عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک سومین نمایشگاه خودروهای مدل و کلکسیونی ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش

امروز 22 نوامبر 14, 19:42

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 33 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: ولوو سواری 244DL مدل:1977
پستارسال شده در: 14 سپتامبر 09, 16:20 
آفلاين
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

نوع خودرو: ولوو 460
سلام دوستان اگه ممکن هست درباره ی ولوو سواری 244 از سال 1975 به بالا توضیح بدید(مشخصات فنی و بدنه و...) با تشکر فراوان

بالا
 مشخصات  

موضوع پست: Re: ولوو سواری 244DL مدل:1977
پستارسال شده در: 14 سپتامبر 09, 21:58 
آفلاين
شروع حركت

سلام

به طور خلاصه : از 1975 تا 1993 تولید شده .
موتور ها : b20 با حجم موتور 2000 سی سی ، میل سوپاپ پایین ، موتور بدون شیب
b17 , 1700cc
b19, 1900cc
b21, 2100cc
b23,2300cc
b200,b230 با تغییرات جزیی نسبت به بالایی ها مثل کاهش وزن میللنگ
موتور های بالا از نوع میل سوپاپ بالا هستند که توسط تسمه تایم نیروی میل لنگ به میل سوپاپ منتقل میشه ، موتور کج و همگی چهارسیلندر
با ترکیب های مختلف کاربراتور و انژکتور ، بعضی مدل ها دارای توربو شارژر هستند ، یه مدل موتورb234 برای هر سیلندر دارای چهار سوپاپ و با تنفس طبیعی تاجایی که یادمه نزدیک به ۱۶۰ اسب بخار قدرت داشته حجم موتور هم 2300 سی سی
موتور b23 با تنفس طبیعی 114 اسب بخار قدرت و 185 نیوتن/متر گشتاور داشته
گیربکس دستی پنج سرعته ، و بعضی مدل ها دارای اوردرایو ( در مدل های بالا شش سرعته )
گیربکس اتوماتیک بورگ وارنر و آیسین وارنر چهار و پنج سرعته
دیفرانسیل عقب
این خودرو در زمان خود جزو ایمن ترین ماشین های دنیا بوده و این سابقه رو طبق چیزی که زمانی در یه مقاله خوندم تا سالها حفظ کرده بوده ، از نظر سواری بسیار راحت ، ( آب تو دل آدم تکون نمیخوره ) هندلینگ بالا ( با قد و هیکل نسبتا بزرگش مثل موتور توی شهر میشه بهش فرمون داد ) ، ترمز عالی ( چهار چرخ دیسک )

هزینه ی جاری نگهداری پایین و اصطهلاک کم ، تعمیر موتور ارزان ، لوازم لوکس و جانبی قیمت نسبتاً بالا

اگر سوالی بود که بتونم جواب بدم در خدمتم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 15 سپتامبر 09, 14:53 
آفلاين

:-)
واقعا" متشکرم قربان
نظرتون درباره این ولوو چیه 244 دی ال مدل 76 شرابی رنگ بدون تصادف 5 دنده(4 تا جلو) کولر و هیدرولیک سالم!. 20 سال خوابیده بوده و رنگش سوخته تقریبا کاملا" رنگه ولی خیلی سالم و نو و کم کاره. لوازم تزئینیشم عین صفر میمونه. میخواستم ببینم بخرمش یا نه؟ من از بچگی عاشق ولوو بودم تا حالا. اطرافیان آدم و دل سرد میکنن که نخریا امروز فردا جمعش میکنن یا یه روز تو هفته میتونی بیاری بیرون یا پلاکش نمیکنن و از این حرفا. من چکار کنم؟
راستی موتورشم همون b23 یا 2300 هست این ماشین با این مشخصات چند می ارزه؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 15 سپتامبر 09, 22:04 
آفلاين
شروع حركت

Azadvar Nima نوشته است:
:-)
واقعا" متشکرم قربان
نظرتون درباره این ولوو چیه 244 دی ال مدل 76 شرابی رنگ بدون تصادف 5 دنده(4 تا جلو) کولر و هیدرولیک سالم!. 20 سال خوابیده بوده و رنگش سوخته تقریبا کاملا" رنگه ولی خیلی سالم و نو و کم کاره. لوازم تزئینیشم عین صفر میمونه. میخواستم ببینم بخرمش یا نه؟ من از بچگی عاشق ولوو بودم تا حالا. اطرافیان آدم و دل سرد میکنن که نخریا امروز فردا جمعش میکنن یا یه روز تو هفته میتونی بیاری بیرون یا پلاکش نمیکنن و از این حرفا. من چکار کنم؟
راستی موتورشم همون b23 یا 2300 هست این ماشین با این مشخصات چند می ارزه؟

سلام مجدد :)

آدم وقتی علاقه مند ولوو میبینه کیف میکنه :smile:

والا قیمت این ماشینها بستگی مستقیم به خود ماشین داره . ندیده نمیشه در بارش نظر داد ، ازش عکس میتونید بذارید ؟ نظر فروشنده چنده ؟
در حال حاضر پلاک ایرانه ؟ اگر پلاک ایران باشه که مشکلی نداره برا تردد ، شما هم که تهرانی و برا قطعه به مشکل بر نمیخوری ،، گرچه کسی که این ماشینها رو داره باید لوازم فروش خاصش رو بشناسه . و در نگهداری لوازم لوکس و تزیینیش دقت و مراقبت و وسواس به خرج بده چون این مورد گیر‌آوردنش ممکنه برای بعضی قطعات آسون نباشه :(
اما اگر واقعاً ماشینی باشه که 20 سال خوابیده باشه و در نتیجه فقط 13 سال کار کرده باشه ، شما هم در مورد پولی که براش کنار میذاری مشکلی نداشته باشی ( این ماشینا فروختنش مثل پراید و پیکان نیست که پول نقد باشه کلاً چه قیمتش یه ریال باشه چه چند میلیون ، بنابر این باید پولش رو آدم ندید بگیره این روزا :d ) ، مورد قابل تاملیه

راستی مدل 76 فکر نکنم موتور b23 داشته باشه و به احتمال زیاد همون b20 هست ، موتورش مستقیمه یا کجه ؟ یا راحت تر بپرسم ، کاربراتور وقتی ماشین رو از رو به رو نگاه کنیم سمت چپه یا سمت راست ؟

بنده در خدمتم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 16 سپتامبر 09, 14:42 
آفلاين

به به ممنون من عاشق ولوو هستم.
عرض شود که این ماشین تهرانسر هست. و تعویض پلاکم شده و بنظر خودم قاعدتا باید 2300 باشه. چون اگه از این سی سی پائینتر باشه خیلی تنبل میشه. 244 با همین موتور 2300 هم تو شتاب گیری ضعیفه ولی خوب تو دور خوبه. این ماشینو تا 5/3(سه میلیون و پانصد) میشود خرید.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 16 سپتامبر 09, 14:58 
آفلاين

راستی یکی دیگه هم پیدا کردم با این مشخصات:
240 جی ال استیئشن به رنگ سفید مدل 1982 ماشین واقعا بدون تصادف و نوئه(جلو و عقب پلمب) ولی یه رنگ باید بشه. در ضمن 244 رو دقت نکردم ولی این. شما اگه روبروی موتور بایستید کاربراتور دست راست شماست. چند مورد: یکی اینکه یه دگمه روی سر دنده بود که صاحبش گفت اوردرایو داشته و گیربکسشو عوض کردم 4 دنده گذاشتم بدلیل خراب شدن نظر شما چیه؟ بعدم اوردرایو به چه منظور است؟. یعنی الان 4 دندست و نداره همچین چیزی. بعد ماشینو وقتی استارت زدم لرزش زیادی داشت که باز صاحبش میگفت ماشین باید گرم شه تا این لرزش از بین بره. بنظر خودم ماشین تک کار میکرد. اینم مورد دیگر که لرزش از چیست. روی این یکم دو دلم فقط و فقط بخاطر استیئشن بودنش. اگه سدان بود همین امروز قولنامش میکردم. در این باره هم فکر کنید برای خودتون می خواهید بخرید. قیمت اینم تا 3300 میشود خرید.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 16 سپتامبر 09, 22:24 
آفلاين
شروع حركت

Azadvar Nima نوشته است:
به به ممنون من عاشق ولوو هستم.
عرض شود که این ماشین تهرانسر هست. و تعویض پلاکم شده و بنظر خودم قاعدتا باید 2300 باشه. چون اگه از این سی سی پائینتر باشه خیلی تنبل میشه. 244 با همین موتور 2300 هم تو شتاب گیری ضعیفه ولی خوب تو دور خوبه. این ماشینو تا 5/3(سه میلیون و پانصد) میشود خرید.

خب پس موتورش همون b20 هستش . موتور b23 در مدل های بالاتر به کار گرفته شده . شتاب پایینش هم به خاطر ضرایب سنگین دنده ها است . به این خاطر طول دنده ها کم میشه . ضریب دنده های به این سنگینی برای بارکشیدن خوبه :D . بازم همون طور که عرض کردم ندیده نمیشه قیمت تعیین کرد . اگه بازم عکسی ازش بود میشد یه حدودی براش گفت .

Azadvar Nima نوشته است:
راستی یکی دیگه هم پیدا کردم با این مشخصات:
240 جی ال استیئشن به رنگ سفید مدل 1982 ماشین واقعا بدون تصادف و نوئه(جلو و عقب پلمب) ولی یه رنگ باید بشه. در ضمن 244 رو دقت نکردم ولی این. شما اگه روبروی موتور بایستید کاربراتور دست راست شماست. چند مورد: یکی اینکه یه دگمه روی سر دنده بود که صاحبش گفت اوردرایو داشته و گیربکسشو عوض کردم 4 دنده گذاشتم بدلیل خراب شدن نظر شما چیه؟ بعدم اوردرایو به چه منظور است؟. یعنی الان 4 دندست و نداره همچین چیزی. بعد ماشینو وقتی استارت زدم لرزش زیادی داشت که باز صاحبش میگفت ماشین باید گرم شه تا این لرزش از بین بره. بنظر خودم ماشین تک کار میکرد. اینم مورد دیگر که لرزش از چیست. روی این یکم دو دلم فقط و فقط بخاطر استیئشن بودنش. اگه سدان بود همین امروز قولنامش میکردم. در این باره هم فکر کنید برای خودتون می خواهید بخرید. قیمت اینم تا 3300 میشود خرید.

اما این مدل ، موتورش از همون خانواده ی با میل سوپاپ بالاست و به احتمال زیاد b23 . اوردرایو یه قسمت اضافه شونده به گیر بکس m45 بوده که ضریب خروجی گیربکس رو به میزان 0.21 کمتر میکرده . مثلا توی دنده چهار اون گربکس ضریب ورودی خروجی 1 هست و وقتی اوردرایو فعال بشه میشه 0.79 یعنی بیست درصد دنده سبکتر میشده و مثلا اگه با دور موتور خاص سرعت توی دنده چهار 100 بوده با فعلا شدن اوردرایو میشده 121 کیلومتر در همون دور . خب اون طوری ماشین سبکتر کار میکنه و برای مسیرهای طولانی بهتر . ولی تنها عیب اوردرایو m46 همین خراب شدنشه . که یا باید یه گیربکس شش دنده عادی به جاش بست یا همون m45 بدون اوردرایو رو . مال ما از اول همون m45 روش بوده .
در مورد لرزش دقیقا نمیدونم لرزش چه طور لرزشی بوده اما . این موتور به خاطر ضریب تراکم بالای ده در حالت سلو کارکردن ، تکون داره و وقتی سرد باشه تکونش بیشتر میشه . با بنزین سوپر باید وضع بهتر بشه قاعدتا ولی من تغییر چندانی ندیدم . اما از وقتی برقش رو مگنت کردم تقریبا در حالتی که ماشین گرم باشه تکون بسیار ناچیز میشه .
در مورد قیمت بازم نمیدونم ندیده چی بگم ولی من 240 مدل 83 دیدم و میخواستم بخرم ، صاحبش میگفت هرچی پول براش بهم بدن نمیفروشم ، باز شنیدم یدونه دست اول نزدیک به نو که میگفته ۸ تومن، یدونه 86 یکی داره میگه ۸.۵ و از اون طرف بعضی هاشم همین حدود 3 تومن میگن وبعضاً پایینتر راستی دو سه هفته قبل یدونه 88 دیدم قرمز سواری ولی اگر حتی 3 تومنم میداد من نمیخریدم ، ظاهرش بدک نبود ولی خب ماشین نبود . بستگی به ماشین داره و به نظر فروشنده ، ممکنه یکی بخواد ماشینشو هر طوری هست رد کنه و سر فروش اصرارداشته باشه ، خب مسلما بهتر میشه خرید .
بازم میگم تا دیده نشه نمیشه حرفی زد . من خودم الان دنبال 940 یا 960 یا 740 خوب میگردم ( تو پرانتز برای ارتقای 240 مون ) ولی اونی که میخوام رو پیدا نکردم :( .

در هر حال خوشحالم از اینکه بتونم کمکی بکنم .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 17 سپتامبر 09, 22:14 
آفلاين

با سلام. واقعا" ممنونم. بسیار دقیق و جامع
من کاملا" متوجه شدم که چی به چیه.
شما خودت 240 داری؟ مدلش چیه؟ مشخصاتشو میشه بفرمائید. راستی قصد فروش داری؟

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 19 سپتامبر 09, 17:05 
آفلاين

آقا حمید سلام. چند تا سوال دیگه هم برام پیش اومده که میخوام عنوان کنم.
ولوو 244 فکر میکنم 4 رقم داشته باشه که شامل:L , DL , DLS , GL میخوام بدونم آپشناشون چیه با هم چه فرق هائی دارند؟(مثلا" در مدل 1977). تقریبا" مدل ال رو میدونم که سادست.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 08 اکتبر 09, 23:46 
آفلاين

آقا حمید هر چی میدونی بنویس لازم نیست دقیقا" شرح بدی.

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 33 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد