عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت های کلکسیونی خودرو

امروز 29 فروردین 1393, 14:16

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1415 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 142  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: مسایل و مشکلات مربوط به سیستم مالتی پلکس سمند
پستارسال شده در: 31 فروردین 1390, 11:06 
آفلاين
شروع حركت

نوع خودرو: نامشخص
سلام خدمت اساتید ارجمند.مدتی است ایران خودرو سمند ال ایکس را با سیستم مولتی پلکس نیز تولید میکند که یکی از آنها را خریده ام.فکر کردم بد نباشد با توجه به سیستم برقی متفاوت آن مبحثی جداگانه برای تبادل نظر وجود داشته باشد.در زیر چند عکس از خودرو نمایش داده شده.امید وارم دوستانی که این مدل خودرو را دارند تجربیات خودرا با من در میان گذاشته وبه سوالات احتمالی بنده پاسخ دهند.
تصوير
تصوير
تصوير
تصوير
تصوير

بالا
 مشخصات  

موضوع پست: Re: سمند ال ايکس مولتی پلکس
پستارسال شده در: 5 اردیبهشت 1390, 15:08 
آفلاين
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: SAMAND _ ELX EF7 92
خوبه . اگه میشه بیشتر راجع به سیستم مولتی پلکس توضیح بدید . من شنیدم و یکمی هم اطلاعات دارم اما لطف کنید بیشتر توضیح بدید

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 5 اردیبهشت 1390, 15:11 
آفلاين
فعال کلوپ طراحی
نماد کاربر

نوع خودرو: ...Loading
مبارک باشه.در مورد مولتی پلکس لطفا یکمی بیشتر از یکمی توضیح بدید.یعنی تقریبا از سیر تا پیازش رو بگید

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 5 اردیبهشت 1390, 16:47 
آفلاين
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: LX-EF7
مبارک باشه.ایشالا خیرش رو ببینید.لطفا توضیح کامل بدید:از کارایی ها و مزایا و ...(اگر تونستید همراه با عکس).ممنون

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 5 اردیبهشت 1390, 17:19 
آفلاين
شروع حركت

با سپاس از لطف دوستان عزیز.اطلاعات من راجع به سیستم مولتی پلکس آکادمیک وکامل نیست ولی آنچه از مطالعاتم دستگیرم شده تقدیم میکنم.
سیستم مولتی پلکس اساسا در مخابرات کاربرد دارد که اخیرا بصورت تجاری در خودرو سازی نیز استفاده میشود.اصول کار سیستم های مولتی پلکس بر اساس شبکه است.به این معنی که هرابزار یا عملگر درسیستم بصورت یک شبکه با یکدیگر در ارتباط هستند.واطلاعات بصورت دیجیتال وازطریق یک سیم بین اجزا وسرور شبکه که در خودرو با نام bsiشناخته میشود رد وبدل میشود.وهرابزار با کد گشایی از اطلاعات عمل درخواست شده را انجام میدهد.سیستم های مولتی پلکس خودرو از چندزیر شبکه تشکیل شده که راستش من که خوندم چیزی سر در نیاوردم.اگر طالب اطلاعات بیشتری در این مورد هستید در وب یه سرچی بکنید.واما فایده استفاده از این سیستم در خودرو چیست؟با افزایش روز افزون سیستم های برقی خودرو بر حجم وپیچیدگی سیم کشی آن نیز افزوده میشود که علاوه بر بالارفتن هزینه تولیدباعث مشکل شدن تعمیرات نیز میشود.همانطور که گفتم در سیستم مولتی پلکس بجای اینکه برای هر ابزار دو رشته سیم مجزا برده شود درکل خودرو یک سیم شبکه عبور داده میشودوهروسیله بعنوان یک ناد(گره)به این سیم وصل میشود البته با یک واسطه که اطلاعات را کد میکند.کل سیستم توسط یک کامپیوتر به نام bsiمدیریت میشود.نمی دانم چقدر با شبکه های کامپیوتری کار کرده اید تقریبا مثل یک شبکه.بعنوان مثال وقتی شما چراغ را روشن میکنید یک پالس به bsi فرستاده میشود وپس از تجزیه وتحلیل اطلاعات به چراغها فرستاده شده وآنها روشن میشوند.با ستفاده از سیستم مولتی پلکس زمان مونتاژ برای هر خودرو حدود 15دقیقه کوتاهتر شده وهزینه سیم کشی آن نیز کاهش میابد.ضمنا عیب یابی وتعمیرات بعدی نیز بسیار آسانتر میشود.باتوجه به کنترل سیستم توسطbsiجریان ثابت میماندوعمر لوازم برقی بیشتر میشودوخطر اتصالی کوتاه نیز بسیار کمتر میشود.لازم به ذکر است در خودرو 206نیزاز این سیستم استفاده میشود.اگر اطلاعات ناقص است یا در آن ایرادی مشاهده میشود خوشحال میشوم مرا از گمراهی برهانید.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 5 اردیبهشت 1390, 17:24 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: LX XU7 CNG
جالب بود ...

میگم 206 هم بی اس آی داره ؟ یا فقط این نوع سمنده ؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 5 اردیبهشت 1390, 17:35 
آفلاين
شروع حركت

اما در مورد سمند مولتی پلکس وتغییراتی که کرده.
از نظر ظاهری همانطور که در عکس ها دیده میشودسیستم سخنگو حذف شده وبجای آن اطلاعات روی نمایشگر وسط صفحه نمایش داده میشود.
فرم کلید های کولر تغییرکرده ورنگ قطعات دکوراتیو تغییرکرده همینطور فرم صفحه کیلومترشماروکلید های بالابر شیشه.واما امکانات
1-نمایش دمای خارج خودرو2-نمایش میانگین سرعت از زمان صفر شدن3-نمایش مسافت از زمان صفر شدن4-نمایش کیلومتر تعویض فیلتر هوا روغن وفیلتر روغن5-قفل دربها در سرعت20کیلومتر6-آلارم کمربند در سرعت20کالومتر7-آلارم بازبودن درب در سرعت 10 کیلومتر 8-آلارم روشن شدن چراغ بنزین 9-چراغ همراهی تا درب منزل 10-آلارم سرعت 120 وسایر امکاناتی که سمند های ال ایکس دارند.
در کاپوت نیز در کنار ecuیک جعبه مشکی رنگ دیگر اضافه شده که یک سری سیم به آن وصل شده وهمراه با ecuدریک قوطی پلاستیکی قرار گرفته.
206 نیز bsi دارد اگر درب زیر فرمون را باز کنید پشت آن قرار گرفته.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 5 اردیبهشت 1390, 17:55 
آفلاين
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Pride<:>سمند
سلام... تبریک!
کاشکی از پنل بخاری(تهویه) قدیمی استفاده میکردند... این نمونه پنل که روی سمند SE هم هست،بسیار نا امید کننده و بی کیفیته!!! مخصوصا اون کلید فلاشر آزار دهنده... کلید های شیشه بالابر هم متعلق به 206 هست!

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 5 اردیبهشت 1390, 18:33 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: LX XU7 CNG
وای وای وای این که بد شتری شده ...

رفیق منم خودم سمند دارم ( ال ایکس عادی ) اما اینطوری نبود ارتش

بلندی من عقب و جولوش یکی بود اما ماله شما ارت عقبش پایینتره جولوشه

یه جورایی با این ماشین بزنی روی ترمز سریع شیرجه میره ( کله میکنه ) و اصلا خوب نیست ...

به نظرم فنر 206 بنداز و از ارت مناسب ( اندازه ارت استاندارد ) و سواری نرمتر از قبل و بدون هیچ کوبش و لرزشی و هندلینگ بهتر و توی سرعت چون ارتت پاایینتره دلهره رو از بین میبره

همه اینا رو من با یه فنر 206 درست کردم عقب رو هم بده ارت اندازه جولو بزنن

اینو ببین مشاینه خودمه خوشت اومد بزن اگه نه هیچ

البته ربطی به تاپیک نداره اما برای سلامتی خودتون و زیبایی و سواری بهتر گفتم...

موفق باشی

تصوير

تصوير

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 6 اردیبهشت 1390, 07:12 
آفلاين
شروع حركت

از نظراتتون ممنون.
راجع به کنترل پنل حق با شماست کنترل پنل قدیمی از نظر عملکرد بهتر بود مخصوصا اینکه هنگام خاموش بودن کولریا بخاری -فن همیشه دور بسیار آرامی میزد وباعث میشد کولر بو نگیرد.ولی از نظر ظاهری من اینو بیشتر میپسندم.از نظر کیفیت هم که مسلما روز به روز افت میکنه من یه زمانی آردی 83 داشتم بعد 405 مدل 87 به وضوح کیفیت آردی از 405 بهتر بود(البته ظاهرقطعات داخل اطاق نه مسائل فنی) البته گویا برای تولید کنترل پنل قدیمی مشکلی هست چون برای 405 رو هم مثل همین کردن.
راجع به ارتفاع مقداری وسیله توی صندوق هست در حالت عادی وروی زمین صاف اینقدر عقب پایین نیست.ولی من اصولا با دستکاری ماشین مخالفم مخصوصا بااین تعمیر کارایی که یه پنچری برات میگیرن موتورماشینت میسوزه.ترجیح میدم کمی با ماشین احتیاط کنم.من معمولا ماشین رو از حالت اولیه خارج نمیکنم.ولی این هم از مسائل جالبه که ده تا ماشین که از خط ایران خودرو میاد بیرون رو بزاری کنار هم هرکدوم ارتفاعش با هم فرق میکنه.

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1415 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 142  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: ashkan7626 و 2 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: