عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک سومین نمایشگاه خودروهای مدل و کلکسیونی ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش

امروز 26 اکتبر 14, 03:48

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 1350 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 135  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: بهترین روغن و فیلتر برای سمند و 405
پستارسال شده در: 28 مارس 10, 18:59 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Lifan 1800
Gatsby نوشته است:
بچه ها در مورد اين موتور شوها کسي اطلاعاتي داره؟ مارک خاصي مورد نظر هست؟ چقدر بايد بزاريم موتور کار کنه؟
در مورد روغن هم من فکر ميکنم همين ايرانول 16000 از همه بهتره :smile:

من هم موافقم که ایرانول بهترین روغن موتور برای سمند و خانواده پژو است.
من قبلا توتال 5000 و پارس پایا را امتحان کرده بودم ولی روغن توتال هم خیلی زودتر سیاه می شد و هم در هر 1000 کیلومتر 0.5 لیتر کم می کرد وضعیت پارس پایا بهتر از توتال بود ولی اینبار توتال 12000 ریختم که الان 3000 کارکرده و فعلا کمتر از 0.5 لیتر کم کرده.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 29 مارس 10, 13:49 
آفلاين
نماد کاربر

naninano نوشته است:
Gatsby نوشته است:
بچه ها در مورد اين موتور شوها کسي اطلاعاتي داره؟ مارک خاصي مورد نظر هست؟ چقدر بايد بزاريم موتور کار کنه؟
در مورد روغن هم من فکر ميکنم همين ايرانول 16000 از همه بهتره :smile:

من هم موافقم که ایرانول بهترین روغن موتور برای سمند و خانواده پژو است.
من قبلا توتال 5000 و پارس پایا را امتحان کرده بودم ولی روغن توتال هم خیلی زودتر سیاه می شد و هم در هر 1000 کیلومتر 0.5 لیتر کم می کرد وضعیت پارس پایا بهتر از توتال بود ولی اینبار توتال 12000 ریختم که الان 3000 کارکرده و فعلا کمتر از 0.5 لیتر کم کرده.

منظورم ایرانول 12000 بود نه توتال 12000

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 29 مارس 10, 15:08 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: PUG 206A GTi
سلام بازم کلی ...
نیاز به جمع بندی !!!!! احساس می شه ... !!! :o
--------------------------------------------------------
ایرانول 16000 / بهران سوپر پیشتاز ؟؟؟ برای 405 ...
بهتره از نمایندگی بگیریم یا تعویض روغنی ؟ ( چه از نظر اقتصادی چه اطمینان ) قیمت حدودی ؟؟؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 29 مارس 10, 20:29 
آفلاين
نماد کاربر

سينا. نوشته است:
سلام بازم کلی ...
نیاز به جمع بندی !!!!! احساس می شه ... !!! :o
--------------------------------------------------------
ایرانول 16000 / بهران سوپر پیشتاز ؟؟؟ برای 405 ...
بهتره از نمایندگی بگیریم یا تعویض روغنی ؟ ( چه از نظر اقتصادی چه اطمینان ) قیمت حدودی ؟؟؟

ایرانول 16000 و 12000 هردو بالاتر از سطح کیفیت مورد نیاز برای پژو هستند(SJ و SL). بهران سوپر پیشتاز هم خیلی خوب است(هرسه نسبت به توتال، کمتر سیاه می شوند و پس از کیلومتر های بالا هم خاصیت روغنی آنها کمتر کاهش می یابد و خیلی کمتر کم می کنند!) و تفاوت محسوس وقابل ذکری ندارند ولی به یقین می توان گفت توتال نخرید.
برای اطمینان بیشتر و قیمت پایین تر از مراکز روغن و فیلتر فروشی آن را تهیه نمایید.
قیمت ایرانول و سوپر پیشتاز حدود 10000 تومان است و در تعویض روغنی ها 2 تا 3 هزار تومان گران تر است.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 31 مارس 10, 18:15 
آفلاين
دنده 3
نماد کاربر

نوع خودرو: P 206 Sedan 1.6
جمع بندی علمی و مستند و درست:

نقل قول:
سلام به همه دوستان ...
میخوام نتیجه آنالیز 4 تا روغن که در آزمایشگاه با چند تا از دوستان انجام دادیم رو خدمتتون بگم تا اگه میخوایید با خیال راحت استفاده کنید ...
لازم به ذکر که تمامی این روغنها به طور رندوم از بازار البته از نماینده لیکومولی تهیه شده
1-روغن لیکومولی لایش لاف 40 10W سولفید مولیبیدن MOS2 که رنگ خود روفن خاکستری متالیک میباشد
این روغن به دلیل داشتن روان کار سولفید مولیبیدن از سطح کارایی بسیار بالا برخوردار میباشد...تمام سنتتیک و سطح کیفی SJ پیشرفته میباشد و واقعا روغن تکنیکی میباشد ...دارای توان بسیار بالا و روانکاری عالی میباشد (پژو انواع آن-زانتیا -) دارای قیمت 63000 تومان
2-لیکومولی لایش لاف 10W40 ....تمام سنتتیک و بسیار عالی ودارای واقعا قدرت بالای ضد فرسایش قیمت 58000 تومان سطح کیفی SL
3-لیکومولی سوپر تورینگ هایتک 20W50 این روغن مینرال میباشد و در روغنهای مینرال واقعا بالاترین هم در سطح کیفی و هم شویندگی و به جرات میتوان گفت بهترین و یا از بهترینهای ایران میباشد و تمام سنتتیک میباشد
4-توتال 9000 که خودم از نزدیک همانند روغنهای بالا شاهد تست های مختلف آن در یکی از آزمایشگاه های ایران خودرو بودم و واقعا بینظیر بود تست های آن با قیمت 42000 تومان
5- توتال 7000 البته در بسته بندی پلاستیکی و با لیبل و هولوگرام ایساکو با فناوری سنتتیک و در تست ها قابل قبول و مناسب حتی برای پارس ELX و خودروهای با تکنولوژی مشابه و دارای تعداد سوپاپهای بالا با فشار بین مولکولی مناسب و البته تبخیر کمی (تاکید میکنم فقط کمی) بیشتر از انتظار با قیمت 17800 تومان
دوستان تاکید جدی میکنم که روغنهای توتال را فقط و فقط از فروشگاه های مجاز ایساکو (ایران خودرو ) تهیه فرمائید زیرا که واردات روغن البته فرمولاسیون فقط و فقط توسط ایساکو انجام میشود و بنا به دلایل متعدد روابط خارجی ایران عزیز کلیه روغنهای متفرقه (ا م ا ر ا تی . خرید مستقیم از فرانسه و ...)همگی مطلقا تقلبی بوده و هرگز روغن وارداتی توتال با نامهایی که گفته شد وجود خارجی ندارد و قطعا روغن سوخته و یا بازیافتی و در خوشبینانه ترین حالت روغن فله بی نام و نشون میباشد...
اگر مشکل مالی در کار نیست (انشا الله که نیست ) پیشنهاد این حقیر :
پژو 405 .سمند .پارس .پارس ELX .زانتیا .206 تمامی تیپ ها. 1-سولفید مولیبیدن 2-لایش لاف10W 40 -توتال 9000 4- توتال 7000 فقط و فقط استفاده بفرمائید

نقل قول:
راستی در جواب دوستمون هم که میگفتند توتال برای ایران خودرو سود داره و برای همین هم تبلیغش رو میکنه باید عرض کنم که دوست خوبم :
2 سال خرید و تحقیق برای تائیدیه روغن ایران خودرو با نظر تیم ما انجام میشد...باید بگم که اگه دقت کرده باشید روی روغن های توتال ایران خودرو که هولوگرام ایساکو خورده همگی به توتال هستند ...یعنی توتال شرکت بران....پس ایران خودرو این روغنهارو از بهران میگیره ...حال که از بهران خرید میشه چه فرقی میکنه این محصول یا محصول دیگه ای از بهران ...میتونست 1 محصول دیگه بران را لیبل بزنه و بفروشه....خودش که تولید یا وارد نمیکنه...مطمئن باش بهترین های مورد نیاز موتور پژو و خانواده آن مثل پسرعموش سیتروئن فقط در توتال پیدا میشه و نه در بهران
درضمن در مورد موتور سریال XU از جمله 7و 9 و مجموعه های L3 و L4 و L5 و همچنین سری های TU از جمله مجموعه های 5و 3و 6 و سری EF ازجمله مجموعه های 6و 7 همگی کاملا مناسب و هماهنگ با تکنولوژی سنتتیک میباشند و استفاده از روغن های سنتتیک کوچکترین مشکلی برای آنها ایجاد نمیکند به شرط رعایت کردن نکات لازم برای تغییر روغن از مینرال به سنتتیک...
حالا بماند که حتی در مورد ماشینهای بسیار قدیمی تر هم سازندگان روغن های سنتتیک این ادعا را که برای خودروهای طراحی شده با روغن مینرال مضر میباشد را با دلایل علمی و محکم و غیر قابل انکاری رد میکنند...
اما از هرچه بگذریم سریهای موتور های پژو و سیتروئن که نام بردم بر مبنای روغن های سنتتیک طراحی شده اند و روغن تائید شده خود فرانسه توتال 7000 میباشد که تکنولوژی سنتتیک دارد است و ایران خودرو دست مشتریان خودرا برای استفاده از روغن مینرال توتال 5000 باز گذاشته است به این دلیل که طبق توصیه خود پژو فرانسه فرمولاسیون فقط روغن توتال 5000 در مینرال ها بسیار شبیه به نیم (SEMI) سنتتیک ها میباشد ...
اینها هیچکدام از گفته های دیگران نیست و کاملا علمی و حاصل تحصیلات خودم در دانشکده فنی تخصصی پژو در فرانسه میباشد...
امید وارم تونسته باشم کمکی هرچند ناچیز کرده باشم...

نقل قول:
ببینید در مورد کیلومتر کارکرد روغن پارامترهای زیادی باید در نظر داشت ... از جمله :1- نوع خودرو 2-وضعیت سلامتی موتور خودرو 3-شرایط و محل کاری خودرو 4-نحوه رانندگی با خودرو
5-نوع و کیفیت روغن مصرفی 6-نحوه رسیدگی به خودرو(به طور مثال تعویض به موقع فیلتر سوخت.هوا.سرویس قطعاتی همچوت استپر موتور.شمع.میزان لقی سوپاپ.سوزن و...) 7-نوع بنزین مصرفی و...

اما در شرایط نرمال بیشترین وابستگی به نوع روغن مصرفی و میزان سلامت موتور خودرو میباشد که با فرض سلامت نسبی موتور و ترافیک معقول با استفاده از روغنهای ذکر شده بین 8000 تا 15000 کیلومتر کارکرد بهینه و ایدال میباشد
امیدوارم کمکی هرچند ناچیز کرده باشم
موفق باشید

مگه شما نمی گید این ا م ا ر ا تی ها به درد نمی خوره و بهتوتال خوبه ؟ اون توتال 9000ی که تست کردید از کجا آوردید ؟! حتما" می دونید که بهتوتال 9000 نداریم.

بالاخره مینرال هست یا تمام سینتتیک؟؟؟

نقل قول:
ببینید دوست عزیزم : گفتم که برای کسانی که میخواهند از روغنهای مینرال استفاده کنند سوپرتورینگ هایتک بهترین هست اما هرگز نگفتم از نوع مینرال استفاده کنید...
اما در مورد توتال 9000 :
چون این روغن نوپاست و متاسفانه شرکت بهران (به توتال) هنوز آن را به تولید نرسانده و از طرفی هم چون به طور مستقیم توسط خود ایران خودرو و بدون واسطه وارد میگردد (البته مصرف خود شرکت و نمایندگیهای مجاز ) پس اگر از خود ایساکو (نمایندگیهای مجاز البته فعلا تک و توک) خریداری نمائید قطعا روغن خوبی خواهید داشت...زیرا این روغن .روغن تخصصی 407 بوده و چون این خودرو مجهز به نیمچه آنالایزیری برای روغن میباشد و اگر روغن بیکیفیت باشد ecu از ادامه کار خودرو (موتور)جلوگیری میکند پس نمیتوان روغن تقلبی در آن ریخت و از این رو توتال 9000 ها با نظارت خود ایران خودرو وارد گردیده تا مشگلات بعدی برای شرکت پیش نیاید.....
شما میتوانید اگر تمایل به استفاده از روغن توتال دارید در کمال آرامش و اطمینان خاطر از توتال 9000 هایی که از خود نمایندگیهای ایساکو خریداری میکنید استفاده بفرمائید...
اما بنده همچنان با نتیجه تستهایی که از انواع ذکر شده لیکومولی دیدم با توجه به نزدیک بودن رنج قیمتی به توتال 9000 اکیدا توصیه به لیکومولی (همون هایی که گفتم) دارم...
با آرزوی سلامتی روز افزون برای شما و خودروی شما...

نقل قول:
نمیتوانید روغن مینرال و سنتتیک را با هم به نسبت سطح کیفی مقایسه کنید
در مورد روغن های مینرال با مینرال بله هرکدام سطح کیفی بالاتری داشته با شه طبعطا کارامد تر هستند و همینطور سنتتیک با سنتتیک و یا نیمه سنتتیک با نیمه سنتتیک
اما شما 1 روغن مینرال را با نوع سنتتیک مقایسه میکنید .... روغنهای مینرال در بهترین شرایط حتی تا 2/1 روغنهای سنتتیک هم تحمل اعمال بار را از خود نشان نمیدهند...
بله حتما و 100% روغن فول سنتتیک با سطح sj از روغن مینرال با سطح sm مقاوم تر و دارای تحمل فشار و بار بیشتری میباشد ... حال همه اینها بماند و فاکتور گرفته از اینکه
موتوری که بر مبنای فشار بین مولکولی کم روغنهای سنتتیک طراحی شده طول عمر مفید خودرا به شدت با استفاده از روغنهای مینرال از دست میدهد و بماند که روغنهای مینرال
چقدر از نظر پوشش دهی فیلمی روغن.دوام در بین قطعات سایشی در استرس های نا متعارف بر موتور.حرارت فزاینده.کارکرد بیشتر.واکنش به تغییر دما .حرکت سریع و روغن رسانی به موقع در هنگام سرد بودن موتور(در این حالت بیشترین آسیب به موتور میرسد و همین عامل 90% دلیل خرابی موتور ها در گذشت زمان میباشد) و ... از انواع روغنهای مینرال برتر و مقاوم ترند....
پس مقایسه روغن سنتتیک با مینرال از نظر سطح کیفی بسیار اشتباه بزرگی محسوب میشود
به طور معمول و با میانگین 48% احتمال روغن سنتتیک در هر درجه تقریبا به لحاظ کیفی(فقط روغن کاری زیرا در باقی موارد اصلا روغن مینرال 1% کار سنتتیک را هم انجام نمیدهد)5 گرید از مینرال بالا تر است یعنی تقریبا از لحاظ قدرت روغن کاری :sf سنتتیک برابر sm مینرال است (البته این مثال بود زیرا سنتتیک ها اصلا این پایه را ندارند و بالاترند

جواب برای نوع روغن هیدرولیک مورد استفاده:

نقل قول:
روغن سيستمهاي هيدروليكي نيز طبقه بنديهايي دارند كه بايد رعايت شوند از جمله ميزان الكل موجود در روغن .ضريب حرارتي و قطر و ... لايه فيلميك يا فيلم پوشش دهنده روغن و پايه ساختاري و ... كه بايد مناسب و مطابق با شرايط و توسيه هاي سازنده بر مبناي طراحي خودرو و قطعات آن صورت گيرد...
ذكر اين نكته ضروري است كه تمامي روغنهاي هيدروليكي ميل شديدي به جذب رطوبت داشته كه عامل اصلي آسيب و ضعف عملكرد سيستمهاي هيدروليكي ميباشد پس تعويض و سرريز بايد مطابق اصولي خواص صورت گيرد
موفق باشيد

دو سوال دارم:
1-به نظر شما ایرانول 12000 چطوره سطحش SJ هست که اصولا باید مناسب برای سمند باشه که موتورش خیلی قبل سال 1997 هست. در ضمن ایرانول 12000 مینراله و برای موتورهای قدیمی مثل سمند باید مناسب باشه.

2-به خاطر اینکه یک لیتر کم میارم می خوام 1 لیتر روغن توتال 7000 بریزم، مشکلی پیش نمیاد؟

نظر شما دوستان چیه؟

نقل قول:
بارها و بارها توضیح داده شده از ترکیب 2 روغن با یکدیگر بپرهیزید ...حالا شما که دیگه کودتا کردید و تصمیم گرفتید مینرال رو با خانواده سنتتیک ها ترکیب کنید !!!!!!!!!!!!!!!!!
هرگز این کار را نکنید و لطفا نفرمائید که مینرال برای موتور های پژو و سمند مناسب ...پستهای قبلی را بخونید حتما متوجه میشوید بیس طراحی سمند و پژو (xu7pl3-xu7plk3-xu7pl4-xu7jpl3-4) همگی سنتتیک و روغن توصیه شده 7000 تمام سنتتیک و توسط ایساکو 7000 نیمه سنتتیک میباشدکه البته روغنهای سنتتیک و نیمه سنتتیک در بیس طراحی تقریبا با هم تشابه دارند و تفاوتهای مقاومتی متفاوت دارند که در اینجا به آن نمیپردازیم...به هرحال اختیار بر عهده شماست نه من اما روغنهای ایرانی خصوصا مینرالها که در انواع مختلف توسط اینجانب البته به همراه تیم تحقیقات ابران خودرو انجام شد کاملا و متاسفانه فاقد استانداردها و حتی حداقل های لازم جهت موتورهای پژو میباشند ...این را هم متذکر شوم که وقتی میگوئید روغن های مینرال برای موتور های قدیمی مثل پژو مناسب میباشند باید عرض کنم که مینرال ها روغنهای خودروهای تا سال 1986 اروپا بودند ...لطفا توجه بیشتری بفرمائید

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 31 مارس 10, 23:30 
آفلاين
نماد کاربر

البته جمعبندی شما تا حدودی مستند بود ولی نمی توان گفت که علمی بوده و همچنین کاملا مستند نبوده چون بنده با استناد به manual پژو نشان داده بودم که روغن سنتتیک به هیچ وجه برای خانواده پژو توصیه نشده و همچنین سطح کیفی حتی SG هم برای پژو مناسب است چه برسد به SJ یعنی تو*تال 5000 و ایرانول 12000 به بالا و بهران سوپر پیشتاز از لحاط نوع روغن(مینرال) برای پژو مناسب است ولی کارایی ایرانول و سوپرپیشتاز برای پژو مناسب تر از تو*تال 5000 است. روغن سنتتیک باعث کم کردن بیشتر روغن موتور و آسیب به قطعات لاستیکی و اوررینگ های موتورهای قدیمی مثل پژو 405 و سمند و ... می شود(چیزی که همه می دانیم).

البته اگر دفترچه ایران خودرو و آزمایشگاه آن دوست که روغن ها را آنالیز کرده ، صحیح تر از کارخانه پژو فرانسه است، صحبت دیگری است!

naninano نوشته است:
در پاسخ به تمامی دوستان که می فرمایند ایران خودرو هیچ رابطه حسنه(!!) غیر منطقی ای با توتال ندارد و روغن توصیه شده در دفترچه علمی است تصویر یکی از صفحات دفترچه اصلی کارخانه پژو فرانسه را در زیر مشاهده می فرمایید که هیچ اشاره ای به توتال و کاسترول نشده است و صرفا سطح کیفی آن که SG می باشد اشاره شده است.
همچنین در این دفترچه ویسکوزیته 20w50 نیز مورد تایید می باشد.

naninano نوشته است:

تصوير

تصوير

تصوير

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 13 آپريل 10, 19:54 
آفلاين
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Persia /Saipa 131EX
دوستان پدر من دیسک و صفحه پارسش رو عوض کرده و واسکازین گیربکس 85-90 بهران سمند ریخته حالا صبحها دنده 1 و 2 خیلی صفت هست یعنی اگر شما با 10 تا سرعت دنده رو از 1 در بیاری و بخای دوباره بری 1 باید ایست کامل کنی سیم کلاچ هم کاملا ریگلاژ هست به نظر شما ممکنه از واسکازین باشه؟ در ضمن یواش یواش باگرم شدن ماشین درست میشه و بعد از 15-20 دقیقه دیگه مشکلی نیست و دنده ها روانند

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 13 آپريل 10, 20:31 
آفلاين
نماد کاربر

hosein_mic نوشته است:
دوستان پدر من دیسک و صفحه پارسش رو عوض کرده و واسکازین گیربکس 85-90 بهران سمند ریخته حالا صبحها دنده 1 و 2 خیلی صفت هست یعنی اگر شما با 10 تا سرعت دنده رو از 1 در بیاری و بخای دوباره بری 1 باید ایست کامل کنی سیم کلاچ هم کاملا ریگلاژ هست به نظر شما ممکنه از واسکازین باشه؟ در ضمن یواش یواش باگرم شدن ماشین درست میشه و بعد از 15-20 دقیقه دیگه مشکلی نیست و دنده ها روانند

دوست عزیز همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می فرمایید ویسکوزیته 85w90 برای گیربوکس پژو زیاد است و باید از ویسکوزیته 75w80 استفاده کنید.

تصوير

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 14 آپريل 10, 14:32 
آفلاين
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Persia /Saipa 131EX
دوستان من چند تا تعویض روغنی رفتم واسکازین گیربکس 75 80 total یا esso نداشتند کجا میتونم گیر بیارم؟ نمایندگیهای ایران خودرو دارند؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 15 آپريل 10, 09:33 
آفلاين
دنده 3
نماد کاربر

نوع خودرو: P 206 Sedan 1.6
سلام دوستان, راهنمایی می خواستم در مورد این لوله که در عکس های زیر مشخصش کردم.
دیشب متوجه شدم کاملا روغنی هستند!
دلیلش چیست؟
اصلا این لوله مال چیست؟
کولر؟

تصوير

تصوير

با تشکر

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 1350 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 135  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: alii133 و 5 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: