزهاي اخير و با شروع فصل سرما در تهران با مشکلاتي در زمان استارت اوليه در هنگام صبح مواجه است. اکثر مواقع از بنزين سوپر جهت سوختگيري استفاده نموده‌ام و شبها در پارکينگ سرپوشيده خودرو را پارک مي‌کنم ليکن به هنگام استارت بر خلاف گذشته با تک استارت موتور روشن نمي‌شود و پس از روشن شدن با لرزش و صداي غير عادي روشن مي‌شود (به اصطلاح 3 کار مي‌کند) و اين وضعيت تقريباً تا زمانيکه نمايشگر حرارت آب خنک کنندة موتور دو درجه بالا نيامده ادامه دارد. چند روز قبل پس از روشن کردن اولية موتور شايد با دو نوبت استارت زدن، موتور بعد از چند ثانيه خاموش شد و جهت روشن کردن مجدد موتور مجبور به استفاده از کليد استارت به دفعات (شايد 10 نوبت) شدم. پس از آن موتور به حدي بد کار مي‌کرد که اگر فشار به پدال گاز را قطع مي‌کردم (برخلاف روال هميشه که پس از روشن شدن موتور بدون نياز به فشردن پدال گاز دور موتور در حد لازم جهت ادامة کار موتور بالا باقي مي‌ماند در حدود 1000 دور بر دقيقه) دور موتور به سمت خاموش شدن کاهش مي‌يافت. به هر حال آن روز موتور روشن شد و پس از زماني طولاني تر از موارد قبل به حالت عادي برگشت. اگرچه تاکنون چنين وضعيتي مجدداَ تکرار نشده است، اما نگران آن هستم.
شرح وضعيت را براي يک مکانيک آشنا ارائه کردم و او چنين اظهار داشت که اين مشکل را در پژوي 206 تيپ 5 و زانتيا و تندر 90 مشاهده کرده و با وجود تعويض قطعاتي نظير وايرها، شمع ها، سرويس يا تعويض انژکتورها و فيلتر بنزين راه حل قطعي در موارد مشابه نيافته است.
لطفاً در صورتيکه تجربه وضعيت مشابه داريد در خصوص رفع اين ايراد راهنمائي فرمائيد.

بالا
 مشخصات  

موضوع پست: Re: مشکل استارت زدن و روشن کردن موتور خودروي تندر 90 در آغاز فصل
پستارسال شده در: 19 آذر 1388, 11:33 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: 206V8,mazda3N,B2000i
Cyrus2k9 نوشته است:
سلام،
خودروي تندر 90 من که حدود 14 ماه پيش آنرا از ايران خودرو تحويل گرفتم و تاکنون سرويسهاي ادواري آن را به موقع انجام داده‌ام و کمتر 17000 کيلومتر با آن پيموده‌ام در روزهاي اخير و با شروع فصل سرما در تهران با مشکلاتي در زمان استارت اوليه در هنگام صبح مواجه است. اکثر مواقع از بنزين سوپر جهت سوختگيري استفاده نموده‌ام و شبها در پارکينگ سرپوشيده خودرو را پارک مي‌کنم ليکن به هنگام استارت بر خلاف گذشته با تک استارت موتور روشن نمي‌شود و پس از روشن شدن با لرزش و صداي غير عادي روشن مي‌شود (به اصطلاح 3 کار مي‌کند) و اين وضعيت تقريباً تا زمانيکه نمايشگر حرارت آب خنک کنندة موتور دو درجه بالا نيامده ادامه دارد. چند روز قبل پس از روشن کردن اولية موتور شايد با دو نوبت استارت زدن، موتور بعد از چند ثانيه خاموش شد و جهت روشن کردن مجدد موتور مجبور به استفاده از کليد استارت به دفعات (شايد 10 نوبت) شدم. پس از آن موتور به حدي بد کار مي‌کرد که اگر فشار به پدال گاز را قطع مي‌کردم (برخلاف روال هميشه که پس از روشن شدن موتور بدون نياز به فشردن پدال گاز دور موتور در حد لازم جهت ادامة کار موتور بالا باقي مي‌ماند در حدود 1000 دور بر دقيقه) دور موتور به سمت خاموش شدن کاهش مي‌يافت. به هر حال آن روز موتور روشن شد و پس از زماني طولاني تر از موارد قبل به حالت عادي برگشت. اگرچه تاکنون چنين وضعيتي مجدداَ تکرار نشده است، اما نگران آن هستم.
شرح وضعيت را براي يک مکانيک آشنا ارائه کردم و او چنين اظهار داشت که اين مشکل را در پژوي 206 تيپ 5 و زانتيا و تندر 90 مشاهده کرده و با وجود تعويض قطعاتي نظير وايرها، شمع ها، سرويس يا تعويض انژکتورها و فيلتر بنزين راه حل قطعي در موارد مشابه نيافته است.
لطفاً در صورتيکه تجربه وضعيت مشابه داريد در خصوص رفع اين ايراد راهنمائي فرمائيد.

با سلام در مورد 206 تیپ 5 تقریبا پس از تعویض یا تعمیر استکان تایپیتها این مشکل حل میشه.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 آذر 1388, 13:22 
آفلاين

دوست عزيز Aligearbox ممکن است در مورد اين قطعه استکان کمي توضيح دهيد و چرا تقريباً مشکل حل شده؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 آذر 1388, 14:17 
آفلاين
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: مشخص نشده!
ممکنه از سنسور دمای آب و یا استپر هم باشه

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 آذر 1388, 16:50 
آفلاين
دنده 3
نماد کاربر

نوع خودرو: P 206 Sedan 1.6
Cyrus2k9 نوشته است:
دوست عزيز Aligearbox ممکن است در مورد اين قطعه استکان کمي توضيح دهيد و چرا تقريباً مشکل حل شده؟

سلام دوست من, موتور Logan فاقد این قطعه است...
مشکلتان را باید جای دیگری جستجو کنید چون موتور اتومبیل شما استکان تایپیت ندارد.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 آذر 1388, 17:14 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: 206V8,mazda3N,B2000i
Warrior نوشته است:
Cyrus2k9 نوشته است:

سلام دوست من, موتور Logan فاقد این قطعه است...
مشکلتان را باید جای دیگری جستجو کنید چون موتور اتومبیل شما استکان تایپیت ندارد.

با تشکر از warrior و پوزش ، من به این مسئله واقف نبودم. در مورد مشکل شما اینجا حتما پرس و جو میکنم.

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 6 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: 8609987, mahan0071 و 2 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد