عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک سومین نمایشگاه خودروهای مدل و کلکسیونی ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش

امروز 31 اکتبر 14, 22:42

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

قوانين انجمن

1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 75 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  بعدي

which one?
پايان نظرسنجي در 22 آپريل 11, 13:59
آزرا 2011 0%  0%  [ 0 ]
سوناتا 2011 0%  0%  [ 0 ]
کل آرا : 0
نويسنده پيغام
 موضوع پست: سوناتا 2011 یا آزرا 2011
پستارسال شده در: 20 ژانويه 11, 00:25 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: NISSAN TEANA J32
خوب ، بالاخره فروش شرکتی سوناتای 2011 هم شروع شد ، ولی نکته ای که خیلی من رو متعجب کرد قیمت برابر آن با آزرای 2011 توی لیست قیمت بود:تصوير
شما اگر بخواهید با این مبلغ بین این دو خودرو یک ماشین را انتخاب کنید کدام یکی را انتخاب می کنید؟ ( دلیل رو هم ذکر کنید)
آزرای 2011:
تصوير
تصوير
تصوير
تصوير
موتور3300 سی سی (259 اسب)

سوناتای 2011:
تصوير
تصوير
تصوير
تصوير
موتور 2400 سی سی( 176 اسب) + سقف پاناروما
سایر مشخصات نسبتا" مشابه همچون گیربکس ، ایربگ ، ABS، ESPو ...
----
در آخر هم لطفا" نظرتون رو در مورد اینکه با وجود اختلاف قیمت جهانی این دو خودرو توی ایران یکسان قیمت گذاری شده اند اعلام کنید.

بالا
 مشخصات  

موضوع پست: Re: سوناتا 2011 یا آزرا 2011
پستارسال شده در: 20 ژانويه 11, 14:49 
آفلاين
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: $ ندارم
با سلام
اگر انتظارات یک خودروی خانوادگی رو داری،آزرا گزینی ه برتر خواهد بود ولی اگر یک ئخودروی جذاب مد نظرت هست، انتخابت سوناتا خواهد بود.
همچنین آزرا دارای مصرف سوخت بیشتر در شهر(حدود12)و سوناتا دارای مصرف سوخت شهری کمتری(حدود9.5)است.فضای عقب سوناتا بخاطر فرم کوپه مانندش ،تنگ و تاریک تر از آزراست.
همچنین داشبورد سوناتا جوان پسند و داشبورد آزرا ساده تر به نظر می آید و اختلاف قیمت 10 میلیون تومانی هم که...

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 20 ژانويه 11, 15:35 
آفلاين
دنده 3
نماد کاربر

ARMIN1272 نوشته است:
همچنین داشبورد سوناتا جوان پسند و داشبورد آزرا ساده تر به نظر می آید و اختلاف قیمت 10 میلیون تومانی هم که...

تو این عکسی که قیمت ها رو نوشته ... قیمت سوناتا 2011 و آزرا 2011 رو یکسان و هر دو رو به قیمت 53.900 ذکر کرده !

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 20 ژانويه 11, 16:22 
آفلاين
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Azera2011-Hilux 2014
اول اینکه محمودرضا جان ؛ ازت تشکر می کنم برای این نظرسنجی چون با این وضعیت فروش جدید ، بیشتر افرادی که بخوان یک سدان در این رنج بخرند حتما این سوال براشون مطرح می شه ،
آقا دستت درد نکنه ، :hb:

اما در مورد مقایسه این دو suv خانوادگی هیوندای ( بنا به تقسیم بندی خود هیوندای گفتم ) باید بگم اگه برای کسی قدرت موتور ، نرمی سواری ، شتاب بسیار عالی و فضای بسیار مناسب کابین و ابهت بی حد و اندازه ماشین مهمه ، اصلا نباید در خرید آزرا 2011 شک کنه!

اما اگه کسی ، چهره جذاب و اسپورت و جوان پسند ، موتور کم مصرف و به نسبت خودش قوی ، امکاناتی مثل شیفتر تعوض دنده بر روی فرمان و همیطور سقف پاناروما مهمه و زیاد در قید و بند شتاب و موتور پر قدرت نیست و ماشین جمع و جور تری می خواد باید بگم که سوناتا انتخاب بهتری هست ،

در مورد مصرف سوخت هم ، سوناتا با توجه به نوع موتور استفاده شده در این خودرو که با حجم موتور 2400 سی سی هست بالطبع مصرف بسیار کمتری از آزرا خواهد داشت اما فراموش نکنیم که موتور آزرا 2011 موتور استفاده شده بر روی جنسیس 3300 سی سی هست که به قول خود سایت هیوندای این موتور بهینه شده و به قولی جمع و جور تر و یا همون لاغر تر و سبزتر شده! ( Leaner & Greener ) و مصرفی صد البته بهتر و بهینه تر از مدل های قبلی این ماشین داره ، :evil:

من خودم به شخصه با توجه به اینکه یک روز قبل از فروش سوناتا جدید با این قیمت ( بدون آگاهی از فروش سوناتا در روز های بعدش ! ) آزرا 2011 رو انتخاب کردم ، در شرایط کنونی با توجه به تجربه ای که در این مدت بسیار کوتاه با آزرا 2011 داشتم بدون هیچ تعصبی بار دیگه همین آزرا رو انتخاب می کردم ،
این آزرا 2011 کاملا بر خلاف آنچه بود که من انتظارش رو داشتم و الان واقعا از انتخابی که کردم راضی هستم، ( این نظر کاملا شخصی است!!!! ) :-D

آزمون تلختان را
اینک آماده...

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 22 ژانويه 11, 10:41 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

وظیفه بود آرش جان.
امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 22 ژانويه 11, 12:07 
آفلاين
دنده 2
نماد کاربر

نوع خودرو: TOYOTA GT86
سوناتا داخلش خیلی جذابتره...آزرا بیرونش ساده‌تر و نسبتا عادیتر هست...البته ناگفته نماند نورپردازی داخل چراغ جلوش تو شب بسیار زیباست :-)
ولی از طرفی طرحای رادیکالی بعد از چندوقت زیباییشون رو از دست میدن....نمونه‌هاش زیاد هست...مثل هیوندای کوپه،جنسیس کوپه،کمری سولارا،C5 قدیمی و امثالهم که تو ماههای اول تولید خیلی سر و صدا به پا کردن...
ولی یواش یواش از رونق میفتن...مثل لباس پر زرق و برق و براق هستن که بعد از چندوقت برقش چشم رو اذیت میکنه :-D
البته نسبتا طراحیها داره به همین سمت میره ولی خب...
بنظر من با توجه با اخبار نسل جدید آزرا بنظر خریدش خیلی معقول نیست...البته کسی ممکنه بخاطر ظاهر و امکانات موتور قویش بخره که خب با قیمت کمتری نسل قبلش رو میتونه تهیه کنه که خیلی هم ضرر نکنه
سوناتا هم با همه جدید بودنش و امکانات ویژه‌اش مثل سقف پانوراما و... بزرگترین مشکلش موتور نسبتا ضعیفش هست...اگه موتور قویتری روش بود جای شکی رو باقی نمیزاشت
یه مشکل دیگرش هم قیمتش هست که فکر کنم به مرور کمتر شه...همونطور که اوایل ورودش بالغ بر 65میلیون هم حتی برچسب قیمت روش میخورد و الان 54میلیون شده،فکر کنم بخاطر رقابت و حفظ بازار داغ آزرا تو ایران،قیمتش تعدیل پیدا کنه بازم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 22 ژانويه 11, 13:20 
آفلاين
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: سمندef7
انتخاب بین این دو ماشینخوب سخته ولی من از سوناتا 2011 زیاد خوشم میاد به خاطر مصرف کم و ضاهر عجیب .

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 22 ژانويه 11, 14:44 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

pyan نوشته است:
سوناتا داخلش خیلی جذابتره...آزرا بیرونش ساده‌تر و نسبتا عادیتر هست...البته ناگفته نماند نورپردازی داخل چراغ جلوش تو شب بسیار زیباست :-)
ولی از طرفی طرحای رادیکالی بعد از چندوقت زیباییشون رو از دست میدن....نمونه‌هاش زیاد هست...مثل هیوندای کوپه،جنسیس کوپه،کمری سولارا،C5 قدیمی و امثالهم که تو ماههای اول تولید خیلی سر و صدا به پا کردن...
ولی یواش یواش از رونق میفتن...مثل لباس پر زرق و برق و براق هستن که بعد از چندوقت برقش چشم رو اذیت میکنه :-D
بنظر من با توجه با اخبار نسل جدید آزرا بنظر خریدش خیلی معقول نیست...البته کسی ممکنه بخاطر ظاهر و امکانات موتور قویش بخره که خب با قیمت کمتری نسل قبلش رو میتونه تهیه کنه که خیلی هم ضرر نکنه
سوناتا هم با همه جدید بودنش و امکانات ویژه‌اش مثل سقف پانوراما و... بزرگترین مشکلش موتور نسبتا ضعیفش هست...اگه موتور قویتری روش بود جای شکی رو باقی نمیزاشت
یه مشکل دیگرش هم قیمتش هست که فکر کنم به مرور کمتر شه...همونطور که اوایل ورودش بالغ بر 65میلیون هم حتی برچسب قیمت روش میخورد و الان 54میلیون شده،فکر کنم بخاطر رقابت و حفظ بازار داغ آزرا تو ایران،قیمتش تعدیل پیدا کنه بازم

کی تو ایران به این خاطر قیمت رو اوردن پایین؟ خوب قیمت آزرای جدید رو می برند بالا دیگه!!

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 22 ژانويه 11, 14:49 
آفلاين
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت

نوع خودرو: genesis coupe
من اگه بودم آزرا رو انتخاب می‌کردم چون قیافهٔ سوناتا یه جوریه که فکر می‌کنم با زیاد شدنش مثل کمری بشه و قیمت آزرا رو میدین و چیزی اضافه تر که نمیگیرین هیچ قدرت هم حدود۱۰۰ اسب کم می‌شه و در ضمن داخل آزرا احساس می‌کنم لوکس تره

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 22 ژانويه 11, 16:52 
آفلاين
دنده 2
نماد کاربر

نوع خودرو: TOYOTA GT86
MahmoodReza نوشته است:
pyan نوشته است:

کی تو ایران به این خاطر قیمت رو اوردن پایین؟ خوب قیمت آزرای جدید رو می برند بالا دیگه!!

آخه اگه قیمت آزرا بره بالا بازارش رو از دست میده...همون اتفاقیکه واسه آریون و امثالهم افتاد
ناخودآگاه میرن تو بازار شاسی بلندها و ماشینهای اروپایی...
آزرا اگه طرفدارش زیاد هستش به دلیل امکانات مناسب در برابر رقم پرداختی هستش...

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 75 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: mohammad_m و 3 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد