عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 28 فروردین 1393, 04:19

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 1837 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 184  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: دوو اسپرو - Daewoo Espero
پستارسال شده در: 15 آذر 1391, 10:54 
آفلاين
دنده 2
نماد کاربر

نوع خودرو: DAEWOO RACER 92
ای بابا علی جان شما به خودت گرفتی برادر
کسی قصد نداره عقیده اش رو به کسی تحمیل کنه
همینطور که امین عزیز گفت داشتن یک ماشین ملاک بر قضاوتش نمیشه مگر صفر باشه
بالاخره این ماشینها سالها کار کردن و نحوه نگهداری هر کدومشون با اون یکی فرق می کنه
مسلما ماشینی که تمیز مونده آدمو جذب خودش می کنه و ماشین لش آدمو می رونه
شما اسپروی تمیزی نداشتی موجب شده تجربه بدی داشته باشی و ذهنت منفی باشه
اما فکر کن اگر ماشینت تر و تمیز بود الان هم همین فکرو می کردی درباره اش؟
بحث دوو نیست بطور کلی هر ماشینی از هر برندی که خوب نگهداری بشه خوب سواری میده و آدمو راضی می کنه اما اگر نگهداری خوبی نشه به قول شما میشه سرطان
سال 82 یه پیکان جوانان خریدم که حسابی پوستمو کند مصرفش از صدی 13 پایینتر نمی اومد تو شهر از مشهد تا تهران یه مسافرت باهاش رفتیم دو روز طول کشید همش خراب میشد باید بگم پیکان بده؟به جاش یک پیکان 62 هم خریدم بعد که دو برگ سند بود و مصرف صدی 8 تو شهر و سواری خوبش واسم خاطره مونده
بعدشم به قول مجید جان تو بازار انحصاری خودرو با این کیفیت های پایین و تکنولوژی های منسوخ و قیمتهای کذایی مسلما یه عده مثل من دوست ندارن پول تو جیب خودروسازان وطنی بریزن (تو دنیا دارن هر روز به امکانات خودروها اضافه می کنن و کیفیت رو بالاتر می برن نویگیشن و جی پی اس می ذارن تو ایران دارن همون پخش معمولی هم بر می دارن و هزار تا دزدی دیگه)
از نظر امنیت هم من به هیچ وجه نمی تونم ریسر رو بفروشم برم یه پراید مدل 81-82 بخرم با پولش که تو یه تصادف تا چراغ عقبش جمع شه
والا من دو سال پیش یه پراید خریدم تازه تک برگ سند و بدون رنگ و فوق العاده سر پا (الان دست داداشمه)از اول مصرفش صدی 10.5-11 بوده تو شهر بعد از کلی هزینه کردن و قطعه عوض کردن و این مکانیک اون مکانیک الان هم 11 هست مصرفش - فشنگی های آبش که نو می خری یکسره فن میزنه و خرابه - بلبرینگ چرخ عوض می کنی دو ماه بعد خرابه دلمونو به چیش خوش کنیم؟
ما هم قصد کل کل نداریم چون نیازی نداریم کل کل کنیم هر کسی بنا به تجربه ای که داره و ماشینی که خریده ازش راضی یا ناراضی هست
بچه های اینجا شکر خدا راضی هستن از ماشینهاشون
والا مخارج ماشین من همین الان هم از یک ماشین صفر وطنی با دو برابر قیمت خودش کمتره
بعضی وقتها دلم میخواد مثل شما فکر کنم و دوو رو بفروشم برم یه ماشین دیگه بخرم اما از خودم می پرسم چی بخرم؟به چه امیدی؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 15 آذر 1391, 15:00 
آفلاين
متخصص فنی دوو
نماد کاربر

نوع خودرو: E$PERO
hediekh نوشته است:
نقل قول:
دوستان از این دوستمون به دل نگیرید ایشون از کاربران خوب فروم هستن و من خوشحالم که خواننده تاپیک های ما هستن و من میدونم قصد و غرضی توی پستشون نیست.
البته من اسم شریفشون رو نمیدونم ولی دوست عزیز ما همه برای همین اینجا جمع شدیم. به غیر از مورد ترمز که فرمودین بقیه موارد توی اسپروهای سرحال پیش نمیاد. مشخص هست که ماشین شما ماشین بکر و سرحالی نبوده چه بسا قبل از شما باهاش خیلی هم بد رفتاری شده بوده. این که من میگم ما برای همین اینجا جمع شدیم همینه. اینجا دوستان زیادی اساتید این مدل خودروها هستن و ما همه سعیمون این هست که وقتی دوستی قصد خرید داره و مشورت میکنه با اتکا به تجربیات راهنماییش کنیم کنیم که بلایی مثل چیزی که سر شما اومده سرشون نیاد. چه بسا اگر اونموقع که شما میخواستید اسپرو تهیه کنید این سایت و راهنمایی دوستان با تجربه وجود داشت شما هم صاحب یک اسپروی خوب میشدید که خاطره خوبش تا الان توی ذهنتون باقی میموند. چیزی که همه ما توی این فروم یاد گرفتیم اینه که تجربه داشتن یک ماشین نمیتونه ملاک قضاوت در مورد یک مدل ماشین باشه. (چه خوب چه بد)
به هر صورت از اینکه وقت گ ذاشتید و تجربه تون را با ما به اشتراک گ ذاشتید خیلی سپاسگزارم چون به نظرم حداقلش اینه که دوستان دستشون میاد که اگر هنگام خرید به اندازه کافی دقت نکنن چه مشکلات احتمالی در انتظارشونه

بنده علی هستم!
واقعا اخه چه قصد و غرضی باید داشته باشم ؟!
اون اولشم تو پست اول گفتم که ماشین من اینطوری بود، بعد هم گفتم اگه ماشین درست نباشه میشه سرطان!
این تجربه ی منه که ماشین های دهه نودی چه هوندا چه تویوتا چه دوو چه پاژرو اگه به خرج بیفتن تا ابد تو خرج میمونن! مثالشم اسپروی خوده من!
حتی در جوابه اون دوستمون که گفت 92 تمییزه گفتم اگه چشمت گرفته بخرش! نگفتم ؟!
من خودم عاشق اسپرو بودم و بیشترین تعداد عکس ماشینای خودم که دارم بعد از پاترول اسپرو هست چون خاطره دارم چون برام یه دورانی بوده! همینطور که برای این دوستانه جدی این تاپیک هست!
منم درک میکنم وقتی ادم صاحب یه ماشینی باشه حس میکنه ماشینه کاملی هست! شاید لحنم بده، شاید بد منظورمو میگم! والا منم دارم با شما مثل یه دوست صحبت میکنم، نمیدونم چرا تو این فروم تاپیکا داره به سمتی میره که یا موافق باشه یا بری بیرون!اما اینکه بیاد بگید جوابه این کاربرو ندیمو بایکوتش کنیم و گذارش بدیمو.... کجای حرفای من غیر منطقی بوده اخه ؟! بحث کنید باهام، هم من اسپرو داشتم هم شما!
همین اسپرو شماها بهتر یادتون میاد دهه 70 یه پسری دوو اسپرو (2000) داشت دخترا براش میمردن! همه هم قبول داریم که این ماشین در زمانه خودش شاید جزو 3 تا ماشین کامل ایران بوده! و هینطور تا سالها بعد.
اما اینکه خودمونو گول بزنیم بگیم ساله 2012 هم این ماشین میتونه کارایی 94 خودش رو داشته باشه! خوب یکم غیر منطقی هست، اینکه بخوایم کلی خرجش کنیم، موتورش رو تنظیم کنیم استپر عوض کنیم (این استپر اسپروی ماهم داستانی داشت! یه بار موتور شویی کردم تا روزه آخری که فروختمش دورآیدل قاطی داشت)، تا بتونه یه پراید بیگیره حیفه بخدا!! قبول کنید که اسپرو ماشین معروف و بیاد ماندنی و نوستالژیک و خیلی خاصی نبوده! من به عنوانه یکی که داره از بیرون میبینه به شما میگم!!
قصد ناراحتی کسی رو ندارم! همین جناب ماهان که دستور بایکوته منو دادن تو تاپیک ایرادات من کلی درس فنی از ایشون یاد گرفتم که حتی ربطی به اسپرو هم نداره! نمیدونم چرا بحث عشقی که میشه میزنین جاده خاکی!
در هرصورت این پستم ببخشید کمی باقالی توش داشت، اما حرفه حساب هم لابلاش برا کسی که میخواد بفهمه پیدا میشه.

دوست عزیز و گرامی . علی آقای گل
حفظ نظم کلوپ و تاپیک ها و رعایت قوانین وظیفه هر کاربری هست . مشکل اینجاست که شما پستتون رو تو جای مناسب نزدید و لحن و ادبیات شما هم پسندیده نبود . اینجا و توی بقیه فروم وقتی پستی زده میشه که جنجال به پا میکنه و اصولا تاپیک رو منحرف میکنه از موضوع اصلی گزارش میشه و از بقیه خواهش میشه که بحث کش پیدا نکنه تا هم به موضوع توسط مدیریت رسیدگی بشه و در صورت لزوم منتقل بشه به تاپیک مخصوص خودش . پس نه بایکوتی در کار هست و نه عشقی دوست عزیزم.بنده نه حرف شما رو تایید کردم و نه تکذیب. فقط تذکر دادم که اینجا جاش نیست جهت اطلاع کلیه سرورانی که احیانا تازه وارد کلوپ بشن یا از هدف این تاپیک بی اطلاع باشن تا تاپیک بتونه به روال عادی خودش ادامه بده و از مسیر اصلی منحرف نشه
شما اگر پستتون رو که بیانگر دیدگاه شخصی شما هست و بسیار محترم اینجا زده بودید این همه بحث پیش نمیومد و تاپیک منحرف نمیشد
viewtopic.php?f=84&t=26873
پس اگرهمگی به حقوق و نظرات هم احترام بزاریم و لحن پست هامون دوستانه و صمیمی باشه و 100 البته در جای خودش میتونه به نتیجه گیری بهتر و منطقی تر سر انجام پیدا کنه
:eek:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 15 آذر 1391, 20:19 
آفلاين

نوع خودرو: جیپ صحرا 76
با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز من یه دوو اسپرو مدل93دارم که حدود 1ماهه خریدم البته خودم دانشجویه مکانیکم ولی از مدل 93اصلا سردرنمیارم خدمت استادان عرض کنم که این ماشین ما یکم وقتی که متور داغ میشه متور سکته میکنه و کم میاره ولی وقتی سرده شتاب ماشین درسته ولی تو گاز زیاد متور خفه میشه و دود سیاه میکنه درضمن دور موتور متغیره که از استپرشه به نظر خودم انژکتور ماشین کپ شده چون الگوی پاشش نامتوازنه حدس میزنم متور که سرده پاشش سوخت زیاد میشه چون وقتی متور سرده رو حالت زمستانیه مشکلش حل میشه حالا لطف کنین راهنمایی بفرمایین00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 15 آذر 1391, 20:27 
آفلاين
متخصص فنی دوو
نماد کاربر

نوع خودرو: E$PERO
مشکلات فنی رو اینجا مطرح کنید دوست عزیز
viewtopic.php?f=84&t=72097&start=3700
ورودتون رو تبریک میگم
:eek:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 16 آذر 1391, 01:17 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: espero-94
بچه ها اسپرو به صورت فابریک ریموت و دزد گیر نداره درسته؟
جالب اینجاست که بستن ریموت برای باز و بسته کردن در ها هم به این راحتیا نیست
ماشین شما هم همینطوریه؟
یه نکته هم که وجود داره اینه که اسپرو یه ماشینیه که یه کمی فوت و فن وقلق داره اگه قلق ماشین بیاد دستت حسابی بت حال میده وگرنه ادمو اسیر میکنه
مثلا نباید بزاری ماشین کد خطا بده و به محض روشن شدن چراغ چک بایستی کد گیری کنی و دندون فاسد رو عوض کنی
برق ماشین در کل یکمی ضعیفه و یه big3 نیاز داره
شاسی ماشین برای این قدرت موتور ضعیفه بایستی اول ترک خوردگی ها رو کامل جوش داد و بعد با جوش دادن یه پروفیل قوطی از زیر بین دو طرف شاسی از شر این ضعف برای همیشه راحت بشی
شیشه بالابر ها به نصب رله تقویت نیاز دارن- چراغهای جلو به آفتامات نیاز دارن-ترمز هم بایستی تقویت بشه
به علت نداشتن فیلتر، مسیر ورود هوا به داخل اتاق روی اواپراتور کولر بعد از مدتی تا حدودی مسدود میشه که باعث ضعیف شدن بخاری و کولر میشه بایستی فن رو از محل در آورد و با فشار باد یا آب مجاریشو باز کرد
اگه بتونی یه سال مقاومت کنی و ایراداتشو بگیری اینقدر دوست داشتنی میشه برات که نمیتونی تحمل کنی کسی بهش بگه سرطان

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 آذر 1391, 07:42 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: Espero 94
این نوشته Espero پشت صندوق توی مدل 96 هست ؟
تصوير
آخه ما هرچی دیدم نوشته Daewoo 2000

---------------------------------------

نقل قول:
جالب اینجاست که بستن ریموت برای باز و بسته کردن در ها هم به این راحتیا نیست

چه فرقی داره ؟ این دیگه به تخصص و دانش و تجربه نصاب بر میگره . دوو مخصوصا اسپرو چون سیستم برقش یه مقدار حساس و پیچیده هست هرکسی دست نمیزنه
ولی.... دیگه سخت تر از ار ماشین های امروزی که نیست

------------
نقل قول:
شاسی ماشین برای این قدرت موتور ضعیفه بایستی اول ترک خوردگی ها رو کامل جوش داد و بعد با جوش دادن یه پروفیل قوطی از زیر بین دو طرف شاسی از شر این ضعف برای همیشه راحت بشی

شاسی ماشین کلا ضعیفه و ارتباطی به قدرت موتور نداره . شاسی برای وزن زیاد موتور ضعیفه .
البته این عیب به نظرم خیلی به طراح بر نمیگرده و بیشترش به ما بر میگرده که میخوایم از ماشین هایی که اونور الان همه آهن پاره شدن 30 سال استفاده کنیم .
شاسی اگر شکسته بشه و جوش داده بشه به نظرم در موارد زیادی مثل اول نمیشه . بهتره از قبل از شکستن به فکر تقویت باشید

نقل قول:
مثلا نباید بزاری ماشین کد خطا بده و به محض روشن شدن چراغ چک بایستی کد گیری کنی و دندون فاسد رو عوض کنی

این مورد خاص دوو نیست و خاص تمام ماشین های انژکتوری هست . ضمنا روشن شدن چراغ چک دلیل بر این نیست که الان دیگه ماشین میترکه . باید دید دلیل روشن شدن چراغ چک چیه و خطا مربوط به کدوم سنسور و کدم قطعه ماشین هست .

در مواردی میشه با چراغ چک روشن حتی ماه ها رانندگی کرد اگر مشکل خیلی جدی نباشه و در اولین فرصت که به ابزار و مکانیک مناسب دست پیدا کردیم مشکل رو رفع کنیم . چراغ چک هم عمدتا مربوط به سنسورها هست و پیگیری نکردن اون مشکلات عدیده ای مثل ریپ زدن و مصرف سوخت بالا رو واسمون ایجاد می کنه . اما در صورت پیگیری نکردن مشکل شدیدتر نخواهد شد . این موردی که شما می فرمایید بیشتر در مورد قطعات مکانیکی ماشین صدق می کنه . مثلا ماشینی که رینگ نیاز داره و روغن سوزی داره رو هرچی دیرتر پیگیری کنی هزینه بیشتری باید پرداخت کنی . ماشینی که می تونه با یه دست رینگ و یاتاقان مشکلش حل بشه رو می تونه تا مرز پایین آوردن موتور هم برسونه

نقل قول:
شیشه بالابر ها به نصب رله تقویت نیاز دارن- چراغهای جلو به آفتامات نیاز دارن-ترمز هم بایستی تقویت بشه

این مشکل شیشه بالابر هم اصلا ارتباطی به اسپرو نداره و مشکل خاص اسپرو نیست . مشکل تمام ماشین هایی هست که عمری ازشون گذشته که البته استثنا هم داره
ریسر 92 من شیشه هاش بعد از 20 سال از پراید 84 داداشم سریعتر و روون تر بالا می رفت!

کلا به نظر من توی ماشین های خارجی دوو یکی از کم اصطلاک ترین و بی آزارترین ماشین هاست که واقعا برای استفاده مقرون به صرفه هست .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 آذر 1391, 22:06 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: espero-94
اسپرو به صورت فابریک قفل مرکزی داره اما موتور در راننده به گونه ای هست که فقط امکان قفل کردن به صورت برقی هست و باز کردن تنها به صورت مکانیکی انجام میشه(با کلید یا بالا کشیدن اهرم قفل در)
برای همین اگه بدون رفع این مورد دزدگیر ببندی اونوقت با ریموت فقط میتونی قفل کنی و برای باز کردن قفل باید کلید بندازی برای همین گفتم به این راحتیها نیست. هیچ ربطی هم به سیستم برقی ماشین نداره
احتمالا شما تجربه رانندگی با مثلا سنسور کیلومتر خراب رو نداشتین (وسط ترمز گیری به محض گرفتن کلاچ ماشین خاموش میشه و ترمز و فرمان هردو با هم از کار میوفته :shock: )
همیشه اولین گام برای اصلاح ماشین کدگیری و توجه به اخطار هایی هست که خودش داره با زبون خودش میگه
مطمئنا منظورتون این نیست که سیستم چک الکترونیکی رو برای کلاس کار گذاشتن و لازم نیست بش حساس بود.
شکستگی شاسی تو اسپرو های کم کارکزد هم زیاده و تو کارکرده ها هم کم بشه شاسی سالم پیدا کرد.
از من دو بار شکست و جوش دادم دیدم تنها راهش اینه که با پروفیل قوطی دهنه شاسی رو مهار کنم الان دیگه از هیچ دست اندازی نمیترسم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 آذر 1391, 23:19 
آفلاين
دنده 2
نماد کاربر

نقل قول:
این نوشته Espero پشت صندوق توی مدل 96 هست ؟
آخه ما هرچی دیدم نوشته Daewoo 2000

نوشته که مال 96 اما این 96 نیست خودش چسبونده!
96 رو چراغش اسپرو ننوشته سادس و اسپرو سمت چپ نصب میشه نه راست!

تصوير

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 آذر 1391, 07:11 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نقل قول:
احتمالا شما تجربه رانندگی با مثلا سنسور کیلومتر خراب رو نداشتین (وسط ترمز گیری به محض گرفتن کلاچ ماشین خاموش میشه و ترمز و فرمان هردو با هم از کار میوفته )

باید دید دلیل روشن شدن چراغ چک چیه و خطا مربوط به کدوم سنسور و کدم قطعه ماشین هست .
در مواردی میشه با چراغ چک روشن حتی ماه ها رانندگی کرد اگر مشکل خیلی جدی نباشه و در اولین فرصت که به ابزار و مکانیک مناسب دست پیدا کردیم مشکل رو رفع کنیم .

-----------------------------
ممنون آرش جان
دوستان روی اسپرو میشه بدون تغییرات خاصی فیلتر هوا اسپرت بست ؟
این عکس ماشین آقا نادر هست . محفظه زباله فیلتر هوا رو در آورده و به جاش فیلتر اسپرت و مخروطی انداخته . اینجوری درسته ؟ بعد باید فیلتر هوا اصلی رو در بیاریم دیگه ؟ چون اون جوری که میشه 2 تا فیلتر! :-D

تصوير

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 18 آذر 1391, 08:35 
آفلاين
دنده 2
نماد کاربر

نوع خودرو: DAEWOO RACER 92
سجاد جان کلا هدف از بستن فیلتر هوای اسپرت رسوندن هوای بیشتر به موتور هست
وقتی هم میخوای اینکارو بکنی باید بیخیال رابط های فابریک بشی و دست ساز براش مسیر هوا بسازی
یعنی با لوله های قطور تر نسبت به فابریک و پیچ و خم مناسب در جای مناسبی از موتور فیلتر هوا نصب بشه تا هوای بیشتری به موتور وارد بشه این که رو هواکش فابریک بیای فیلتر اسپرت ببندی زیاد تاثیر نداره

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 1837 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 184  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: