عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 28 فروردین 1393, 10:11

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:

- لطفا پیش از ایجاد تاپیک جدید، به وسیله ی گزینه جستجو، از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: از دنا چه خبر؟
پستارسال شده در: 9 تیر 1391, 21:13 
آفلاين
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: soon E46 S85 swap
سلام!

دوست عزیزمamirreza_racer همونطور که mamad_sport عزیز گفتن من نه از ایرانخودرو طرفداری کردم و نه باهاش حال میکنم.ونه از دنا خوشم میاد(کلا نسبت به 98در100 ماشینای ایران فرغون آلرژی دارم :cool: )
من فقط از دید منطقی به قضیه نگاه کردم.همین الآن هم خیلی از خودروساز های دنیا از طرح های دیگه الهام میگیرن و کپی میکنن ، کسی هم کاری به کارشون نداره .بعدشم دوست عزیز خودرو سازی ما به همت مدیران پر تلاش و زحمت کشش خیلی خیلی عقبه. یعنی تو مرحله کپی و کپی کپی کاری و الهام گرفتنه اونم از نوع شدیده.
در کل نمیشه الهام گرفتن و کپی کاری جزیی را عیب طراحی دونست.(اینو من نمیگم خیلی از کسایی که تو طراحی اتومبیل دستی دارن میگن)
:grin:

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 9 تیر 1391, 21:36 
آفلاين
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: *
O.Z نوشته است:
حالا دیگه اینقدرا هم بدبخت نباشیم
من نظرم رو با دیدن عکسهای دنا میگم از نزدیک که ندیدم
کلیت ماشین با هم همخونی نداره مخصوصا جلو و عقب چون نمای جلو یه طرح تقریبا عضلانی هست ولی نمای عقب بیشتر با طرحهای سیال همخونی داره

حالا ممکنه بگی شاید به نظر میرسه تقلیدی از ویتارا یا شاید موستانگ یا هر چیزی که فکر میکنی باشه ولی اصلا ناشیانه نبوده!
ممکنه خیلیها بخندن ولی من نویی با نمای جلوش مخصوصا از بعضی زوایاش خیلی بیشتر از سوناتا یا ازرایی که بعضیها تا میبینن میگن به به و چه چه حال کردم
نمای جلو ماشین یه طرح جذاب و قابل قبول که به نظر ماندگاری بالایی میتونه داشته باشه بر خلاف طرحهای سیال مثل سوناتا که بعد دو هفته چشم به دیدنش عادت میکنه
البته امیدوارم تو تولید انبوه جزئیات طراحیش حذف نشه
نظر شخصیه دیگه

شدیدا موافقم به نظر من طرح جالبی داره در عین سادگی جذابم هست ولی تا از نزدیک دیده نشه نمیشه نظر داد

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 تیر 1391, 18:48 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: لیفان 620 _ 132SL
سلام به همه
دنا؛ از ابتدا تا کنون
عصرخودرو : دنا چهارمین فرزند خانواده خودرو ملی ایران خودرو در بهار 1390 رونمایی شد . این خودرو جدید که بر پلتفرم سمند بنا شده ، با نصب تمامی تجهیزات ممکن تبدیل به لوکس ترین و گران ترین عضو خانواده سمند شده است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» ، نام این خودرو ، بعد از پیشنهاد محمود احمدی نژاد درباره استفاده از اسامی ایرانی برای خودروهای ملی از دنا ؛ قله ای با بلندای ۴۴۴۸ متر، در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر یاسوج گرفته شده است . دنا ، با مفهوم استواری و استحکام و سرافرازی آمیخته است .
با تعریف پروژه NX7 در آذر 1388 ، پرونده تولید این خودرو باز شد . اصلی ترین هدف پروژه ، ارائه طراحی ای جالب توجه برای خودرو ملی بود . از دیگر اهداف این طرح ، ارتقاء پلت فرم سمند از نظر استاندارد آلایندگی بود ، به گونه ای که ایران خودرو وعده داد که دنا توانایی دستیابی به استاندارد یورو 4 و حتی یورو 5 را کسب کند . بعد از حدود 9 ماه فعالیت طراحان و مهندسان، در بهمن 1389 دنا وارد فاز نمونه سازی شد .
آن زمان نیما مصلح ، معاون طراحی و توسعه محصولات ایران خودرو ، در خصوص تولید دنا اظهار کرد : ایران خودرو از تازه ترین دستاوردهای طراحی و علمی برای این خودرو استفاده کرده و با استفاده از پلتفرم داخلی، زیرساختی برای گونه های مختلف محصول با قوای محرکه گوناگون، فراهم ساخته است.
وی با اشاره به اینکه استراتژی ایران خودرو استفاده از حداکثر توان داخلی است، افزود: خودرو دنا، محصول آینده نگری و خودباوری مهندسان ایرانی است و ایران خودرو می تواند این محصول را بدون هیچ محدودیتی در همه جای دنیا عرضه و یا در سایت های خارج از کشور تولید کند .
بعد از رونمایی دنا که با حضور وزیر صنایع، رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی و نایب رئیس اول مجلس، رئیس سازمان گسترش و جمعی از مدیران شرکت ایران خودرو برگزار شد ، برخی معتقد بودند که این خودرو ، نه خودرو ملی جدید بلکه مدلی ارتقا یافته از سمند است ، اما مصلح اعلام کرد : برای تولید دنا تغییرات محدودی بر روی پلتفرم سمند انجام شده و براساس آن، یک بدنه با تزئینات جدید طراحی شده است به همین دلیل دنا یک خودرو جدید محسوب می‌شود .
سلیمانی، قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو، نیز مهمترین حجم تغییرات ایجاد شده در خودرو دنا را نمای ظاهری، نمای جانبی، نمای داخلی وتغییرات پلتفرمی عنوان کرده و اظهارداشته است که این محصول با بیشترین خودکفایی ساخت داخل ، تولید و روانه بازار خواهد شد . همچنین وی تاکید کرده است که خودرو دنا مزیت رقابتی برای صنعت و اقتصاد ایران دارد و از استانداردهای پیشرفته ایمنی در خصوص تصادف با عابر و تصادف از جلو و کنار، بهره می برد .
مدل های خودرو دنا شامل LX با موتور EF7 دوگانه سوز با پایه گاز و ELX با موتور EF7 توربوشارژ است .
موتور EF7 نوع اول با بنزین 115 و با گاز 105 اسب بخار قدرت تولید می کند و نوع مجهز به توربوشارژ نیز توانایی تولید حداکثر قدرت 150 اسب بخار را داراست . گیربکس دنا نیز برای انتقال قدرت به چرخ های جلو از نوع 5 دنده BE3/5 می باشد که هم اکنون روی سمند ، پارس و سورن موجود است . ایران خودرو همچنین وعده عرضه گیربکس اتوماتیک را روی تیپ ELX داده است . شتاب صفر تا صد اعلام شده برای موتور EF7 در حالت طبیعی 11.9 ثانیه می باشد ، همچنین این خودرو مسافت یک کیلومتر را در 33.51 ثانیه می پیماید . حداکثر سرعت دنا با استفاده از موتور ملی به 194.2 کیلومتر در ساعت می رسد و مصرف این خودرو نیز در سیکل ترکیبی 7.4 لیتر اعلام شده است که نوید دهنده خودرویی کم مصرف است.
تمامی مدل های دنا به صورت استاندارد مجهز به سیستم تهویه اتوماتیک هستند . سنسور های هشدار عقب ، سامانه ورود بدون کلید ، آینه های جانبی برقی ، ستون فرمان قابل تنظیم ، صندلی های برقی جلو ، زیر آرنجی جلو و عقب ، شیشه سولار و بلوتوث از جمله امکانات پایه تیپ LX خواهند بود . تیپ ELX علاوه بر موارد ذکر شده به سیستم صوتی با قابلیت پخش MP3 و کنترل از روی فرمان مجهز به یک نمایشگر ، فرمان برقی و آینه های جانبی برقی مجهز به گرمکن مجهز است . تجهیزات عملکردی دیگری نظیر سیستم الکترونیکی مالتی پلکس ، امکان نصب سیستم GPS ، رینگ اسپرت آلومینیومی ، سیستم ضد سرقت و قابلیت تنظیم نور چراغ ها از داخل به صورت استاندارد برای تیپ های LX و ELX موجود خواهند بود . علاوه بر این دنا ، مجهز به دو کیسه هوا، کمربندهای ایمنی با نیروی پیش کشنده، ستون فرمان جمع شونده در هنگام تصادفات و ترمزهای ABS است .
قرار بر این است ایران خودرو، در سال 91، 35 هزاردستگاه، در سال 92، 80 هزاردستگاه و از سال 94 تا 96 هر سال 100 هزار دستگاه از این محصول را تولید کند ، البته بسته به شرایط بازار ممکن است این تعداد افزایش یابد . تعداد صادرات دنا که در بازار ایران رقیب کیا سراتو، مگان و کرولاست ، سالانه 15 هزار دستگاه در نظر گرفته شده و مهمترین بازار صادراتی آن کشورهای مشترک المنافع، روسیه، ترکیه و شرق اروپا، منطقه خلیج فارس، آفریقا و شرق آسیا خواهد بود .
تصوير
تصوير
تصوير
تصوير
تصوير
تصوير
شنبه 10 تير 1391 15:51
http://www.asrekhodro.com/fa/news/85/bo ... ad-image-1
ممنون

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 تیر 1391, 18:57 
آفلاين
فعال کلوپ طراحی
نماد کاربر

نوع خودرو: ...Loading
نقل قول:
دنا که در بازار ایران رقیب کیا سراتو، مگان و کرولاست

از نظر قیمت یا کیفیت یا زیبایی یا محبوبیت یا ایمنی یا...
از چه نظر؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 تیر 1391, 20:16 
آفلاين
شروع حركت

نوع خودرو: مشخص نشده!
رقیب سراتو؟ بابا خیلی باحالین شما!!! میخواین اینو 60 تومان بچپونین به ملت...

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 تیر 1391, 22:11 
آفلاين
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: 206sd v8-kia cd5
سلام
من با اون دوستمون که گفت ایرانخودرو تو عکسا دست میبره و سعی میکنه ماشینو پهن تر از چیزی که هست نشون بده موافقم
مثل همین رانا
رانا تو این عکس که تو سایت خود ایران خودرو موجوده پهن تر از چیزی هست که دوستان تو خیابونو ... ازش عکس گرفتن(آزمایشی هارو میگم)
مگه اتاق رانا 206 نیست؟ اینطوری که من تو این عکس میبینم اون عقب راحت 4 نفر جا میشن اما میدونیم که پشت 206 3 نفر به زور جا میشن
تصوير

تو این عکس هم کاملا معلومه که اون ماشین دنا هست و از سمند باریک تره (در همون حد رانا هست شایدم باریکتر) و ارتفاش از همشون بیشتره(شتریه)
تصوير

دوستان دیگه هم حق دارن که میگن کپی و ... چون ایران خودرو خیلی ادعاش میشه که طرحش 100% مختص خودشه و از هیچ ماشینی الهام نگرفته
الان داشت تلویزیون تبلیغ رانارو میکرد تو قسمت طراحی و ... در حالی که داشت اون قسمت از بدنه که مال 206 sd هست رو نشون میداد میگفت طراحی دقیق و پیچیده و ... مهندسان ایرانی
به نظر شما در و سقف و سطون و ... 206 طراحی دقیق و پیچیده مهندسان ایرانی هست؟ همه میدونیم که همچین چیزی نیست اما اینا ادعاشون میشه که طراحی خودشونه
همچین از موتور ماشین و دنده اتومات بودنو ... حرف میزنن انگار قبل از این tu5 تو ایران نبوده و تیپ 5 و 6 مردم تو خابو خیال سوار میشدن
این مطالب برای دنا هم کاملا صادقه
برداشتن هرچی ماشین مدل روزه ریختن تو مخلوط کن از توش دنا درومده بعد هی پز میدن طراحی 100% ایرانی
حالا خدا میدونه آخر سر چند به مردم قالب میکنن و باز خدا میدونه چند هزار نفر لحظه شماری میکنن تا پیش فروشش شروع شه تا ثبت نام کنن(مثل رانا)

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 تیر 1391, 23:15 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: xu-->7<--ef
میلادجان چجوری ممکنه ماشینی که از لحاظ شاسی مثل سمند هست از 206 هم باریک تر باشه؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 10 تیر 1391, 23:21 
آفلاين
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: سمند - آریون 2011
شاسی دنا دقیقا شاسی سمند هست و پهناش با سمند هیچ فرقی نداره چون حتی اگر دقت کنید فرم پف کرده لبه گلگیر سمند رو در دنا می بینید. این که باریک تر به نظر می رسه به خاطر فرم جلو پنجره و چراغ های جلو هست. اساسا این باریک تر به نظر رسیدن خطای دید هست. و به نظر شما منطق پشت این که دنا باریک تره چی می تونه باشه؟؟ یعنی ایرانخودرو اومده یه پلت فرم جدید طاحری کرده اما باز بدنه سمند روش سوار کرده؟
فقط امیدوارم زمان تحویل مثل رانا دچار تحول در نوع دستگیره درهاش نشده باشه!! داشبوردش بماند!!

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 تیر 1391, 13:48 
آفلاين
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: 206sd v8-kia cd5
نقل قول:
تو این عکس هم کاملا معلومه که اون ماشین دنا هست و از سمند باریک تره (در همون حد رانا هست شایدم باریکتر) و ارتفاش از همشون بیشتره(شتریه)
تصوير

دوستان من تو این قسمت منظورمو بد رسوندم (ببخشید)
منظورم از نظر طراحی و اون چیزی که تو این عکس به چشم میاد هست

تصوير

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 11 تیر 1391, 15:10 
آفلاين
فعال کلوپ طراحی
نماد کاربر

نوع خودرو: ...Loading
پهن تر بودن سمند بخاطر خطای دیده
طول چراغ سمند از دنا ببشتره.بخاطر همینم پهن تر به نظر میرسه وگرنه از لحاظ پهنا یکی هستن

---- اضافه شده در تاریخ يکشنبه تیر 11, 91 4:11 pm ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

پهن تر بودن سمند بخاطر خطای دیده
طول چراغ سمند از دنا ببشتره.بخاطر همینم پهن تر به نظر میرسه وگرنه از لحاظ پهنا یکی هستن

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: