عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش انتخاب عکس برتر اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت

امروز 3 اردیبهشت 1393, 19:21

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 26 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: تجربه رانندگی با مزدا2
پستارسال شده در: 4 دی 1390, 18:09 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: IX55 2013
با سلام خدمت دوستان عزیز 37 صفحه رو خوندم متاسفانه 4 تا پست فنی بیشتر نداشت همش بحث سر قیمت بود که هیچ فایده ای نداره نه قیمت کم میشه نه کسی که میخواد بخره منصرف میشه بگذریم تا بحث به حاشیه کشیده نشده من این ماشینو اوایل مردادماه برای خانومم خریدم و تجربه رانندگی تو این 5 ماه رو با 7500 کیلومتر کارکرد براتون مینویسم کاری به طراحی ندارم فقط همین قدر بگم فضای داخلش بسیار کوچیکه و اگه نفر جلویی صندلیشو بده عقب دیگه از صندلیهای ردیف عقب نمیشه استفاده کرد حالا مبحث فنی : 1)شتاب اولیه و ثانویه مناسبی داره 2)عمل کرد گیربکس به فشار پدال گاز بسیار سریعه 3)کشش موتور با 5سرنشین خوبه 4)صدای موتور فقط در دورهای بالا به داخل میاد که اونم غیر قابل تحمل نیست و صدای قشنگی داره 5)هندلینگ مناسبی داره 6)فرمون بسیار نرمی داره 7)ایمنی و پایداری با سرعت 180 کیلومتر بسیار بالاست 8)تعویض دنده ها به نرمی و بدون مکس صورت میگیره 9)کیفیت متریال قابل قبولی داره 10)از لحاظ ارگونومی و دسترسی به کلیدها و ادوات هم بسیار مناسبه . و اما معایب : 1)داشتن جلو بندی ضعیف به طوری که در دست اندازهای کوچیک صدای تق تق اونو راحت متوجه میشی (نمایندگی هم بردم ولی میگن همشون این عیبو داره و قابل درست شدن نیست) 2)جنس سپر عقب و جلو بسیار بی کیفیته به طوری که با خوردن ضربه راحت میشکنه و پاره میشه 3)قطعاتش اصلا وجود نداره حتی نمایندگیها فیلتر هوا و روغن ندارن 4)سیستم تعلیق عقب بسیار ضعیف عمل میکنه و ضمن کوبیدن بسیار روی سرعت گیرها و موج های اسفالت صدای قیچ قیچ هم میده

بالا
 مشخصات  

موضوع پست: Re: تجربه رانندگی با مزدا2
پستارسال شده در: 4 دی 1390, 18:33 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

نوع خودرو: Mazda_3_Tip_3
با سلام
من یکی از دوستانم هم دقیقا برای همسرشون مزدا 2 گرفتن و در یک سفری که به کلاردشت داشتن البته خودش پشت فرمون مزدا 3 نشسته بود و باجناق ایشون با مزدا 2 رانندگی میکردن، نظرش این بود که این خودرو از نظر کشش حتی با پژوه 206 تیپ 6 هم قابل قیاس نیست یعنی به نظر ایشون که قبلا 206 تیپ 6 داشتن می گفتن که کشش پژوه تو همون جاده و با همون ظرفیت بار و سرنشین بیشتر از مزدا 2 بوده !!!
درکل نظرش اینه که این اتومبیل برای مسافرت نیست ولی برای داخل شهر نظرات شبیه جناب metaldent بوده بخصوص از نظر گیربکس و نیز مصرف بسیار پائین مزدا 2.
در صورت امکان مابقی تجربیات ایشونو در اختیار اعضاء محترم خواهم گذاشت.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 4 دی 1390, 22:09 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

نوع خودرو: Mazda_3_Tip_3
ولی من فکر میکردم که این سامورایی کوچولو بتونه از پس ۲۰۶ تیپ ۶ بر بیاد که در عمل اینطور نشد.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 5 دی 1390, 00:57 
آفلاين
متخصص Mazda3
نماد کاربر

نوع خودرو: NewMazda Line Eleven
supporter نوشته است:
ولی من فکر میکردم که این سامورایی کوچولو بتونه از پس ۲۰۶ تیپ ۶ بر بیاد که در عمل اینطور نشد.

با سلام.
هنوز هم مشخص نیست که 100% تیپ 6 از پس این سامورایی کوچک بر اومده!.طبق فرمایش خودتون اون فقط تجربه رانندگی بود و اینکه باجناق دوستتون در قیاس با 206 اونطور بیان کرده،ولی هنوز در عمل چیزی مشاهده نشده.زمانی میشه گفت در عمل که هر دو در کنار هم تست بشند.
متاسفانه تا الان کسی از دوستان مزدا 2 سوار اعلام رضایت جهت حضور در برگزاری تست مزدا 2 با تیپ 6 و 323 اتوماتیک نکرده.اگر کسی از دوستان مزدا2 سوار میتونه تشریف بیاره برای انجام مقایسه(با مسابقه اشتباه نشه) حتما اعلام امادگی کنه !شدیدا استقبال میشه :hb:
با تشکر.یا حق...

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 7 دی 1390, 09:21 
آفلاين
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت

نوع خودرو: BMWe46
سلام
نکته خيلي مهم اينه که تيپ 6 با ورژن 7.4.4 باشه يا 7.4.5 (خواهش ميکنم تو آزمايش احتمالي در نظر داشته باشيد)و مهم تر اينکه از روي آمار و ارقام و روي کاغذ نميشه تصميم گرفت بهترين کار تست عملي هست(همونطور که دوستان فرمودند) اما حسم ميگه مزدا 2 بايد بهتر باشه

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 7 دی 1390, 09:48 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: IX55 2013
سلام دوستان متاسفانه من تهران زندگی نمیکنم و گرنه برای تست زدن آماده بودم ولی یک نکته وجود داره اونم کیفیت مونتاژ مزدا2 هست خیلی افتضاحه داداشم مزدا 3 مدل 89 داشت اصلا با این قابل مقایسه نبود کیفیت مونتاژ مزدا3 خیلی بالاست ولی مزدا 2 رو که یک مدت سوار میشی احساس میکنی با یک ماشین چینی مونتاژ یکی از شرکتهای داخلی روبرو هستی زمان خریدن برای من مبلغ مهم نبود فقط میخواستم یک ماشین کوچیک شهری برای همسرم بگیرم و گول خوش نامی مزدا3 رو خوردم چون فکر میکردم اینم مثل مزدا3 با کیفیت باشه و الا i20 میگرفتم لااقل دست ایرانی جماعت بهش نخورده با وجود اینکه تو هند تولید میشه

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 15 فروردین 1391, 16:27 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: MVM110 1.1 AMT - MT
میبخشید من این تاپیک رو از زیر خاک در اوردم اما من می خوام مزدا 2 بگیرم و دقیقا همین مشکلاتی که دوستمون با ماشینشون دارن من بسیار باهاش مشکل دارم...از دوستان مزدا 2 سوار کسی هست بیشتر راهنمایی کنه؟؟!؟؟ مونتاژ...کشش.....جلوبندی.....واقعا وضعش اینقدر وخیمه؟!؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 فروردین 1391, 01:46 
آفلاين
متخصص Mazda3
نماد کاربر

نوع خودرو: NewMazda Line Eleven
از لحاظ مونتاژ در دیماه بالاتر از مزدا3 جدید و در مقام دوم رده بندی کیفی خودروهای ساخت و مونتاژ داخل قرار گرفته بود.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 20 فروردین 1391, 18:19 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: MVM110 1.1 AMT - MT
یعنی از مزدا 3 جدید هم کیفیت مونتاژش بهتره؟؟!؟...وضعیت جلوبندی و عایق بندی چی؟!؟ممنون

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 20 فروردین 1391, 19:22 
آفلاين
فعال Formula1
نماد کاربر

نوع خودرو: e12
به نظر من ، کیفیت مونتاژش مثله بقیه ماشین های مونتاژی توی ایران خوب و بد میشه...
مثلا ماشین عموی من مشکلی نداره، اما کلا کیفیت رنگ قابل قبول نیست..

در مورد سر و صدای فنربندی که نویسنده تاپیک (پست اول) اشاره کرده بودن...به نظر من ضربه زدن و کوبش توی ماشین با سیستم تعلیق اسپورت عادیه...هندلینگ مزدا 2 هم واقعا بالاست..من که هیچی..تاپ گیر هم بهش در زمینه هندلینگ نمره 8 از 10 داده که واقعا خوبه، اما وقتی اسفالت های مزخرف جاده های ایران رو در نظر بگیرید کلا افسرده میشید

ولی درکل سرو صدای داخلش همونقدر ازار دهندست که 206 هست ..(مخصوصا تعلیق عقب 206)

گیربکسش خیلی هماهنگ تر از گیربکس خنگ 206 اتومات هست ، اما در مورد اینکه کشش چقدر بیشتر یا کمتره فقط باید مقایسه واقعی کرد ، به نظر من تا وقتی بحث قیمت رو مد نظر نداشته باشید ( و خدمات پس از فروش) مزدا 2 باحال ترین هاچ بک ایرانه ، مگر اینکه پشت فرمان آلفارمئو جولیتا یا میتو هم نشسته باشید... :wink:

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 26 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد